dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie Gdzie pompa cyrkulacyjna w Vaillancie?

    ma piec Vaillanta VU200 i zasobnik VIH 70 z podłączeniem bocznym i teraz pytanie do uczonych w pismie, gdzie mogę założyc pompe cyrkulacyjną . Mój instalator twierdzi, że ten model zaasobnika nie ma podejścia z boku na pompe a instalowanie jej wyżej na rurze jest bezcelowe. Co robić?

    Amber z kłopotem

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Zgadza się ten typ zasobnika nie posiada wyjścia na cyrkulację lecz nie oznacza to że nie można jej wykonać.
    W dojście zimnej wody (czy masz oryginalną grupę bezpieczeństwa zasobnika) przed zaworem zwrotnym wejście na cyrkulację montujesz pompę i koniecznie trzeba zamontować zawór zwrotny przed pompą.
    Tak połączone działa ok.
    Twój instalator powinien o tym wiedzieć.

  3. #3

    Domyślnie

    Panie Vaillant, mam przy okazji pytanie: dotychczas wydawalo mi sie, że modulowany zakres mocy kotła to jest SUPER - najbardziej pożądana funkcja oszczedzająca gaz.
    Nie zauważylem przy zamawianiu, że moj kociol (stojący, żeliwny ma w nazwie Atmo-coś-tam 25/3) najprawdopodobniej nie ma tej funkcji - a tylko 3 nastawy - letni, jesienny i "ostra zima". Czy te 3 funkcje oznaczają, że pracuje albo 1/3 mocy palnika, i odpowienio 2/3 i całóść? Czy to żle, czy dobrze? A może w żeliwnych kotłach to nieważne?
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    VPS

    tak ma oryginalną grupę bezpieczeństwa, instalator twierdzi, że montowanie jej wyżej nić nie da, że pompa powinna mieszać wode w zasobniku żeby spełnić swoją funkcję. Ja nie chcę marnować wody (nie chodzi tylko o kwestie finasowe) wylewając ją z kranu w oczekiwaniu na ciepłą.
    Ambe

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Aha zapomiałam dodac że mimo, że mam oryginalne boczne podejście to chce zamontować zasobnik pod kotłem
    Amber

  6. #6

    Domyślnie

    Przekorek - o ile sie orientuje, kotly zeliwne nie sa modulowane, bywaja tylko (jak Twoj)
    2-3 stopniowe

    Krzysiek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber
    tak ma oryginalną grupę bezpieczeństwa, instalator twierdzi, że montowanie jej wyżej nić nie da, że pompa powinna mieszać wode w zasobniku żeby spełnić swoją funkcję. Ja nie chcę marnować wody (nie chodzi tylko o kwestie finasowe) wylewając ją z kranu w oczekiwaniu na ciepłą.
    Ambe
    Jeśli masz oryginalną grupę bezpieczeństwa (ma zawór zwrotny) to:
    między zasobnikiem, a grupą należy zamontować - trójnik do cyrkulacji - zawór zwrotny - pompa - filtr siatkowy - zawór odcinający.
    Dobrze jest dodatkowo na przewodzie cyrkulacyjnym dać termostat który wyłączy pompę cyrkulacyjną po osiągnięciu żądanaj temperatury np 40st.
    Wskazane jest montaż naczynia przeponowego do zasobnika. W Twoim wypadku naczynie o poj 8 litrów.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Panie Vaillant, mam przy okazji pytanie: dotychczas wydawalo mi sie, że modulowany zakres mocy kotła to jest SUPER - najbardziej pożądana funkcja oszczedzająca gaz.
    Nie zauważylem przy zamawianiu, że moj kociol (stojący, żeliwny ma w nazwie Atmo-coś-tam 25/3) najprawdopodobniej nie ma tej funkcji - a tylko 3 nastawy - letni, jesienny i "ostra zima". Czy te 3 funkcje oznaczają, że pracuje albo 1/3 mocy palnika, i odpowienio 2/3 i całóść? Czy to żle, czy dobrze? A może w żeliwnych kotłach to nieważne?
    Tak jak napisał KszysiekMarusza kotły żeliwne nie maja modulacji. Mają regulację stopniową i to tylko wybrane modele (droższe)
    Regulacja w Twoim wypadku polegać będzie na:
    ręcznym ustawieniu termostatu kotłowego (ustawienie żądanej tepmeratury wody zasilającej) np. chłodno 40-50st, zimno 50-60st, bardzo zimno 60-70st.
    Automatycznie dobór żądanej temperatury wody grzewczej odbywa się gdy zastosuje się regulację pogodową.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zgadzam się z VPS
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Do VPS

    Ale mój instalator twierdzi, że tak montowna pompa nic nie da bo nie wyciągnie ciepłej wody z zasobnika ani nie wpuści tej z rur zatem w instalacji będzie krążyc woda zimna, jak to jest naprawdę , prosze o szybko opowiedź bo on juz mi to intaluje
    Amber

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki, aczkolwiek żal mi tyłek ściska, bo bardzo mi zależało na modulacji (podobno znaczna oszczędność gazu).
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Amber VPS ma racje w zbiornikach pojemnościowych gdzie nie ma oddzielnego wyjścia na cyrkulację można do tego wykorzystać wyjście zasilania wody zimnej tylko trzeba wpiąć cyrkulację zaraz za zasobnikiem To działa!!
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Niezły

    Ja nie mówię, że VPS nie ma racji tylko instalator mi mówi, że to nie potrzebny wydatek bo to czy tamto a ja sie nie znam i dlatego pytam.
    Prosze napisz coś więcej o tym działaniu.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cyrkulacja ma tylko jedno zadanie dostarczyć ciepłą wodę do punktu czerpania a wpięcie jej w zasilanie wody zimnej to w tym przypadku jedyne wyjście Chyba muszę Ci wysłać jakiś schemat podaj e-mail
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    wysłałam Ci maila

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Niezły

    Cyrkulacja ma za zadanie dostarczać ciepłą wode do punktu czerpania bez zbędnego spuszczanie wody w oczekiwaniu na ciepłą i potem równiez odprowadzic ta, która po użyciu zostanie w rurach do zasobnika, żeby sie nie oziębiała w rurach czy mam rację?

  17. #17

    Domyślnie

    Masz racje. Zeby to pieknie działało, to slyszalem, że są pompy sterowane termostatem (żeby nie chodzily niepotrzebnie caly czas). Ustawic ją możesz tak, że włączy sie dopiero jak temperatura w rurach spadnie poniżej np 45 stopni - wtedy pompa podpompuje cieplejszej wody (np 55 stopni) i znowu sie wyłączy (= oszczędność prądu i samej pompy)
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak masz rację cyrkulacja znaczy obieg w tym przypadku ciepłej wody ma zadanie tylko podniesienie komfortu ciepłej wody zaleta jest również to ze przy cyrkulacji wzrasta nieznacznie pojemność zasobnika
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Dziekuję
    Amber

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Tak masz rację cyrkulacja znaczy obieg w tym przypadku ciepłej wody ma zadanie tylko podniesienie komfortu ciepłej wody zaleta jest również to ze przy cyrkulacji wzrasta nieznacznie pojemność zasobnika
    Co to znaczy, że wzrasta pojemność zasobnika??? Czy muszę zastosować większy zasobnik? czy jak?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony