dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaką dać wylewkę żeby max za 3 tyg. położyć panele?

    Dom jest stary, trzykrotnie rozbudowywany. Obecnie sukcesywnie remontowany. Przedpokój, łazienka, pralnia i kuchnia jest już sprowadzona do jednego poziomu. Trzy pokoje do których są wejścia z przedpokoju wypoziomowałem na legarach i płycie OSB. Jest jeszcze czwarty pokój który kiedyś był pokojem przechodnim z kuchnią ale teraz zamurowałem wejście z kuchni i wybiłem nowe z jednego z tych trzech pokoi które opisywałem powyżej.
    Okazało się że wyszła różnica poziomów około 10cm. Nie mam miejsca żeby dać legary+płyta OSB+panel bo wyjdzie wyżej jak w pokoju.
    Najbardziej pasowało by mi żeby coś tam wylać ale z doświadczenia wiem że wylewka cementowa musi schnąć te 6 miesięcy w okresie od wiosny do jesieni żeby nie powychodziły jakieś "kwiatki" na ścianach. Może są jakieś produkty gotowe które mają podwyższony stopień oddawania wody?
    Na ścisłość można było by podlać coś cieńszego i wtedy dałbym pod panel sztywne płyty.

    Pomóżcie coś bo panele chciałbym położyć jak najszybciej.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Re: Jaką dać wylewkę żeby max za 3 tyg. położyć panele?

    Cytat Napisał bestisz
    Dom jest stary, trzykrotnie rozbudowywany. Obecnie sukcesywnie remontowany. Przedpokój, łazienka, pralnia i kuchnia jest już sprowadzona do jednego poziomu. Trzy pokoje do których są wejścia z przedpokoju wypoziomowałem na legarach i płycie OSB. Jest jeszcze czwarty pokój który kiedyś był pokojem przechodnim z kuchnią ale teraz zamurowałem wejście z kuchni i wybiłem nowe z jednego z tych trzech pokoi które opisywałem powyżej.
    Okazało się że wyszła różnica poziomów około 10cm. Nie mam miejsca żeby dać legary+płyta OSB+panel bo wyjdzie wyżej jak w pokoju.
    Najbardziej pasowało by mi żeby coś tam wylać ale z doświadczenia wiem że wylewka cementowa musi schnąć te 6 miesięcy w okresie od wiosny do jesieni żeby nie powychodziły jakieś "kwiatki" na ścianach. Może są jakieś produkty gotowe które mają podwyższony stopień oddawania wody?
    Na ścisłość można było by podlać coś cieńszego i wtedy dałbym pod panel sztywne płyty.

    Pomóżcie coś bo panele chciałbym położyć jak najszybciej.
    ja zrobiłem błąd ktorego nikomu nie zycze wiec napisze tez Tobie...
    Jesli bedziesz mial roznice poziomow na panelu to nie dawaj podkładów na grubość większą niż 5 mm.
    U mnie z uwagi na to że mial byc parkiet wyszlo ze zrobilismy panel musielismy dac 2 x podklad po 5 mm .
    Aktualnie panele bardzo pracują i już odczuwam ze chodze jak po wodzie..
    Sugeruje OSB.
    Ja polozyl bym steropian twardy i na to osb przykręcane do wylewki jakimis dluzszymy kołkami

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy. W pokoju w którym powstał problem były drzwi wchodzące z kuchni, które teraz zamurowałem. Wybiłem natomiast nowe przejście do pokoju w którym mam już zrobioną podłogę na legarach i płycie OSB. Różnica poziomów wynosi około 10cm którą chce zniwelować.
    Na podłodze którą muszę podnieść jest położony panel na piance pod tym jest wylewka cementowa pod którą prawdopodobnie jest wełna szklana.
    Wylewka jest spękana i nie ma poziomu. Nie mam potrzeby dawania styropianu gdyż jest to piętro a pod spodem jest ogrzewany poziom.
    Propozycja styropianu i przykręceniu na niego osb raczej wykluczona ponieważ podłoże obecne jest bardzo kruche i niestabilne, żaden kołek się tego nie trzyma.

    Szukam raczej czegoś (nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje) co można wylać i maksymalnie za 3-4tyg. kłaść panel.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał bestisz
    Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy. W pokoju w którym powstał problem były drzwi wchodzące z kuchni, które teraz zamurowałem. Wybiłem natomiast nowe przejście do pokoju w którym mam już zrobioną podłogę na legarach i płycie OSB. Różnica poziomów wynosi około 10cm którą chce zniwelować.
    Na podłodze którą muszę podnieść jest położony panel na piance pod tym jest wylewka cementowa pod którą prawdopodobnie jest wełna szklana.
    Wylewka jest spękana i nie ma poziomu. Nie mam potrzeby dawania styropianu gdyż jest to piętro a pod spodem jest ogrzewany poziom.
    Propozycja styropianu i przykręceniu na niego osb raczej wykluczona ponieważ podłoże obecne jest bardzo kruche i niestabilne, żaden kołek się tego nie trzyma.

    Szukam raczej czegoś (nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje) co można wylać i maksymalnie za 3-4tyg. kłaść panel.
    Mysle ze nie ma czegos takiego - styropian dlatgo proponowalem bo jest to najtansza forma wypelnienia

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem ale nie chodzi o "najtaniej" a raczej o "najszybciej". Jak myślicie jakie jest minimum schnięcia takiej wylewki i z czego by ją wykonać? Chodzi o materiał który samemu można wymieszać w domu (może być coś gotowego w workach. Żadne wylewki agregatowe raczej nie wchodzą w grę ponieważ jak chciałem robić takie wylewki w dwóch pokojach to do takiej powierzchni nikt nie chciał przyjechać.
    Wolał bym coś do samodzielnego wymieszania i wylania. Przy różnicy 10cm można by dać 2cm styropianu żeby nie wyszło tyle zaprawy i wylać 8cm jakąś wylewkę z "worków". Tylko co byście polecili?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Lana wylewka o takiej grubości nie wchodzi w grę pomijam dodatkowe obciążenie stropu w takim przypadku może zastanów się nad legarami i płytą OSB

  7. #7

    Domyślnie

    1. łaty na przekładkach od wylewki na to płyta osb,
    2. kratownica z płyty i j/w,
    3. gotowe rozwiązanie jak "Akusta"
    4. podsypka keramzytowa i suchy jastrych.
    Wszystkie te rozwiązania są na drugi dzień gotowe do prac wykończeniowych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał PoloCocta Zobacz post
    1. łaty na przekładkach od wylewki na to płyta osb,
    2. kratownica z płyty i j/w,
    3. gotowe rozwiązanie jak "Akusta"
    4. podsypka keramzytowa i suchy jastrych.
    Wszystkie te rozwiązania są na drugi dzień gotowe do prac wykończeniowych.
    Witam,
    miło znaleźć post o naszych rozwiązaniach.
    To prawda, każde odchylenie stropy czy podłogi można wyrównać tanią suchą posadzką w kilka godzin "na gotowo".
    Dzisiaj dostawa materiałów, jutro profesjonalny montaż i gotowa sucha i lekka posadzka. Na każdy remontowany budynek, poddasze, strop kleina czy "dom z paczki".

    Pozdrawiam
    Akusta - suche posadzki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony