dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Napowietrzenie kominka

    Jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokątnych kanałów z ocynku?Czy napowietrzenie ,rury mogą być łączone kolankami pod kątem 90 stopni?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Daj zwykłe kanalizacyjne zalecane fi 160,minimum fi 110,unikaj kolan 90st.
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie powietrze jest doprowadzone rurami stalowymi o śr,150 poprowadzonymi pod podlogą.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laschlo Zobacz post
    U mnie powietrze jest doprowadzone rurami stalowymi o śr,150 poprowadzonymi pod podłogą.
    Też mam zamiar taką u siebie zainstalować tylko się zastanawiam czy nie zardzewieje mimo że jest ocynkowana ale to zawsze w posadzce wilgoć i takie tam.
    Plastik jakoś nie przemawia do mnie w tym miejscu ogień i plastik lipa. To jak do wentylacji nie którzy usilnie pchają plastiki.
    Ostatnio edytowane przez Pawlo111 ; 25-08-2014 o 06:39 Powód: poprawa błędów

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mymysteryy
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    101

    Domyślnie

    u mnie na etapie robienia fundamentów poprowadzono rurę kanalizacyjną fi 160 od miejsca gdzie w planie miał znajdować kominek w kierunku ściany zachodniej (najkorzystniejszy ciąg powietrza). Rura kanalizacyjna "wychodzi" w wylewce w pewnej odległości od samego kominka i stamtąd już fachowcy kominkowcy pociągnęli sobie rurę spiro. poniżej fotka

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli kanalizacyjna 160.
    Pawlo111 w sumie ta rura nie będzie miała "styku" z ogniem.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Też mam zamiar taką u siebie zainstalować tylko się zastanawiam czy nie zardzewieje mimo że jest ocynkowana ale to zawsze w posadzce wilgoć i takie tam.
    Plastik jakoś nie przemawia do mnie w tym miejscu ogień i plastik lipa. To jak do wentylacji niektuży usilnie pchają plastiki.
    ocynkowana rura spiro też po jakimś czasie skoroduje,zawsze możesz taką rurę zabezpieczyć n.p. folią,ale pewności niemam czy ona nie skoroduje.
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    I z tąd moje wątpliwości tak naprawde nawet jak przerdzewieje to zawsze można by ją obłożyć wcześniej betonem.
    Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat pozostal by najwyżej sam beton.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie troszke w innej sprawie.Jeżeli mam komin do kominka shiedla za ścianą (w sypialni) bo podobno w ścianie nie może być.Dom jest bez piwnicy to jak poradzic sobie z kratka wentylacyjną na dole komina i dzwiczkami wyczystkowymi?Kratka wentylacyjna z komina to pół biedy bo wykuje w scianie i kratka bedzie pod kominkiem ale dzwiczek wyczystkowych nie zamontuje na dole za kominkiem?!Tym bardziej w sypialni :/Jedyna opcją zostaje strych czy tak mozna?

  10. #10

    Domyślnie

    Wyczystka na strychu nic nie da bo w czasie czyszczenia komina sadza gniazda i inne pskudztwa spadają na dół i tam trzeba wyciągnąć to wszystko.
    Co do nawiewu powietrza do spalania to 160 kanalizacyjna tam nigdy nie będzie temperatury - pewne i sprawdzone

    Piotr

  11. #11

    Domyślnie

    No własnie też tak myslę jednak cały czas nie moge sobie wyobrażic tej wyczystki pod,za kominkiem.Za kominkiem równiez nigdy jej nie wyczyszcze a pod kominkiem sie nie zmieści.To wychodzi że bedę ja musial mieć w sypialni?Przeciez to niemożliwe.Zreszta nawet jakbym zmieścił tą wyczystke nad ,pod kominkiem to przeciez on bedzie obudowany i tak do tej wyczystki sie nie dostanę.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dlaczego nie możliwe? Około 50 % posiadaczy komina systemowego tak ma umieszczoną wyczystkę.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13

    Domyślnie

    Tak tzn. jak? W innym pomieszczeniu?W tym wypadku w sypialni?

  14. #14

    Domyślnie

    Dobra, mogę być archeologiem, bo odkopałem strasznie stary temat, ale taki wyskoczył mi w googlach...

    Mam 3 pytania odnośnie doprowadzania powietrza do kominka. Krótki opis sytuacji - rura fi 110mm puszczona pod posadzką na zewnątrz, na wzchodnią stronę elewacji. Wlot powietrza doprowadzony pod miejsce , gdzie kiedyś ma stać kominek.

    Pyt 1. W projekcie było fi160, budowlaniec mówi "po co taka duża, wystarczy zwykła 110".. NO to się zgodziłem... Czy tak mała średnica podoła?

    Pyt 2. Rura wypuszczona na wschód, bo to była najkrótsza droga za dom. Czy aż tak strona świata, gdzie jest napowietrzenie ma znaczenie? Mieszkam w świętokrzyskiem...

    Pyt 3. Gdzie powinna być zamontowana przepustnica? NA wlocie rury czy koło/pod piecem? Czy przepustnica powinna być zamontowana gdzies w rurze już w czasie jej montowania?

    Mam nadzieje, ze znajdzie się tutaj jakiś instalator/kominiarz/zdun czyli ktoś kto powinien się znac na takiej robocie...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Dobra, mogę być archeologiem, bo odkopałem strasznie stary temat, ale taki wyskoczył mi w googlach...

    Mam 3 pytania odnośnie doprowadzania powietrza do kominka. Krótki opis sytuacji - rura fi 110mm puszczona pod posadzką na zewnątrz, na wzchodnią stronę elewacji. Wlot powietrza doprowadzony pod miejsce , gdzie kiedyś ma stać kominek.

    Pyt 1. W projekcie było fi160, budowlaniec mówi "po co taka duża, wystarczy zwykła 110".. NO to się zgodziłem... Czy tak mała średnica podoła?

    Pyt 2. Rura wypuszczona na wschód, bo to była najkrótsza droga za dom. Czy aż tak strona świata, gdzie jest napowietrzenie ma znaczenie? Mieszkam w świętokrzyskiem...

    Pyt 3. Gdzie powinna być zamontowana przepustnica? NA wlocie rury czy koło/pod piecem? Czy przepustnica powinna być zamontowana gdzies w rurze już w czasie jej montowania?

    Mam nadzieje, ze znajdzie się tutaj jakiś instalator/kominiarz/zdun czyli ktoś kto powinien się znac na takiej robocie...
    Powietrze ze wschodu?

    Do tej pory wszystko prawidłowo. Teraz wystarczy kupić wkład przeznaczony do tego by z tą rurą współpracował i szczelnie go do niej podłączyć. Taki wkład ma przepustnicę, albo inny sposób zamykania powietrza z zewnątrz na wyposażeniu.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Ale ze wschodu powietrze to lipa może wywiewać czasami zamiast pchać powietrze.
    Ja dałem przepustnice na wlocie do budynku ale u nas rura biegła przez piwniczkę i tam umieściłem klapę p.poż wentylacyjną [taką posiadałem wolną]
    + czujnik zamykania w domu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pawlo. Ile spotkałes takich instalacji, gdzie powietrze "wywiewało"? Drugie pytanie: co ma to powietrze "pchać"?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Z względu na aktualną sytuację polityczną, mam na myśli "wojnę" na wschód od Polski, nie jest wskazane instalowanie wylotów czerpni powietrza do spalania od strony wschodniej...

    INNYCH PRZECIW wskazań nie ma

    Pozdrawiam - kominki BOHUSZ
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 30-08-2014 o 19:44

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam rure od wschodu. Bez wahania będe kacapowi brał powietrze z jego strony

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Ja mam rure od wschodu. Bez wahania będe kacapowi brał powietrze z jego strony
    Jednak jeszcze jest odwaga w narodzie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony