dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 18
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 347
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    to już nic nie rozumię
    Na TEKTURZE czyli NIE termo. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    mój błąd sorry

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ja miałem u siebie tak 10 lat bez żadnego smarowania (dwie warstwy zwykłej papy). Radzę zrobić tak: papa podkładowa mocowana mechanicznie i do niej przygrzana termozgrzewalna wierzchniego krycia. W przypadku montażu papy wierzchniego krycia równolegle do okapu dla pewności górny rząd dodatkowo mocowałbym papiakami (będzie zakryty następnym szalem). W przypadku mocowania prostopadle do okapu nie ma takiej potrzeby choć można. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju, co by Pan doradził?
    Dach deskowany, spadek 40 st., Na deski położona papa na tekturze TES W 400/1200 równolegle do okapu.
    Niestety wszystkie papiaki z podkładkami zostały przybite na wierzchu papy.
    Każdy z pasów papy przybity 3 cm od dolnej krawędzi i po środku (papiaki co ok. 20 - 25 cm).
    Częściowo na dachu pobite zostały tymczasowe kontrłaty, żeby nie podwiewało papy, bo budynek niewykończony i niezamieszkały.
    Docelowo dachówka, ale za 4 - 6 lat może wcześniej, ale teraz nie wiem.
    Gwoździe i papa na łączeniach niczym nie smarowane. Od 3 lat smarowane tylko punktowe drobne przecieki, szczególnie w koszach (dach kopertowy połączony z niższym dwuspadowym garażu).
    Obecnie papa leży 6-ty rok. Ma drobne dziurki miejscami na powierzchni, miejscowe ubytki w posypce i jest nieco pofalowana, jakby spływała. Zanim założona zostanie dachówka będą usunięte tymczasowe kontrłaty
    i czy można:
    1. na taką papę położyć termozgrzewalną, która będzie docelowa pod dachówkę (i nie będzie na wierzchu żadnego gwoździa)
    2. czy wystarczy ponacinać wybrzuszenia i fale obecnej papy i je poprzybijać w celu przygotowania i wyrównania podłoża pod termozgrzewalną,
    3. czy nacięcia jeszcze smarować, kleić do desek i czym
    4. czy trzeba usunąć wszystkie podkładki spod papiaków, niektóre z podkładek daje się sklepać na płasko, ale nie wszystkie
    5. jaką poleciłby Pan papę na te może nawet 6 lat bez dachówki, myślę wyłącznie o papie modyfikowanej na SBS, na włókninie poliestrowej, gr.5,2 np. tęgi Werner, czy gruby Werner (ok. 12 zł/m2) lub jakiejś innej, ale elastycznej do -20 st.C
    5. czy przy nachyleniu dachu 40 st. i montażu prostopadłym do okapu pewniej dla mocowania papy przybić ją papiakami w pasku zakładu, bo obecna papa nie była klejona lepikiem do desek
    6. jak najlepiej zabezpieczyć kosze, najpierw pasek wzdłuż po 25 cm (czy więcej) na stronę i potem dodatkowo przewijać papę z połaci na połać po te np. 25 cm
    7. dach nie ma jeszcze obróbek blacharskich, czy kłaść je bezpośrednio na deski pod pierwszą warstwę papy, czy na nią i przykryć termozgrzewalną i zgrzać ją do obróbki
    Oczywiście przy okazji montażu dachówki zostanie wykonana wentylacja z nacięciem w kalenicy oraz kratki wentylacyjne na papie między krokwiami w koszu
    Pozdrawiam

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Odpowiedziałem w innym wątku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #165

    Domyślnie

    Rozumiem, że gdy papiaki są widoczne to są to miejsca ewentualnego przecieku, dlatego przybijamy tylko górną warstwę i przykrywamy to zakładką z kolejnej warstwy papy. Ale nie rozumiem, dlaczego nie może być podkładek? Czy chodzi tylko o zbędny wydatek? czy te podkładki jakoś "szkodzą"?

    Papa ma być na tekturze, blachodachówka za pół roku. Czy jeśli teraz przybite będą kontrłaty, aby trzymały papę, to czy one się nie "zniszczą" przez zimę? Czy lepiej jest przybić jakiekolwiek deski, a gdy będzie montowana blachodachówka to je zdjąć i przybić właściwe kontrłaty? czy takie odrywanie desek nie uszkodzi papy? i narobi niepotrzebnych dziur w deskowaniu i krokwiach?
    Czy konrtłaty/deski zabezpieczą wystarczająco papę przed podrywaniem? (dach 30 stopni, dwuspadowy) zakładam, że zakładki zlepione

    Bardzo proszę o odpowiedź.

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Podkładki unoszą papę , są nierówności jak trafi na nią kontra. Tną papę. Deski, czy kontry lepiej przykręcić. Smarujemy nie tylko zakłady ale i punktowo w środku.Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #167

    Domyślnie

    a ja mam pytanko, za tydz bede robil deskowanie i pape, zastanawiam sie nad 2 producentami, TĘGI WERNER 5,2mm W-PYE PV250 S52H oraz Villas SUPER W-PYE PV 250 S52H z 20 letnia gwarancja, ktos mial stycznosc i moze doradzic co bedzie lepsze? Czy wogole jest sens brac tak gruba pape?

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Jest sens ale nie ma takiej konieczności. Wystarczy grubość 3,2~3,5 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #169

    Domyślnie

    Czym wiecej czytam tym mniej juz wiem, na dach 45* dac pape termozgrzewalna 5,2mm? czy moze podkladowa jakas 3mm?

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Czym wiecej czytam tym mniej juz wiem, na dach 45* dac pape termozgrzewalna 5,2mm? czy moze podkladowa jakas 3mm?
    A kto bogatemu zabroni ?. W/g mnie wystarczy na tekturze 400x 1200.Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #171

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo proszę o pomoc
    Dach 30 stopni:
    Krokwie
    Deski
    Papa
    "Przygrzać termozgrzewalną do desek. Bez papiaków. Papa na osnowie poliestrowej. Można deski zagruntować (są grunty) ale niekoniecznie. Jan"
    "?

    Od kwietnia do sierpnia dach będzie pozostawiony
    Płyty termoizolacyjne gorstal lub termano
    Co na płyty ? Balex zaleca Folia Eurotop N35, a gorstal nic nie poleca ...ja bym dał papę, ale jaką ??
    Kontrłaty i łaty- jakie?
    dachówka allegra9

    Podstawowe pytanie, jaka papa na deski, jak mocowana oraz co dać na płyty pir?
    Czy deska pióro wpust szeroka na 13 cm i gruba na 18mm założona po przyjechaniu bezpośrednio z tartaku nie zeschnie się zanadto ?

    Bardzo prosze o pomoc.

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A może warto rozważyć takie rozwiązanie aby w tym czasie nie montować więźby. Izolacja nakrokwiowa nie wymaga deskowania. Radzę zapoznać się z ofertą firmy Bauder np. płyta PIR PLUS jest obustronnie pokryta folią aluminiową i na wierzchu ma przyklejoną papę czyli krycie wstępne w cenie. W przypadku zastosowania innych płyt najlepiej zastosować papę podkładową samoprzylepną. Kontrłaty i łaty 4x6 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #173

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Bauder'a trudno dostać w dobrej cenie
    Wiem, że izolacja nakrokwiowa deskowania nie wymaga, ale chcemy mieć strugane krokwie, na to deskowanie deską boazeryjną (nie pióro wpust tylko na "z" bo podobno pióro wpust może się łatwiej odkształcić) ściankę kolankową otynkowaną i takie poddasze jakby na gotowo już

    Myślałem o papie podkładowej na płyty pir, tylko w jednym ze "sklepów" powiedziano mi "jak Pan dasz papę i się wilgoć w jakiś sposób pod nią dostanie to z tej płyty nie odparuje, a tak jak Pan dasz membranę paro przepuszczalną to będzie ratunek"\
    No i po tym zgłupiałem do reszty

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekbaniu Zobacz post
    ...powiedziano mi "jak Pan dasz papę i się wilgoć w jakiś sposób pod nią dostanie to z tej płyty nie odparuje, a tak jak Pan dasz membranę paro przepuszczalną to będzie ratunek"\
    No i po tym zgłupiałem do reszty
    Ja też bym zgłupiał bo większej bzdury nie słyszałem. Niby skąd ma się ta "wilgoć" dostać pod papę?
    Baudera tak i pozostałe materiały powinien zakupić dekarz i sprzeć Ci razem z robocizną z VAT 8%. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Reaven44

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Regów Nowy
    Kod pocztowy
    26-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, otóż mam pytanie do praktyków, dach dwuspadowy, 38 stopni ma być kryty dachówką cementową, jak wstępne krycie deskowanie + papa zgodnie z sugestiami użytkowników forum chciałbym, aby była to papa podkładowa termozgrzewalna na włókninie i tu mam problem odnośnie grubości papy choć nie ukrywam również natury finansowej, co wybrać?
    IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 ( czy 3 mm to nie za mało, cena do przyjęcia)?
    IZOLMAT OPTI PYE PV200 S4,0 -20*C ? (optymalna, jednak cena )
    NEXLER PJ 53H (PYE PV250 S53) ( grubsza, ale czy potrzeba aż tyle pod krycie wstępne?)

    Przyznam, że mam wątpliwości odnośnie grubości papy IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 , choć cenowo dla mnie do przyjęcia, dodam, iż krycie dachówką będzie praktycznie bezpośrednio po montażu krycia wstępnego.

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Mam tę samą: IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 i jest wszystko ok, najważniejsze, żeby została fachowo położona.

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    3 mm to dobra grubość. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Reaven44

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Regów Nowy
    Kod pocztowy
    26-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję, taką właśnie zamówiłem. Pozdrawiam.

  19. #179

    Domyślnie

    Jan P.
    26-07-2010, 07:52
    Nie chce się zajrzeć do moich postów. Dobrze , jeszcze raz. Kładziemy wzdłuż rynny , przybijamy papiakami bez podkładek tylko górę pod zakładką którą smarujemy lepikiem na zimno i następna warstwa . NIGDZIE nie ma prawa być widać papiaka, wszystkie pod spodem. Papę przy kominach wywijamy do góry i przyklejamy. Papa na tekturze , chyba ,że termo z SBS-em , ale to inna cena. Jan.
    Ale zaraz, to dolny pas kolejnej warstwy papy, ktora zachodzi na ta ktora jest juz przybita od gory papiakami na co sie trzyma - tylko na ten lepik ?

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Ale zaraz, to dolny pas kolejnej warstwy papy, ktora zachodzi na ta ktora jest juz przybita od gory papiakami na co sie trzyma - tylko na ten lepik ?
    Dalszy scenariusz może być taki: niedokładne podklejenie lepikiem i ...dmuchawce, latawce, wiatr. Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak panicznie boją się widocznych papiaków, przecież to tylko krycie wstępne.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 9 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony