dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 677
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 13530
  1. #1741
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    powinien odrazu portfel podstawić, by pieniądze nie rozlewały się po podłoze

  2. #1742

    Domyślnie

    Ja testowałem trzy rodzaje ekogroszku kupiony w Wielkich Drogach pod Skawiną koło Krakowa firma "OPAL" test na początku listopada termostatów w domu starałem się nie ruszać i na sterowniku też nic nie zmieniać podczas testu, przed każdym zasypem czyściłem piec, kilka razy dziennie spisywałem temperaturę na zewnątrz i wilgotność.

    1. "Juliusz sosnowiec" zasyp ok.89kg. palił się 91H i 10 minut średnie spalanie 0,97kg/H przy średniej temperaturze na zewnątrz +7,2C popiołu ok. 5kg mało spieków cena wyjściowa 800zł/T

    2. "Eko Piekary" rekomendowane na składzie zasyp ok. 89kg palił się ok. 104H średnie spalanie 0.85 kg/H przy średniej temperaturze na zewnątrz +5,19c popiołu ok. 5kg więcej spieków cena wyjściowa 850zł./T

    3. "Eko Retopal Piast" zasyp ok. 89kg palił się ok. 80H średnie spalanie 1.11kg/H przy średniej tem. na zewnątrz +1.14 popiołu dużo ok. 9kg. ale najmniej spieków cena wyjściowa 690zł./T Co ciekawe test tego ostatniego powtórzyłem przy wyższej temperaturze zewnętrznej tj. ok. 5,4c i przy większym zasypie ok. 145kg. palił się ok. 146h i wyszło średnie spalanie ok. 0.99kg/h

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Dziś znalazłem coś takiego: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html Co do węgla i cen to pewnie bardziej kompetentni się wypowiedzą ale na uwagę zasługuje ciekawy system otrzymania próbki.
    Trochę drogo, ale tanie dostawy kurierem [90 zł/tonę], poczytałem także z grubsza "porady ekspertów" i widzę, że znają się na rzeczy.

    Nie rozumiem tylko tego: "Polecany do kotłów o słabszej konstrukcji" - nie wiem co to jest "słabsza konstrukcja"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Normalnie węgiel już na grupponach sprzedają:
    http://www.citeam.pl/oferty/okazje-a...iel-ekogroszek.

    Może niedługo i listonosz będzie oferował

  5. #1745
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Normalnie węgiel już na grupponach sprzedają:
    http://www.citeam.pl/oferty/okazje-a...iel-ekogroszek.

    Może niedługo i listonosz będzie oferował
    To węgiel z firmy Tani Opał pewno im nie schodzi to przecenili żeby się pozbyć tego........

  6. #1746
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Trochę drogo, ale tanie dostawy kurierem [90 zł/tonę], poczytałem także z grubsza "porady ekspertów" i widzę, że znają się na rzeczy.

    Nie rozumiem tylko tego: "Polecany do kotłów o słabszej konstrukcji" - nie wiem co to jest "słabsza konstrukcja"
    Witam. Myślę, że chodzi im o kotły o słabiej dopracowanym palniku, bo to jest łatwy węgiel. Nie rozumiem tylko, jak się miesza węgiel o wartości opałowej 25 MJ ( Ziemowit) z innym o wartości opałowej 21MJ (Sobieski) żeby uzyskać mieszankę 25 MJ - jakaś magia czy cuś. Nie wiem też, skąd biorą Kazimierz - Juliusz o wartości opałowej 26 MJ, bo według KHW to jest 23 do 25 MJ. Pozdrawiam - Jacek
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 10-12-2012 o 13:09

  7. #1747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w POLMARKU we Wrocławiu i szczerze firma, ani obsługa nie rzuciła mnie na kolana - dziadek wszechwiedzący na wszystko ma odpowiedź. Patrząc na stronę tej firmy to robi wrażenie, a na miejscu nic ciekawego na magazynie dwie -trzy palety towaru: 1 paleta niby ekoretu nie oryginalnie pakowanego i reszta to carbo stal. Kupiłem trzy worki na próbę carbo stala zielonego ( niby pieklorz "uszlachetniony" ziemowitem), ale oczywiście mokry - dziadek stwierdził że musi być mokry bo taki wychodzi z produkcji - odkrył Amerykę.
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  8. #1748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Co do słabszej konstrukcji to tego typu kotłem jest np. GALMET 12 KW, a dokładniej podajnik. W Galmecie jest naprawdę delikatny - matula moja ma taki i porównując ze swoim podajnikiem w kotle SKAM P-PREMIUM 17 KW i w związku z tym nieustannie szukamy ekogroszku o mniejszej granulacji którego strawi Galmet.
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  9. #1749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ecovip z Infinitum był mokry, jego waga to 23,9 kg [powinno być 25] i trochę się spiekał, SVER = 14,98 MJ.kg, przy cenie 840 zł/tonę wg mnie nie jest wart zainteresowania.

    Zdjęcia worków węgla z Auchan oraz zdjęcie VIP-a w zasobniku [jakoś nierówno dosychał, więc to chyba mieszanka różnych węgli:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eco calor po 640 Auchan.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	153761   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Eco Vip po 840 AUchan.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	153762   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Evo vip w zasobniku.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	153763  
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #1750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    Co do słabszej konstrukcji to tego typu kotłem jest np. GALMET 12 KW, a dokładniej podajnik. W Galmecie jest naprawdę delikatny - matula moja ma taki i porównując ze swoim podajnikiem w kotle SKAM P-PREMIUM 17 KW i w związku z tym nieustannie szukamy ekogroszku o mniejszej granulacji którego strawi Galmet.
    Raczej chodziło im pewnie o palnik [zgadzam się z Kobra64] tylko tak "fachowo" napisali .

    Dobrze, że nie wziąłeś Ekoretu bo ja go dzisiaj zasypałem i spieka się jak diabli - nawet bardziej niż Pieklorz bytomski z tego roku.
    Zrobiłem co mogłem ustawiając co się dało w trybie 2 stanowym, żeby go zużyć, ale i tak rosną farfocle aż miło

    Do tego Galmeta weź na próbę Ledvicki - powinien dać radę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1751

    Domyślnie

    Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.

  12. #1752

    Domyślnie

    No ja pierwsze nauki jakie wyciągnąłem po kilku tygodniach palenia to:
    1. Piwo Czesi mają dobre. Węgiel niekoniecznie.
    2. Kupując w Tani Opał patrz w oczy sprzedającego. Z pewnością puszcza oko jak w przypadku piwa bezalkoholowego.
    3. Węgiel trzeba kupować wcześniej. Ja kupiłem w połowie listopada prosto z placu. Węgiel dobry. Ale kotłownia wygląda tak, że węgiel w zasobniku plus kilka otwartych worków dookoła pieca. Parują. Muszę jeszcze trochę dokupić i jestem przerażony bo gdzie nie pojadę to wszystko pod chmurką.
    MARTINOS

  13. #1753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    No ja pierwsze nauki jakie wyciągnąłem po kilku tygodniach palenia to:
    1. Piwo Czesi mają dobre. Węgiel niekoniecznie.
    2. Kupując w Tani Opał patrz w oczy sprzedającego. Z pewnością puszcza oko jak w przypadku piwa bezalkoholowego.
    3. Węgiel trzeba kupować wcześniej. Ja kupiłem w połowie listopada prosto z placu. Węgiel dobry. Ale kotłownia wygląda tak, że węgiel w zasobniku plus kilka otwartych worków dookoła pieca. Parują. Muszę jeszcze trochę dokupić i jestem przerażony bo gdzie nie pojadę to wszystko pod chmurką.
    Martinos widzę, że jesteś z mojej okolicy a gdzie kupiłeś ten ekogroszek?? Ja w czwartek brałem z GS-U u nas w Sobótce gość dokładnie nie wie co to za ekogroszek, ale twierdzi że z kopalni Chwałowice cena 780 zł luzem. Ogólnie objechałem kilkanaście już składów w naszej okolicy i prawda jest taka że profesjonalizmu nie ma nigdzie w naszej okolicy.

    Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  14. #1754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.
    A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  15. #1755
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal1507 Zobacz post
    A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78
    Mi właśnie ten mocno się spiekał.... szlakował.
    Generalnie wszystko mi się szlakuje(powietrza daje nie dużo...)

    PS: Te worki są przeźroczyste z zielonymi napisami.
    Ostatnio edytowane przez mullann ; 10-12-2012 o 17:55
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  16. #1756

    Domyślnie

    Ja kupowałem w gorzowie wielkopolskim w firmie drewgór. Mi powiedzieli, że workują sami.Drewgór jest w wykazie producenta ekoret poza tym firma istnieje już 20 lat,nie sądzę, że oszukują, za węgiel płaciłem 1020zł
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 10-12-2012 o 18:02

  17. #1757

    Domyślnie

    Michal1507, szczerze mówiąc nigdy wcześniej się tym nie interesowałem i dopiero od kilku miesięcy jestem w temacie. Mam na oku 2 składy, które są z polecenia.
    1. Skład Karoki - koło Grodkowa
    2. Skład w Strzelinie na Wojska Polskiego.

    Węgiel kupiłem w Strzelinie głównie ze względów logistycznych - na początek 2t. Wcześniej miałem 3 worki na próbę. Węgiel jest OK ale jest mokry. Dlatego zdecydowałem się wziąć luzem a że mam sporo miejsca to trochę go rozłożyłem i schnie w budynku + mam zawsze kilka worków przy piecu. Nie wiem jak to ma się do wilgotności % ale jak zasypuję to się kurzy
    Ale nigdy więcej węgla luzem!
    MARTINOS

  18. #1758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Mi właśnie ten mocno się spiekał.... szlakował.
    Generalnie wszystko mi się szlakuje(powietrza daje nie dużo...)

    PS: Te worki są przeźroczyste z zielonymi napisami.
    Ekoret ci szlakuje??? pierwszo słyszę ...porządne eko ale drogie... gdzie kupowałeś w Ochli??? czy bezpośredno z Cigacic??

  19. #1759
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Z Cigacic biorę workowany.
    Generalnie jak zmniejszyłem ilość powietrza to nie jest źle ale takiego czystego popiołu to na żadnym opale nie mogę uzyskać...
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  20. #1760
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Dziś znalazłem coś takiego: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html Co do węgla i cen to pewnie bardziej kompetentni się wypowiedzą ale na uwagę zasługuje ciekawy system otrzymania próbki.
    Zamówiłem tam dziś próbkę ISKRA ŻÓŁTA jak przetestuję dam znać

Strona 88 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony