dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 579 z 677
Pokaż wyniki od 11.561 do 11.580 z 13530
  1. #11561

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    jako że zima co raz bliżej, trzeba będzie sie zaopatrzyć w ekogroszek
    co obecnie polecacie?
    1. Tauron - znajomy mi polecal
    2. Retopal PGG - widze ze tutaj tez ma duzo zwolennikow
    3. Iskra od Kareny - mialem w tamtym roku ale nie moglem tego ogarnac jesli chodzi o parametry
    4. cos od Suspensera o ile jeszcze prowadzi sprzedaż bo nie pytalem nawet.
    5. cos innego sprawdzonego? wole zeby byl lepszy wegiel drozej ale zeby mniej go poszlo

    generalnie poprzednia zima to byl moj pierwszy sezon z ekogroszkiem, spalilem 1tone w miesiac co wydaje mi sie bardzo duzo. dokupilem pozniej pare workow w lokalnym skladzie ale tez mialem problemy.
    Ekoret, najlepiej gdzieś z lokalnego składu za max 850zł. bo przez neta bardzo drogi

  2. #11562
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    generaleni wolalbym cos sprawdzonego z wysylka do domu.
    sklad najblizej mnie nie prowadzi sprzedazy ekogroszku wokrowanego tylko luzem, inny sklad w ktorym kupowalem troche w porzednim sezonie delikatnie mowiac troche mnie rozczarowal
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  3. #11563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    no wlasnie pytalem o ekogroszki z Taurona, PGG i od Suspensera

    ktory z tych najlepiej?
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  4. #11564
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ja się odezwę i pochwalę ekogroszek który kupuje od paru lat..

    Kupuję luzem ekogroszek bezpośrednio na kopalni KWK Chwałowice i ten ekogroszek jak dla mnie jest super. Palę na zwykłej fajce - czyli retorcie PPS 25 KW - tak więc nowsza generacja palników też na pewno da sobie radę z takim dobrym eko .

    Aha nie mylić tego ekogroszku z takim samym ekogroszkiem kupionym na składzie w pobliżu kopalni bo niby jest ten sam ale i tak zawsze jest trochę inny.

    Ten z kopalni wygląda tak http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=20&t=11947 .

    Mówię jak jest i mam gdzieś jakieś tam bany itp

  5. #11565

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    generaleni wolalbym cos sprawdzonego z wysylka do domu.
    sklad najblizej mnie nie prowadzi sprzedazy ekogroszku wokrowanego tylko luzem, inny sklad w ktorym kupowalem troche w porzednim sezonie delikatnie mowiac troche mnie rozczarowal
    na koniec sezonu kupowałem kilkanascie worków w różnych marketach. Jeden z lepszych ekogroszków kupiłem w Juli, żólte worki, wychodził mniej wiecej 900 zl za tone. Można bylo zamowic do domu tone i więcej. Jakbys byl z okolic Lublina to moge cos polecić lokalnego.

  6. #11566

    Domyślnie

    To się dobrze pali - tylko że drogo... ja biorę luzem po 850zl i sobie workuje
    https://sklep.wegiel.katowice.pl/pro...oszek-ekoret-r
    w miarę kaloryczny, niezbyt dużo popiołu i co najważniejsze bezproblemowe spalanie

    Retopal z PGG też jest OK ale będzie więcej popiołu i jest mniej kaloryczny - też go kupuję

  7. #11567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    na koniec sezonu kupowałem kilkanascie worków w różnych marketach. Jeden z lepszych ekogroszków kupiłem w Juli, żólte worki, wychodził mniej wiecej 900 zl za tone. Można bylo zamowic do domu tone i więcej. Jakbys byl z okolic Lublina to moge cos polecić lokalnego.
    jestem z okolic Dębicy wiec troche daleko do Lublina
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  8. #11568

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    na koniec sezonu kupowałem kilkanascie worków w różnych marketach. Jeden z lepszych ekogroszków kupiłem w Juli, żólte worki, wychodził mniej wiecej 900 zl za tone. Można bylo zamowic do domu tone i więcej. Jakbys byl z okolic Lublina to moge cos polecić lokalnego.
    To polecaj skoro masz jakieś sprawdzone składy, ja jestem z Lublina.

    Czy ktoś palił z Was Czarnym Janem? Jest na lokalnym składzie za 730zł tona
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  9. #11569

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    To polecaj skoro masz jakieś sprawdzone składy, ja jestem z Lublina.

    Czy ktoś palił z Was Czarnym Janem? Jest na lokalnym składzie za 730zł tona
    od trzech lat palę syberyjskim ekogroszkiem eko Jet z Mal spedu, obecna cena po maleńkim upuście to 800 zl za tonę. Jakość przyzwoita, w odrożnieniu od wiekszości marketowych ekogroszków, mało drobnicy i miału.

  10. #11570

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    To polecaj skoro masz jakieś sprawdzone składy, ja jestem z Lublina.

    Czy ktoś palił z Was Czarnym Janem? Jest na lokalnym składzie za 730zł tona
    Ktos na forum palił Czarnym Janem, z tego co pamietam wtedy, ten Jan byl raczej brunatny niż czarny.
    Może teraz jest inaczej.

  11. #11571
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Witam

    Ostatnie dwa tygodnie byłem na urlopie i odstwaiłem komputery nety i telefony na bok ale zrobiłem wyjątek i zamówiłem Retopala z PGG 3 palety, zamówione w czwartek i zapłacone dostawa we wtorek czyli nie jest źle palety ostreczowane ale dośc słabo paleta z Weglobudu jest lepiej zabezpieczona streczem i na dodatek czarny worek jest naciągnięty od góry na pół palety ale to tylko jeden minus o golnie wszystkie worki cale i dobrej jakości przy przenoszeniu do kotłowni żaden się nie rozerwał groch wilgotny ale nie mokry zasypalem jeden worek na wodę i pali się całkiem przyzwoicie podtrzymanie mam ustawione na 30 minut i trzyma żar dziś wydłużę o kolejna minute.
    Nie mam możliwości dodać zdjęcia kotłowni ale 3,5 tony groszku mam obecnie i został mi tylko przesmyk miedzy ścianami z worków od drzwi do drzwi

  12. #11572
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam, palił ktoś ekogroszkiem jaskółka ? Zastanawiam się nad kupnem. Ja mieszkam w województwie podlaskim i u nas bieda z eko, najwięcej jest ruskiego ale na składach jest po 700 zł za tonę... w tamtym roku paliłem ekogroszkiem extra firmy energo i bez szału palił się tak samo jak ten ruski a do tego jest droższy. Do ogrzania mam 100m2 domek drewniany parterowy, zrobiona elewacja, zostało mi ocieplić dach jeszcze, w tamtym sezonie grzewczym poszło mi 3500 tony od końcówki września do kwietnia. Piec defro ekr 10 kw.

  13. #11573

    Domyślnie

    - i jak palił ktoś błękitną iskrą z Kareny?? podobno były kolejki - heh
    - jaskółka to rusek
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 17-08-2017 o 20:00

  14. #11574

    Domyślnie

    Najlepszy ekogroszek jakim palilem w ostatnich latach to Silver z Bartex, co roku bralem od nich Gold i z kazdym rokiem byly coraz wieksze problemy, postanowilem dac Bartexowi ostatnia szanse i kupilem Silver. Wegiel wogole sie nie spieka, bardzo ladnie pali, kalorycznosc tez wyglada ok. Kupilem na kolejna zime 2 t ale to byl maj i cena ponizej 900 zl teraz juz jest drozej.

  15. #11575

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    Witam, palił ktoś ekogroszkiem jaskółka ?
    Jaskółka to chyba rowex - rusek. W zeszłym roku tym paliłem, niby ok ale cz. perła w poprzednim roku lepiej się paliła i chyba trochę bardziej kaloryczna.

  16. #11576

    Domyślnie

    Witam zamawiał morze ktoś ekogroszek z nowej linii Taurona jak możecie to napiszcie co to warto.co do Rovexa ja nie polecam to kamień A nie węgiel.

  17. #11577
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Dla " Tauron ekogroszek " producent deklaruje 18 RI. Nie będzie łatwo.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #11578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Tauron chyba urozmaicił na swojej stronie oferte o Jarret bo wcześniej nie widziałem tego groszku u nich na stronie.

    Retopal miałby spieklność mniej niż 1? jest to możliwe?
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  19. #11579

    Domyślnie

    Retopal w ogóle się nie spieka.
    Ciekaw jestem tego Taurona, certyfikat był robiony na kotle 5klasy, sama firma coś sobą reprezentuje wiec i produkt może nie będzie zly choć nielatwy.
    Według informacji z innego forum, Tauron Ekogroszek to 50/50 Sobieskiego/Brzeszcz a Jaret Plus 60/40.
    Pewnie niedługo ktoś coś napisze, linia niedawno ruszyła i pracuje pełną parą.
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  20. #11580

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisgie Zobacz post
    Retopal w ogóle się nie spieka.
    Albo coś się zmieniło, albo nie paliłeś retopalem zimą
    Jakiś czas temu próbowałem i kalafiory trzeba było często rozbijać. Zmieniłem wówczas na cz.p. i dramat się skończył

Strona 579 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony