dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 346 z 677
Pokaż wyniki od 6.901 do 6.920 z 13530
  1. #6901

    Domyślnie

    Palił ktoś takim eko?? http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegi...5kg-1-tona/160.

    Może jakieś opinie o sprzedawcy?
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  2. #6902

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    U mnie w Toruniu wychodzi drożej retopal na składzie, niż jakbym zamówił z bartexu;]

    No właśnie chyba mała podwyżka w bartexie?

  3. #6903

    Domyślnie

    witam,

    co tam Panowie w tym sezonie polecacie? Nadal Wesoła najlepsza?
    MARTINOS

  4. #6904

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    witam,

    co tam Panowie w tym sezonie polecacie? Nadal Wesoła najlepsza?
    Ja tam stwierdziłem że szkoda kasy na drogie ekogroszki ...

    Większość i tak nowo budowanych domów jak i te po modernizacji nie mają jakiegoś gigantycznego zapotrzebowania na energię i nie ma potrzeby stosowania jakiegoś bardzo energetycznego opału ...
    Sądzę że starczy tańszy , mniej energetyczny , a dzięki temu że palnik będzie działał z wyższą mocą to i z efektywnościa i może się okazać że różnica pomiędzy kalorycznością opału się zmniejszy na skutek zwiększenia sprawności kotła ...

    Dodatkowo dużo ludzi ma palniki uniwersalne , więc czemu nie palić miałem ?

    Ja w tym roku kupiłem pakowany miał po 580zł (podobno Piast) (dość drogo , ale niestety w Toruniu takie ceny) i jakoś nie uśmiechało by mi się stosować opał po 1000zł ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #6905

    Domyślnie

    Miał i czeskie węgle są poza moim zainteresowaniem.

    Panowie, Wesoła z tego roku jakościowo jest to samo co w zeszłym?

    Planuję też mieszać Wesołą z Retopalem np. w okresach przejściowych.
    To dobry pomysł?
    MARTINOS

  6. #6906
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Wesoła jest mniej więcej taka jak w zeszłym roku - czyli trochę spieków koksowych może dawać. Mieszanie z Retopalem znacznie tą skłonność obniży. Do Twojego o ile pamiętam nieocieplonego domu ze starą instalacją będzie jak najbardziej OK. Swoją drogą KHW planuje zamknięcie najsłabszego jakościowo pokładu na Wesołej - być może jeszcze w tym roku. Wtedy może się okazać że węgiel z Wesołej wróci do jakości sprzed dwóch lat - a to byłby ideał.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #6907

    Domyślnie

    A co powiecie o paleniu całą zimę tylko Retopalem?
    Mam w swojej okolicy taki skład http://www.toton.com.pl/weglomat/spr...%BC-detaliczna
    Kupiłem kiedyś u nich 3 worki na próbę i paliło się przyzwoicie tylko jak będzie prawdziwą zimą.
    Może ktoś palił samym Retopalem i powie coś ciekawego na ten temat?

  8. #6908
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Lestek a jaki masz dom i jakiej mocy kocioł? Po 730 w worach Ci ten Retopal wyjdzie z tego co widzę - wcale przyzwoicie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #6909

    Domyślnie

    Dzięki Kobra za info.
    Planuję mieszać np. 2:1 czy 3:2.

    Lestek, palę Retopalem od wczesnej wiosny różnicy wielkiej w spalaniu nie ma. Jak pisałem wcześniej - jest super!
    Samym Retopalem w mrozy nie próbowałem.

    U mnie retopal z lokalnego skłądu. Workowany + dostawa. 730zł/tona.
    Ostatnio edytowane przez MARTINOS ; 07-08-2014 o 12:03
    MARTINOS

  10. #6910

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Lestek a jaki masz dom i jakiej mocy kocioł? Po 730 w worach Ci ten Retopal wyjdzie z tego co widzę - wcale przyzwoicie.
    Dom z lat 70-tych zwykły klocek. powierzchnia do ogrzania jakieś 125m2 po podłogach. Na parterze nisko bo 2,10m a piętro wysokie na 2,60m.
    Ściany 10cm zwykłego styro. Strop też 10 cm styro. na podłodze chyba podobnie (może trochę mniej). Dach - blachodachówka nieocieplony.
    Kociołek RBR 11kW. Jak wyrobię z kasą to zamierzam przed zimą rzucić luzem jeszcze 10cm styropianu na strop. Instalacja stara na rurach 1 i 1,5 cala tylko przy kociołku miedź, grzejniki wymienione na nowe. Na parterze zawsze cieplej.

  11. #6911
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    To spoko da radę tym Retopalem. Na parterze masz cieplej bo chcesz czy tak jest i już? Masz termostaty na grzejnikach?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #6912

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    A co powiecie o paleniu całą zimę tylko Retopalem?
    Mam w swojej okolicy taki skład http://www.toton.com.pl/weglomat/sprzeda%C5%BC-detaliczna
    Kupiłem kiedyś u nich 3 worki na próbę i paliło się przyzwoicie tylko jak będzie prawdziwą zimą.
    Może ktoś palił samym Retopalem i powie coś ciekawego na ten temat?
    Ale masz fajne ceny

    Za miał Piast 19MJ pakowany 410zł

    U mnie za Piasta pakowanego niby 24MJ ? płaciłem 580zł i tak taniej w tym roku , bo w zeszłym 600zł za tonę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #6913
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    19 z Piasta to straszny szajs jest. W moim Skamie z Ardeo się toto paliło ( robiłem test ), ale popiołu masa. Jak już ktoś koniecznie chce najtańszym palić, to raczej 19 z Janiny. Łatwy i blisko 3 razy mniej popiołu. Tylko żeby suchy był - inaczej się zawiesi w koszu.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #6914

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To spoko da radę tym Retopalem. Na parterze masz cieplej bo chcesz czy tak jest i już? Masz termostaty na grzejnikach?
    Na parterze cieplej bo niżej i tak zawsze było. Termostaty są wszędzie tylko w łazienkach na drabinkach nie ma.

  15. #6915

    Domyślnie

    Kobra a możesz coś powiedzieć na ekogroszek z kopalni czeczot, bo dziś na składzie gość mi powiedział ze ma coś takiego po 770zł/t???
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  16. #6916
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Balzak Czeczott to jest Retopal. Obecnie Czeczott nazywa się Piast Ruch II. Ludzie dłużej handlujący węglem z przyzwyczajenia używają starej nazwy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #6917
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Na parterze cieplej bo niżej i tak zawsze było. Termostaty są wszędzie tylko w łazienkach na drabinkach nie ma.
    To może dałoby się tymi termostatami wyrównać temperatury? Dobrze nastawami wstępnymi na zaworach pokombinować, potem dostroić już głowicami i pewnie byłoby do zrobienia.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #6918

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    19 z Piasta to straszny szajs jest. W moim Skamie z Ardeo się toto paliło ( robiłem test ), ale popiołu masa. Jak już ktoś koniecznie chce najtańszym palić, to raczej 19 z Janiny. Łatwy i blisko 3 razy mniej popiołu. Tylko żeby suchy był - inaczej się zawiesi w koszu.
    U mnie zbyt dużego wyboru nie ma ...

    Chyba jeden sprzedawca miał u mnie jakiś Miał 20-21MJ ale szczerze mówiąc różnica w cenie pomiędzy tymi niby Piastem 24MJ ??? to było chyba z 20-30zł , więc zakup bezsensowny ...

    Ale gdyby różnica była 100-150zł na tonie , to wtedy inaczej bym na to spojrzał

    Ja już opał dostałem w sobotę. Suchutki jak pieprz , w workach przewiewnych

    Z roku na rok kupuję coraz taniej opał
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #6919

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To może dałoby się tymi termostatami wyrównać temperatury? Dobrze nastawami wstępnymi na zaworach pokombinować, potem dostroić już głowicami i pewnie byłoby do zrobienia.
    Chętnie bym coś podregulował nastawami wstępnymi ale nikt nie potrafił mi pomóc w regulacji tych zaworów. W tamtym roku zamieszczałem fotki na forum. Nie jestem w stanie zmienić nastawy wstępnej. Nie wiem. Może jakiś specjalny klucz do tego potrzebny?
    Ale skoro mówisz że Retopalem oblecę całą zimę to chyba tak spróbuję zrobić.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	273693Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 1.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	273694
    Tak wyglądają te zawory.

  20. #6920
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Wygląda rzeczywiście jakby były na kluczyk, ale i tak powinno się dać paluchami je ruszyć. Najczęściej pomaga kiedy się dość mocno dociśnie, czasem kiedy się dość mocno odciągnie. Pomaga też kiedy do prób regulacji wciśnie się ten grzybek zaworu - tak jakbyś chciał zamknąć grzejnik.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 346 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony