dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 274
  1. #221

    Domyślnie

    Dostaliśmy wycenę dokończenia instalacji odgromowej, ale wykonawca proponuje klejone uchwyty gąsiorowe (a nie jak zwykle obejmy) i drut miedziany zamiast stalowego.
    Wygląda to mniej więcej tak:




    Czy ktoś z Was ma może wykonaną instalację odgromową przy pomocy takich klejonych uchwytów i może się wypowiedzieć o trwałości i solidności takiego rozwiązania?

  2. #222

    Domyślnie

    Rozpisaliśmy wszystkie pomieszczenia do malowania, coby rozesłać zapytania wycenowe do różnych firm.
    Ale naszło mnie kilka pytań:
    - skosy na poddaszu maluje się farbą sufitową czy 'ścianową'?
    - sufity w łazience maluje się taką samą farbą jak ściany (ceramiczna/lateksowa)?
    - lepsza do łazienki farba ceramiczna, czy lateksowa?
    - w kuchni też daje się taką farbę jak w łazience czy coś zupełnie innego?
    - farba podkładowa od tego samego producenta co 'główna' czy niekoniecznie? (jeden z wykonawców proponuje śnieżkę jako podkład)

    Wczoraj był upał i siedziałem w pracy, dzisiaj upał i siedzę w domu (dyżur telefoniczny), a od jutra oczywiście pogorszenie pogody...

  3. #223

    Domyślnie

    Oj chyba majówka robi swoje, bo na forum posucha
    W piątek potwierdziliśmy wymiary do drzwi zewnętrznych - powinny być za 8 tygodni.
    Zainspirowani rozmową z wykonczeniowcem o wodzie która się zimą skraplała na poddaszu, postanowiliśmy iść za ciosem (zanim zaczniemy malowanie) i ocieplić jednak połacie dachu do szczytów.
    Dzisiaj zamówiłem po 65m2 Isovera Unimata w grubościach 20cm (między krokwie) i 10cm (na krokwie).
    Mam nadzieję że dojadą w środę zgodnie z informacją ze składu, więc będzie można je zacząć układać.
    Żona pojechała dzisiaj na rekonesans farbowy.
    Znaczy jaką strukturę i fakturę farby byśmy chcieli - skupiając się na Tikkurili, Beckersie i Benjaminie Moorze.
    Niestety Para dzisiaj zamknięta, więc będzie musiała poczekać.
    Przy okazji też wstępnie się zdecydowaliśmy na nowego wykonawcę który dokończy nam odgromienie, radośnie niedokończone przez Pana z firmy 'Evita - systemy odgromowe' (aka piorunochrony.pl) który zwodził nas przez pół roku, aż w końcu przestał odbierać nasze telefony...
    Ciągle czekamy także na wycenę dokończenia zadaszenia nad wejściem i barierek (z tym Panem najprawdopodobniej spotkamy się w sądzie).

  4. #224

    Domyślnie

    No dobra, potrzebne krzesła do jadalni do orzechowego prostego stołu, szarej podłogi i białych ścian. Potrzebuję 6 sztuk. Maja być kolorowe najchętniej każde inne i najlepiej niezabudowane, żeby można było na krzesle po turecku usiąść
    Stołu jeszcze nie ma, ale krzesła już musimy kupic bo tonacja krzeseł ma wpływ na układ pozostałych kolorów w domu.

    Jeśli ktoś ma jakieś zdanie o wygodzie, niewygodzie lub innych mniej lub bardzie istotnych rzeczach dot tych krzeseł to proszę śmiało.
    Jesli ktoś ma fajne inne krzesła to też proszę śmiało.
    Czy Jackpot Chair to się jeszcze da kupić w PL, bo mam wrażenie, że firma sie wycofała.

    Na placu boju są:

    Pedrali Snow


    Magis Air Chair


    Magis Air Armchair


    Flo/ Form / Jackpot

  5. #225

    Domyślnie

    Trochę się u nas dzieje - od kilku dni pracuje wykończeniowiec, który aktualnie poprawia babole po ekipie wykonującej nam zabudowę poddasza oraz ociepla szczyty aż po kalenicę.
    Potem się zabierze za poprawianie różnych ubytków w ścianach oraz przygotowanie tych ścian do malowania.
    W przyszłym tygodniu mamy mieć montaż Westfire'a, który to montaż umożliwi nam zamknięcie sufitu w salonie (no, prawie - musimy jeszcze tam zamontować kilka rzeczy).
    Mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia uda nam się także zamknąć temat odgromienia - wybraliśmy wersję z uchwytami klejonymi do gąsiorów (ma to być wykonane w najbliższą sobotę), a w przyszłym tygodniu ma być wykonana reszta prac.
    Musimy też na dniach zamówić farby - o ile się nic nie zmieni, to zamówimy generalnie Tikkurilę.
    Acz zastanawiamy się jeszcze czy do pomieszczeń mokrych nie wziąć Benjamina Moore'a.

    W związku z tym że chcielibyśmy zamknąć kwestię garażu, mamy kilka koncepcji zabudowy wnętrza.
    Wszelkie opinie mile widziane (w komentarzach )

    1. Centralnie umieszczone przejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego i dalej wyjście z garażu:


    2. Centralnie umieszczone przejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego, ale wyjście z garażu z boku:


    3. Przejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego i wyjście z garażu umieszczone znowu w jednej linii, ale blisko bocznej ściany:


    4. Przejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego blisko bocznej ściany, wyjście z garażu z boku:


    5. Zmniejszone o prawie połowę pomieszczenie gospodarcze, na rzecz otwartej przestrzeni (cytuję małżonkę "np. na kosiarkę albo opony" , wyjście z garażu z boku:


    6. Last but not least - na bazie dyskusji około-kibelkowych, zwariowana koncepcja zakładająca ubikację w garażu:


    Wszelkie komentarze jak zawsze mile widziane

  6. #226

    Domyślnie

    Krzesło dla dziecka , ku pamięci:
    Piccolo GTP. Fajne kolorystycznie, bo można zestawiać dowolnie stelaż i siedzisko.
    Ale nie wiem jak z jakością. Jeli macie / znacie jakieś warte uwagi to poproszę linki, bo to temat zupełnie mi nieznany.

    http://www.sklep.meble.pl/p144979,kr...ccolo-gtp.html



    i kolejne krzesło - taboret- SWOPPSTER - czy takie coś bez oparcia to jest dobre rozwiązanie jako krzesło do biurka?


    Moll Woody S


    Moll Maximo
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 15-05-2012 o 15:18

  7. #227

    Domyślnie

    Mały update odnośnie tego co u nas się dzieje...

    Złożyliśmy do starostwa projekt wyburzeni1 starego domu
    Teraz czekamy aż się skończy adaptacja projektu garażu i wtedy składamy do starostwa wniosek o wydanie PNiB na garaż

    Mamy ocieplony cały dach aż po kalenicę, a wykończeniowiec zabrał się teraz za przygotowanie ścian pod malowanie.
    Musimy zamówić farby - na 99% Tikkurila, zastanawiamy się jeszcze czy do łazienek i kuchni nie dać matowego Benjamin Moore'a.
    Ktoś z Was ma może doświadczenia z tym BM?

    Dzisiaj mają przyjechać Panowie z Tapisu zamontować Westfire'a (uprasza się o trzymanie kciuków).
    W związku z tym musieliśmy na kawałku podłogi położyć fugę.
    Fuga którą mamy w projekcie (antracytowa) wydaje się żonie za ciemna - zlewa się trochę z szarymi kaflami (a ja w sumie nie mam zdania, bo nie wiem czy fuga powinna się zlewać czy też nie).

    Ciągle czekamy na wyceny dokończenia daszku nad wejściem, balustrad zewnętrznych i balustrady w środku.
    Na finiszu mamy też temat drzwi - acz tutaj pojawiła się ostatnio komplikacja.
    Okazało się że drzwi bezprzylgowe zlicowane na zewnątrz, a otwierane do środka, będą miały widoczną szparę między skrzydłem, a ościeżnicą.
    Jest to podobno ograniczenie techniczne związane z otwieraniem do środka - aby skrzydło nie ocierało o ościeżnicę.
    Będą też węższe niż te otwierane na zewnątrz - w naszym przypadku będzie to tylko 76cm.
    Zaczęliśmy się zastanawiać czy to dużo czy mało oraz czy nie zrobić jednak wszędzie drzwi otwieranych na zewnątrz.
    Teoretycznie miejsce jest i się da, tylko... no właśnie.
    Tylko że mi się tak nie podoba i wolałbym jednak otwierane do środka.

    Musimy też zdecydować co z kuchnią - byliśmy już prawie zdecydowani na Ikeę, ale w tym tygodniu przyszła jedna wycena na całość kuchni (szafki, blat, szkło na ścianę nad blat), która jest bardzo atrakcyjna cenowo.
    Minus że musimy jechać na drugą stronę Warszawy i jeszcze kawałek żeby obejrzeć w ogóle co i jak.

    Z innych pilnych rzeczy które musimy wybrać, pozostał jeszcze szklarz (kabiny pryszniców i szklane barierki wewnętrzne) oraz wyposażenie domu (garderoba, stół i krzesła do jadalni itp)
    W lipcu wysyłamy dzieci na kolonie (w tym naszą prawie 6-latkę - decyzja nad którą debatowaliśmy kilka tygodni) i jakby się dało jakość wcisnąć z przeprowadzką wtedy to by było super.
    Jeśli nie - przeprowadzimy się miesiąc później czyli w sierpniu.
    Gdzieś w tym okresie musimy jeszcze wcisnąć wyjazd wakacyjny (uparłem się że w tym roku żadnego Bałtyku)...

    A i jeszcze jedno - znaleźliśmy i wybraliśmy człowieka do wykonania imitacji betonu na ścianach
    W sumie wyjdzie tego ok. 30m2, żona wczoraj pojechała obejrzeć prace tego wykonawcy i się od razu zdecydowała
    Ostatnio edytowane przez salik ; 18-05-2012 o 10:02

  8. #228

  9. #229

    Domyślnie

    Kupiliśmy dzieciom farbki do zabawy:



    Ciekawe czy im się spodobają

  10. #230

    Domyślnie

    Dostaliśmy dzisiaj pismo z Zarządu Dróg Powiatowych odnośnie przesunięcia zjazdu z drogi.
    Pismo ma 12 warunków, w tym równie absurdalne jak to aby zapewnić 6m od ulicy do bramy (czyli de facto musielibyśmy się wciąć 1.5m wgłąb naszej działki i totalnie zmasakrować plan bramy).
    Generalnie odechciało mi się chwilowo wszystkiego, a szczególnie *pip* polskiej biurokracji.
    A w ubiegłym roku kiedy gmina kopała nam rowy odwadniające (które notabene prawie nam zalewają działkę, bo jezdnia ma w tym miejscu najniższy poziom na całej długości), to facet z ZDP zapewniał że nie będzie problemów z przesunięciem zjazdu z drogi i nie będzie żadnych dodatkowych warunków.

  11. #231

    Domyślnie

    Malowanie trochę się ciągnie, bo ekipa naprawia i poprawia wszystkie niedociagnięcia poprzedników, szlifują ściany, obsadzają parapety, poprawki przy gniazdkach itd.
    Nie robiliśmy gładzi nigdzie poza łazienkami i słusznie. Ściany cement.-wapienne po szlifowaniu i dwukrotnym malowaniu farbą wizualnie niemal się nie różnią od tych karton-gipsowych, jedynie w dotyku.
    W każdym razie efekt jest bardzo zadowalający.

    Poniżej zdjęcia pokoju syna. Jako jedyny ma inne kolory niż biały.
    Wnęka okienna została pomalowana na szaro - biała źle wyglądała, bo wnęka jest bardzo głeboka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj-jula1.jpg
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	119556   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj-jula2.jpg
Wyświetleń:	1026
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	119557   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj-jula3.jpg
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	119558  
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 08-06-2012 o 17:01

  12. #232

    Domyślnie

    Dzisiaj zamknęliśmy jeden z tematów które leżały odłogiem przez wiele miesięcy - odgromienie.
    Dla przypomnienia - poprzedni wykonawca (firma Evita z Warszawy, http://www.piorunochrony.pl) wykonał część instalacji, skasował całkiem pokaźną sumę za ten kawałek prac, a potem... nigdy więcej się nie pojawił.
    Przyjechał nowy wykonawca, zamontował uchwyty na dachu, przepuścił przez to drut miedziany i spiął całość ze sobą (i z bednarką wypuszczoną z ław).
    Zdjęcia będą jutro, bo dzisiaj już za ciemno i za późno

    Wybraliśmy też wykonawcę na dokończenie kolejnej fuszerki na budowie - daszku nad wejściem i barierek.
    Nowy wykonawca w trakcie wizji lokalnej stwierdził że takiej fuszerki już dawno nie widział, ale da się to wszystko jakoś zrobić, naprawić albo poprawić.
    Dzisiaj Panowie byli na pomiarach i trzymamy kciuki żeby się całość udało dopiąć

    Zadecydowaliśmy też ostatecznie (po miliardzie różnych wizualizacji wykonywanych przez najkochańszą z żon), że bierzemy szafki do kuchni z Ikei.
    Jutro mam nadzieję uda nam się pojechać i zamówić całość, coby się załapać na promocję montażu za połowę.
    Nie wiemy jeszcze co z frontami - w sensie skąd je weźmiemy (Ikea albo jakaś inna firma).

    W ten weekend musimy jeszcze zdecydować którego szklarza wybieramy.
    Ufff.

    Przy okazji - góra jest już właściwie pomalowana, maluje się dół.
    Udało nam się załatwić redukcję do komina Jeremiasa, więc mam nadzieję że uda się niedługo podpiąć kozę (którą notabene mamy dostać nową, a nasza ma zostać zabrana) i zamknąć temat sufitu w salonie.

    A teraz wygląda że cała rodzina oprócz mnie siedzi przed telewizorem, więc i ja znikam
    Ostatnio edytowane przez salik ; 17-06-2012 o 05:25

  13. #233

    Domyślnie

    Mały update poweekendowy.

    Po pierwsze - kupiliśmy meble do kuchni w Ikei
    Co prawda nie obyło się bez niespodzianek i kilku godzin spędzonych w sklepie, ale są!
    Niestety też okazało się że w stosunku do tego co mi podawano telefonicznie, urosły koszty transportu - w sumie do kilkuset złotych.
    Skończyło się tym że moja kochana żona wraz ze swoim tatą odebrali meble z Ikei i pzywieźli je do domu, w sumie przerzucając 1.2 tony (2x 600kg)!
    Kochaną mam żonę, prawda?

    Podpisaliśmy też umowę na dokończenie daszku nad wejściem, barierek zewnętrznych oraz wewnętrznych w domu.
    Wszystko ma być gotowe i zamontowane za miesiąc (uprasza się o mocne trzymanie kciuków).

    Niestety nie wybraliśmy jeszcze firmy w której zamówimy drzwi wewnętrzne, ale powiedzmy że mamy 2 solidnych kandydatów (tak naprawdę wszystko się rozwiąże jeśli zdecydujemy czy chcemy drzwi zlicowane na zewnątrz, a otwierane do środka - czy też nie...)

    Wczoraj pojawiła się także ekipa od betonowych ścian.
    Jak dobrze pójdzie, to całość będzie skończona w przyszłym tygodniu.

  14. #234

    Domyślnie

    Tadam!
    Po wielu bojach, oczekiwaniu na redukcje komina (robione dla nas specjalnie w Jeremiasu), nową kozę (bez zadrapań i uszkodzeń) - w końcu udało się doprowadzić sprawę montażu kozy Westfire 26 do końca.
    Efekt taki:



    Żona mówi że jakaś mała ta koza i w ogóle, ale mi się podoba

  15. #235

  16. #236

    Domyślnie

    I jeszcze kilka płyt:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-sciana.jpg
Wyświetleń:	1420
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	122463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka-sciana2.jpg
Wyświetleń:	1280
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	122464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon-sciana2.jpg
Wyświetleń:	1267
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	122465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon-sciana-1.jpg
Wyświetleń:	1089
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	122466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia-sciana.jpg
Wyświetleń:	999
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	122467  


  17. #237

    Domyślnie

    Mamy drzwi! Są dokładnie takie jak miały być
    I przy okazji polecam Wykonawcę drzwi firmę Hardmet z Łomianek.
    Konkretni, solidni, 100% terminowi.

    http://www.hardmet.com.pl/






  18. #238

    Domyślnie

    Wczorajszy dzień przyniósł nam kolejne zmiany, w postaci portfenetrów:



    Ostatnio edytowane przez salik ; 06-07-2012 o 08:37

  19. #239

    Domyślnie

    Dzień minął pracowicie i monterom na budowie i mnie, ale o tym dalej.
    Panowie sztuk 4 sprawnie (w 1.5h) zamontowali daszek, choć przenoszenie 160kg szyby nie należało do najłatwieszych zadań, zwłaszcza w 30 stopniowym upale.
    Efekt spełnił moje oczekiwania z nawiązką ! Szkło wyglada bardzo lekko i z odległości już ok. 20m jest zupełnie niezauważalne. Moja siosta przeszła obok i nie zauważyła, że jest
    A o to chodziło. Do końca bałam się, że wyjdzie siermiężnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek1.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	124551   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek2.jpg
Wyświetleń:	684
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	124552   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek3.jpg
Wyświetleń:	697
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	124553   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek4.jpg
Wyświetleń:	745
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	124554   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek5.jpg
Wyświetleń:	746
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	124555  

    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 10-07-2012 o 22:31

  20. #240

    Domyślnie

    Balustrada nad schody też przyjechała, ale mimo kilku podejść nie udało się jej wcisnąć na pooddasze, bo była w jednym kawałku.
    Panowie balustradę potraktowali diaksem i dopiero wtedy zanieśli na poddasze sprawdzić czy wszystko pasuje. Pasowalo idealnie, ale wróciła do ślusarza, który ma wymyślić jak z 2 kawałków zrobić jeden na budowie i jeszcze pomalować na biało, tak, żeby się nie odróżniało.
    Termin poprawek - 2 tygodnie.

    W czasie gdy monterzy pracowali ja odchwaszczałam ogródek. Udało mi się uporządkować w miarę 1/3 terenu, czego efektem jest 10 120l worków chwastów.

    Starszak po powrocie z obozu dzielnie pomagał między innymi pstrykając fotki mamie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barierki-wew-1.jpg
Wyświetleń:	1058
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	124563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barierki-wew-2.jpg
Wyświetleń:	934
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	124564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na-polu.jpg
Wyświetleń:	858
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	124566  
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 11-07-2012 o 09:03

Strona 12 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony