dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 347
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Skoro do tego podłoża można przygrzać papę podkładową to z pewnością można przygrzać od razu pape wierzchniego krycia i z pewnością byłoby dużo taniej. Pozdrawiam.
    Owszem można ale pod warunkiem że papa nawierzchniowa jest jednokrotnego krycia.
    Jeśli nie jest to potrzebna jest również podkładowa.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  2. #222

    Domyślnie

    Dziekuje Panie Andrzeju za rzeczową podpowiedź.Tylko ze u mnie ta skrajna krokiew docelowo ma byc lakierowana i zostawiona widoczna,a krycie dachówką planuje na przyszly rok.To powinienem zagiac i przybic pape? A pozniej przy kryciu dachówką uda się tą pape odczepić i odgiąć do góry?Czy pomysł z przyklejeniem do wiatrownicy,która by mi zasłoniła tylko 5cm tej krokwi,jest całkiem nietrafiony,od strony sztuki dekarskiej?

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Zdecydowanie papa termozgrzewalna - modyfikowana, tzw. SBS. Papa ta posiada bardzo duże parametry rozciągliwości wzdłużnej i poprzecznej przez co gwarantuje długie używanie. Jeżeli zastosujemy papę podkładową i nawierzchniową oraz zostanie ona prawidłowo zgrzana to możemy liczyć na minimum 20 lat solidnego zabezpieczenia połaci dachowej. Jeżeli zastosujemy papę słabą, na osnowie z tektury to zabezpieczenie będzie krótkotrwałe(max. 2-3 lata).
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  4. #224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jeżeli użył Pan papy na nośniku z tektury czy z włókna szklanego a następnie rozbił kontr łaty i łaty i dach cieknie to jedynym rozsądnym wyjściem jest zerwanie łat i kontr łat położenie kolejnej warstwy papy .Nie bardzo rozumiem jak ktoś mógł ołacić dach w momencie ,gdy dachówka będzie dostępna za 3 miesiące.
    Rozbiciem łat powinien zając się dekarz po dokładnym jej rozmierzeniu .Tolerancje rozbicia łat są podawane przez producenta to średnia pomiędzy rozmierzeniem 10 ciu sztuk dachówek przy max sciśnięciu i rozciągniećiu . Ale solidny dekarz bierze próbkę z dostarczonych na budowę dachówek i sam określa rozstaw łat na tej podstawie . Należy wyjaśnić że dachówki z każdego wypału się nieznacznie różnią od siebię
    pozdrawiam Irek Sokołowski
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Papa na osnowie z tektury , prawidłowo położona (patrz moje wskazówki) poleży pod dachówką kilkadziesiąt lat. Rozbierałem stare dachy i wiem co mówię, Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Sąsiadka zmieniła ogrzewanie na gazowe i sprzedała mi około 12 metrów drewna (jak będę palił w kominku tak jak w ostatniej zimy to starczy mi na 15lat Zbudowałem drewutnie i chciałem ją pokryć papą. Dachu jest około 15m2. Chciałbym coś takiego co wytrzyma minimum 3-4 lata. Chyba ze nie ma sensu i od razu położyć jakąś blachę, ale nie koniecznie chce mi się pchać w kolejne koszta...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #227
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jakub Pogorzelski

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Biskupiec
    Kod pocztowy
    11-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem spokojnie wytrzyma a to dlatego, że w okresie zimy:
    - jest inny kąt padania promieni słonecznych,
    - dzień jest krótki,
    - jest wiele dni pochmurnych,
    - przez jakiś czas (czasami dość długi) dach jest pokryty śniegiem.
    Ja zawsze doradzam, że jak powyżej 6 miesięcy nie będzie krycia docelowego to należy stosować papę wierzchniego krycia. Pozdrawiam.

    Czytam wątek i odpowiedzi i konfrontuje z tym, co sam zamierzam albo bardziej zmuszony jestem zrobić (dwa czynniki jak zwykle kluczowe - Pan Andrzej oczywiście ma rację - portfel i żona inwestora...) i mam kilka pytań bo ciagle brak jasności.

    Planuję zdjąć starą dachówkę, łaty, kontrłaty i pełne deskowanie, które jest robione na zakład (deski nie obrzynane bite na zakład). Potem chciałbym te deski położyć z powrotem na lico na to papę i tak to zostawić do następnego sezonu a w międzyczasie jakoś zmagać się z kwestia portfela i żony inwestora .
    W następnym sezonie chciałbym dalej położyć izolację nadkrokwiową, wstawic okna dachowe i położyć znowu papę i dachówkę.

    Moje wątpliwości dotyczą tego:

    1) czy jak teraz położe pape podkładowa i na nią wierzchniego krycia to potem kładąc izolację i dalej na to papę muszę tę papę położoną teraz jeszcze przykryć papą podkładową kolejny raz?

    byłaby to trzecia warstwa papy idąca pod izolacje (pewnie PiR ale może STEICO)
    teoretycznie taka warstwa troche zmieniłaby swoją funkcję z bycia hydroizolacją broniąca domu przed naporem z zewnatrz na bycie paroizolacją chroniącą przed wilgocią z wewnątrz.

    2) czy wobec tego teraz mam wybrac taka papę, która przez producentów zalecana jest zarówno jako hydroizolacja jak i paroizolacja?

    3) czy są jakies powody dla których ta papa wierzchniego krycia nie mogłaby zostać pod izolacją termiczna niczym juz nie przykryta. (czy ta gruba posypka tutaj może zaszkodzić?)

    4) jaki zestaw pap wybrać do tego typu układu z załozeniem, że w tym roku dach po prostu trzeba uszczelnić a od nastepnego robić cokolwiek więcej.

    Mam jeszcze pytanie dotyczące pap podkładowych.

    Rozumiem, że papy mogą być podkładem

    a) pod pape nawierzchniową, która zostaje już pokryciem docelowym dachu
    b) pod inną okładzinę typu dachówka czy blacha

    W tym ujęciu papa wierzchniego krycia pełni funkcje analogiczne do dachówki czy blachy.

    Większość pap podkładowych ma jako zewnetrzną warstwę drobna posypkę. Jakieś pojedyncze zdarzają się, że mają z dwóch stron folię.

    5) Czy jeśli chce się przybić papę podkładową papiakami do deski a dalej przygrzac do niej papę wierzchniego krycia to ta podkładowa powinna być wykończona folią od góry dla łatwości zgrzania?
    Innymi słowy czy papy podkładowe z obsypka mineralna sa podkładami pod blachę i dachówki ale nie pod papę a pod pape należy brac pape bez obsypki? Czy z obsypka a zgrzanie odbywa się wyłącznie przez roztopienie dolnej warstwy papy wierzchniego krycia?

    A może źle kombinuję, bo może pod dachówkę tez należy dawać 2 warstwy papy tj podkład plus wierzchnią i na to jeszcze dachówkę ?
    W tym ujęciu wierzchniość i podkładowość odnoszą się i tak tylko do zestawu pap bo muszą być zawsze dwie niezależnie od tego czym jeszcze zostana przykryte (np blacha itd).

    Wyjątkiem oczywiście byłaby papa jednokrotnego krycia która
    a) jest samowystarczalnym jednowarstwowym pokryciem dachowym

    czy

    b) jest samowystarczalnym jednowarstwowym pokryciem które i tak należy od góry przykryć jeszcze dachówką czy blachą ....


    6) Szczelina wentylacyjna - rozumiem, że przenosi się nad ocieplenie na poziom kontrłat i łat?




    Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Jakub Pogorzelski ; 22-07-2017 o 22:15

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam wszystkich fachowców na forum. Mam pytanie. Dach 32* dwuspadowy. Czy papa na tekturowe W400 z izolmatu lub icopal będzie dobrym rozwiązaniem? I czy jak kontrlaty będą przykrecane wkrętami, jest potrzeba stosowania lepiku w miejscach przy wkrętach?

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy zastosowaniu papy na tekturze uszczelnienie kontrłat konieczne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub Pogorzelski Zobacz post
    3) czy są jakies powody dla których ta papa wierzchniego krycia nie mogłaby zostać pod izolacją termiczna niczym juz nie przykryta. (czy ta gruba posypka tutaj może zaszkodzić?...
    Papa pod izolacją nakrokwiową nie powinna się znaleźć gdyż ma praktycznie bezpośredni kontakt z pomieszczeniem wewnętrznym. Przed montażem takiej izolacji powinno się ją usunąć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    A czy papa termozgrzewalna podkładowa VILLAS V60 S30 bedzie lepszym i pewniejszym rozwiazaniem niz W400?

  12. #232
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jakub Pogorzelski

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Biskupiec
    Kod pocztowy
    11-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Papa pod izolacją nakrokwiową nie powinna się znaleźć gdyż ma praktycznie bezpośredni kontakt z pomieszczeniem wewnętrznym. Przed montażem takiej izolacji powinno się ją usunąć. Pozdrawiam.
    Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź.

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Syzyf

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam.

    Mój dach : kopertowy, wiązary, spadek 22 stopnie, pełne "płytowanie" 18 mm OSB lub MFP w kształcie litery L

    W tym roku planuję położyć na to papę, a za jakieś 6 miesięcy dachówka płaska Meyer-Holsen.

    Po przeczytaniu wielu postów chciałbym położyć papę Icopala extra dach 5,2, poziomo wzgl. okapu, przybita papiakami (około 25 mm, cynkowane) tylko w miejscach na krokwiach, które będą schowane pod zakładem z kolejnej warstwy papy nachodzącej z góry, aby ich nie było widać, połączenia poziome zgrzać i całość przytwierdzić kontrłatami, impregnowane - 4x5 cm ?, ewentualnie pod każdego gwoździa w kontrłacie posmarować lepikiem co mam nadzieje pomoże w szczelności.

    Zastanawiam się czy w tym przypadku dać papę podkładową przybitą papiakami na całej powierzchni ? Jeśli tak to jaka to miałaby być ? Np termozgrzewalna ( Papa podkładowa HYDROBIT V60 S3,0) czy jakaś tańsza wystarczy ?

    Wolałbym zrobić warstwę wstępnego krycia raz a dobrze.

    Pozdrawiam.
    syzyf

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Polecono mi na składzie pape firmy technonicol Mida PV S3 SBS - jest to papa termozgrzewalna o grubości 3mm - próbowałem ją przerwać i za cholere nie umiałem. Dach koperta - bedzie deskowany na dniach - chce połozyć pape i na to odrazu dachówke. Czy ktoś stosował taką pape i może podzielić sie opinią. Cena około 7zł m2.

    Inny skład polecał mi pape wierzchniego krycia W/PET-SBS/ICOPAL - grubość około 2,2 mm
    Cena prawie taka sama - może ktoś coś polecić?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marcuso86 ; 05-10-2017 o 07:24

  15. #235

    Domyślnie

    Niby grubsza to lepsza, jesli jest jeszcze mozliwosc jej zgrzania to super. Ja mam u siebie wpet z icopala, probowalem zgrzewac ale mi nie wychodzilo, a na pochylym dachu to juz w ogole tragedia dlatego przybikem papiakami bez blaszek. Na wierzchu przesmarowalem je lepikiem.
    Najlepsze rozwiazanie moim zdaniem to jak pisal Jan z forum - poszukaj, lum mocowanie k-latami jak pokeca Andrzej.

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Papa wierzchniego krycia grubość 2.2 mm ??? Na krycie wstępne najlepsza jest papa podkładowa termozgrzewalna modyfikowana SBS na poliestrze grubość minimum 3 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #237
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beringpl

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-323
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, proszę o radę.
    Po deskowaniu muszę czymś przykryć dach na zimę. W kwietniu będę kładł blachodachówkę. Czym przykryć na te 4 miesiące, żeby nie położyć byle czego, a jednocześnie niepotrzebnie nie przepłacić? Na tekturze podobno słabe. A zgrzewalne przy kącie nachylenia 30 stopni podobno niezbyt dobry pomysł bo mogą spełzać.
    Ostatnio edytowane przez beringpl ; 03-11-2017 o 10:51

  18. #238

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    dobrej jakości papa termozgrzewalna + dobry fachowiec. Trzeba pojeździć po składach budowlanych i porównać ceny
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał beringpl Zobacz post
    Witam, proszę o radę.
    Jest takie powiedzenie na Forum: "zanim zapytasz poczytaj" np. w tym wątku mój wpis #236. Dalej odpowiedziałem na e-mail. Papa musi być mocowana kontrłatami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony