dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 274
  1. #61

    Domyślnie

    Mało ostatnio piszemy, bo pracy (zawodowej) dużo i wykańczająca i ledwo starcza sił na myślenie o domu.
    W tym tygodniu mamy kilka spotkań - z Panem od tynków, Panem od alarmu i Panem od wykończenia kompleksowego (g-k, tynki itp.)
    Wyliczenia zysków z montażu okien w warstwie ocieplenia wykonane przez ellik, dały nam do myślenia.
    Zacząłem (ponownie) czytać różne wątki dotyczące montażu okien w warstwie ocieplenia i wyszło że albo zwrot wydatków będzie miał sens albo ... nie będzie miał sensu.
    Czyli próg zwrotu rzędu <10 lat lub powyżej 15 lat
    Tylko żebym jeszcze ja miał czas i siły policzyć to dla naszego domu...
    Ergo - jeśli weźmiemy jednak montaż okien w warstwie ocieplenia, będzie to miało kilka następstw:
    - nie zrobimy drewna na elewacji (bo stworzymy wtedy spory mostek termiczny, zupełnie niwecząc wydatki na montaż w warstwie ocieplenia)
    - będziemy musieli zmodyfikować wymiary okien, przez co nasze zamówienie wypadnie z kolejki i w praktyce produkcja przesunie się pewnie na połowę maja
    - jeśli opóźnią się okna, to opóźni się też wypłata kolejnej transzy kredytu i zaraz się okaże że musimy skądś wziąć pieniądze dla innych ekip na zapłatę (zakładam że wtedy jakieś instalacje będziemy musieli zrobić przed oknami)
    Do tego w tej sytuacji miałoby sens zrobienie elewacji zewnętrznej przed latem, a nie po - tak jak planowaliśmy.
    Tylko wtedy już teraz byśmy musieli zrobić wszystkie rzeczy związane z elewacją - montaż konstrukcji pod nasz daszek nad wejściem, montaż ewentualnych kotew do utrzymania markiz na elewacji południowej albo alternatywnie - jakieś zewnętrzne jeżdzące okiennice zasłaniające okna.
    Planowaliśmy przemyśleć te tematy jak się będą robiły inne rzeczy, ale jeśli będziemy chcieli robić tynki zewnętrzne i ocieplenie w czerwcu, to musimy wszystko przemyśleć i załatwić już teraz
    Do tych którzy robią/robili tynki zewnętrzne po wewnętrznych - na którym dokładnie etapie robicie zewnętrzne?
    I czy ktoś robił u siebie instalację odkurzacza centralnego i podłogówki?

    Szukamy też jakiejś firmy zajmującej się wykonaniem ogrodów zimowych, do wykonania naszego daszka nad wejściem.

  2. #62

    Domyślnie

    Mamy 2 wstępne koncepcje salonu.



    Meble na górze planu (elewacja wschodnia) mają wyglądać tak:




    Ostatnio edytowane przez salik ; 07-11-2011 o 18:10

  3. #63

    Domyślnie

    I mnie przyszło włączyć się w ten wątek (zapewne ku uciesze małża), bo na moich barach spoczywa wyposażenie tego domu w meble i inne płytki.
    Wnosić tego osobiście nie będę, ale wybierać już tak, w związku z czym witam serdecznie wszystkich.
    To mówiłam ja - współinwestorka truskawkowego domu.
    Serdecznie pozdrwiam wszystkim zwlaszcza magde34 (bardzo dziekujęmy za śliczny projekt elewacji).

    No to do meritum.
    Czy ktoś ma/miał/bedzie miał do czynienia z sofami modułowymi? Nam się podobają, ale cenowo troche odstraszaja.

    Przyklady tych ktore nam pasuja:
    First Blow


    BoConcept Carmo - moj faworyt, niestety cena zabija ok. 13 tys.


    Softline Loft - kazdy modul ok 1100-1500zl


    Softline Lotus - kazdy modul ok 2700 zl!


    Place Sofa Vitra - cena skandaliczna ok. 20 tys


    i nie modułowy ale tez ładny:
    Lege Artis Vireo (mam nadzieje, ze sa inne kolory)


    Ide szukac dalej czegos ciekawego i tanszego niz to powyzej. Znacie cos takiego?
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 31-03-2011 o 23:18

  4. #64

    Domyślnie

    Zmieniliśmy ostatecznie montaż okien na warstwę ocieplenia.
    Wymusiło to niestety zmianę wymiarów okien, więc wypadliśmy z kolejki i aktualny przewidywany termin montażu okien to połowa maja.
    Da nam to trochę więcej czasu na przemyślenie/załatwienie różnych spraw, ale już widać że będziemy mieli problemy z ekipami
    Mieliśmy kilka spotkań z ekipami od tynków i innych instalacji, ale na razie nie podjęliśmy innych decyzji.
    Zaczyna mnie coraz bardziej dołować myśl że będziemy mieli w tym maju zamontowane okna i zero umówionych ekip do instalacji...
    Mamy też ofertę od jednej firmy która wykonuje wykończeniówkę kompleksowo (mogą nam zrobić elektrykę, tynki, wylewki, zabudowę g-k itp), ale ciągle się zastanawiam czy to dobry pomysł zlecać tak duży zakres prac jednej ekipie (bo wiadomo że wtedy łatwiej ukryć problemy).
    Dostaliśmy też pierwszą wycenę na nasz daszek nad wejście i trochę nas ona załamała.
    Ze stelażem na konstrukcji aluminiowej w kolorze brązowym (RAL jakiś tam) wyszło 14500zł netto, jeśli chcielibyśmy w fakturze i kolorze drewna, to dodatkowo do tego 2500zł
    Jak dla mnie 20k za szklany daszek to więcej niż "za dużo" i szukamy tańszych alternatyw (np. zamienić szkło na poliwęglan lity i zrobić podkonstrukcję drewnianą).
    Ciągle też szukamy hydraulika do wykonania instalacji CWU.
    Czy podejścia pod krany się robi przed tynkami czy po tynkach?

    Last but not least - wczoraj odebraliśmy umowę na wykonanie przyłącza gazowego - będziemy czekali bite 8 miesięcy, ale Pani z gazowni mówi że to i tak nie jest źle, bo umowy podpisane w kwietniu mają już podany termin 12-miesięcznego oczekiwania.
    Skomplikowała się za to sytuacja z naszym przyłączem elektrycznym - ZE dał ciała i chciał nam zrobić skrzynkę... na działce sąsiada.
    Znaczy takie wydali warunki przyłączenia - a jak my sobie podepniemy do tego kabel, to już nie ich problem.
    Oczywiście stanęło na tym że nie ma mowy, mamy mieć nasze przyłącze w linii naszego ogrodzenia zgodnie z wnioskiem i umową.
    Dla nich by było prosto, bo dobudowali by sobie skrzynkę do już istniejącej (sąsiada), a na nas by spadł problem z załatwianiem powoleń na przejście przez działkę sąsiada lub teren gminy (między ogrodzeniem a ulicą).
    W ubiegły piątek napisałem im pismo opisujące całą sytuację i żądając wykonania przyłącza w terminie podanym w umowie (koniec lipca).
    Ciekawe czy się wyrobią, bo Pan z ZE powiedział że "ta sytuacja opóźni wykonanie przyłącza o 4-5 miesięcy".
    Ich niedoczekanie!

    A teraz trochę dobrych newsów - nasz projekt aranżacji wnętrz posuwa się powoli do przodu, a żona odwaliła kawał dobrej roboty objeżdzając ostatnio różne sklepy w poszukiwaniu płytek, kafli itp.
    Może wrzuci tutaj jakieś nasze preferowane typy

  5. #65

    Domyślnie

    W sobotę zrobiliśmy całodniowe Tour de Varsovie, oglądając płytki, kafelki, podłogi, meble, komody, łóżka, szafy, sofy itp.
    Wybraliśmy wstępnie część mebli (chociaż np. naszej projektantce nie pasują zupełnie wybrane przez nas wstępnie łóżka), przynajmniej w kontekście materiału.
    Wygląda że materiałem na meble do salonu będzie orzech amerykański, ale jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy.
    Mamy też kilka typów odnośnie kafli do łazienek/dołu, ale niestety zgodnie z przewidywaniami - są to dosyć drogie modele
    Może w wolnej chwili uda nam się wrzucić jakieś zdjęcia albo chociaż opisy materiałów, bo jak na razie słabo z czasem 'forumowym'...
    Dostaliśmy wstępną wycenę wykonania projektu wod-kan na 2500zł, co jest IMHO lekką przesadą, więc szukamy nadal wykonawcy takiego projektu.
    Ciągle też nie mamy wybranego elektryka ani ekipy od CO/CWU, ale mam nadzieję że w tym tygodniu uda się zamknąć te tematy.
    Gorzej z tynkarzami, bo Ci z polecenia albo nie mają czasu albo średnio nam się podoba ich praca.

  6. #66

    Domyślnie

    Potrzebuję porady doborowej do salonu.

    Chcemy wziąć biały stół tego typu:


    I teraz - do tego stołu brać taką komodę (orzech amerykański):



    i takie krzesła:



    Czy raczej wziąć takie krzesła plastikowe do tego stołu:


    Jeśli takie krzesła plastikowe, to pewnie trzebaby jakoś zmienić komodę, bo nie jestem pewien czy to będzie pasować...

  7. #67

    Domyślnie

    Myslimy intensywnie nad krzeslami. Czy wziac drewniane (choc ta opcja już prawie poległa) czy metalowo-sklejkowe wszystkie jednolite np takie:


    czy metalowe tego typu kolorowe czyli 3 kolory po 2 szt.


    czy plastikowe takie z Radomska. Znacie moze te krzesla, bo ponoc solidne, ale w Wawie ich nigdzie nei widzialam i ponoc nie ma gdzie obejrzec, a do radomska ciut daleko mamy. Ktores z nich bylyby w 3-4 kolorach.

  8. #68

    Domyślnie

    Zaczynają nam się wykruszać ekipy od tynków - z tych polecanych najwcześniejsze terminy to lipiec, a my potrzebujemy na początek czerwca
    I zaraz się skończy tym że zamiast wziąć dobrą ekipę od tynków, weźmiemy taką która ma czas...
    Ech.

  9. #69

    Domyślnie

    Jakby mało było problemów, dzisiaj okazało się że mamy problem z pionami kanalizacyjnymi.
    Nie da się puścić w ścianie żadnego z nich ponieważ na drodze stoją... podciągi.
    Nie wiem jak rozrysował to projektant, ale na każdym rzucie piony idą w ścianie tylko że między ścianą na górze, a na dole jest wszędzie podciąg
    Doczytałem w międzyczasie że niektórzy robią to w ten sposób że na etapie wylewania stropu zostawiają puste miejsca zamiast zbrojenia albo wyginają pręty i wkładają jakieś zaślepki na miejsce przepustów, tylko u nas to jest kurcze między 2 ścianami nośnymi i nie bardzo to widzę.
    Pomijając już to że strop dawno wylany i teraz to można co najwyżej siąść i płakać.
    Jutro będę dzwonił do projektanta i pytał jak mamy puścić piony kanalizacyjne przez podciągi...

  10. #70

    Domyślnie

    Z dobrych wieści (o ile można tak powiedzieć):
    - mamy wstępnie zaklepaną ekipę od tynków na drugą połowę lipca
    - mamy umówioną ekipę od GK i ocieplenia dachu na połowę sierpnia

    Kilka spraw do przemyślenia:
    - czy zmienić ocieplenie naszego dachu (sugerowane przez fachowca od GK), dając 30cm wełny w sufit nad poddaszem (zamiast 30cm na połaci dachu do kalenicy), a pod kalenicę podciągnąć mniej ocieplenia (efekt - zimny stryszek)
    - czy robić wylewki samopoziomujące zamiast z mixokreta (podobno lepiej oddają ciepło z podłogówki, do tego potrzeba mniejsza grubość, więc możnaby dać więcej styropianu na podłodze)
    - czy dokładać dodatkowe 2 okna na klatce schodowej (jeszcze większy mostek termiczny)
    - czy można zrobić wylewki (a także wodę, ocieplenie podłogi, podłogówkę) przed tynkami
    - porównać deskę podłogową z parkietem
    - wybrać i zamówić instalację odkurzacza centralnego (a także umiejscowienie głównej jednostki ssącej)
    - poszukać wykonawcy drewnianej konstrukcji naszego daszku nad wejściem (zamiast aluminiowej konstrukcji)
    - znaleźć firmę która wykona balustrady przy dużych oknach na poddaszu
    - zastanowić się nad pociągnięciem elektryki pod okna połaciowe
    - poszukać wykonawcy podłogi i glazury
    - wybrać wykonawcę instalacji alarmowej (z 2 kandydatów)

  11. #71

    Domyślnie

    Ostatnio mało piszę, bo sporo się dzieje.
    Żona wymienia dziennie kilka/kilkanaście maili z naszą projektantką wnętrz, więc nawet nie wrzucam propozycji, bo by mi nie starczyło czasu na nic innego.
    Przewijają się różne kafle, lampy, deski na podłogę, wykończenie łazienek, baterie itp.
    Mieliśmy spotkania z hydraulikami i elektrykiem, kolejne spotkania w najbliższych dniach.
    Mamy już umówione ekipy do zabudowy GK i wykonania podłogi drewnianej.

    Na chwilę obecną potrzebujemy poradę - czy dodać 2 dodatkowe okna połaciowe na klatce schodowej.
    Aktualny widok:


    Chcemy dodać 2 dodatkowe okna po środku w miejscu istniejącego deskowania.
    Tak - jesteśmy świadomi powiększenia mostka termicznego tamże, ale chodzi bardziej o doświetlenie klatki schodowej...

  12. #72

    Domyślnie

    Co dajecie na blat w kuchni?
    Projektantka nam proponuje Corian, który jednak ma chorą cenę i ponoć zupełnie się nie nadaje na blat roboczy.
    Ewentualnie Kerrock jest opcją.
    Ale jak teraz na szybko czytam to nawet Kerrock jest drogi i taniej wychodzi np. granit...
    Albo może w ogóle konglomeraty i jakieś Silestone?
    Ostatnio edytowane przez salik ; 21-04-2011 o 23:09

  13. #73

    Domyślnie

    Namówiłem w końcu żonę na podsumowanie tego co mamy wstępnie wybrane jako wykończeniówkę

    Kafle do łazienki rodziców na poddaszu (Noce by my way z Paradyża):


    Na ścianach w tej łazience nie wiadomo co jeszcze będzie, ale coś szarego i koniecznie półmat (lapatto).

    Umywalka pewnie coś z tej serii (Koło Nova z otworem), koniecznie wpuszczana w blat:


    Wolelibyśmy prostokąt, ale na razie nic nie znaleźliśmy

    Miska Koło Ego:


    Bidet Koło Ego:


    Bateria Paffoni Stick:


    Prysznica, ani reszty rzeczy do tej łazienki jeszcze nie mamy...

    Łazienka dzieci na poddaszu:

    Ściany i podłoga - Casalgrande Meteor Bianco:


    Do tego jakieś wściekłe kolorystycznie dodatki.

    Miska Roca Meridian-N:


    Bidet z tej samej serii:


    Bateria Ikea Dalskar oszczędzająca wodę:


    Umywalek/umywalki do tej łazienki ciągle szukamy.
    Przy okazji pytanie praktyczne - czy nastoletnie rodzeństwo korzysta z łazienki w tym samym czasie, jeśli są różnej płci?
    Bo może nie ma sensu robić dwóch umywalek w tej łazience...
    Umywalki do tej łazienki mają być podblatowe albo wpuszczane w blat.

    Czy ktoś z Was planuje płytki Zirconio, bo nas strasznie namawia projektantka, ale boimy się tego że np. pod prysznicem nie da się tego doczyścić i z czasem będzie kamień na tych płytkach (mamy dosyć twardą wodę, która po tygodniu zostawia żółte zacieki)?
    Typy projektantki:
    http://www.euro-ceramika.pl/zirconio_kobe.php
    http://www.euro-ceramika.pl/zirconio_petra.php

    Do dolnej łazienki ('mojej' jak to mawia żona) mamy na razie tylko baterię
    Paffoni Stick:


    Na ścianach planujemy Zirconio Alea:



    Na cały parter planujemy płytki 60x60 lub 30x60 w szarościach.
    Najlepiej coś co udaje beton, czyli coś w stylu Casalgrande Metalwood tylko za niższą cenę bo mamy ponad 100m2 kwadratowych do kupienia (a biorąc pod uwagę docinki, to pewnie więcej bo tyle metrów do jest podłogi).

    Casalgrande Metalwood:


    Jedyny wymóg to odcienie szarości, wygląd podobny do Metalwooda i wykończenie lapatto.
    Inne typy to:

    Nowa Gala Magma polpoler (ale jest trochę ciemna, cena ok. 170zł/m2):
    http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index...ion:3724/MAGMA

    Albo Emil Ceramica ERGON Alabastro Evo Carbone (żona mówi że cudne, tylko cena mniej cudna - ponad 200zł/m2):



    Ciągle też poszukujemy sofy idealnej, a raczej zamiennika sofy idealnej.
    Punktem odniesienia jest BoConcept Carmo, tylko nie w takiej cenie...:


    Inne propozycje to Ikea Kivik:



    MM Collection Oregon :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oregon 2AL-UBER Stella silver - Begros exklusiv RGB.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	53643


    Wszelkie uwagi mile widziane

  14. #74

    Domyślnie

    A tak trochę świątecznie - chciałem wszystkim życzyć mokrego jajka i smacznego dyngusa (i pamiętajcie o obżarstwie )

  15. #75

    Domyślnie

    Planujemy wlasnie kuchnie tak siedząc przy świątecznym stole
    I chcemy tu i tam zaoszczedzic troche miejsca.

    W zwiazku z tym pytanie. Czy ktos z Was ma doswiadczenia z ustrojstwem 2w1 czyli piekarnikiem z funkcja mikrofali.
    Czy poza tym, że sa mniejsze maja jeszcze jakies wady.
    Uzywam piekarnika tylko do pieczenia.
    http://www.bosch-home.pl/HBC84K523.html


    No i drugie pytanie.
    Czy da sie w PL kupic bialy piekarnik i białą mikrofalówkę do zabudowy taniej niż za 4 tys.
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 25-04-2011 o 08:11

  16. #76

    Domyślnie

    No to Rasia mi namotala z tymi piekarnikami. Czytam i czytam i coraz wieksz edylematy mam
    Czy
    - zwykly i oddzielnie mikrofala.
    - czy kompakt z mikrofala
    - czy kompakt z mikofala i oddzialnie parowy
    - czy zwykly z funkcja pary i oddzialnie mikrofala.

    A moze sa takie, ktore sa 3 w1 czyli parowy, zwykly i mikrofala.

    Jezdzialm dzisiaj w poszukiwaniu plytek.
    Ktore plytki lepiej wybrac matowe czy polmat (lapato), matowe ze swiecacymi drobinkami, jesli chodzi o praktyczność. Chodzi o to, zeby jak najmniej widac byl ozacieki, kocie klaki itd.Macie jakies doswiadczenie, bo co sprzedawca to mowi co innego.

    I przy okazji wypatrzylam kilka ladnych szarych:

    Saime Kaleido Grigio - piekne matowe plytki, z drobinkami tu i owdzie (jak Villeroy&Boch Bernina), wiec takie nie do konca matowe, z ladnym nierownomierym wzorem
    http://eurolazienki.pl/Saime-Kaleido...-cm-p7418.html


    Bylo i Nero z tej serii, tez cudne


    rozmiar 30x60 koszt 112zl, ale widze ze mozna taniej

    Delconca Hem nr 8,11,18
    drugi gat. po 50zl/m2 rozmiar 30x60. Bardzo ladne matowe plytki.



    Delconca Logica Nero 30/60 - 70zl/m2 - I gat. promocja
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 27-04-2011 o 23:06

  17. #77

    Domyślnie

    Witamy piękną zimę tej wiosny! (w nocy było u nas -2)

    Na 99% zrezygnowaliśmy z budowy komina do kominka.
    Co oznacza też że na 99% zrezygnowaliśmy z kominka, zastępując go kozą.
    Albo niczym - jeszcze nie wiadomo...
    Na razie oglądamy kozy i patrzymy czy da się je u nas w ogóle wpasować i czy można będzie wykorzystać już istniejącą dziurę w stropie.

    Wczoraj pojechaliśmy oglądać krzesła i coś czuję że będzie problem - po trzecim krześle na którym siadłem, przestałem pamiętać już jak się siedziało na pierwszym...
    Byliśmy też w firmie Marco Design, która się zajmuje podłogami (sprzedażą, ale i wykonawstwem), gdzie Pani skutecznie wybijała nam z głowy podłogę lakierowaną przy dwójce małych dzieci i kotach.
    Podobno na podłogówkę najlepiej się jednak nadaje dąb (braliśmy jeszcze pod uwagę jesion), chcemy wziąć coś w rodzaju dębu bielonego (jasna podłoga), a przy konfiguracji dzieci/koty, należy brać tylko deski olejowane.
    Ktoś może się wypowiedzieć ile w tym prawdy?
    Pani odradziła też patrzenie na polskich producentów w kontekście podłogówki, bo ponoć są z tym później same problemy.

    Ciągle czekamy na kolejne oferty na CO/CWU - to co mamy w tej chwili okazało się kosztować nie 42k, a... 72k.
    Ot - po prostu umknęła mi jedna strona z cenami
    No i to cena za same CO, bez CWU w ogóle.
    Nie planowaliśmy wydawać tyle kasy na kotłownię i podłogówkę, bo za tyle to ludzie robią instalacje z pompą ciepła i podłogówką po całym domu...
    Mam nadzieje że 2 kolejne oferty będą rozsądniejsze.
    Przy okazji chciałem odradzić kontakty z firmą Termosystem z Wawy - przez miesiąc ani nie przygotowali żadnej oferty (pomimo kilku monitów telefonicznych), ani nie poprosili o dodatkowe dane (jak np. wyliczenia zapotrzebowania cieplnego).
    Po prostu mnie totalnie olali - podczas ostatniej rozmowy z właścicielem (?) firmy, stanęło na tym że tak właściwie to jego nie interesuje wykonanie nam instalacji i tyle.
    Zmarnowałem tylko miesiąc czasu w oczekiwaniu na coś co myślałem że mogłoby być naszą instalacją.
    Znalazłem za to człowieka w Wawie, który zrobi nam projekty przyłączy wod-kan za 1000zł netto (+coś tam za ZUD).

    Z niemiłych rzeczy - odkryliśmy że w miejscu gdzie na naszej Terivie stoi ścianka działowa, powinny być dwie belki - dla wzmocnienia stropu.
    No ale niestety nie ma i jest standardowo jedna
    Jeszcze nie wiem czy to problem, ale mam nadzieję że nagle się nie okaże że nam sufit pęka.

    Gorsza sprawa jest z prądem i ZE.
    Przysłali nam w piątek przed majowym weekendem pismo, z aktualizacją warunków technicznych przyłącza.
    Czyli poprawili projekt naszego przyłącza z działki sąsiada na naszą.
    Jednocześnie przysłali aneks do umowy, który wymaga podpisania w celu wejścia w życie nowych warunków technicznych, który przesuwa datę uruchomienia przyłącza na... koniec marca 2012
    Przyznam że trochę nas to podłamało bo przyłącze miało być wykonane do końca lipca tego roku.
    Teraz pytanie do tych którzy biegli w walce z urzędami - w związku z tym że to ZE źle zaplanował wykonanie przyłącza (niezgodnie z wnioskiem i planem), czy jest możliwość wymuszenia na nich wykonania przyłącza w naszej działce, bez przesuwania daty realizacji przyłącza?
    Bo w tej chwili wygląda że oni zawinili, a my mamy za to ponieść karę w postaci 8-miesięcznego opóźnienia w wykonaniu przyłącza.
    Oczywiście wysłaliśmy im już kilka tygodni temu pismo wzywające do wykonania przyłącza zgodnie z umową, ale mam wrażenie że je krótko mówiąc olali
    Pomóżcie!

  18. #78

    Domyślnie

    Sprzedamy następujące elementy komina Schiedel Rondo 20:
    - 16 wkładów ceramicznych (w tym trójnik z wejściem pod kątem 45 stopni)
    - 19 pustaków (w tym 13 w ogóle nieklejonych i 6 już klejonych)
    - dodatki w stylu sznurek, czopuch nad dach itp.

    Mamy także do sprzedania trochę ponad pół palety (ale mniej niż 2/3) klinkieru dziurawki CRH Tytan N.
    Szczegóły na priva.

  19. #79

    Domyślnie

    No i chyba jest już pewne - mamy źle zrobiony strop
    A konkretnie - brakuje nam podwójnej belki stropowej/wzmocnionego stropu pod ścianą działową między pokojami dzieci.
    Na dole jest salon i duża powierzchnia, na której zdecydowanie nie można postawić 2t ściany (a taką byśmy docelowo mieli) na 5mb Terivy
    Wina ewidentna - naszego majstra, który chyba po prostu nie wie że Terivę się wzmacnia, ale i kierbuda który tego zupełnie nie wychwycił...
    Teraz na 99% czeka nas rozbiórka całego już wymurowanego kawałka ściany i zastąpienie tego kartongipsem.
    Pluję sobie w brodę że tego nie przypilnowałem, ale szczerze mówiąc - nawet o tym nie wiedziałem wcześniej.
    K....a

    Z innych tematów - czy jeśli mamy zrobiony kanał (przejście przez strop i poddasze) z pustaków wentylacyjnych, który będziemy z jednej strony podpinać do dachówki wentylacyjnej, a z drugiej do okapu - należy w ten kanał wpuścić jakąś rurę czy też nie?
    Na moje to nie, bo potem na końcu i tak będzie plastikowe przejście w dachówce wentylacyjnej.

  20. #80

    Domyślnie

    Wczoraj rozmawiałem z kierbudem na temat naszej ściany nad stropem.
    I wyszło na 'niemożliwe'.
    Wysłałem mu rzuty pomieszczeń jeszcze raz, ale generalnie nie mamy nigdzie podwójnych belek (także na innych krótszych ścianach równoległych do belek).
    I teraz nie wiem czy te inne (np. metrowej długości) ściany olać, bo się np. częściowo opierają na podciągu albo ścianie nośnej czy właśnie z tego powodu nie można tego olać
    Mam już mętlik w głowie i zaczynam mieć tego dość - chyba zawołamy kierbuda żeby przyjechał, obejrzał i wymyślił co dalej.

    Dzisiaj miałem też spotkanie z 2 elektrykami - jeden zaprzyjaźniony z naszą ekipą budowlaną, drugi - polecany na forum.
    Mam teraz już jako takie pojęcie co i jak, teraz musimy tylko siąść dzisiaj/jutro i nanieść wstępnie punkty na projekcie do wyceny.
    Ale i tak mam już jako tako swojego faworyta - zobaczymy tylko jak wyjdzie cenowo.

    Wczoraj podpisaliśmy też umowę z tynkarzem - termin na połowę lipca.
    Do tego czasu musimy więc mieć okna, rury od reku, alarm, elektrykę i hydraulikę.

Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony