dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 677
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 13530
  1. #1721
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    właśnie otrzymałem dwa worki węgla orzechII z "wesołej" zakupiony w firmie B&E energy.
    worki mocne i po zważeniu wyszło 24,6kg węgiel lekko wilgotny bez miału.
    paliło się bardzo dobrze od razu było widać jego moc i popiołu jak na lekarstwo.
    także już teraz wiem gdzie będe zakupy robił i polecam.
    Zug to jaki Ty masz kociołek , że orzechem II palisz? Ja go kruszę na ekogroszek, jak mi się nie uda groszka z Wesołej kupić. Jakość jest naprawdę rewelacja. W moim starym Defro 28 KW z najprostszą retortą APPS po spaleniu 160 kg zostaje około5 - 6 kg. popiołu a grzeje jak koks. Pozdrawiam - Jacek

  2. #1722

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zug to jaki Ty masz kociołek , że orzechem II palisz? Ja go kruszę na ekogroszek, jak mi się nie uda groszka z Wesołej kupić. Jakość jest naprawdę rewelacja. W moim starym Defro 28 KW z najprostszą retortą APPS po spaleniu 160 kg zostaje około5 - 6 kg. popiołu a grzeje jak koks. Pozdrawiam - Jacek
    górniak tunning

    planuje na przyszły sezon tłokowiec ale zobaczymy bo juz taki mam mętlik że sam nie wiem co do tej kotłowni zainstalować

    ale moc ma jak marcel i z racji że jest jescze mniej popiołu ,Ri ma lepsze bo sie tak nie spieka i w dodatku o wiele mniej sadzy jest w kotle to uwazam że jest lepszy jak marcel.

  3. #1723
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    górniak tunning

    planuje na przyszły sezon tłokowiec ale zobaczymy bo juz taki mam mętlik że sam nie wiem co do tej kotłowni zainstalować

    ale moc ma jak marcel i z racji że jest jescze mniej popiołu ,Ri ma lepsze bo sie tak nie spieka i w dodatku o wiele mniej sadzy jest w kotle to uwazam że jest lepszy jak marcel.
    Witam.Marcel to typ węgla 33 - gazowy, ma dużą produkcję gazów i smoły, raczej dla przemysłu a nie przydomowych kotłowni. Jego spiekalność wynosi powyżej 40 RI. Twój kocioł i komin będą Ci wdzięczne za Mysłowice. Pozdrawiam - Jacek

  4. #1724

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam.Marcel to typ węgla 33 - gazowy, ma dużą produkcję gazów i smoły, raczej dla przemysłu a nie przydomowych kotłowni. Jego spiekalność wynosi powyżej 40 RI. Twój kocioł i komin będą Ci wdzięczne za Mysłowice. Pozdrawiam - Jacek
    dokładnie tak jak piszesz.
    ale marcelem paliłem tylko na próbę i jak zobaczyłem co mam w kotle i w kominie dałem sobie z nim spokój.
    Także wesoła górą.

  5. #1725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Może SUSPENSER też by się skusił na test

    ponawiam link do firmy :
    http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie
    Jeśli trafię na niego w trasie w delegacji to wezmę na test
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pisałem o Marcelu w tamtym roku co potwierdził teraz Kobra ale nikomu nie chce się poczytać trochę wstecz.
    Nawet pisał ktoś że kupił eko z Marcela co mnie trochę rozbawiło, teraz u wielu sprzedawców wszystko co ma do 25 to już eko

  7. #1727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Co do "worka testowego" to dopiero jutro go wrzucę bo o 4 rano skończył mi się dzisiaj węgiel [Jaret Plus z Mrówki, producent wg opisu na worku "Panmar"] i kocioł wygasł.
    Wynik "worka testowego" : SVER - 16,47 MJ/kg więc jak widać spadek temp. na zewnątrz nie miał znaczącego wpływu na wynik.

    Zasypałem węgiel ze skladywegla.pl - worek jak u Karoki bardzo solidny, chyba taki sam, ale pakują je na maksa - u mnie było 29,4 kg, więc wrzucanie jest dla tych silniejszych - jutro powinien być wynik ...

    Węgiel dosechł w kotłowni przez kilka dni i jego waga spadła z 30,0 do 29,4 kg - widać po tym jak mokry był po zakupie [zresztą zamarzł na kość gdy poleżał przez pierwsze 2 dni na dworze zanim trafił do kotłowni].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 07-12-2012 o 09:24
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1728
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Takie kamloty wyciągam co dnia z rusztów jest tego trochę :


    ten po lewej lekki wygląda jak szlaka jako węgiel wygląda normalnie ale zamiast rozpadać, topi się ,ten po prawej ciężki jak kamień jako węgiel wygląda jak wegiel wysoka temperatura mniejsze kamloty rozrywa a takie tylko zmieniają kolor na biały.

  9. #1729

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś testował może węgiel:
    http://biocoal.pl/produkty/ekogrosze...4-kjkg-5-25-mm
    Poprzednio zakupiłem biało czerwony Taniopal i okazał się totalnym niewypałem. Baardzo dużo popiołu, kaloryczność średnia, mokry, dużo drobnej frakcji miałowej. Jedyny plus za opakowania, mocne i z wentylacją.

  10. #1730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zasypałem węgiel ze skladywegla.pl - worek jak u Karoki bardzo solidny, chyba taki sam, ale pakują je na maksa - u mnie było 29,4 kg, więc wrzucanie jest dla tych silniejszych - jutro powinien być wynik ...

    Węgiel dosechł w kotłowni przez kilka dni i jego waga spadła z 30,0 do 29,4 kg - widać po tym jak mokry był po zakupie [zresztą zamarzł na kość gdy poleżał przez pierwsze 2 dni na dworze zanim trafił do kotłowni].
    Wynik super - SVER=17,33 MJ/kg co przy jego cenie stawia go wysoko w rankingu, ale trzeba go podsuszać.

    Wypadł dużo lepiej niż poprzedni dlatego rozróżnię je [pierwszy był z Ostrowa Wlkp. a ten z Łodzi].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1731

    Domyślnie

    Witam
    Jestem „świeży” na tym forum. Zakupiłem ekogroszek workowany z Leroy Merlin - 2t. marka „Czarny Jan” 23kj/kg, niska zawartość siarki i popiołu, gwarancja jakości i takie tam.
    Z przykrością muszę stwierdzić, że węgiel totalnie się do palenia nie nadaje. Jest mokry, a przy tak niskiej wartości opałowej skutkuje to tym, że ciężko się rozpala (strasznie iskrzy), gaśnie kiedy mu się zechce, ale co najlepsze w ogóle nie jest w stanie dogrzać pieca do zadanej temperatury w momencie kiedy włącza się pompa CO na kaloryfery. Temperatura wtedy gwałtownie spada, piec zaczyna więc ciągle podawać, żeby jakoś tam go „przepchać”, ale to i tak nic nie daje. A gdy temperatura nie rośnie piec zgłasza brak opału i bajka zaczyna się od nowa. Przez ostatni miesiąc spędzałem w kotłowni po 8 godzin dziennie próbując przeróżne ustawienia sterownika, regulacje przesłony, odkręciłem i przedmuchałem nawet wentylator i ślimak, a do tego oczyściłem całą retortę. Niestety nic to nie dało.
    Rozerwałem więc kilka worków, rozsypałem w kotłowni (wiadomo syf, brud, dym i chore płuca), zmieszałem z innym ekogroszkiem wysokokalorycznym w skali 5:1 (5 szufel „Jana” na 1 ”Bobrek”), zostawiłem dwie doby do przeschnięcia i można powiedzieć że się poprawiło. Gasło już tylko trzy razy na dobę, a nie 10.
    Sądząc, że to moja wina sprowadziłem do domu producenta kotła, żeby on wszystko sprawdził. Spędził 6 godzin na ustawianiu i NIC, opinia - węgiel do bani.
    Na szczęście udało mi się oddać 1,5t (0,5t poszło na testy), teraz mam nauczkę i wrócę do sprawdzonych ekogroszków.

    A i jeszcze jedno. Dzwoniąc do Leroy powiedzieli że niekt się na ten węgiel nie skarżył, tylko ja i nikt go jeszcze nie zwrócił. Rozmawiałem z kierowcą, który przyjechał po jego odbiór, powiedział, że doskonale wie że ten węgiel to lipa bo już kilku klientów mu o tym powiedziało i tylko patrzeć jak posypią się kolejne zwroty.
    A więc podsumowując ekogroszek „Czarny Jan”
    1. Mokry ekogroszek
    2. Niska wartość opałowa (sądzę że coś między 21-23 kJ/kg
    3. Ciągle gaśnie
    4. Ciężko się rozpala
    5. Sporo kamienia
    6. Nie jest w stanie dogrzać pieca
    7. Strata czasu

    Nie kupujcie tego „ścierwa”

    pozdrawiam

  12. #1732
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    a może ten Jan nie jest czarny, tylko ciemny ...

  13. #1733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    a może ten Jan nie jest czarny, tylko ciemny ...
    A po doschnięciu robi się brązowy.

  14. #1734

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A po doschnięciu robi się brązowy.
    Po doschnięciu robi się pozornie szary, co i tak robi z niego TOTALNY „NIE-OPAŁ”.

  15. #1735

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    Po doschnięciu robi się pozornie szary, co i tak robi z niego TOTALNY „NIE-OPAŁ”.
    pomalowane kamienie

  16. #1736
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    pomalowane kamienie
    Kupił węgiel kamienny a przywiózł kamień węgielny .

    Zagoj dodaj jeszcze zdjęcie worka żeby gdzie indziej ktoś się nie naciął na to cudo.




    http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-5246.html

  17. #1737

    Domyślnie

    Czy ktoś już się skusił na polecany przez SUSPENSERA "radziecki" węgiel z Bykowa? Jak to się pali w innych piecach? Jak z wilgotnością?
    MARTINOS

  18. #1738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    Witam
    Jestem „świeży” na tym forum. Zakupiłem ekogroszek workowany z Leroy Merlin - 2t. marka „Czarny Jan” 23kj/kg, niska zawartość siarki i popiołu, gwarancja jakości i takie tam.
    Z przykrością muszę stwierdzić, że węgiel totalnie się do palenia nie nadaje.
    Dzięki za wpis i ostrzeżenie.

    Niedawno byłem w Auchan na bielanach Wrocławskich i sprzedają tam ekogroszek produkcji Infinitum - link: http://www.infinitum.waw.pl/ekogroszek
    - były otwarte worki i EcoCalor wygląda jak Komorany, więc go nie brałem, ale wziąłem EcoVip - wrzuciłem do koszyka worek i zaczęło się z niego lać bo były dziurki na jednym końcu worka, stwierdziłem, że nie będę sobie robił syfu w bagażniku i wywaliłem go z powrotem [niezła, czarna kałuża się zrobiła, ale to nie mój problem, że taki syf sprzedają].

    Znalazłem worek z którego się nie wylewało i już jest zasypany - na razie mogę powiedzieć, że był mokry, jego waga to 23,9 kg [powinno być 25] i trochę się spieka - przełączyłem na "retortowy-ręczny", jutro będzie SVER.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #1739

    Domyślnie

    Dziś znalazłem coś takiego: http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html Co do węgla i cen to pewnie bardziej kompetentni się wypowiedzą ale na uwagę zasługuje ciekawy system otrzymania próbki.
    MARTINOS

  20. #1740
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dzięki za wpis i ostrzeżenie.
    wziąłem EcoVip - wrzuciłem do koszyka worek i zaczęło się z niego lać bo były dziurki na jednym końcu worka.
    Dobry zabawny opis zrobiłeś test wilgotności już w sklepie

Strona 87 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony