dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Brama Garażowa--POMOCY

    Poszukuje bramy garażowej wraz z automatyką o wymiarach 3500x2250mm. Nie mam żadnego doświadczenia dotyczącego bram więc zdaję sie ku waszej opinii i fachowości w doradztwie. Tyle jest różnych firm na rynku ale ciężko trafić do użytkowników tych bram aby mogli się podzielić wrażeniami i wnioskami. Dodam że pochodzę z beskidu żywieckiego i tam właśnie buduje domek więc jeśli mógłby ktoś pomóc to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kurczę, tyle jest założonych tematów z bramami garażowymi.. moze by zrobić z któegoś cos na kształt niekończącego się wątku "Szukam dobrych okien"?. Tytul "Brama Garażowa - POMOCY" jest jak najbardziej na miejscu.

    Maximus, z bramami wybór jest stosunkowo prosty. Jest zaledwie kilkanaście znanych firm ogólnokrajowych (europejskich). Wg rankigu to mniej więcej:
    - Wisniowski
    - Horman (obie są ścisłą czołówką w Polsce pod kątem wielkości sprzedaży )
    - Krispol (wyraźnie mniejszy od liderów, ale też wyraźnie prześciga tych niżej)
    - Normsthal.
    - Novoferm, BigTor, Łęgbud, Dako (jak dobrze kojarzę pod nazwą DK Prof) i pewnie jeszcze kilku innych. Niewymienionych przepraszam - nie pamiętam wszystkich - piszę z głowy.

    Tylko że wielkość sprzedazy nie koniecznie musi oznaczać najlepszą produkcję..
    W bramach jak w oknach - zadowolenie = dobry produkt + dobry montaż.

    W Twoim przypadku rozmiar nie jest jakiś szczególny (tzn. dziwnie mały jak na wjazd dla dwóch aut - duży jak na jednostanowisko).

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    ja tam uwazam zmieniam klasyfikacje i ustawił bym tam
    1.krispol
    2.horman
    a potam długo długo nic
    a jesli chodzi o napęd to ;
    1.maranteck i nice
    i długo długo nic

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    ja tam uwazam zmieniam klasyfikacje i ustawił bym tam
    1.krispol
    2.horman
    a potam długo długo nic
    a jesli chodzi o napęd to ;
    1.maranteck i nice
    i długo długo nic
    Intrygujący ranking. Jakie kryteria oceny?

  7. #7

    Domyślnie

    hmm... oczywiscie to moja ocena i kazdy moze miec inna
    spotkałem na swojej drodze te bramy moze tak powiem.
    wisniowski wcale mnie nie zachwycił co wiecej nawet nie zrobił wrazenia a wrecz przeciwnie szału nie było
    horman... hmm chyba lider pod wzgledem reklamy choc i krispol niczego sobie ale te dwie bramy biore pod uwage jesli chodzi o wybór
    a to ze krispol jest u u mnie przed hormanem to to ze rolety do domu mozna wziasc tez od nich a uwazam ze jak najmniej producentów w sensie okna brama drzwi rolety itd to chyba mniejszy kłopot z serwisowaniem, po drugie naped chormana jesli chodzi o silnik i jego krancówki dla mnie słabszy(wiem ze mozna wziasc inny ) ale mówimy o hormanie i krispolu no i 3 moze nie az tak istotne ale detale tez robią róznice .mówie tu o zamku ,ryglowaniu.górnej uszczelce i podkładkach pod prowadnicami które trzeba omijac płytka,,, ehh az mi zaschło w gardle
    licze ze bedzie riposta

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    hmm... oczywiscie to moja ocena i kazdy moze miec inna
    spotkałem na swojej drodze te bramy moze tak powiem.
    Masz kontakt zawodowo z bramami czy po prostu "taką widziałem, taką chcę mieć - wiosek: jest najlepsza"?
    Finlandia pokusił się o ranking wg wielkości sprzedaży. Jeżeli chodzi o jakość i rozwiązania techniczne to ranking już byłby inny. Gdyby brać pod uwagę ceny to wyjdzie jeszcze coś innego. Natomiast stawianie Krispola w jednym szeregu z Hormannem pisząc do tego, że później "długo, długo nic" jest dla mnie bardzo dziwne.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To po prostu sympatie Wojtku
    Nie kusiłem się - lubię statystyki, a że ta jest wyjątkowo prosta, to ją przytoczyłem.
    Dla każdej firmy można znaleźć korzystne odniesienia, np. Krispol za szeroką gamę kolorów - Horman przy nim to bieda z nędzą.
    Ale to kwestie wizualne. W technikę nie dam się wciągnąć - nie znam się na niej

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za tak liczne odpowiedzi i w dalszym ciągu nie wiem na co się zdecydować Jeśli zaś chodzi o wymiary to garaż nigdy nie miał być dwustanowiskowym tylko jednostanowiskowym z wizją postawienia kiedyś przyszłościowo motocykla z boku

  11. #11

    Domyślnie

    nie podejmował bym sie oceniania jak bym nie miał z nimi styczności ,a chyba nie myslisz ze chodziłeem po domach i ogladałem ,macalem ,wąchałem
    to moze powiedz jak ty byś ustawił klasyfikacje bram ?
    a no i pamietaj ze napisalem ze to tylko moje zdanie a kazdy moze miec inne ,nie dokumentuje tej klasyfikacji liczbami itp tylko czystymi odczuciami uzytkownika

  12. #12

    Domyślnie

    maximus85 kiedys fajnie wygladały takie kolorowe tasiemki w drzwiach ,jesli gdzies znajdziesz az tyle by taki otwór zakryc tez moze byc ciekawie

  13. #13

    Domyślnie

    Popieraj polską produkcję - weź Krispol.

    Bwojtku, czy to jest argument?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Popieraj polską produkcję - weź Krispol.

    Bwojtku, czy to jest argument?
    Więc czemu nie Wiśniowski? Ja mam do nich osobistą sprawę, ale.. to mój problem i moja wina. Tzn. nauczka dla kupujących:
    warto wybrać doświadczonego sprzedawcę: kiedyś zaoferowałem bramę, ale okazało się, że nie robią jej w danym przetłoczeniu. Przyszła inna, bo nie odszyforwałem kodów na potwierdzeniu zamówienia. Finał był taki, że Klient bramy nie chciał dostałzwrot zaliczki, a ja musiałem zapłacić raz montazystom za wstawienie, potem drugi raz za demontaż.
    To przypomnę : może ktos chce bramę? Wiśniowski, mahoń 450x 220 ? Tanio sprzedam. ?
    Zastanawialem się, czy by jakoś tymi kosztami montażu - w końcu facet widział co się montuje i nie prostestował - dopiero póżniej się okazało..

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Popieraj polską produkcję - weź Krispol.

    Bwojtku, czy to jest argument?
    Pytanie tylko ile polskości jest w tej bramie?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech, nie dokończyłem myśli:
    warto wybrać doświadczonego sprzedawcę, by nie byo takich kwaitków.
    Z założenia na bramach najlepiej się znają ludzie zajmujący się wyłącznie bramami. To specjaliści.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketiw86 Zobacz post
    maximus85 kiedys fajnie wygladały takie kolorowe tasiemki w drzwiach ,jesli gdzies znajdziesz az tyle by taki otwór zakryc tez moze byc ciekawie
    Ale TY dowciapny jestes, a zamiast pomagać to tyko forum zaśmiecasz!!!!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Maximus, czasem napięcie na forum urasta do niebezpiecznego poziomu i dowcip potrafi je rozładować.
    Ale wracjąc do najważniejszej dla Ciebie sprawy: bramy.
    Poszukaj przedstawicieli producentów: na prawdę nie trzeba wiele: na dobrą sprawę cztery firmy : Wisniowski, Horman, Krispol, Normsthal lub jak cenisz oryginalność to i inne.
    Określ kolor bramy jaki chcesz (w Polsce zwykle taki jak kolor okien, w innych krajach to często tylko brąz i biel - są ciut tańsze).
    Dopisz wymiar bramy, czasem warto dołożyć wysokość nadproża (czyli części nad otworem) i towszystko co potrzeba w zapytaniu o cenę.
    A jakość? Trudno będzie wybrać, bo to w miarę równa stawka.

  19. #19

    Domyślnie

    pytałem o opinie .napisałem i jeszcze kilka innych osób ci tez napisało a ty dalej rozkładasz rece i nie wieem czekasz az ktos cie wezmie za reke i kupi ?
    chcesz to pojade z toba i wezme krispoloska i bedziesz zadowolony bo ja jestem
    a jak dalej nie wiesz to te tasiemki naprawde moga zadziałac
    nie musisz sie tak bulwersowac ....
    a pozatym dwie linijki tekstu który napisałem mozesz bardzo szybko ominac wiec nie wiem w czym problem ze ktos ci dogadał?
    chyba na tym polega forum aby rozmawiac ?

  20. #20

    Domyślnie

    Dziekuję wszystkim za wszystkie opinie i porady. Wiem dobrze że forum służy do rozmowy i dawania dobrych rad ale gdzieś muszą być granice, ale już spoko. Finlandia jako członek tego elitarnego forum rzucił nowe światło podając nową firmę produkującą bramy garażowe za co bardzo dziękuję. Ciężko się zdecydować na coś widząc jaka jest rozbieżność cen tego samego producenta a tylko innego sprzedawcy np. w bielsku u jednego z przedstawicieli Wiśniowskiego brama o wym 350x225 z automatyką kosztuje 5400zl a u drugiego kilka ulic dalej 6500zl dodam że w tym samym kolorze. Doprawdy nie wiem o co tutaj chodzi i czy to jest konkurencja czy chęć zdarcia całej kasy z kupującego. Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony