dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 231
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Czyli na utwardzone nie kładziemy gładzi tylko szlifujemy a czym? mokrym papierem ściernym????

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Czyli na utwardzone nie kładziemy gładzi tylko szlifujemy a czym? mokrym papierem ściernym????
    Przeczytaj wątek z linkiem z mojej sygnatury.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Przeczytaj wątek z linkiem z mojej sygnatury.
    am I right?

    "faktycznie 180 a nawet 150 a po wyszlifowaniu ściany jeśli w niektórych miejscach zostaną ryski po popierze to można wygładzić te miejsca siatką ścierną".

    Na mokro czy na sucho, jestem laikiem w tym?)

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    am I right?

    "faktycznie 180 a nawet 150 a po wyszlifowaniu ściany jeśli w niektórych miejscach zostaną ryski po popierze to można wygładzić te miejsca siatką ścierną".

    Na mokro czy na sucho, jestem laikiem w tym?)
    Oczywiście tynk musi być 100% suchy.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziękuję.

  6. #206

    Domyślnie

    Panie, Panowie... celebruje 10 lat Diamanda w mieszkaniu. Eksploatacja intensywna, testowany na dzieciach. Stan idealny. Perfekcja.

    Położony ręcznie na zakładkę (góra-dół), bez dodatkowej gładzi. Rysowany, obijany, trącany i obtłukiwany ucierpiał tylko w najbardziej obijanych narożnikach w przedpokoju, po za tym ani jednej ryski. Chwaliłam w innym wątku, pochwalę też tutaj, bo tak mi się z nim trudno rozstać. Porzucam go dla tynku cementowo-wapiennego... i tak sobie myślę... co mi odbiło.

    Jakby ktoś się zastanawiał czy kłaść i niegładziować, to jest tylko jedna odpowiedź... kłaść!

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Panie, Panowie... celebruje 10 lat Diamanda w mieszkaniu. Eksploatacja intensywna, testowany na dzieciach. Stan idealny. Perfekcja.

    Położony ręcznie na zakładkę (góra-dół), bez dodatkowej gładzi. Rysowany, obijany, trącany i obtłukiwany ucierpiał tylko w najbardziej obijanych narożnikach w przedpokoju, po za tym ani jednej ryski. Chwaliłam w innym wątku, pochwalę też tutaj, bo tak mi się z nim trudno rozstać. Porzucam go dla tynku cementowo-wapiennego... i tak sobie myślę... co mi odbiło.

    Jakby ktoś się zastanawiał czy kłaść i niegładziować, to jest tylko jedna odpowiedź... kłaść!
    Dziesięć lat temu nie było jeszcze diamanta ale ja mam go już 5 lat i potwierdzam że jest super.

  8. #208

    Domyślnie

    No i zawstydziłeś mnie. Sięgnęłam do rachunków, a tam- Gips szpachlowy CE 78 i 86. Byłam przekonana, że to Diamand. Pamięć jednak rzecz zawodna, z wiekiem jakby bardziej. W takim razie... muszę odwołać peany na rzecz Diamanda i założyć wątek pochwalny na rzecz tynku francuskiego.

  9. #209

    Domyślnie

    W wątku się wiele razy pojawia temat wietrzenia, otwierania okien by był przeciąg. Mam pytanie - co jeśli w domu większość parteru do fixy? Jak tu wietrzyć gdy okien nie można otworzyć. Na etapie robienia tynków nie będzie wentylacji, pojawi się pewnie pół roku później. Czy jakiś osuszacz powietrza + wentylator by wiało wystarczą?

  10. #210

    Domyślnie

    Wentylator to dobry pomysł. Do tego jak ktoś jest na budowie to można robić przeciągi.

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Juditta

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam, czeka nas tynkowanie domu. Jesteśmy zdecydowani na gipsowy utwardzany. Pozostaje pytanie jaki: Diamant czy Zeta? Czy Diamant się poprawił czy nadał występują lepsze i gorsze partie?

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Niestety zmienia się bardzo często i trzeba być ostrożnym. Zeta jest ok i baumit ratio power też.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Juditta

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    dzięki za informację jesli Zeta jest ok, to będzie Zeta

  14. #214

    Domyślnie

    Witam
    Do końca kwietnia muszę położyć tynki. Byłem zdecydowany na Knaufa, ale znajomy ma do odsprzedania Zetę, przeterminowaną 4 miesiące (w kwietniu będzie 5). Podobno trzymana w suchym miejscu. Sprawdzałem jeden worek i grudek nie ma. Natomiast ma dużą zaletę - 10zł za worek 30 kg....
    Mam się przejmować tym terminem? czy brać?
    Dzięki

  15. #215

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Radosław Krasowski, czy mógłbym prosić o aktualizację informacji o jakości tynków? Wykonawca proponuje Zetę. Czy Zeta nadal jakościowo utrzymuje wysoki poziom?

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    @Radosław Krasowski, czy mógłbym prosić o aktualizację informacji o jakości tynków? Wykonawca proponuje Zetę. Czy Zeta nadal jakościowo utrzymuje wysoki poziom?

    Zeta to zdecydowanie numer 1 w kategori tynków utwardzanych, jakość cały czas na bardzo wysokim poziomie i nie zmienia się. Natomiast jeśli chodzi o diamant to tylko powiem że wszyscy tynkarze których znam przenieśli się na inne marki: kreisel, baumit, alpol ma świetny materiał wapienno gipsowy i też dosyć twardy, ale czasy knaufa na razie minęły chociaż czasami spacerując po Gdyni widziałem pod ogromnymi budowami silosy mp 75L więc może lekki materiał jest ok..
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 20-02-2019 o 15:15
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  18. #218

    Domyślnie

    Potwierdzam MP75L jest jak najbardziej ok. Czas obróbki się co prawda skrócił.

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Chciałem zrobić u siebie tynki Dn Zeta, ale ekipa która będzie mi robić tynki ma doświadczenie w Kreisel'u (ta od Doliny Nidy zrezygnowała 3 tygodnie przed ustalonym terminem). Nie chce ich zmuszać do eksperymentów z materiałem, którego nie znają i być może nawet nie zgodziliby się użyć. Czy Kreisel odstaje jakościowo od Doliny Nidy i Knauf'a?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 23-05-2019 o 20:31

  20. #220

    Domyślnie

    Ale utwardzony czy zwykły?

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony