dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darecki111

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie pomocy!!! jak prawidłowo zrobic strop drewniany?

    Witam - posiadam dom z roku 1954 z czerwonej cegły i robię generalny remont poddasza i dobudówka 4m x 9m,a mianowicie nowa konstrukcja dachowa blachodachówka,podniesienie ścianki kolankowej o 120 cm ,strop jest drewniany belki gdzieś 20 na 18 co 80 cm,ja teraz dołoże pomiędzy nie 20 na 14i bedzie rostaw co 40cm długosc tych belek to 8,20m podparte w połowie ściana nośną czyli 4,10m, tylko nie wiem jak to wykończyc zeby nie skrzypiało i nie cholowało na dole mieszkają moi rodzice i wygląda to tak:
    sufit u rodziców to płyta gipsowa przykrecona do tynku który jest na trzcinie przybitej do desek które są przybite do legarów czyli krokwii naktórych od góry czyli od strony poddasza była pustka potem deseczkil ułozone potem jakas mieszanka gliny z sieczką ,wszystko usunąłem tą całą polepe razem z tymi luznymi deseczkami zostały tylko gołe legary i deski przybite od dołu legarów na których jest sufit od dołu jak dalej wykonac własciwie strop zeby było dobrze czy dac miedzy te legary teraz wełne 15 cm o jakis dobrych własciwosciach potem folie jakies podkłady z filcu lub gumy przybic na legary a na to płyta osb 22 mm,zaznaczam ze kuchnia i łazienka bedzie w tej dobudówce i tam jest juz strop betonowy czyli na tym drewnianym bedą tylko same sypialnie i salon,czytałem szukałem nz róznych forach ale jedni piszą tak drudzy inaczejprosze fachowców lub kogos kto mieszka na takim stropie o podpowiedzi jak zrobic zeby było dobrze proszę poradzcie.....pozdrawiam Darek
    Ostatnio edytowane przez darecki111 ; 24-07-2010 o 18:17

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    bez projektu /pozwolenia i kierownika budowy/ robisz tę przebudowę???
    /bo remont to raczej nie jest/

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darecki111

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie no mam projekt i pozwolenie na budowe i kierownika budowy,ale w projekcie jest tylko dokrecenie do istniejących belek stropowych łat 5cm na 12cm,a co dalej

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    to ja nie wiem...

    projekt zapłacony, zrobiony, a ty chcesz robić inaczej???

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał darecki111 Zobacz post
    Witam - posiadam dom z roku 1954 z czerwonej cegły i robię generalny remont poddasza i dobudówka 4m x 9m,a mianowicie nowa konstrukcja dachowa blachodachówka,podniesienie ścianki kolankowej o 120 cm ,strop jest drewniany belki gdzieś 20 na 18 co 80 cm,ja teraz dołoże pomiędzy nie 20 na 14i bedzie rostaw co 40cm długosc tych belek to 8,20m podparte w połowie ściana nośną czyli 4,10m, tylko nie wiem jak to wykończyc zeby nie skrzypiało i nie cholowało na dole mieszkają moi rodzice i wygląda to tak:
    sufit u rodziców to płyta gipsowa przykrecona do tynku który jest na trzcinie przybitej do desek które są przybite do legarów czyli krokwii naktórych od góry czyli od strony poddasza była pustka potem deseczkil ułozone potem jakas mieszanka gliny z sieczką ,wszystko usunąłem tą całą polepe razem z tymi luznymi deseczkami zostały tylko gołe legary i deski przybite od dołu legarów na których jest sufit od dołu jak dalej wykonac własciwie strop zeby było dobrze czy dac miedzy te legary teraz wełne 15 cm o jakis dobrych własciwosciach potem folie jakies podkłady z filcu lub gumy przybic na legary a na to płyta osb 22 mm,zaznaczam ze kuchnia i łazienka bedzie w tej dobudówce i tam jest juz strop betonowy czyli na tym drewnianym bedą tylko same sypialnie i salon,czytałem szukałem nz róznych forach ale jedni piszą tak drudzy inaczejprosze fachowców lub kogos kto mieszka na takim stropie o podpowiedzi jak zrobic zeby było dobrze proszę poradzcie.....pozdrawiam Darek
    1. Nie kombinuj z sufitem, to się nie opłaca.
    2. Na istniejące deskowanie zamiast filcu lub gumy ułóż kołyski akustyczne i wypoziomuj dostępnymi podkładkami (masz wygłuszone stąpanie / dxwięki uderzeniowe)
    3. Między legary zamontuj wełnę (masz wygłuszone rozmowy / dźwięki powietrzne)
    4. Zamontuj np OSB na kleju elastycznym i wkrętach ze skrzydełkami
    5. Na OSB płtyki, panele, wykłądzina.... lub zamiast OSB nalegary zamontuje deskę np. litą lub warstwę 22mm

    Gotowa cichutka i ciepła sucha posadzka i podłoga.

    Pozdrawiam

    r.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akusta Zobacz post
    1. Nie kombinuj z sufitem, to się nie opłaca.
    2. Na istniejące deskowanie zamiast filcu lub gumy ułóż kołyski akustyczne i wypoziomuj dostępnymi podkładkami (masz wygłuszone stąpanie / dźwięki uderzeniowe)
    3. Między legary zamontuj wełnę (masz wygłuszone rozmowy / dźwięki powietrzne)
    4. Zamontuj np OSB na kleju elastycznym i wkrętach ze skrzydełkami
    5. Na OSB płytki, panele, wykładzina.... lub zamiast OSB na legary zamontuje deskę np. litą lub warstwę 22mm
    Gotowa cichutka i ciepła sucha posadzka i podłoga.
    Co to są kołyski akustyczne i gdzie je kupić ?
    Co to są wkręty ze skrzydełkami - ja znam tylko takie podpaski i to nie z autopsji?

    Jak powinien być układ stropu drewnianego w nowo budowanym domu 17x6m - ściany z MAXa19cm? Chodzi mi o strop NIE IDEALNY, ale i nie niezgodny ze sztuką , jakiś kompromis pomiędzy ceną i parametrami użytkowymi ?

    Załóżmy , że tragarze muszą być bez podparcia na długości 5,6m . Załóżmy, że chcę mieć widoczne tragarze. Do ocieplenia użyję sypany luzem ekofiber.
    Dajemy tragarze 10cmx20cmx6m w rozstawie osi co 83cm. Drewno mokre, strugane. Na górę nabijamy deskę elewacyjną na pióro wpust o grubości 2cm. Deskę kręcimy na sztywno do tragarzy wkrętami ocynk. Na tym układam legary 10cmx5cm w poprzek tragarzy. Legary oddzielam podkładkami filcowymi od desek pod spodem. Legary układam w rozstawie co 60cm . Legary przykręcam do tragarzy JAK I CZYM rozwiercając otwór w legarze, tak żeby rdzeń wkręta miał luz , a łeb wkręta zagłębił się w tragarzu ? Pomiędzy legary sypię 10cm ekofibru. Na legary układam na mijankę płytę SPANO5 - tańsza od OSB ...i co może jej nie przykręcać , nie mocować, tylko na wcisk, pływająco ? Czy pod płytę też daję filc ...jeśli tak to potrzebuję go 100metrów kwadratowych ...rany. Na płyty kładę płytę pilśniową i panele, a w jednej łazience płytę maluję folią w płynie i układam glazurę. Elektrykę ewentualną układam w peszlach w ociepleniu. Rurę kanalizacyjną - najwyżej 50tkę układam w warstwie ocieplenia ...

    Strop ma grubość: 20+2+10+2,2+filc = 35cm

    Czy można to zrobić TANIEJ, prościej i LEPIEJ ?
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje z twojego opisu,ze trochę słabe będziesz miał wygluszenie stropu.10 cm ekofibru moze nie wystarczyć.Moze warto pomiedzy widoczne tragarze zastosowac dodatkowe wygluszenie przykryte od spodu plytami kg montowanymi pomiedzy nimi.W ten sposób przy zastosowaniu dodatkowego wygluszenia nadal będą widoczne.Na górne legary przy odpowiednio dobranym ich rozstawie możesz również zastosować(tańszą od płyt osb)płytę wiórową zpiórem i wpóstem o gr np 18mm.Zakładając,że legary będą dokładnie wypoziomowane układasz je na taśmach filcowych na zasadzie podłogi pływającej.W ten sposób nie musisz stosować dodatkowej warstwy z płyt pilśniowych,tylko od razu podkład pod panele.Dyletację z filcu warto też wykonać pomiędzy płytami a ścianami murowanymi.Temat stropu drewnianego był wielokrotnie poruszany warto więc poszukać.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Dziękuję za dodatkowe informacje Laschlo. Owszem temat stropów był już poruszany ...na tym forum w sumie każdy temat był już poruszany , ALE była tam mowa o stropach BARDZO dobrych, bardzo cichych i drogich, a ja szukam rozwiązania taniego i prostego, i nie fatalnego.

    Pozdrawiam
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Jeżeli belki są "zdrowe" to nie dokładaj nowych. Po bokach istniejących belek dobij w pionie strugane deski gr 32mm pod sznurek lub niwelator i połóż płytę OSB a resztę już wiesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony