dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Problem z gruntem DULUX primer - tekstura na scianie

    Witam,

    Mam maly problem z zagruntowana sciana i sufitem.

    Na wyscheniety tynk (kilka miesiecy - mieszkanie nowe) polozona byla gladz (cienko 1-2mm CEKOL-finish); potem nalozylem grunt pedzlem ławowym (GRUNT DULUX PRIMER).
    Po przemalowaniu walkiem farba podkladowa biala (raz) oraz pomalowaniu dwukrotnie lateksowa farba dulux (kolor) na scianie zostala tekstura. Wyglada to tak jakby grunt "zjechal" gladz miejscami. Tekstura jest wypukla - najprawdowopodobniej z gladzi.

    Reklamowalem grunt w Duluxie ale odrzuli mi ja w ich mniemaniu z powodu zlej jakosci podloza. Odwoluje sie od ich decyzji ale nie wiem ile to potrwa.

    Czy ktos z was kladl ten konkretny grunt pedzlem - nie walkiem?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    warto by było jak byś napisał to czy gruntowałeś pierw przed położeniem gładzi ????? czy dopiero po gładzi ????? ale powiem ze kiedyś miałem problem z duluxem z farbą nigdy więcej tej firmy

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A czy nie jest tak, że to ta biała farba podkładowa zostawiła Ci fakturę? Ja miałem farbę podkładowo-gruntującą Snieżki i ona zostawiała drobną, ale dość ostrą fakturę.

  4. #4

    Domyślnie

    Grunt kladlem przed farba podkladowa.
    Raczej to nie wina farby bo widoczne mazy byly jeszcze przed podkladowa.

    Druga sprawa ze to samo mam niestety na suficie - ten sam efekt tekstury - tam byla taka kolejnosc: tynk cienkowarstwowy, grunt, farba akrylowa dulux biala. (tu moze moj blad ze polozylem grunt na tynk - myslalem ze to gladz bo byl rowny, gladki i bialy...ale troche sie sypal.)

    W przypadku scian jest 100% gladz bo sami kladlismy, sufit byl robiony przez dewelopera.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to trochę dziwne, bo u mnie ściana pomalowana gruntem Dulluxa (taki o lekko filoetowawym zabarwieniu) była śliska i gładka, bez żadnej tekstury. Dlatego malowałem jeszcze raz tą śnieżką, bo ja chciałem mieć teksturę...

  6. #6

    Domyślnie

    Czy to moze byc wina gruntu lub gladzi ???

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Podstawowym błędem jaki zrobiłeś to gruntowanie pędzlem tak zwanym ławkowcem, przez to rozmyłeś delikatną masę finiszową i powstała faktura.Masy finiszowe gruntuje się tylko i wyłącznie wałkiem bo inaczej można rozmazać powierzchnie
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #8

    Domyślnie

    Coz...niezly ze mnie amator. Przeczytalem na opakowaniu uzywac pedzla z wlosia sztucznego lub walka...no i wybralem pedzel..standardowy do gruntowania czyli lawkowiec

  9. #9

    Domyślnie

    Czy jedynym ratunkiem jest teraz polozenie nowej gladzi i cale malowanie od nowa?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    W zasadzie tak bo gdybyś nie malował końcową farbą można by było to spróbować przy szlifować. No tak piszą na pudełkach ale nie podają do jakiej powierzchni jakie narzędzie!
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony