dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Izolacja bloczków betonowych fundamentowych.

    Witam,
    Czy jest możliwość zastosowania folii budowlanej 0,3mm, zamiast malowania bloczków betonowych farbą bitumiczną (dysperbit) w celu izolacji, chodzi mi głównie o wewnętrzną część ścian ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez przywa ; 30-11-2014 o 19:12

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Przerwiesz folię przy zagęszczaniu piasku
    Dysperbit to nie izolacja .



    --------------------------------------------------------------------------
    www.smigielskibudowadomów.cba.pl
    Ostatnio edytowane przez smigloxxx ; 15-01-2015 o 23:23

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ani jedno ani drugie nie jest izolacja.
    A i tak zrobisz jak juz zalozyles
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Lepiej to co chcesz wydać na folię zainwestuj w browar lub daj biednym dzieciom .

  5. #5

    Domyślnie

    nie izoluje sie czesci wewnetrznych fundamantu , szkoda pieniedzy a i tak to Ci nic nie daje

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_74a Zobacz post
    nie izoluje sie czesci wewnetrznych fundamantu , szkoda pieniedzy a i tak to Ci nic nie daje
    Jesteś pewien?

  7. #7

    Domyślnie

    A może w końcu ktoś sensownie wytłumaczy po co ten dysperbit się stosuje. Izolacja przeciwwodna to zadna, więc co ? Podam taki przykład, kiedyś poszedłem "na wakacje" (ale wyszło trochę dłużej ) do pracy w firmie która robiła min. kanały deszczowe. Wszystkie elementy betonowe które były zakopywane musiały być malowane dysperbitem (nie daj Boże, żeby inspektor nadzoru zobaczył że coś niedomalowane), więc np rury wipro (betonowe) musiały być na zewnątrz pomalowane, a w środku przecież woda płynie, kręgi na studnie też, wpusty uliczne też, gdzie część wpustu to osadnik w którym cały czas stoi woda. Zatem po co to się maluje, po co ten dysperbit ??????

  8. #8

    Domyślnie

    Żeby było ładnie ????

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Żeby było ładnie ????
    no mniej wiecej....
    poza tym pamietajmy ze mamy jeszcze wsrod projektantow inspektorow w szczegolnosci w "budzetowce" tzw starych wyjadaczy, ktorzy swoje posady piastuja od czasow PRL i do emerytury tam beda.... to jak w urzedach... helllooooo - w PL zyjemy.

    Sam dostarczalem tego typu bitum, ktory niewiele daje na fragment S2 w Warszawie ... 120ton ... masy ktora beton robila na czarno... BO TAK... pieniazki wydane tak na dobra sprawe ze skarbu Panstwa... bez sensu.
    Ale jezeli ja bym nie dostarczyl - dostarczylby kto inny
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 16-12-2014 o 15:14
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    A masz chociaż moralnego kaca

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A masz chociaż moralnego kaca
    nie... to drobne w porownaniu z tym ile dziwnych platnosci idzie ze skarbu Panstwa... poza tym moim platnikiem byla krajowa spolka z o.o. no ale... przy S2 to inwestorem to chyba jest GDDKiA - "Gdaka" potocznie...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12

    Domyślnie

    To w końcu malować czy nie. Z tego co widzę i zalecają to malować. Ale chciałbym w końcu wiedzieć po co te wydane pieniądze na dysperbit. Jak by to było 100- 200 zł to bym w tym momencie nie zastanawiał się, ale byłem w lekkim szoku jak mi znajomy powiedział, że u siebie na dysperbit wydał ponad 1000 zł - ponad 20 kociołków do pomalowania fundamentu. Nie lubię wydawać takich pieniędzy nie wiedząc jaki sens ma ten wydatek..... A wracając do doświadczenia z przed lat to też wtedy jak pytałem po co maluje się beton to nikt nie udzielił sensownej odpowiedzi tylko: "bo tak się robi", "bo tak trzeba", "bo tak każą", "bo tak jest w projekcie" itp
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 17-12-2014 o 08:58

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Jeśli już chcesz malować tak bardzo aby ugasić kaca moralnego że mogłeś zrobić a nie zrobiłeś . To tynkuj ściany i zainwestuj w coś droższego niż dysperbit . Różne firmy mają chemię izolacyjną np . izohana. W necie znajdziesz jak chcesz coś droższego masz środki innych firm ale jak zobaczysz cenę pewnie zwątpisz i pomalujesz dysperbitem jak inni te kręgi aby było w większości chodzi o cenę takich środków i każdy zamyka oczy aby było przede wszystkim tanio .A inni którzy ci doradzają może żyją w nie świadomości o istnieniu środków innych niż dysperbit .
    --------------------------------------------------------------------------
    www.smigielskibudowadomów.cba.pl
    Ostatnio edytowane przez smigloxxx ; 16-01-2015 o 11:53

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    To w końcu malować czy nie. Z tego co widzę i zalecają to malować. Ale chciałbym w końcu wiedzieć po co te wydane pieniądze na dysperbit. Jak by to było 100- 200 zł to bym w tym momencie nie zastanawiał się, ale byłem w lekkim szoku jak mi znajomy powiedział, że u siebie na dysperbit wydał ponad 1000 zł - ponad 20 kociołków do pomalowania fundamentu. Nie lubię wydawać takich pieniędzy nie wiedząc jaki sens ma ten wydatek..... A wracając do doświadczenia z przed lat to też wtedy jak pytałem po co maluje się beton to nikt nie udzielił sensownej odpowiedzi tylko: "bo tak się robi", "bo tak trzeba", "bo tak każą", "bo tak jest w projekcie" itp
    Bo dysperbit i tego typu srodki "cos tam pomagaja" .. nie szkodza.. ale to zadna izolacja.
    W szoku to widocznie bys byl, jakbym Ci powiedzial ze masz 240zl brutto zaplacic za kubelek 28kg "mazidla czarnego" ktore powinienes zastosowac jako hydroizolacja bitumiczna, a przy napierajacej wodzie: 4,5-5kg na m2 idzie tego... i ludzie tak placa... jak chca robic hydroizolacje,
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fighter: bo dawniej to było prostsze, do tej pory gdzieś się u mnie pląta taki metalowy kubeł ze stwardniałą smołą którą się podgrzewało a potem malowało... a teraz jakieś dziwne wynalazki wprowadzili...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony