dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Powietrze ze wschodu?

    Do tej pory wszystko prawidłowo. Teraz wystarczy kupić wkład przeznaczony do tego by z tą rurą współpracował i szczelnie go do niej podłączyć. Taki wkład ma przepustnicę, albo inny sposób zamykania powietrza z zewnątrz na wyposażeniu.
    Zapytałem o tą średnice nie bez kozery, bo na necie w wielu miejscach jest podane, że rura wlotowa powinna mieć 200cm2, a fi 110 to 5,5*5,5*3,14 czyli ledwie połowa tego...

    Jeśli chodzi o wlot powietrza, to rura jest wyprowadzona na wschód, ale tak sobie myślę, że przecież można ją zakończyć wlotem skierowanym na południową ... czy to coś da - nie wiem. Ale tak czy siak trochę się uspokoiłem, po Pana poście. Bo byłem już zdecydowany w przyszłości na skucie chudziaka w tym miejscu i wstawienie jednak większej rury ...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    To ja też się zapytam. Jak zrobić, z czego i gdzie to kupić, czerpnię powietrza do kominka. Rura fi 160 położona pod płytą fundamentową. Czy są jakieś specjalne daszki czy zakończenia nakładane na rurę? W jakiej odległości od ściany zrobić czerpnię ? Ma to jakieś znaczenie?
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony