dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _K_M_

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie jak otworzyc plastikowe okno (awaryjnie)?

    Witam!

    Posiadam podwójne okno "norma 2000" na okuciach winkhaus. Problem leży w lewej części okna która od jakiegoś czasu nie da się otworzyć.
    Objaw jest taki, że klamkę można obrócić jedynie o bardzo niewielki kąt. Próbowałem użyć dużej siły na klamkę- bez efektu.
    Okno kilka dni temu otwierało się. Próbowałem delikatnie regulować dolnym zawiasem (śruba imbusowa) położenie okna w pionie - bez efektów.
    Nie wiem czy są sposoby na otwarcie takiego okna, które w jakiś sposób uszkodzą je (dostanie się do mechanizmu), natomiast nie zakwalifikują do wymiany na nowe ?
    Czy pozostaje się pogodzić z tym i kiedyś wymienić całe okno...

    Pozdrawiam!
    KM

  2. #2

    Domyślnie

    Sprobuj otwierac okno uzywajac duzej sily fizycznej jednoczesnie stukajac piescia po ramie skrzydla, byc moze zaklinowal sie grzybek i nie prubuj regulowac skrzydla sam jesli nie masz doswiadczenia

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _K_M_

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jutro sprobuje, nie bede dzis sasiadom zaklocal niedzielnego spokoju .
    O wynikach napewno napisze.

    Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem, co to może być, ale jest taka opcja, ze wyczepił się narożnik na łączeniu z zasuwnicą albo ramieniem rozwórki. Przy głębokim wrębie okuciowym, na Winkhausie, może się to zdarzyć. Jeśli tak jest, to nie wiem, czy stukanie pięścią coś pomoże. Niemniej próbuj.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Można próbować otwierania i jednoczesnego unoszenia skrzydła. Czasem, jak opadnie, zawiesza się na górnym zaczepie. No i może po otwarciu pierwszego skrzydla warto posmarować? WD 40 wpuszczone od środkowej częsci okna : na dole i na górze powinien być zaczep - nie dalej niż 20-30 cm od słupka.

  6. #6

    Domyślnie

    Można spróbować wypiąc górny zawias (wyciągnąć szpilkę) lekko odchylić kwaterę jeśli to możliwe i wtedy spróbować ruszać klamką , jeśli się uda to wbić szpilkę zawiasu spowrotem i otworzyć okno. A i radzę raczej sławnego WD-40 nie uzywac jako środka do smarowania. Do zardzewiałych śrub jak najbardziej , do smarowania okuć wazelina techniczna , smar o podwyższonej przyczepności lub olej ale nie WD!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Etam, a w czym jest złe WD? Widziałem instrukcje gdzie jest to napisane wprost. Podałem tą nazwę, bo:
    - nie zepsuje okna
    - jest w każdym domu.
    A do smarowania jak najbardziej: wazelina w areozolu (tylko gdzie ją kupić? bo ja od trzech lat pytam i każdy dostawca kręci głową że wymyślam) lub olej do okuć. Ale jak go "wstrzykniesz " tak daleko.

    Lolek, jako uzupełnienie Twojej rady dodam:
    po wyjęciu szpilki i odchyleniu skrzydła potrzebne są drugie ręce, które od zewnątrz, od dołu popchną /ewentualnie/ zablokowane okucie. Nic więcej już nie powinno trzymać takiego skrzydła.

  8. #8

    Domyślnie

    finlandia proszę bardzo:
    http://www.tme.eu/html/PL/vaseline-7..._PL_pelny.html

    Zaopatruję się u nich od kilku lat w różną chemię.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ha!,w sklepie elektronicznym!?
    A ja bidulek szukałem w mechanicznych

    By dokończyć temat smarowania - dobre jest BEKO - smar o podwyższonej przyczepności. Ale brud też się do niego dobrze przyczepia, więc z takimi super smarami trzeba bardzo precyzyjnie.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _K_M_

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek Zobacz post
    Sprobuj otwierac okno uzywajac duzej sily fizycznej jednoczesnie stukajac piescia po ramie skrzydla, byc moze zaklinowal sie grzybek i nie prubuj regulowac skrzydla sam jesli nie masz doswiadczenia
    Dzis dosyc solidnie obstukalem okno i pomalu, pomalu udalo sie. W pewnym momencie myslalem ze ukrecilem klamke... ale to wtedy zaczal sie ruszac mechanizm w srodku. Co bylo przyczyna ? - nie wiem. Nie bylo pylu, jakiegos piachu czy innych niespodzianek.
    Okno jest przesmarowane i otwiera sie jak nowe..

    Dzieki i pozdrawiam!
    KM

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _K_M_ Zobacz post
    Dzis dosyc solidnie obstukalem okno i pomalu, pomalu udalo sie. W pewnym momencie myslalem ze ukrecilem klamke... ale to wtedy zaczal sie ruszac mechanizm w srodku. Co bylo przyczyna ? - nie wiem. Nie bylo pylu, jakiegos piachu czy innych niespodzianek.
    Okno jest przesmarowane i otwiera sie jak nowe..

    Dzieki i pozdrawiam!
    KM
    sprawdz czy nie masz zbyt mocno ustawionego docisku na grzybkach poszukaj wyraznych rys na zasuwnicach i grzybkach jesli cos takiego wystapilo poluzuj docisk okna do ramy

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _K_M_

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek Zobacz post
    sprawdz czy nie masz zbyt mocno ustawionego docisku na grzybkach poszukaj wyraznych rys na zasuwnicach i grzybkach jesli cos takiego wystapilo poluzuj docisk okna do ramy
    Ok, dzieki za pomocne info!

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony