dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Mała łazienka, jak ją zagospodarowac? Proszę o porady :)

    Witam! W domu, który wkrótce remontuję itp znajduje się mała łazienka i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ją urządzic żeby była funkcjonalna i ładna. Na pewno płytki będą jasne, coby optycznie jej nie zmniejszyc, ale nie mam pomysłu gdzie co ustawic. Musi się w niej znajdowac oczywiscie sedes, umywalka i tu zaczyna się problem. Chciałabym duży prysznic z głębokim brodzikiem, no bo na wanne i prysznic nie ma szans. Po głowie chodziła mi takze wanna z parawanem i natryskiem, jednak widzę ze obecnie wanna zajmuje prawie polowe łazienki i jest zbyt ciasno. Pozostanie mi chyba narozny prysznic, poki co druga łazienka jest w odleglych planach Tylko teraz jak to rozmiescic. Najpierw myslalam zeby przesunąc okno w lewo i dac prysznic w prawym rogu, ale jednak moze obyloby się bez tego- okno nie dawno zamontowane..... Może jakaś mądra głowa podzieli się ze mną uwagami, podsunie jakiś pomysł. Dodam, że dla mnie prysznic to nie problem, ale brodzik musi byc gleboki ze wzgledu na dziecko, no a gdyby jeszcze był duzy byloby wspaniale...
    Załaczam mój "plan" gdzie na biało oznaczona jest wanna, na niebiesko- wc a na zielono umywalka- tak mniej wiecej wyglada to teraz, chociaz w rzeczywistosci troche inaczej.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    P.S Dodaję załącznik z poprawnymi wymiarami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka 3.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	24,0 KB
ID:	18333   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka wymiar.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	19157  
    Ostatnio edytowane przez gosia.piotrek ; 08-08-2010 o 16:03
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Czy to nie jest wc a nie łazienka? Na 120 cm (minus 2-3 cm na płytki) trudno będzie zmieścić szerokość wanny (75 cm) i umywalkę, z której będzie się wygodnie korzystać, a pewnie jakaś szafka pod nią też Wam się przyda Z prysznicem będzie podobnie, skoro chcesz duży, to kwadratowy, a nie narożny, z brodzikiem 80-90 cm. Skoro w planach jest wykończenie drugiej łazienki, zapewne dużej, zacisnęłabym zęby i już teraz ją wykończyła - malując, a nie kafelkując, co obniży koszty.

    Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę, przemyślałabym kwestię zmiany ustawienia - chyba że nie chcesz ruszać hydrauliki. Mała wanna na ścianę z prawej, wc z lewej strony okna, umywalka na ścianę z lewej. Może się uda? Wszystkie ściany są nośne?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 02-08-2010 o 07:56

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety to jest łazienka w której muszę zmieścic kibelek, umywalkę i coś do mycia- prysznic lub wannę, myślę, że prysznic będzie zajmował mniej miejsca. Układ obecny może byc calkowicie zmieniony, stare płytki będą zdzierane i niedługo będą nam przerabiac CO więc i hydraulikę, więc nie ma problemu ze zrobieniem odpływów w innych miejscach, myślałam nawet o przesunięciu okna w lewo, wtedy mogłabym wsadzic prysznic po prawej strony w tym zakątku, grzejnik musiałby powędrowac gdzies indziej. Joliska ten plan który jest załączony to stan obecny łazienki, jest tam upchnięta wanna, sedes i umywalka. Oczywiscie zbyt ciekawie to nie wygląda, no ale tak od ponad 20 lat. Z górną planowaną łazienką to sporo czekania, myślę, że może za jakieś 2 lata Narazie chcemy wyremontowac dół, a później dopiero adaptowac strych.
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  4. #4

    Domyślnie

    jestem zdecydowaną przeciwniczką ustawiania wc na widoku, jak się tylko wejdzie wc mi się nie podoba ten pomysł wcale,
    okropnie to wyglada moim zdaniem
    ja mam tez malutką 165 na 175 a ładnie zmieszczę wc, umywalkę i brodzik gleboki z kabina
    ja bym ustawiła na scianie z oknem, na wprost od wejscia umywalke z lustrem w scianie,
    pod oknem na scianie po prawej dalbym wc,
    a w rogu na przeciwko okna kabine prysznicowa 70x70 (standardowy wymiar to 80x80)
    tym sposobem masz 70 na prysznic i 50 na wc wiec chyba zmiescisz wszystko i mozna zrobic kafeklki
    co do umywalki to zrob z szafka pod spodem i nie potrzebujesz wiecej zadnych szafek
    kafelki zrob na jasno
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz Tosiu, też wolałabym żeby wc było bardziej w głebi. Myślę, że to byłoby dobre wyjście gdyby umieścic umywalkę na przeciwko drzwi, tu gdzie w tym momencie jest kibelek, a może w tym lewym rogu dałoby się zmieścic taki prysznic 80/ 80, gdybym przesunęła okno bardziej na srodek to może dobrym rozwiązaniem byłoby wc w prawym narożniku? W tej chwili okno jest umieszczone dośc wysoko, tak że wstając z wc na szczęście nie widac nic od pasa w dół Sama już nie wiem, w dodatku w domu będę dopiero za 2 tyg i nie mogę teraz tego pomierzyc dokladnie a później chwilę potrwa zanim założe internet i do Was zajrzę. Za 3 tyg już bedzie hydraulik więc będe musiała szybko się zastanowic, żeby wyznaczyc odpływy.
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  6. #6

    Domyślnie

    w mojej malutkiej tez lazience
    mam jasne kafle, ktore optycznie powiekszaja lazienke, lustro w plytkach tez malo miejsca zajmuje, nie wystaje, wlasnie na przeciwko wejscia, ktore odwraca uwage z szafeczka ladna oczywiscie i naprawde jest bardzo ladnie, jestem dumna ze swojego projektu
    a lazieneczka nie jest duza, zrobione mam tez poleczki z plytek tzn obudowane plytkami na scianie i jest ok
    na razie nie mam ani wc ani kabiny, ale tez je chowam w glab (jesli mozna powiedziec ze taka mala lazienka taki ma)
    naprawde mysle ze pomysl z lustrem na wejsciu zamiast wc jest lepszy
    a wc moze byc przeciez pod oknem
    tylko ja bym nie robila ani rolet ani firan, jak jest mala lazienka to ladnie wykoncz to okno plytkami i daj tylko folie taka ze nic nie widac to bedzie wiecej swiatla a nikt nie zobaczy co jest w lazience
    wc spokojnie moze stac pod oknem a brodzik sie pewnie zmiesci ale zobacz jaki wymiar z kabina bedzie mial
    a i jeszcze jedna uwaga, moze sie przyda, ja szukalam szafki z umywalka nablatowa taka zeby na niej duzo pomiescic, tzn, zeby nie miala takich nierownych miejsc na mydlo tylko zeby była "prosta powierzchnia" bo wtedy wiecej zmieszcze na niej, skoro lazienka mala to trzeba sobie jakos radzic
    pozdrawiam na pewno wyjdzie super (tylko nie kibelek na wejsciu )

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A gdyby zrobić tak? Zabudowa stelaża od wc pociągnięta do samej góry i zamknięta drzwiczkami w kolorze ściany - tu może być farba.



    Wciąż nie wiem, czym jest ten czarny prostokąt - można go usunąć? Jeśli tak, to byłoby super.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    joliska - umywalka ma przeciętnie ok 55 cm szerokości. Kibelek podobnie. Więc między kibelkiem a umywalką pozostanie przestrzeń 20-15 cm.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wiem Ale taki format łazienki i plany Gosi, to jazda na krawędzi ...
    Umywalka nablatowa, np. Roca Dama Senso o gł. 47 cm

    + miska podwieszana z tej samej linii 55 cm (+ 20 cm stelaż) - obrócona względem mojego rysunku o 90 st. (jeśli to czarne coś zniknie)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może na tej ścianie 120 cm obok siebie umywalka i ubikacja (stelaż Geberit 50 cm z sedesem serii Nova Top Koła + umywalka 55-60 cm + 10 cm przerwy)?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Można by Z tego upału najprostszych rozwiązań nie widzę...

  12. #12

    Domyślnie

    Joliska to czarne to jest grzejnik, ktory w tej chwili się znajduje, ale będziemy zakladac podlogowkę i grzejnik- drabinkę można umieścic gdzieś indziej, akurat przy tej scianie jest nieszczęsny komin, gdyby nie to to moze mozna byloby powiekszyc ta lazienkę kosztem kuchni, ale tego jednak nie bedziemy robic, musi zostac jak jest.
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jeśli to grzejnik, to nie ma problemu, może wisieć - będzie na czym oko zawiesić, siedząc na wc

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi Płytki na pewno dam jasne, myślałam o jakimś kremowym z jasnym beżem lub jaśniutki zielony, seledyn. Nie mogę się doczekac kiedy będę już na miejscu i będę mogła wszystko wymierzyc, pochodzic po sklepach. Łatwo nie bedzie bo jak napisałaś Joliska- ta moja łazienka to rzeczywiście jazda na krawędzi, no ale mam nadzieje ze uda sie jakoś zamiescic bez bólu to co potrzebne. Tak się zastanawiam czy jeśli ustawiłabym ten prysznic na przeciwko drzwi to czy bedzie dosc przejscia, cos mam słabą orientację przestrzenna
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Gosiu,
    nie tylko kolor się liczy, ile to, by płytka była błyszcząca i ładnie odbijała światło

    Ad Twoje wątpliwości brodzikowe:
    Na moje oko będzie ok.

  16. #16

    Domyślnie

    Gosiu, są też takie maleńkie narożne umywalki. Oglądałam je, ale mój mąż nie chciał. A mam podobną sytuację do Twojej - łazienka na dole, w planach (odległych) łazienka na górze. I ta łazienka jest maleńka, też mam w niej - jak Ty - komin. Wstawiłam starą wannę, która odnowiłam razem z dziewczyną brata. Mam w domu trzy maluchy, potrzebowaliśmy miejsca do mycia. W starym domu mieliśmy kwadratowy, głęboki brodzik (80cm). Wygodny był, dla dzieci małych w zasadzie taki sam jak wanna - też siedziały w wodzie i na wysokość miały jej tyle co teraz w wannie.
    Do ostatecznej wersji łazienki bardzo poważnie rozważam murowany brodzik (na głębokim mi już nie będzie zależało) bo mam tak niby wnękę za kominem - ale u Was to chyba nic nie da.
    Ten projekt Joliski jest bardzo fajny, ale wolałabym zrobić jak radzi Tosia - umywalka z lustrem na wprost wejścia, na tej ścianie 120cm brodzik (70cm) i ubikacja (nie jestem pewna jak geberit bo nasz był za wysoki (albo okno za nisko) i na strychu leży - ale mój kompakt mieści się na 50cm). Musisz zacząć od dokładnych pomiarów.

  17. #17

    Domyślnie

    Gosiu.Piotrze! ja Wam nie polecam solare w tej łazience, bo to są duże kafle, ewentualnie jak weżmiecie tylko jasne i ułożycie w poziomie,
    Joliska ma racje w małej łazience płytka powinna odbijać światło, solare rozświatlają, ale czy one się nadają do takiej małej to nie wiem...

  18. #18

    Domyślnie

    Więc jednak lepiej jeśli założymy błyszczące płytki bez waszych rad pewnie wybrałabym matowe, a jaki rozmiar polecilibyście do tej małej łazienki? Nie mam doświadczenia w urządzaniu domu, to mój pierwszy w dodatku nie nowy, tylko sprezentowany od babci. Na dodatek chciałabym żeby dół był wykończony jak najprędzej, bynajmiej łazienka, nasza sypialnia i pokój dzienny, a wiadomo "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy". Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum, jest tu wiele madrych rad i można popodglądac
    "...If you wanna make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change..."

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Do małej łazienki im większa płytka, tym lepiej I jeśli możesz, nie rób płytek pod sufit, ok. 180 cm (bez cięcia płytki) wystarczy i będzie lżej wyglądać. Lustro oczywiście na wklejkę między płytki.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Gosia,

    a moze takie rozwiazanie dla kibelka i umywalki jak wkleilam na watku LAZIENKI NASZE:



    tutaj tez lazienka raczej jest z tych malych

    Prysznic ustawiony tak jak napisala joliska, a na przeciwnej scianie kibelek i umywalka razem...

    Maja
    Ostatnio edytowane przez mayadaski ; 05-08-2010 o 11:37

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony