dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Patryk18

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    8

    Domyślnie Plan malowania.

    Witam, jutro zamierzam malowac pokoj, jednak jestem kompletnym laikiem. mam kilka pytan.
    1.Czy przed malowaniem musze klasc gladz szpachlowa?,
    2.czy moge zagipsowac dziury w scianach gladzia szpachlowa?
    3.Mam srodek grzybobojczy, najpierw mam oczyscic grzyb nim, a potem szarym mydlem umyc sciany 2 razy?
    4.ile warstw farby mam zamalowac?, i czy po nalozeniu gladzi, czy bez niej?.
    5.i tu pytanie dla kobiet raczej
    Rolety sa o kolorze jasno zielonym, i mam zamiar ta sciane pomalowac na ten wlasnie kolor, reszta scian i sufit beda mialy kolor blekitny, czy to sie nie bedzie gryzlo?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam.
    1. no jeśli na ścianie sa jakies ubytki to zaszpachluj jesli sa pekniecia daj dodatkowo siatke. jesli tynk w niektorych miejscach odchodzi skuj to i zaszpachluj.
    2. odp w 1.
    3. tak, ja bym tak zrobil przeczysc i przemyj to mydlem.
    4. wiesz 1 warstwa raczej nie wystarczy bo beda przeswity polaluj 2 razy. aha i przed malowaniem zagruntuj gruntem najlepiej i poczekaj 12h az wyschnie. po nalozeniu gladzi na dziury.
    5. wiesz sa rozne gusty i gusciki ale ja bym zrobil tak pomalowalbym te sciany na kolor zielony jasniejszy niz kolor rolet. hmm.. raczej nie bedzie sie gryzl z blekitem.
    Ostatnio edytowane przez danielon ; 26-07-2010 o 18:28

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    A co masz na ścianach?
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    timon07

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeśli jasnozielone rolety powiesisz na jasnozielonej ścianie, to zleją się z tłem i nie będzie efektu. Wyobraź sobie, że masz zielone jabłko. Połóż je na zielonym talerzu. A potem na czerwonym. A potem jeszcze na brązowym. W dwóch ostatnich przypadkach wygląda dużo lepiej. Czerwony tworzy ostry kontrast z zielonym, brąz jest neutralny. I obydwa są ciepłe. Jeśli ściany będziesz miał zielone i niebieskie (jasno), to są to kolory zimne i powinieneś zadbać o ciepłe dodatki: pomarańczowy, czerwony, brązowy... Raczej tego kolory rolety bym wybierała.

  5. #5

    Domyślnie

    no zgadzam sie Przydałby sie tam jakis kontrast

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Patryk18

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Aha dziekuje timon,
    i jedno pytanko, tu bo niewiem gdzie to dac,
    Jezeli farba ma date waznosci do 2008 listopada, to moge jej uzyc? , i pisze na niej ze nie mieszac z pigmentami, wiec na pewno nie mozna?,
    to dosyc glupie pytanie ale nie mam za bardzo kasy, a taka farbe mam w domu.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    farba nadaje sie do wyrzucenia niestety po dwuch latach nastepuje rozwarstwienie farby jesli jednak wymieszasz i pomalujesz to mozesz miec rozne plamy na scianie przebicia itym podobne historie. w ten sposob tylko narazisz sie na dodatkowe koszty. farba nie jest taka droga poszukaj farby " nie reklamowanej " a bedzie duzo taniej
    kiedys uzywalem farby MAL-FARB i byla o polowe tansza o tych z reklamami

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Patryk18

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki, poszukam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony