dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 677
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.220 z 13530
  1. #11201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    No to już chyba wiemy dlaczego cena jest wysoka...

    http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2284598.html

  2. #11202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    No to już chyba wiemy dlaczego cena jest wysoka...

    http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2284598.html
    Fajny artykuł ale zastanawia mnie kiedy była ta surowa zima ?? Te kilka dni mrozów po -20 spowodowało że zabrakło węglą moim zdaniem artykuł pod publiczkę aby jak najdłużej utrzymać wysokie ceny żeby jak najwięcej zarobić na zwykłych odbiorcach, bo zakłady sobie spokojnie poradzą dla przykładu zakład w którym pracuję ma własną ciepłownie i węgla mają na kilka lat więc gdzie ten kryzys ????
    Proponuję pozamykać jeszcze te kopalnie które jakoś ciupią i uzależnić się od Ruskich a Ruscy jak widać wolą robić interesy z innymi brawo PIS i poprzednie rządy !!!!

  3. #11203

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Fajny artykuł ale zastanawia mnie kiedy była ta surowa zima ?? Te kilka dni mrozów po -20 spowodowało że zabrakło węglą moim zdaniem artykuł pod publiczkę aby jak najdłużej utrzymać wysokie ceny żeby jak najwięcej zarobić na zwykłych odbiorcach, bo zakłady sobie spokojnie poradzą dla przykładu zakład w którym pracuję ma własną ciepłownie i węgla mają na kilka lat więc gdzie ten kryzys ????
    Proponuję pozamykać jeszcze te kopalnie które jakoś ciupią i uzależnić się od Ruskich a Ruscy jak widać wolą robić interesy z innymi brawo PIS i poprzednie rządy !!!!
    Moim zdaniem to wlasnie duzi importerzy tzw. ruskiego wegla najbardziej podniesli ceny. Ciekaw jestem na ile wynika to z warunkow rynkowych, a na ile z polityki tego kraju wobec surowca. Jezeli tak dalej pojdzie ze wzrostem cen palanie wegla bedzie coraz mniej ekonomicznie uzasadnione w porownaniu z innymi nosnikami. Czes osob przejdzie na gaz lub prad pozostali wegiel zastapia mialem flotem drewnem lub smieciami.

  4. #11204

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    ło matko niezła pryzma kamorów za 880zł żyć nie umierać, rusek w klasycznym wydaniu- bardzo niskokaloryczny i sporo kamienia
    Też palę rosyjskim weglem ale popiól wygląda znacznie lepiej.

  5. #11205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Też palę rosyjskim weglem ale popiól wygląda znacznie lepiej.
    Jakim rosyjskim palisz.
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  6. #11206
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Moim zdaniem to wlasnie duzi importerzy tzw. ruskiego wegla najbardziej podniesli ceny. Ciekaw jestem na ile wynika to z warunkow rynkowych, a na ile z polityki tego kraju wobec surowca. Jezeli tak dalej pojdzie ze wzrostem cen palanie wegla bedzie coraz mniej ekonomicznie uzasadnione w porownaniu z innymi nosnikami. Czes osob przejdzie na gaz lub prad pozostali wegiel zastapia mialem flotem drewnem lub smieciami.
    I cały misterny plan zakazu palenia kopciuchami pójdzie nie powiem gdzie. Polska węglem stoi a nam go brakuje. Z takimi złożami powinniśmy być w ścisłej czołówce exporterów tego surowca a w naszym kraju przeciętny polak powinien kupować węgiel po kosztach ale po co lepiej doić obywateli z kasy a później narzekać że niż demograficzny bo ludzie zamiast "inwestować" w większą ilość dzieci to kasę na węgiel przeznaczają żeby przynajmniej temu jednemu było ciepło

  7. #11207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    A może inaczej ...

    Polska ma mnóśtwo węgla i mnóśtwo wydobywa ...

    Tyle że większosci jest to węgiel którego nikt nie chce, bo to wegiel koksujacy albo wegiel o olbrzymiej spiekalności .
    Dodatkowo podczas produkcji powstaje najwięcej miału a miał osoby prywatne już nie chcą kupować ..

    Dobrego , niespiekającego opału , nie kosującego jest malo ...

    Te całe hałdy to jest opał którego nikt nie chce , a górnicy dalej go wydobywają ...

    A importerzy się cieszą , bo podwyżki na PL kopalniach motywują ich do podwyżek cen i jeszcze większego zyku ..

    W Rosji i w krajach po byłym ZSRR mają mnóstwo węgla i odkrywane są ciągle nowe złoża ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-03-2017 o 12:03
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #11208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommyle Zobacz post
    Jakim rosyjskim palisz.
    Eko jet sprzedawany przez Mal sped z Lublina. Cena 720 zl, w sierpniu 2016 z przywozem.

  9. #11209
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A może inaczej ...

    Polska ma mnóśtwo węgla i mnóśtwo wydobywa ...

    Tyle że większosci jest to węgiel którego nikt nie chce, bo to wegiel koksujacy albo wegiel o olbrzymiej spiekalności .
    Dodatkowo podczas produkcji powstaje najwięcej miału a miał osoby prywatne już nie chcą kupować ..

    Dobrego , niespiekającego opału , nie kosującego jest malo ...

    Te całe hałdy to jest opał którego nikt nie chce , a górnicy dalej go wydobywają ...

    A importerzy się cieszą , bo podwyżki na PL kopalniach motywują ich do podwyżek cen i jeszcze większego zyku ..

    W Rosji i w krajach po byłym ZSRR mają mnóstwo węgla i odkrywane są ciągle nowe złoża ..
    To niech sprzedają ten węgiel którego nikt nie chce po rozsądnej cenie to na pewno znajda nabywców to samo tyczy się miału, ale jak chce się jak najwięcej zarobić to potem się okazuje że ma się towar który nie ma zbytu to ceny na węgiel lepszy idą w gorę bo koszty wydobycia trzeba jakoś pokryć. Jaki z tego wniosek że zwykły szary człowiek tak czy siak najwięcej dostanie po kieszeni.
    Ja bym chętnie kupił eko z duża spiekalnością, za rozsądna cenę mógłbym te spieki zaakceptować

  10. #11210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Ja bym chętnie kupił eko z duża spiekalnością, za rozsądna cenę mógłbym te spieki zaakceptować
    Mógłbyś też mieszać z czymś nie spiekającym - ciekawe jakby się paliła np. mieszanka spiekającego, suchego, wysokokalorycznego groszku lub miału z pelletami.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #11211
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Mógłbyś też mieszać z czymś nie spiekającym - ciekawe jakby się paliła np. mieszanka spiekającego, suchego, wysokokalorycznego groszku lub miału z pelletami.
    Wiem że można mieszać ten spiekalny z mniej spiekalnym i będzie się to spalać w miarę dobrze ale trzeba mieć do tego warunki a u mnie na chwile obecna warunków do mieszania eko nie ma

  12. #11212

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Kupiłem trzy worki Carbonu RN w Castoramie. W jednym worku ładna frakcja, w dwóch pozostalych grysik. Waga 25 kg, sprawdzone, niestety mokry jak jasny pieron. W Obi kupiony Rubin Bartexu, ladna frakcja, lekko mokry. Zobaczymy jak toto sie bedzie palić. Oba produkty ok. 19 zl za 25 kg.
    Spalilem trochę Rubina. Pomimo ponad tygodniowego suszenia w otwartym worku, dalej mokry.
    Na ekoenergii spala sie nieźle. Male, kruche, żużlowe spieki.
    Nawiasem mówiac za tę wodę w workach płaci się jak za wyborną mineralną.

  13. #11213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Wiem że można mieszać ten spiekalny z mniej spiekalnym i będzie się to spalać w miarę dobrze ale trzeba mieć do tego warunki a u mnie na chwile obecna warunków do mieszania eko nie ma
    To nie apteka, można by sypać po 1/2 worka i reszte się samo wymiesza

  14. #11214
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Spalilem trochę Rubina. Pomimo ponad tygodniowego suszenia w otwartym worku, dalej mokry.
    Na ekoenergii spala sie nieźle. Male, kruche, żużlowe spieki.
    Nawiasem mówiac za tę wodę w workach płaci się jak za wyborną mineralną.
    Ja ostatnio dostałem mokry groch z bio-polu który kupiłem na allegro po 6 dniach suszenia wzięła mnie taka nerwa że wystawiłem pierwszego negatywa, pół godziny później telefon w celu unieważnienia komentarza i rekompensata 100 zł. Teraz się wziąłem an sposób i rozsypuje do wiader szybciej schnie trochę miejsca zajmują te wiadra ale przynajmniej do zasobnika wwalam suchy groszek. W workach foliowych słabo wysycha chyba że położysz go na płask i go całego robebeszysz ale ciężko później zasypać do podajnika trzeba łopata machać. Teraz zaopatrzę się w groch w lipcu na cały sezon i papa mokry wągliku

  15. #11215
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    To nie apteka, można by sypać po 1/2 worka i reszte się samo wymiesza
    No jest to jakieś rozwiązanie ale oby jak najmniej spiekalnych groszków w tym sezonie trafiłem na 1 tone takiego spiekalnego niby wesoła ale cholera wie co to było na plus tego groszku chyba byla kalorycznośc bo piec się nagrzewał w momencie i trzymał temperaturę ale niesmak po spiekach pozostał

  16. #11216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    No jest to jakieś rozwiązanie ale oby jak najmniej spiekalnych groszków w tym sezonie trafiłem na 1 tone takiego spiekalnego niby wesoła ale cholera wie co to było na plus tego groszku chyba byla kalorycznośc bo piec się nagrzewał w momencie i trzymał temperaturę ale niesmak po spiekach pozostał
    Wystarczy nawet na przemian wrzucać najpierw worek mniej spiekającego, potem bardziej to się wymieszają w miarę dobrze przy zejściu do zasobnika.

    Wesołą trzeba spalać na płasko i krótkim cyklem [to bardziej wymagające paliwo i trudniej ustawić do niego parametry więc początkującym odradzam, chyba, że ktoś ustawi spalanie za nich] - wtedy jest super - sam obecnie nią palę i mam zero spieków a popiołu bardzo mało.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #11217

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Ja ostatnio dostałem mokry groch z bio-polu który kupiłem na allegro po 6 dniach suszenia wzięła mnie taka nerwa że wystawiłem pierwszego negatywa, pół godziny później telefon w celu unieważnienia komentarza i rekompensata 100 zł. Teraz się wziąłem an sposób i rozsypuje do wiader szybciej schnie trochę miejsca zajmują te wiadra ale przynajmniej do zasobnika wwalam suchy groszek. W workach foliowych słabo wysycha chyba że położysz go na płask i go całego robebeszysz ale ciężko później zasypać do podajnika trzeba łopata machać. Teraz zaopatrzę się w groch w lipcu na cały sezon i papa mokry wągliku
    Znaczy że kupisz na lokalnym składzie po zbadaniu czy jest suchy?

  18. #11218

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wystarczy nawet na przemian wrzucać najpierw worek mniej spiekającego, potem bardziej to się wymieszają w miarę dobrze przy zejściu do zasobnika.

    Wesołą trzeba spalać na płasko i krótkim cyklem [to bardziej wymagające paliwo i trudniej ustawić do niego parametry więc początkującym odradzam, chyba, że ktoś ustawi spalanie za nich] - wtedy jest super - sam obecnie nią palę i mam zero spieków a popiołu bardzo mało.
    Ja tak sypałem ale bardzo słabo się wymieszało

  19. #11219
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Znaczy że kupisz na lokalnym składzie po zbadaniu czy jest suchy?
    Na lokalnym składzie kupie wesołą bo już mam sprawdzoną a na allegro kupie pieklorza z weglobudu żory kupiłem w sezonie zimowym jak były opady śniegu i groszek był lekko wilgotny to jak na ta porę roku to nie było tragedii

  20. #11220

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Na lokalnym składzie kupie wesołą bo już mam sprawdzoną a na allegro kupie pieklorza z weglobudu żory kupiłem w sezonie zimowym jak były opady śniegu i groszek był lekko wilgotny to jak na ta porę roku to nie było tragedii
    Liczysz że jak kupisz internetowo ekogroszek latem w porze suchej to oni ci przyślą suchy? żebyś się nie przeliczył, ja zamawiałem kilka razy w różnych sklepach i zawsze był mokry - oni go polewają wodą heh, jeśli akurat trafisz suchy to będzie to czysty przypadek, ja paradoksalnie trafiłem najsuchszy w lutym tego roku gdzie było kilka dni intensywnych opadów - tylko że był to zakup internetowy grochu prosto z PGG...

Strona 561 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony