dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 383 z 677
Pokaż wyniki od 7.641 do 7.660 z 13530
  1. #7641

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Odpiszę we właściwym wątku i tam proszę pisać na temat problemów z ustawieniami:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...groszek/page14
    To piszesz w tym wątku że Wesoła aż tak się popsuła??

  2. #7642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie Bartex-u jak wam się podoba groszek? Ja kupiłem silver i nie jest źle ale zastanawiam się nad rubinem.

  3. #7643
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    To piszesz w tym wątku że Wesoła aż tak się popsuła??
    Niestety - końcówka ostatniej dostawy była bardziej spiekalna i z łupkami.

    Ja ją spalam bez problemu, ale początkującym nie polecam.

    Gdy przyjedzie kolejna dostawa z nowej ściany w Grudniu najpierw ją przetestuję i dam znać czy warto ją kupić bo może się nadawać np. tylko na obrotówki.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #7644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Wczoraj w koncu zapaliłem palnik, nie chce mi się latać i dokładac ciągle odpadowe drewno z budowy.
    Polecam wszytkim którzy mają Brucerowate palniki uszczelnienie dokładne. Musiałem zmniejszać obroty dmuchawy bo tak mi mocno wiało po uszczelnieniu. Ja dodtkowo wsunąłem szamotkę w palnik celem zmniejszenia i żakleiłem po dwa pionowe otwory o raz dzuurki za szamotką od strony podajnika. Puki co zeszłorczny ekoret pali się super.
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 26-11-2014 o 07:28

  5. #7645

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    Pytanie odnośnie Bartex-u jak wam się podoba groszek? Ja kupiłem silver i nie jest źle ale zastanawiam się nad rubinem.
    Spaliłem w tym roku już pół tony Rubina. Nie mam porównania z Silverem. Spala się dobrze, tylko dużo popiołu w postaci kruchych "kalafiorów".
    Ostatnio edytowane przez gizmo1970 ; 26-11-2014 o 12:13

  6. #7646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy ktoś z Was sprawdzał wagę worków z Bartexu?
    Czy ważą tyle ile powinny?
    Ja rok temu brałem u nich 8 ton i były mocno niedoważone, ale muszę zamówić kolejną dostawę.
    Pozdrawiam wszystkich

  7. #7647

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Niestety - końcówka ostatniej dostawy była bardziej spiekalna i z łupkami.

    Ja ją spalam bez problemu, ale początkującym nie polecam.

    Gdy przyjedzie kolejna dostawa z nowej ściany w Grudniu najpierw ją przetestuję i dam znać czy warto ją kupić bo może się nadawać np. tylko na obrotówki.
    Tak sie sklada, ze chyba na ta koncowke trafilem... Zaczalem wlasnie testowac ten groszek i najlepsze efekty osiagam przy maksymalnie z mozliwych rozciagnietym podawaniu i jak najmniejszym nadmuchu. Obecnie mam 3 sek / 87 sek, wiatr 35 % a i tak dobija do zadanej 60 C. Temp. spalin ok. 90 C. Poczekam do rana, byc moze obnize wiatr do 34%, bo wczoraj dokladnie wyczyscilem palnik, komore dolotowa i wkleilem na nowo korone. Probowalem z przytkaniem dosuszania, ale wypalalo w srodku palnika spory krater.

    @mclear.
    U mnie Bartex Rubin, od miesiaca pod wiata w workach jutowych. Waga trzech losowych workow: 25,1 kg, 24,8 kg, 24,6 kg.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 26-11-2014 o 20:57
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  8. #7648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal84

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Osiek nad Wisłą
    Posty
    36

    Domyślnie

    Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?

  9. #7649

    Domyślnie

    suspenser napisał wyżej że Wesoła to teraz paść i losowa jakosć

  10. #7650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Tak sie sklada, ze chyba na ta koncowke trafilem... Zaczalem wlasnie testowac ten groszek i najlepsze efekty osiagam przy maksymalnie z mozliwych rozciagnietym podawaniu i jak najmniejszym nadmuchu. Obecnie mam 3 sek / 87 sek, wiatr 35 % a i tak dobija do zadanej 60 C. Temp. spalin ok. 90 C. Poczekam do rana, byc moze obnize wiatr do 34%, bo wczoraj dokladnie wyczyscilem palnik, komore dolotowa i wkleilem na nowo korone. Probowalem z przytkaniem dosuszania, ale wypalalo w srodku palnika spory krater.

    @mclear.
    U mnie Bartex Rubin, od miesiaca pod wiata w workach jutowych. Waga trzech losowych workow: 25,1 kg, 24,8 kg, 24,6 kg.
    Szkoda, że tak późno mi to jeden z klientów zgłosił bo bym wcześniej ją wstrzymał tylko do obrotówek.

    W każdym razie u mnie przy podawaniu 2 s wypala się ładnie, i ostatnią tonę zostawiłem sobie.

    Za kilka dni przetestuję rosyjski a potem porównawczo Jaret.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #7651

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal84 Zobacz post
    Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?
    Ja też kupiłem wesołą tylko nie Bartex-ie i też jest całkiem inna niż od tego samego producenta z zeszłego roku (dokładnie tak samo zachowuje się w podtrzymaniu). Nie koniecznie jest gorszy (muszę poczekać na ujemne temperatury i porównam spalanie/wykresy), jak kupowałem czeski to w podtrzymaniu wytrzymywał jeszcze dłużej niż wesoła a wiadomo jaką ma kaloryczność.

  12. #7652

    Domyślnie

    A jak mają się Chwałowice w tym roku?
    Bo w zeszłym sezonie były OK.
    Testował ktoś?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  13. #7653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zyzolek było pisane tutaj niedawno. Kobra też brał od jakiegoś kolegi i pisał że kiszka była z tym węglem.
    Latem wiem że był ok, jesienią kto kupił narzeka, w wątku o RBR kolega szczudło też na niego trafił i ma problemy ze spiekaniem, tutaj też coś czytałem na ten temat.
    Ja Chwałowic nie sprzedaję od 2011.

  14. #7654
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miron11
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-959
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal84 Zobacz post
    Pytanko, czy ktoś z Was pali Wesołą z Bartexu kupioną w tym roku i zauważył coś dziwnego w porównaniu np. do Wesołej z tamtego roku? Ja mam dziwne wrażenie że dostałem jakiś całkiem inny węgiel zapakowany w worki z napisem GOLD. Jak w zeszłym roku na podtrzymaniu wytrzymywał ok 45min tak teraz na więcej niż 25min gaśnie, popiół też nie jest taki sam, z jednego worka jest sypki z innego zostają kawałeczki węgla, nie wiem czy to jakieś różne rodzaje ekogroszku czy co jest grane. Ktoś też zauważył coś podobnego?

    Kupiłem w tym tygodniu dwa worki Wesołej z najnowszej dostawy u mnie na lokalnym placu i muszę powiedzieć , ze pali się bardzo dobrze zero spieków i popiołu mniej jak w poprzednim. Jedyne co to zauważyłem, że szybciej się trochę spala ale to kwestia , że muszę podać 8 s a nie 6 s

  15. #7655

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zyzolek było pisane tutaj niedawno. Kobra też brał od jakiegoś kolegi i pisał że kiszka była z tym węglem.
    Latem wiem że był ok, jesienią kto kupił narzeka, w wątku o RBR kolega szczudło też na niego trafił i ma problemy ze spiekaniem, tutaj też coś czytałem na ten temat.
    Ja Chwałowic nie sprzedaję od 2011.
    Kurde, a ja właśnie kupiłem 3 tony Chwałowic workowanej po 750zł z transportem.
    W zeszłym roku miałem 2 tony z tego samego składu i były OK.
    Jak będzie kicha to będziemy mieszać
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  16. #7656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Dzisiaj w moim śmietniku znalazłem taką oto ciekawą ulotkę wraz z 3 workami na popiół
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141128_162129.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	291588  

  17. #7657
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Dzisiaj w moim śmietniku znalazłem taką oto ciekawą ulotkę wraz z 3 workami na popiół
    A jakie te worki, tzn. z czego wykonane ?

  18. #7658
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    plastic fantastic

  19. #7659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    plastic fantastic
    Ciekawe jak się zachowają po użyciu... próbowałeś ?

  20. #7660
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ciekawe jak się zachowają po użyciu... próbowałeś ?
    Hmm jeszcze nie, pewnie polecą balonem do nieba i uwolnią pozytywną energię

Strona 383 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony