dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 677
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 13530
  1. #9841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Dziś kupiłem cztery worki po 25 kg eko groszku Piekło żółty - z kop. Chwałowice (dawny Pieklorz żółty) Takie podają wartości:
    Granulacja 5 - 25 [mm], Kaloryczność 27 MJ/kg, Popiół 4-7 [%], Siarka 0,4-0,6 [%], Spiekalność 0-10
    Każdy worek zważyłem i jest dokładnie25kg, choć mokry ale czego sie spodziewać obecnie. Wysypałem na piwnicę i jak przeschnie to zasypię na próbę. Czy ktoś pali tym groszkiem? Jakie uwagi?

  2. #9842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał styks Zobacz post
    ile poszło Ci do tej pory ?
    Na pudle bym się znalazł
    Od 28 sierpnia 2015 do dziś 4050KG
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  3. #9843

    Domyślnie

    Kilku znajomych kupiło ten groszek latem. Zadowoleni. Domy maja po 200m2 do ogrzania. Waga była oka, latem oczywiście był suchy. Pali się dobrze. Zostawia trochę spieków. Pewnie można na ustawieniach jeszcze to wszystko dopracować.

  4. #9844
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawzim

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    A w OBI pojawił się jakiś eko Czarna Perła ale inne worki. widział to ktoś?

  5. #9845

    Domyślnie

    Niebieski z super opału okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo ładnie wypala, popiół sypki. Trochę bardziej czarny wymiennik, ale to pewnie wina mokrego opału jaki przyszedł. Chociaż w workach jutowych ładnie dosycha.

  6. #9846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Czy ktoś mi wytłumaczy różnice w Pieklorzu? Widzę, że ten groszek jest z Chwałowic jak również z Piekar. Z Piekar obecnie nosi nazwę Skarbek ale i też widzę o tej samej nazwie z Bobrka.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  7. #9847

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Dziś kupiłem cztery worki po 25 kg eko groszku Piekło żółty - z kop. Chwałowice (dawny Pieklorz żółty) Takie podają wartości:
    Granulacja 5 - 25 [mm], Kaloryczność 27 MJ/kg, Popiół 4-7 [%], Siarka 0,4-0,6 [%], Spiekalność 0-10
    Każdy worek zważyłem i jest dokładnie25kg, choć mokry ale czego sie spodziewać obecnie. Wysypałem na piwnicę i jak przeschnie to zasypię na próbę. Czy ktoś pali tym groszkiem? Jakie uwagi?
    Ja pale tym węglem od około tygodnia. Kupiłem go 2 tyg temu. Nie mam odniesienia do innego groszku ale był u mnie znajomy który pali od 2 lat groszkiem od lokalnego sprzedawcy za 720 zł za tone(sam musi zapakować go i przywieść do chaty) i oglądał mój popiół i mówi, że popiół wygląda bardzo dobrze. W połowie tego pojemnika w piecu popiół wygląda jak na środę popielcową a w drugiej połowie też ok, trochę większe gródki i kilka nie pełnym wypalonych "groszków" ale to i tak nic w porównaniu do tego co ma kuzyn który pali PERŁA - pierwszą tonę zamówił latem i mówił ze pięknie się paliło zamówił drugą i mówię do niego że czytalem na forum ze perła trochę sie pogorszyła to mówi teraz, że mu wywróżyłem to bo spieki się robią takie, że musi raz na kilkanaście godzin chodzić i wyciągać to z pieca.. Groszek (PIEKLORZ żółty , kupowałem na wegiel24.info) jest trochę mokry i skrapla się w podajniku ale cudów nie ma, mogłem kupić latem. Pale 4 dni ( chata nie dogrzana , nie ocieplona 120 metrów, strop terivaplus, dach wełna 15 cm ale ta najdroższa) poszło mi około 110kg, w domu 21 stopni. Za węgiel zapłaciłem 800 zł z wysyłka. Kolega jeździ po 720 zł do castoramy ale musi tej pojechać (paliwo okolo 40zł) i sam to zapakować i wypakować ale popiół wygląda u niego lepiej. Ja jestem zbyt leniwy na takie rzeczy

    W książce którą dostałem od producenta SKAM-PREMIUM 12KW jest napisane jakie groszki polecają a jakie nie. Ogólnie zalecają żeby latem palić węglem mniej kalorycznym a na zimę polecają najbardziej PIEKLORZA ale z PIEKAR (1000 zł tona) lub anmaga ale nie golda. Nie polecają za to tego węgla który kupiłem teraz tylko PIEKLORZA z CHWAŁOWIC czy jakoś tak. Piszę tam, że to że węgiel jest bardzo kaloryczny nie oznacza, że bedzię najlepszy dla danego pieca etc. Mogę zresztą to zeskanować i wrzucić jak ktoś chce poczytać.
    Ostatnio edytowane przez kamilsyga19 ; 30-01-2016 o 22:23

  8. #9848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Sprawa się rozwiązała. Już wszystko wiem o groszku Skarbek
    http://weglokoks.pl/index.php/media-...giel-ze-slaska
    W tym opisie jest coś zakręcone. Czyli który lepszy z Bobrka czy Piekar?
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 31-01-2016 o 19:23
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  9. #9849

    Domyślnie

    Bobrek bardziej spieka od Piekar - sami podają że ma do 20Ri ale jest też bardziej kaloryczny :
    http://weglokokskraj.pl/pl/oferta-handlowa/skarbek
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 01-02-2016 o 14:03

  10. #9850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Na pudle bym się znalazł
    Od 28 sierpnia 2015 do dziś 4050KG

    Sporo. Te grube rury jednak do wymiany
    A dlaczego aż od września? Tak zimno?

    Ja od 1 października do dzisiaj 97 worków.

  11. #9851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    28.08 włączyłem piec. Początkowo dla CWU, później w październiku CO. Grube rury są poza kotłownią i tak zostanie, najważniejsze to ocieplić teraz chałupe
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  12. #9852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    W tym sezonie palę Eko Silesia z PG SILESIA w Czechowicach o deklarowanej wartości opałowej 26Mj zakupiony w firmie Emax z Czechowic po 520 zł luzem (znajomy kupował w czerwcu i podobno był po 490 zł).Jak ktoś jest z okolic Czechowic lub w mieszka w niedalekiej odległości to polecam tą firmę.
    Generalnie pali się dobrze z tym że jest dość mocno spiekalny, Ri <20 co powodowało tworzenie się dużych spieków. Po zmniejszeniu nadmuchu i korekcie w podawaniu problemy zniknęły. Myślę, że pomogło tęż zmniejszenie mocy kotła do 70% (kocioł "Witkowski" 19KW, sterownik Iryd Pid).
    pomimo że udało się opanować spieki to samego popiołu i tak jest dość sporo, producent deklaruje 12% ale myślę, że jest go więcej. Rok temu paliłem "Chwałowicami" i szufladę popiołu wyjmowałem co 3-4 dni, przy Silesii w ostatnie duże mrozy codziennie. Częściej trzeba również czyścić wymiennik, minimum raz w tygodniu. Generalnie groszek ze względu na swoją cenę i kaloryczność godny jest polecenia chociaż niedoświadczony palacz może mieć z nim problemy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eko silesia.JPG
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	56,8 KB
ID:	345710
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie 1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	345712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	345713  
    Ostatnio edytowane przez lesiu681 ; 04-02-2016 o 09:17

  13. #9853

    Domyślnie

    Witam !
    Co myślicie o zakazie palenia węglem w Krakowie - śmiać się czy płakać.
    Wszystkich potraktowali jednakowo nie zważając kto jaki ma piec i jak dymi ... a jak tego zakazu dopilnują .....będą karać ???
    koniec języka za przewodnika ..!

  14. #9854

    Domyślnie

    Cytat Napisał gegus37 Zobacz post
    Witam !
    Co myślicie o zakazie palenia węglem w Krakowie - śmiać się czy płakać.
    Wszystkich potraktowali jednakowo nie zważając kto jaki ma piec i jak dymi ... a jak tego zakazu dopilnują .....będą karać ???
    pewnie wystarczy podejrzeć wylot z komina kamerą termowizyjną - nawet nie trzeba wchodzić na teren posesji (czyli koniec dyskusji na temat wpuszczania lub nie straży miejskiej). potem tylko mandacik
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #9855

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    pewnie wystarczy podejrzeć wylot z komina kamerą termowizyjną - nawet nie trzeba wchodzić na teren posesji (czyli koniec dyskusji na temat wpuszczania lub nie straży miejskiej). potem tylko mandacik
    No tak !...ale z pieca gazowego też lecą spaliny, z pieca na olej opałowy podobnie i to nie wiem czy nie więcej. A przy mojej sprawności pieca temperatura spalin nic nie powie "bardzo mądrym strażnikom miejskim" jak jeszcze ich nie zlikwidują !
    koniec języka za przewodnika ..!

  16. #9856

    Domyślnie

    może wezmą na węch

  17. #9857

    Domyślnie

    Cytat Napisał gegus37 Zobacz post
    No tak !...ale z pieca gazowego też lecą spaliny, z pieca na olej opałowy podobnie i to nie wiem czy nie więcej. A przy mojej sprawności pieca temperatura spalin nic nie powie "bardzo mądrym strażnikom miejskim" jak jeszcze ich nie zlikwidują !
    zapewne czarno na białym widać (albo można uzyskać taką informację), czy dom ma przyłącze gazowe, czy nie. jeśli nie ma przyłącza gazowego, to komin musi być zimny. jeśli jest przyłącze i komin ciepły - to oznacza kominek, czyli problem.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #9858
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Różne paliwo różnie syfi masz kociołek, ja dla przykładu czyszczę po spaleniu 150- -200 kg groszku. A jak często czyścicie palnik?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  19. #9859

    Domyślnie

    Ja czyszczę retortę ze 2 razy w roku - wtedy też ją uszczelniam

  20. #9860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Ja czyszczę retortę ze 2 razy w roku - wtedy też ją uszczelniam
    Jaki piec i z czym wiąże się uszczelnienie. Czy wymieniasz sznur, czy tylko go dociskasz mocniej dokręcając?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

Strona 493 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony