dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie M&M&M'sowy Rubin

    Witam!

    Na początku się przedstawię. Jestem M. Razem z żoną, też M., i niedługo synem (też M.) budujemy domek.

    Wybraliśmy projekt RUBIN z pracowni MG Projekt.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Domek wyglądał będzie mniej więcej tak:









    Wprowadziłem jednak do niego małe zmiany:
    1. schody drewniane podwieszane zamiast betonowych
    2. zamknąłem przejście kotłownia - dom; będzie tylko kotłownia - garaż
    3. pod schodami zamiast łazienki będzie przejście do garażu
    4. między przejściem do garażu a kotłownią mała ubikacja
    5. garaż szerszy o 40 cm (więcej nie mogłem bo działka nie pozwala), 2 bramy garażowe
    6. łazienka na górze będzie nad garażem (nad częścią z pomieszczeniem gospodarczym), na miejscu łazienki na poddaszu garderoba
    7. wentylacja mechaniczna z rekuperatorem zamiast grawitacyjnej, centrala i rekuperator będą w kotłowni.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Papierkologię zaczęliśmy jesienią 2008, aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę.

    Na początku była działka. Zanabyliśmy ją drogą darowizny. Nie jest zbyt duża - kształt prostokąta o wymiarach około 30x500 metrów (w sumie około 1,5 hektara). Ale cóż - płakać nie będziemy

    A tak wygląda nasza działka:
    .

    Oczywiście śniegu już dawno nie ma... Działka kończy się w górce w okolicach drugiego słupa energetycznego. Może kiedyś powstanie tam moja winnica?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oj długo mnie tu nie było, bardzo długo. W międzyczasie dużo się zmieniło, na plus oczywiście.

    Przede wszystkim: BUDUJEMY JUŻ WE TRÓJKĘ! Mamy syna, urodził się 3 tygodnie temu, w dniu rozpoczęcia robót budowlanych... Dobry znak!

    Szczęśliwi rodzice dzielą teraz swoje obowiązki między stary dom i budowę nowego gniazdka rodzinnego.

    A na działce, dzieje się, dzieje...

    Najpierw przywiozłem najważniejszą budowlę na działce.
    .

    Działka zarosła. Oj czego tam nie było - trawa, żyto, rumianek, oset... Ale wprawna ręka kosiarza (drugi raz w życiu trzymałem kosę) wyczyściła działkę.

    Dumny inwestor z kosą.
    .


    I efekt jego ciężkiej pracy. Potem Roundup i działka zaczęła wyglądać

    Pod koniec czerwca otrzymaliśmy upragnione pozwolenie na budowę i na działkę mogli wejść geodeci.

    Najpierw zarysy budynku:




    A później wyznaczenie ławic:






    Zamówiłem blaszak i przygotowałem pod niego podłogę (z nieocenioną pomocą teścia i szwagra).





  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pewnego pięknego, słonecznego dnia, na działkę wjechała koparka, aby zrobić wykop pod ławy. Wybraliśmy metodę szalowania ławy i zalewania po zazbrojeniu.

    Pierwszy "kop".


    W trakcie pracy:




    Następnie do pracy przystąpiła ekipa i przygotowała wstępny szalunek i wylała chudziak.



    Jak tylko chudziak zastygł, przystąpili do przygotowania szalunków pod ławy i do zbrojenia.






    A potem przyjechała gruszka i wszystko zalała betonem.


















    W związku z tym, że beton nie ryba - pić musi, polewałem go kilkakrotnie i dosyć obficie.

    Na dzień dzisiejszy ławy są już rozszalowane i czekają na murowanie ścian fundamentowych. Ale o tym już za kilka dni.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mi-sioo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dawno nie pisałem, ale działo się na budowie, oj działo...

    1. Dom został przykryty dachem jeszcze jesienią 2009. Wybrałem z żoną dachówkę Creatona w kolorze Winna Czerwień Glazurowana i muszę przyznać, że wybór jak najbardziej słuszny. Nam oczywiście się podoba, ale nie jesteśmy obiektywnym źródłem opiniotwórczym. Ale wycieczki innych osób budujących domy w okolicy i pytających o dachówkę są bardzo częste.

    2. W środku skończone już instalacje wod-kan, ogrzewania, elektryka i alarm, wentylacja mechaniczna + DGP. Do tego otynkowana większość ścian (oprócz tych z nieszczęsnymi słupami od więźby), zrobione końcowe wylewki.

    3. Dziś skończono wstawianie okien. Wybraliśmy drewniane Capitale Stolbud Włoszczowa, sosna, kasztan lazur. Pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką. Są po prostu piękne... No i te 10 lat gwarancji.

    4. Bramy Normstahl, Euroflair z napędem dla leniwców, takich jak my. Kolor kasztan - super współgra z dachówką i oknami.

    Z resztą sami oceńcie...














    Ostatnio edytowane przez mi-sioo ; 23-07-2010 o 20:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony