dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak obmurować taki komin ???

    Witam wszystkich, mój problem przedstawia się następująco: otóż stawiam komin systemowy Schiedla, przy nim biegną cztery kanały wentylacyjne,





    komin ten jest częścią ściany klatki schodowej, problem polega na tym jak obmurować go klinkierem nad dachem ? Nie można obmurowywać pełną cegłą od stropu bo komin wlazłby mi w klatkę schodową ( moja wina, bo można było go trochę wsunąć do łazienki...), słyszałem że można wylać betonową płytę, ale czy ona utrzyma tyle cegieł klinkierowych (nad dachem około 1,5 m), a poza tym płyta trzymałaby się tylko na Schiedlu (4 cm) i na pustakach wentylacyjnych (3 cm) LOL !!! A musiałaby wystawać 12 cm poza obrys komina.... Uprzedzam od razu że płytki klinkierowe nie wchodzą w grę.
    Z góry dziękuję za pomocne rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Lej płytę pod połacią dachu zazbrojoną prętem fi 6 i sieniebój. U mnie tak stoi na podobnym kominie ok. 300 cegieł i całość ma się dobrze
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    skoro płytki nie wchodzą w grę to zrób tynk mozaikowy i po problemie

  4. #4

    Domyślnie

    Tynk też odpada, bo mam już zakupiony pełny klinkier którego długo szukałem. Cały czas się zastanawiam nad tą płytą, jaka gruba powinna być i czy na pewno to utrzyma tyle cegieł ? A masz może jakieś fotki tego komina u Ciebie ?

  5. #5

    Domyślnie

    yyy, u mnie? czy u Darpiot ? bo ja to mam tynk mozaikowy w kolorze dachu...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxxx Zobacz post
    Tynk też odpada, bo mam już zakupiony pełny klinkier którego długo szukałem. Cały czas się zastanawiam nad tą płytą, jaka gruba powinna być i czy na pewno to utrzyma tyle cegieł ? A masz może jakieś fotki tego komina u Ciebie ?
    Mam. Wykonanego na gotowo i w trakcie murowania klinkieru. Podaj e-mail priv to Ci wyślę
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Wysłałem Ci adres na priv i czekam na fotki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darpiot Zobacz post
    Mam. Wykonanego na gotowo i w trakcie murowania klinkieru. Podaj e-mail priv to Ci wyślę
    A ja moge rowniez prosic

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dapriot i Edde bardzo proszę o fotki na adres mailowy. Ja jeszcze się waham jaka obróbka komina.

    [email protected]

    Dziękuję bardzo

  10. #10

    Domyślnie

    mój adres:

    [email protected]

    jeśli można to proszę o zdjęcia, bo jeszcze żadnych nie otrzymałem.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    mam pytanie....

    czy dopuszcza sie szęść komina wystającego ponad dach obłożenie styropianem i zaciągnięcie go klejem i siatką?? ( styro 3 cm takiś twardy .. na podłogi )
    czy w taki sam sposób mozna wykonac czapę..??

    rozwiązanie TYLKO dla komina wentylacyjnego...

  12. #12

    Domyślnie

    Można tak a najlepiej ocieplić od podłogi na strychu do samej góry komina. Styropian taki jak na ocieplenie ścian. Klejony na grzebień, bez kołkowania. Na to klej i dwa razy siatka oraz oczywiście narożniki takie jak do ociepleń.
    Na czapkę styropian nie nadaje się. Czapkę najlepiej zrobicć z betonu (zbrojoną) i dodatkowo nakryć blachą.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    o nakryciu blachą pamiętam...

    siatka x 2 ? jest jakaś logiczne uzasadnienie? przecież ten komin nie będzie widział temperatur...wiec chyba nie bedzie "pracował"

    bardzo dziękuję M K

  14. #14

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie wysłałem zdjęć ale wielka burza spowodowała brak internetu na kilka dni. Zdjęcia moich kominów są w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rowanie-komina
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    mam pytanie....

    czy dopuszcza sie szęść komina wystającego ponad dach obłożenie styropianem i zaciągnięcie go klejem i siatką?? ( styro 3 cm takiś twardy .. na podłogi )
    czy w taki sam sposób mozna wykonac czapę..??

    rozwiązanie TYLKO dla komina wentylacyjnego...
    W domu w którym aktualnie mieszkam, kominy były pobudowane z cegły tak jak Ty je robisz. Wszystkie kominy były nieocieplone, ponad dachem cegła. Dom piętrowy i strych. Po dwóch sezonach palenia węglem i drewnem na strychu pojawiły się na kominach zacieki ze szlaki. Poradzono mi ocieplić kominy w pomieszczeniu nieogrzewanym (strych) i ponad połacią dachu styropianem 5cm. Tak też zrobiono. Problem zacieków zniknął i ze styropianem po 3 sezonach palenia jak dotychczas nic się nie dzieje. Komin spalinowy - piec węglowy SAS 29kW.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    bardzo dziekuję za info..

    pozdro
    NETbet

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek. Obmurowałem na trzech krawędziach porothermem gr 11cm do wysokości poddasza a pod dachem zabetonowałem wieniec na którym murowałem z klinkieru.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy jak obmurowywaliście komin systemowy to pomiędzy kominem a klinkierką nad dachem dawaliście ocieplenie (wełnę)

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Ja pod cegłę nie dawałem. Znam takich co docieplali, ale raczej dla wyrównania pod płytkę niż dla izolacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony