dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie tłuste plamy na granicie - czym usunać?

    Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na usuniecie tłustych plam z płytek granitowych? Położyliśmy płytki kamienne peperino dark satynowane (granit zwnany równiez Padang dark). Zaimpregnowalismy impregnatem HG plus ochrona przed plamami. No i tragedia. (a mam ich około 70 m wiec wymiana odpada) Cokolwiek tłustego upadnie zostają plamy których nie mogę niczym usunąć ( testowałam chyba wszystko: silne detergenty, ocet, parownica karcher, specjalny odplamiacz HG i bez efektu) Płytki wyglądają tragicznie szczególnie w newralgicznych miejscach pod krzesełkiem dziecięcym czy na ścianie w kuchni przy płycie - bo i tam je mamy.
    Może ktoś poradzi jak się ich pozbyć i czy to możliwe???
    Pozdrawiam Dorota

  2. #2

    Domyślnie

    Witam



    BEJOTAL "A" może być również używany do usuwania silnych zabrudzeń z posadzek i stołów warsztatowych , garaży , hal, magazynów itp. Jest szczególnie skuteczny przy zmywaniu zanieczyszczeń pochodzących od olejów , smarów i innych produktów pochodzenia petrochemicznego. Może być stosowany do mycia ręcznego lub przy pomocy urządzeń. Odznacza się dużą skutecznością i wydajnością . Płyn ulega biodegradacji i posiada atest P.Z.H. HK/B/1826/01/2002

    Mam przedstawicielstwo na tego typu środki w razie potrzeby proszę o kontakt.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko czy to bezpieczne w przypadku domowego stosowania i małych dzieci. Plamy niestety tworzą się na bieżąco wiec potrzebuje czegoś co można stosować minimum raz w tygodniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Płyn ulega biodegradacji i posiada atest P.Z.H. HK/B/1826/01/2002

    Jutro dokładnie się dowiem, ale z tego co wiem to można go stosować w domu jest to koncentrat więc można dobierać proporcje w zależności od potrzeb.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli bezpieczny to byłabym zainteresowana o ile cena nie powala. Czekam na dalsze informacje.

  6. #6

    Domyślnie

    cena nie jest szokująca w detalu za 1l koncentratu to 20zł dodatkowo koszty przesyłki. Nie dostałem jeszcze informacji dotyczącej stosowania preparatu w domu. jak tylko coś otrzymam napiszę.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  7. #7

    Wink

    Rzeczywiście cena nie powala - chyba że najmniejsze opakowanie ma 50l.
    Ciekawe jak z tym bezpieczeństwem i czy da radę tym moim plamom. Tak w ogóle to coś mi "śmierdzi" ten impregnat HG ponieważ mam te same płytki na tarasie. (tylko tam są płomieniowane) Wprowadzaliśmy się zimą i nie zdążyliśmy zaimprgnować tarasu a oliwa czy tłuste plamy z grilla po 2 dniach zniknęły bez specjalnego szorowania. Wiec cos tu mi nie pasuje.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    a wlasnie ja zauwazylam ze mi sie zrobiła od cieplego? czy tlustego nie wiem? taka plama niby na blacie granitowym
    ale sie szybko zorientowalam wzielam gabke czyscika i plyn do naczyn poszorowalam i zeszlo..
    macie pomysl co to było?

  9. #9

    Domyślnie

    Otrzymałem odpowiedz dot. BEJOTAL "A" płyn powinno się stosować w pomieszceniach zakładowych można w domu ale nie zaleca się stosowania preparatu przy małych dzieciach. Miałem nadzieję że pomogę niestety.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  10. #10

    Domyślnie

    O to szkoda! Myślałam że jakoś pozbędę się tych plam. A tyle sie naczytałam o zaletach granitu, o nie przyjmowaniu plam itp.
    Jeszcze raz dzięki. Może jeszcze ktoś mnie poratuje dobra radą.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja mam blat granitowy od 6 lat.
    Miałam jedną plamę tłustą, zbiłam butelkę oleju na blacie....umyłam z płynem zadzwoniłam do kamieniarza i on kazał mi to zostawic jak już umyłam...że niby zejdzie - uczciwie piszę plamy dawno juz nie mam.
    Blat impregnuję specjalna pasta do granitum pozniej polerka i jest jak nowy.Zero HG szkoda na niego kasy.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Przejdz sie do kamieniarza, i uwierz dostaniesz dobrą pastę.
    Moi znajomi czyszczą pastą do granitu - taką do nagrobków- ich blat też jest jak nowy.

    Granit zaznaczam nie chiński.

  13. #13

    Domyślnie

    ja polecam sorbent, jak schodzą plamy po oleju na stacjach benzynowych to ruszy też tłuszcz. Powodzenia

  14. #14

    Domyślnie

    Ja tez mam w kuchni blat granitowy i sila rzeczy czesto upaprany na tlusto. Myje 'ludwikiem' na codzien, a w przypadku trudniejszych plam myje 'cif'em. Blat jak nowy. Raz na pol roku jak sobie przypomne to przecieram pasta konserwujaca. Absolutnie kocham swoj blat, nigdy nie mialam latwiejszego do utrzymania czystosci. Blat mam od lat 5.
    Wykreśliłam ze swojego słownika słowo PROFESJONALISTA, a na SPECJALISTĘ mam uczulenie...

  15. #15

    Domyślnie

    Dopiero dziś mogłam tu zajrzeć. Dziękuję za rady, przetestuje jak tylko wybiorę się gdzieś " na miasto". Oby to nie była jak wspomina Teska kwestia pochodzenia granitu - niestety chiński!!! Czy Wasze blaty są polerowane? Darrek - a ten '"sorbent" gdzie mogę kupić???
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Dostaniesz go w sklepach i hurtowniach bhp, albo przez internet. Jest na allegro i w e-sklepach.

  17. #17

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysztof Kozłowski

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    1

    Domyślnie

    na stronie Consil zamówisz Dynasil Oli Absorber

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam granitowy blat w kuchni. Tani, pospolity szary.
    Leje się po nim tłuszcz, kawa, herbata, soki z warzyw i owoców. Po starciu (nawet po kilku godzinach) nie ma żadnych plam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony