dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie stara czesc domu, jakie okna na malej powierzchni?

    Witam i blagam o pomoc


    Jestem tutaj nowa i z góry przepraszam tych zadomowionych za zanudzanie moim problemem.
    Zamieszkałam ostatnio starą część domu po pradziadkach, składającą sie z 2 pokoi i kuchni. Całość jest usytuowana w jednej lini (ja nazywam to tramwajem gdyż przechodzi się z 1 pomieszczenia aby dostać się do 2), ściany wykonane w cegle.
    Mam do wymiany 3 okna z czego 1 marzy mi się przesuwne balkonowe. Moja część mieszkania będzie tez w późniejszym czasie ocieplana z zewnątrz i generalnie zamontowane będzie ogrzewanie gazowe.
    Moj problem polega na tym ze nie wiem czy w takim mieszkaniu jest sens wstawiania drogich 7 komorowych okien 3 szybowych super termo z niskim współczynnikiem przenikania, klasy A, zew i wen uszczelnianych, z głębokością zabudowy 70-85 z giętym zbrojeniem i potrójna uszczelka wykonana z EPDM i nie wiem czym jeszcze ......
    Czy jakkolwiek głupio to brzmi w starym budownictwie nie będą lepsze tańsze 2 szybowe 5 komorowe troszke gorszej jakosci? Nie ukrywam ze cena gra role ale nie chce tez zaoszczędzić na czymś co może obniżyć moje rachunki o 20 % -jak obiecują to firmy produkujące. Wydaje mi sie ze na tak malej powierzchni inwestowanie w drogie okna będzie miało sens i nie wyniesie wiecej niz bedzie w stanie sie zwrocic za mojego zycia?
    Co za tym idzie jakie firmy sa godne polecenia? Nie chce problemów z montażem bo od tego zależy sporo. Mieszkam w Bielsku, mamy tu miedzy innymi: oknoplast, stolbud, oknoplus, oknatim, tyskieokna, MS,artokna, wimat ......sporo tego a ceny roznia sie kolosalnie.
    Czy ktos moze polecic jakas sprawdzona i solidna firme z dobrym montarzem?
    Bede wdzieczna za jaka kolwiek rade i powsciagliwosc w zlosliwych komentarzach,
    Ostatnio edytowane przez zakrecona ; 23-04-2014 o 19:26

  2. #2

    Domyślnie

    Zakrecona dziękuję za zrozumienie tematyki okien. Z takim RACJONALNYM podejściem na pewno nie dasz się ograbić specom od marketingu. Rozumiem, że za ceną idą również parametry ale na litość boską to wszystko musi współgrać. Jeśli masz ścianę jak piszesz z cegły (nie wiadomo jaka grubość), budynek stary (po pradziadkach) to moim skromnym zdaniem (choć nie jestem z branży okien) uważam, że pakiet 3 szybowy z ultra nowoczesną ramą na nic Ci się nie zda.
    Tańsze okna będą porównywalnie funkcjonowały w Twoim domu.

    P.S. przesuwne okno powinno być na grubszej ramie = cena $$$

    P.S. #2 nie wierz we wszystko co obiecują firmy. Badania i certyfikaty są wiarygodne. 20% oszczędności możesz mieć w teorii i to w laboratoryjnych warunkach.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziekuje Theme za pomoc, rade i cierpliwosc. Sciany to 40 z cegly a termookna zostaly mi polecone przez kolezanke. Nie ma to jak 2 baby remontujace mieszkanie

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tez mam stary dom.ale powiem szczerze ze ja bede wstawiał wlasnie takie okna jak mowisz ,z pakietem 3szyb itd,tym bardziej robie to dlatego ze ocieplam dom.i bede robic centralne ogrzewanie, i nie czuje zeby to byl zbedny wydatek bo wkoncu po to sie to robi by oszczedzić na ogrzewaniu..ale moze i ja sie myle,,

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    uffffffff Janpolak wielkie dzieki, w jakie okna zainwestowales (producent, firma)?

  6. #6

    Domyślnie

    Zadaj sobie kilka pytań. Jaka jest powierzchnia ścian w Twojej części budynku. Jaka jest powierzchnia okien. Z tego co kojarzę, to 90% regionów Polski w jakich bywałem charakteryzowała się w starym budownictwie małymi oknami w stosunku do powierzchni ściany.
    Jest tu jeden "spec" od obliczeń (sunrise121) strat ciepła.

    Jestem zdania, że różnicę pieniędzy pomiędzy pakietem 3szyb+extra rama vs. pakiet 2szyb+normalna rama lepiej przekierować na docieplenie budynku - czyli lepszy styro.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Hm... a dla mnie to zwyczajowy dylemat każdej termomodernizacji. Rozwiązywanie problemu o ile w grę nie wchodzi jeszcze dach trzeba by rozpocząć chyba w takiej kolejności: wentylacja, ogrzewanie, okna, ocieplenie. Rzucanie ad hoc zaoszczędź na oknach, dołóż do ocieplenia jest zwyczajnym gdybaniem raczej bez uzasadnienia. No bo co Pani zakręconej po super ociepleniu jak okno samo w sobie będzie w tym ociepleniu mostkiem w przegrodzie? Jak już robimy coś od podstaw, to róbmy. Półśrodki rzadko sprawdzają się na całym dystansie.
    PRO QUALITY

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    ...Jest tu jeden "spec" od obliczeń (sunrise121) strat ciepła.....
    Mówisz serio czy koleżankę na minę chcesz posadzić ?I tak jak napisał T12345T do tematu trzeba podejść kompleksowo a nie w oderwaniu od tych czynników.
    Zakładam że wcześniej czy później ocieplisz dom, który w tej chwili jest raptem na półtorej cegły - to da ci realne oszczędności na ogrzewaniu, a jak już ściany będą o wyjątkowej akumulacji cieplnej ( cegła najprawdopodobniej, pełna na dodatek - przynajmniej w BB takiej konstrukcji są domy pamiętające międzywojnie. Familoki na Głowackiego ?) co można wykorzystać. Zapewne masz jeszcze piec kaflowy i kuchnię z dostawką do pieczenia chleba ?
    Jejku, wspomnienia odzywają

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nikt Wazny to taki wlasnie dom hehe z piecem kaflowym tylko spekany tak ze chleba juz nie upiecze Bedzie ocieplony steropianem od zewnatrz (tu rowniez pytanie jaka gruboscia???) , w srodku ogrzewanie gazowe. Okna ma calkiem nie male wbrew temu co napisal Theme a jesli do tego doloczyc jedno duze balkonowe to chyba moje zastanowienie w kwestii ich wyboru nie jest do konca bezpodstawne Pozostaje pytanie jakie okna wybrac?
    Ostatnio edytowane przez zakrecona ; 24-04-2014 o 07:04

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zakrecona Zobacz post
    uffffffff Janpolak wielkie dzieki, w jakie okna zainwestowales (producent, firma)?
    Ja wybralem firme adams.ideal 8000

  11. #11

    Domyślnie

    Jak wyżej to dobry wybór i producenta i wyrobu, można dorzucić Schuco, Veke i cholernie dużo innych profili
    Masz niedaleko przereklamowany Oknoplast, jeśli już to dofinansowałbym swoim zakupem Oknoplus, unikałbym nieprzewidywalnego Eurokoloru
    Wymagasz najgorszego - wskazania dostawcy
    Ja bym tam piec zostawił nawet nieszczelny chyba ze kafle już zębem czasu poobijane

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ja bym tam piec zostawił nawet nieszczelny chyba ze kafle już zębem czasu poobijane
    az tak lubisz piece kaflowe?? Jakis tam urok maja,szczegolnie zima mozna sie oprzec i ogrzac plecy i jest tez ten plus tego ze masz gotowa wentylacje w pomieszczeniach gdzie byl pic

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał janpolak Zobacz post
    Ja wybralem firme adams.ideal 8000
    Piekne okna
    PS wentylacja moze miec ujscie w kominie??????
    Ostatnio edytowane przez zakrecona ; 24-04-2014 o 17:05

  14. #14

    Domyślnie

    a czemu nie? w lazienkach tez mam wentylacje z komina.jeden kanal idzie do wc a drugi idzie do pica kaflowego,ale jak pieca nie bedzie i wstawi sie tam kratke to bedzie wentylacja. tak na chlopski rozum prawda?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrecona

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    bielsko-biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    no niby tak......chociaz cos kiedys czytalam o ciagu wstecznym i troche mnie to wtedy zrazilo.
    A domek z zewn czym ocieplałeś? Pytam bo moj tez staruszek ceglany....

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zakrecona Zobacz post
    no niby tak......chociaz cos kiedys czytalam o ciagu wstecznym i troche mnie to wtedy zrazilo.
    A domek z zewn czym ocieplałeś? Pytam bo moj tez staruszek ceglany....
    Sa ponoc jakies zawory zwrotne do komina zeby nie bylo cofki.ale tego niewiem ,bo mam jeszcze piece,
    Bede ocieplac za kilka tyg.styropianem 12cm a mur mam z cegly 42cm

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Mówisz serio czy koleżankę na minę chcesz posadzić ?
    Stąd słowo "spec" zostało umieszczone w cudzysłowie ku przestrodze.
    Fakt - trochę skrótowo i po macoszemu potraktowałem temat, ale wydaje mi się, że sporą część izolacji domu stanowi właśnie dobre docieplenie. Realia życia w PL pokazują, że buduje się lub modernizuje etapami. Jednego roku uciuła ktoś na ocieplenie, w kolejnym roku zmieni okna, dalej dach i zostanie coś na drzwi oraz poprawę wentylacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony