dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Elektryczne ogrzewanie podłogowe, maty grzejne

    Czy jest sens robienia dodatkowo oprócz kaforyferów (mamy dwa jeden zwykły + drabinka do ręczników) elektrycznej maty grzewczej w łazience, by mieć cieplutką podłogę. Głównie chodzi mi o koszt takiego ogrzewania podłogi - np. czy ktoś zrobił i korzysta z takiego dogrzewania np. tylko na czas korzystania z łazienki. Jeśli nie chodzi ono na okrągło to ile czasu nagrzewa się podłoga by było to odczuwalne???
    Mój małżonek chcąc mnie zniechęcić powiedział, że gdyby włączać to ustrojstwo tylko na 4 godziny dziennie czyli dwie rano i wieczorem (na czas głównego oblegania łazienki) byłby to koszt dodatkowy w wysokości 80 zł miesięcznie (nie dużo nie mało).
    Pan, "spec" od mat grzewczych nie był nam w stanie powiedzieć ile czasu taka podłoga się nagrzewa od momentu włączenia.
    Może chaotycznie ale proszę o wypowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    WITAJ! JA TAKIE OGRZEWANIE ZNAM I POWIEM CI ZE JEST TO REWELACJA !PODLOGA NAGRZEWA SIE B.SZYBKO.W LAZIENCE JEST CIEPLUTKO I PRZYJEMNIE.
    BETY

  3. #3

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w lazience, maty grzejne

    Jakiej firmy maty grzejne polecacie do lazienki?

    Czy gres w poblizu mat ale w miejscach gdzie bezposrednio nie ma polozonej maty ma szanse sie troche nagrzac?

    Jak rozwiazaliscie problem okraglego prysznica, zaookraglonej wanny i dosc nieregularnej (w srodku, pomiedzy sprzetami) lazienki? Ciac mate na mniejsze kawalki zeby obszar obok prysznica i wanny byl w wiekszosci pokryty czy klasc normalnymi dlugimi pasami i tylko tam gdzie bedziemy wychodzic z wanny czy prysznica a w pozostalych miejscach liczyc ze sie nagrzeje?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam co prawda podłogówkę wodną ale organoleptycznie stwierdziłam, że ciepło jest tam gdzie są rurki zaraz obok, jakieś 10 do 20cm dalej jest zimna podłoga

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    Ja mam co prawda podłogówkę wodną ale organoleptycznie stwierdziłam, że ciepło jest tam gdzie są rurki zaraz obok, jakieś 10 do 20cm dalej jest zimna podłoga

    Dokładnie tak.

    Ja ustaliłam wczesniej gdzie co będzie stało (wanna, półka) i tam mat nie ma

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy maty firmy Devi:
    http://www.devi.com.pl/
    Sposób układania można obejrzeć wchodząc w Pomoc Techniczną i wybierając Instrukcje obsługi, a potem np. pierwszą instrukcję z listy.
    Maria

  7. #7

    Domyślnie maty grzejne

    W łazienkach mam DEVI , ale nie maty tylko kable.
    Kable kładzie się na etapie budowy a maty w przypadku remontu - bardziej płytko.
    Wychodzi to dużo taniej, nie ma problemu z układaniem bo wije się
    to jak Ci pasuje.
    Bardzo przyjemne w użyciu, kafelki nie są tak obrzydliwie zimne.
    Jedyny mankament to dość duża inercja ukladu tzn. nagrzewają się
    dość powoli, są więc włączone cały czas ( z wyjatkiem lata) na średnie temperatury. Takie zresztą było założenie - tylko opanować
    kafelki. Myślę o założeniu włącznika czasowego, ale 3 lata temu jak
    to zakładaliśmy zakup był dość kosztowny ok.450 PLN.
    Teraz to chyba założylabym wodne, ale po sezonie grzewczym
    nadal byłoby zimno w paluszki.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja mam maty. Właśnie dlatego, użyłem mat zamiast kabli aby szybciej reagowały na włączenie. Musi się nagrzać tylko płytka a nie dodatkowo 2-3 cm betonu. Ja mam maty elektry. Omijałem brodzik, kompakt a jak trzeba było to przecinałem siatkę.

  9. #9

    Domyślnie

    my mamy maty Devi w łazienkach zainstalowany dodatkowo do ogrzewania głównego, włączyłem raz ( na początku zimy ) aby zobaczyć jak działają i czekałem.... czekałem.... aż po długim czasie ( chyba ze 2 godziny ) nagrzały się do temperatury ustawionej na termostacie. I to był ostatni raz jak używałem mat. Do dnia dzisiejszego ani ja ani żona nie odczuwamy potrzeby ich używania. Sądzę, że mogłem lepiej spożytkować swoje pieniądze.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam wodną podłogówkę wszędzie i nie widzę powodu aby po sezonie grzewczym w łazience nie działała. Jeżeli jest zimnawo to włączam i już. Bezwładność oczywiście jest kilka godzin, na to nie znalazłam rozwiązania. Każdy obwód mogę wyłączyć osobno a każde pomieszczenie ma swój obwód. Ciepłą wodę użytkową i CO mam z jednego źródła więc grzeje się to i tak cały rok (latem również lubię się myć w ciepłej wodzie )

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    my mamy maty Devi w łazienkach zainstalowany dodatkowo do ogrzewania głównego, włączyłem raz ( na początku zimy ) aby zobaczyć jak działają i czekałem.... czekałem.... aż po długim czasie ( chyba ze 2 godziny ) nagrzały się do temperatury ustawionej na termostacie. I to był ostatni raz jak używałem mat.
    Czy jest cos specyficznego w Twojej "konfiguracji", ze podloga nagrzewala sie 2 godziny czy tak to dziala? Moze masz jakis bardzo gruby gres, moze material izolacyjny zbyt izoluje albo cos w tym rodzaju?

    Czy uzywales programatora i jakiego? Jesli sie nie myle, te bardziej inteligentne, ktore umozliwiaja ustawienie zadanej temperatury na okresona godzine powinny spowodowac, ze jak wstaniemy o 7 rano to w lazience bedzie czekac ciepla podloga...?


    Ja sie zastanawiam nad Elektra. Glownie dlatego, ze Elektre mozna 'wcisnac' w zaprawe klejowa.
    Jezier - a jak jest u Ciebie? Faktycznie podloga szybko sie nagrzewa? Czy Elektre polecalbys?

  12. #12

    Domyślnie

    z tego co słyszałem od innych użytkowników jest to normalna praca takiej maty. Jest ona ułożona w zaprawie bezpośrednio pod płytkami. Mam zwykły sterownik, są do tego programatory, ale jak zobaczyłem cenę ( 500 zł/szt ) to mi się odechciało, bo stwierdziłem że nie będę już więcej wyrzucał pieniędzy.

  13. #13

    Domyślnie

    koszt wcale nie jest duży ja mam takie w 2 łazienkach i zwiększyło mi to opłaty za prąd o około 40 zł na miesiąc a często jest grzanie włączone. oczywiście bardzo duzo zalezy od dobrego termostatu.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My tak zrobiliśmy - kaloryfer, ręcznikowiec + podgrzewana podłoga.
    Nie powiem ile nas to kosztuje miesięcznie, bo jeszcze nie mieszkamy, ale powiem Ci czym była podyktowana nasza decyzja.

    Są takie dni w roku gdy już jest zimno, ale jeszcze nie na tyle, żeby włączać ogrzewanie w całym domu i wtedy właśnie włączasz sobie podłogę w łazience, jest Ci cieplutko w nóżki i nie tylko i cieszysz się, że masz takie rozwiązanie.

    Koszt nie jest duży, a warto, bo potem jak zmienisz zdanie, to już nie będzie tak łatwo założyć.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Podciągam temat kosztow elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience.

    Mnie również probowano tłumaczyć że takie rozwiazanie jest drogie i niepotrzebne skoro mam już kaloryfer i grzejnik drabinkowy.

    Bardzo bede wdzieczna za informacje czy instalując elektryczne maty podłogowe w łaience zrujnuje budżet domowy

    Wielkie dzieki![/img]
    Mathylda

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli nie będzie to podstawowe ogrzewanie łazienki myślę że można zastosować matę 100W/m2 * ok 5m2 (wyklucza się przestrzeń pod wanną)* 6 godzin/dobę * 30 dni w m-cu to daje 90 kWh/mies to daje w przybliżeniu ok 40zł. Jeżeli zastosuje się regulator i ustawi niezbyt wysoką temperaturę to moze byc i mniej.
    U nas w górnej łazience podłogówka chodzi codziennie, no może za wyjątkiem takich upalnych dni jakie były zeszłego lata. Ok. godzinki rano i kilka godzin wieczorem.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kragg

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe - co wybrać?

    Planuję w kuchni i w łazience zainstalować ogrzewanie(podgrzewanie) podłogowe elektryczne. Łazienka: powierzchnia ok 10 m2(-brodzik, wanna, umywalka), Kuchnia: 4-5m2, będzie połączona z salonem i gres będzie tylko na szerokości 1m podłogi wzdłuż umeblowania kuchennego.
    Mam kilka pytań, mam nadzieję że ktoś będzie mógł mi pomóc.
    1. Znalazłem dwie firmy które produkują takie systemy: Devi i Elektra. Które z nich wybrać?
    2. Jaką moc (ile watów) na każde z pomieszczeń i czy stosować maty jedno czy dwu stronne?
    3. Lepiej kupić jedną długą matę i ją ciąć do kształtu pomieszczenia czy kilka mniejszych i łączyć je razem?
    4. Układanie. jak rozumiem kolejność jest taka: przygotowujemy podłogę, rozkładamy maty, kładziemy klej do płytek, kładziemy gres ?
    5. Ostateczna grubość podłogi - część z ogrzewaniem będzie się stykać z parkietem. Jaką ostatecznie grubość uzyska warstwa gresu z ogrzewaniem pod nim?

    Jacek

  18. #18

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe (elektryczne)

    Czy podłogówka elektryczna kładziona pod kafle(kuchnia, łazienka) to droga sprawa pod względem materiału i robocizny? warto się w to bawić?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Za matę do kuchni i łazienki zapłaciłam koło 1,5 tys. Kuchnia 10 m2 - matę wzięłam 5 m2, łazienka 2,5 m2 - mata 0,7 m2. Odliczyłam powierzchnię pod szafki, wannę itp. Do tego dochodzi elektryk, co to podłączy - 2 punkty, i glazurnik, który toto kładzie - to grosze jakieś sobie policzył, bo to nie jest specjalnie czasochłonne
    Jak działa powiem po sezonie grzewczym, bo jeszcze nie używam - grzeją centralnym wystarczająco. Położyłam, żeby nie marznąć właśnie na wiosnę i na jesieni, jak już/jeszcze nie grzeją

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony