dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 373 z 677
Pokaż wyniki od 7.441 do 7.460 z 13530
  1. #7441
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Kaszpir - przepraszam że odgrzewam kotleta. Rzadko już wchodzę na forum. Ja latem tez kupiłem 1 tonę miału. Deklarowana przez sprzedawcę wartość opałowa to 24,3MJ za 580 tona. Bardziej niż z chęci oszczędności - kupiłem dla zdobycia doświadczenia. Ogólnie spalanie tragedia. Bardzo duża ilość niedopału o popiele nie wspomnę. Przetestowałem wszystkie ustawienia i nic. Dodatkowo część partii musi być bardziej wilgotna, bo po okresie 2-3 tygodni względnego spokoju w ubiegłym tygodniu zaczął się notorycznie zawieszać ten miał w zasobniku i nijak nie schodził do ślimaka. Alarm o wygaszeniu jeden za drugim. Masakra. Jedyny plus to, że spalanie było na poziomie groszku. Ale to tylko subiektywne odczucie z uwagi, że październik w tym roku jest wyjątkowo ciepły nie licząc ostatnich 2-3 dni. W poniedziałek zasypałem kupioną u tego samego sprzedawcy pseudo Wesołą 28MJ za 790PLN. Mogę tylko napisać, że bajka. Właściwie zero popiołu tylko parę skwarków z popielniku. Mam zamiar dosypywać do każdego zasypu po po pół worka miału i tak się go pozbyć. Ewentualnie zostawię to do przyszłego lata. Zauważyłem, że na podtrzymaniu ładnie utrzymuje się żar, więc koszt grzania samego CWU uległby zmniejszeniu.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  2. #7442

    Domyślnie

    Do miału musisz podać więcej powietrza z tym że za mocno z dmuchawą to i potrafi wydmuchnąć. Czasem lepiej otworów dorobić.

  3. #7443
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Właśnie zakupiłem 3 worki eko z Bartexu, sprzedawanego w Leroyu. Cena bardzo atrakcyjna 640 zł tona. Węgiel lekko wilgotny, kamienny. Według oznaczeń na opakowaniu : popiół 8%, siarka 0,35%. Zobacymy jak się spala
    Czy Barter to aby na pewno to samo co Bartex?

  4. #7444
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Do miału musisz podać więcej powietrza z tym że za mocno z dmuchawą to i potrafi wydmuchnąć. Czasem lepiej otworów dorobić.
    Krzy. - mam za sobą kilka sezonów. palenia... W grupowym dla 8kW i dmuchawy Dm32Sf przy spalaniu groszku ustawione 38% i nic nie muszę korygować. Przy miale nadmuch zwiększałem stopniowo po 1-2% i doszedłem do 56%. Również na ręcznym różne konfiguracje praca/postój/moc dmuchawy nie robiły większej różnicy. Mam dyszę od Grześka. Dowierciłem dodatkowo kilka otworów na krótszym boku przeciwzwoju. Zakleiłem też 3 otwory w dolnym rzędzie od strony wymiennika - bo tam się z kolei zapadało.
    Ostatnio edytowane przez sebsa ; 24-10-2014 o 11:49
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  5. #7445

    Domyślnie

    W tej chwili również na miale i również z tą dyszą. Dla groszku kleiłem te otwory po przeciwnej podajnika. Dla miału odkleiłem. No i jeszcze średnica się pomniejszyła. To co koroduje to puchnie. Trzeba to skruszyć lub ponownie wiercić 6-ką. Ja ten miał mam z Piasta. Znaczy na lokalnym sprzedają orzech i kostkę i to co z nich odsieją. Dla grupowego miałem 3 podania na 8kW i dmuchawę na 42% przy szamotkach na palniku. Teraz trochu zimniej i próba z pełnym automatem zamiast szamotek podstawowy deflektor.

  6. #7446
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Być może gdyby postawić na palniku szamotkę od strony drzwiczek.. Również myślałem o włączeniu automatu ale wieszanie się opału w zbiorniku pokrzyżowało te plany.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  7. #7447

    Domyślnie

    Czemu od strony drzwiczek?

  8. #7448
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Czemu od strony drzwiczek?
    Tam był cały niedopał.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  9. #7449

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś sprawdzić rzeczywistą średnicę otworów. Jak sam coś nawiercałeś to będziesz się mógł przekonać o czym pisałem.

  10. #7450
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Moim zdaniem powinieneś sprawdzić rzeczywistą średnicę otworów. Jak sam coś nawiercałeś to będziesz się mógł przekonać o czym pisałem.
    To raczej nie to. 3 tygodnie temu wymieniałem zasobnik. Przy okazji postanowiłem na nowo wkleić dyszę. Mordowałem się chyba z 5 minut tak się opierała. Mając ją w ręku rozwierciłem do fi 6 otwory przy przeciwzwoju które ubiegłą jesienią wierciłem jako fi5. Otwory wiercone przez Grześka były bez zarzutu Ich średnica to chyba fi7- fi8 bo wiertło fi6 nic nie zebrało. Każdy sprawdziłem osobno. Odkurzyłem kanał powietrzny. Odkręciłem dekiel w korpusie palnika. Tam też nic nie było. Ten miał sam w sobie jest mocno "piaszczysty" + trochę większych granulacji. Grzesiek mówi, że fabryczny miał z kopalni a to co się widzi po składach w dalszych rejonach Polski to dwie różne bajki. Tu może być problem.
    Ostatnio edytowane przez sebsa ; 24-10-2014 o 14:48
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  11. #7451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Trzeci od góry na liście. Zdjęcia nie zapodam, bo jestem kilka dni poza domem.
    Pozdrawiam.

    Na sklepie teraz w promocji niecałe 13 złotych za 20kg
    Czyli 650 zł / tonę - niezła cena, choć mam Rosyjski po 720 [24-25 MJ/kg] z dowozem w okolicy a najbardziej się opłaca Kazach.

    Jeśli jednak ktoś ma daleko i musiałby kurierem odbierać to ten Barter jest najbardziej opłacalny.

    Gdy przyjdą mrozy przetestuję go i dam znać
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #7452

    Domyślnie

    U mnie faktycznie więcej groszku jest niż piszesz. Ale na składzie nie oddzielają groszku od miału. Mam tylko trzy opcje. Frakcja pylista piaskowa też w tym jest. Z tego co widzę to najgorzej się ma z rozbujaniem po postoju. Dlatego pomyślałem że może czas na automat. Z cegłami (prawa lewa i góra) na grupowym nawet sobie radził na 8kW.
    Moje pierwsze podejście do miału było jak jeszcze niebieski miał jeden algorytm bez korekt. To była porażka. Znalazłem sito 2mm oczko i co zostało palić się już chciało. Najgorzej z tą pylistą. Najpierw tworzy się czarna wyspa a potem przewala.
    Korekta na plus tak by głębiej penetrował i może być dobrze. U mnie była na +3 dałem przed chwilą oczko wyżej. Dołączyło mi się grzanie CWU i automat nieco mocy dowalił. Puścił przy tym lekkiego dymka. W automacie mam go od południa.

  13. #7453

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Kaszpir - przepraszam że odgrzewam kotleta. Rzadko już wchodzę na forum. Ja latem tez kupiłem 1 tonę miału. Deklarowana przez sprzedawcę wartość opałowa to 24,3MJ za 580 tona. Bardziej niż z chęci oszczędności - kupiłem dla zdobycia doświadczenia. Ogólnie spalanie tragedia. Bardzo duża ilość niedopału o popiele nie wspomnę. Przetestowałem wszystkie ustawienia i nic. Dodatkowo część partii musi być bardziej wilgotna, bo po okresie 2-3 tygodni względnego spokoju w ubiegłym tygodniu zaczął się notorycznie zawieszać ten miał w zasobniku i nijak nie schodził do ślimaka. Alarm o wygaszeniu jeden za drugim. Masakra. Jedyny plus to, że spalanie było na poziomie groszku. Ale to tylko subiektywne odczucie z uwagi, że październik w tym roku jest wyjątkowo ciepły nie licząc ostatnich 2-3 dni. W poniedziałek zasypałem kupioną u tego samego sprzedawcy pseudo Wesołą 28MJ za 790PLN. Mogę tylko napisać, że bajka. Właściwie zero popiołu tylko parę skwarków z popielniku. Mam zamiar dosypywać do każdego zasypu po po pół worka miału i tak się go pozbyć. Ewentualnie zostawię to do przyszłego lata. Zauważyłem, że na podtrzymaniu ładnie utrzymuje się żar, więc koszt grzania samego CWU uległby zmniejszeniu.
    Mój miał z Piasta ??? jest dla mnie ciężki do spalenia. Żadne ustawienia nie pomagają i jedynie pomaga mieszanie tego z trocinami , tyle że ja wsypuję jeden worek miału do podajnika , jeden worek trocin i później trochę szufelką mieszam , więc do idealnego wymieszania daleko , ale jedynie z mieszaniem daje się go spalić , tak aby w popielniku nie było niedopalonych , sklejonych kawałków węgla ...

    Szczerze mówiąc przez 2 lata paliłem ruskim i było dobrze , a od momentu jak przeszedłem na polski opał (niby Chwałowice i niby Piast) to odechciewa mi się polskiego opału ..

    Chyba więc "Piast" , "Piastowi" nie równy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #7454

    Domyślnie

    Piast nie jest idealnym węglem. Ma dużo przerostów i nie trudno go rozłupać - większe kawałki. Po spaleniu tych większych potrafi wyglądem przypominać posklejany z papierków pierwotny kształt. Miał to dodatkowo frakcja łatwa do wydmuchiwania. Im mocniej dmuchasz tym większe kawałki fruwają. Dlatego nie ma jak dopasować moc na ile potrzeba.

  15. #7455

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Piast nie jest idealnym węglem. Ma dużo przerostów i nie trudno go rozłupać - większe kawałki. Po spaleniu tych większych potrafi wyglądem przypominać posklejany z papierków pierwotny kształt. Miał to dodatkowo frakcja łatwa do wydmuchiwania. Im mocniej dmuchasz tym większe kawałki fruwają. Dlatego nie ma jak dopasować moc na ile potrzeba.
    Niestety tak jest ...

    Są kawałki naprawdę duże , ale jest też drobnic i prawie pył i pył , więc na palnik idzie różna gramatura ...

    I wygląda że te duże kawałki zlepiają się z małymi i powstaje "figurka" niespalonego węgla i niestety nie ma na nią sposobu ...

    Jedynie mieszanie z trocinami pomaga , choć zależy od stopnia "zmieszania" , czy jest ładnie w popielniku czy tez nie ...

    Widzisz , ja myślałem że miał z Piasta jest łatwy i prosty w spalaniu a tak nie jest ...
    Być może jakby miał ponownie przesiać i większe kawałki posortowac , to może było by łatwiej palić ...

    Wiem jedynie że przy cenie za jaka kupuje pakowany przez skład miał (600zł za tonę) zakup miału u mnie nie jest zbyt mocno opłacalny , bo za cenę około 100zł większa mam ruski opał a z nim nigdy nie miałem problemu i sądze że "porzucę" miał i wrócę do ruskiego opału , bo niestety polski opał (Chwałowice i Piast) niezbyt miło wspominam , choć miał Piasta jest najgorszym opałem jakim paliłem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #7456
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Kaszpir, w tym roku jakoś w marcu pokazywałem na wątku o Skamie jak mi się palił miał 19 z Piasta - najgorszy badziew. Piast nie ma prawa się spiekać w koks. Może zeszlakować popiół, może się zdarzyć że do takiego spieku żużlowego przylepi się jakiś pojedynczy kawałek węgla - ale spieku koksowego nie zrobi choćbyś chciał. Sprzedali Ci jakiś trefny ten miał - ot co.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #7457

    Domyślnie

    Kocioł - Skam-P 12KW + SPP + BET
    Zastanawiałem się nawet jak ten sterownik by sobie z tym miałem radził. Z tego co wiem to dmucha mocniej w podaniu do odgazowania i zmniejsza nadmuch. Jak patrze na swój palnik to z tym miałem jakoś tego nie widzę. Może do groszku ta metoda.
    Mi bokami tworzy bardzo kruche spieki później żar i na środku potrafi leżeć trochu czarnego gdzie ciężko o powietrze. Jakby zmniejszyć nadmuch to tym bardziej by tam nie dotrze.
    A ten test na automacie odpuściłem. Huśtawkę mocy mi robił. Grupowe jednak cenię za to że można wymusić dłuższą pracę na mniejszej mocy.

  18. #7458

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze ekogroszku...O "walce" z ustawieniem napisałam w swoim wątku "Defro Komfort eko ...Pomocy..." Ekogroszek kupuję w składzie opałowym. Teraz palę Ekogroszek Pieklorz worek 25 kg 28-29,5MJ/kg. Mam zamówiony w innym składzie o kaloryczności 29MJ / tak mi podpowiedział majster,który czyścił mi piec- wcześniej go instalował/. Nie mam innej możliwości zakupu węgla.Pozdrawiam

  19. #7459
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Zastanawiałem się nawet jak ten sterownik by sobie z tym miałem radził. Z tego co wiem to dmucha mocniej w podaniu do odgazowania i zmniejsza nadmuch. Jak patrze na swój palnik to z tym miałem jakoś tego nie widzę. Może do groszku ta metoda.
    Mi bokami tworzy bardzo kruche spieki później żar i na środku potrafi leżeć trochu czarnego gdzie ciężko o powietrze. Jakby zmniejszyć nadmuch to tym bardziej by tam nie dotrze.
    A ten test na automacie odpuściłem. Huśtawkę mocy mi robił. Grupowe jednak cenię za to że można wymusić dłuższą pracę na mniejszej mocy.
    Ano tak mi SPP paliło miał 19 MJ z Piasta w Skamie z palnikiem Ardeo w tym roku wczesną wiosną: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6379061 . A tak mi paliło miał 19 MJ z Janiny w domowym Defro, do którego palnik Ardeo przełożyłem z zakładowego Skama: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6607421 . Ten sterownik nie moduluje mocą nadmuchu, tylko czasem.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 25-10-2014 o 19:43
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #7460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze ekogroszku...O "walce" z ustawieniem napisałam w swoim wątku "Defro Komfort eko ...Pomocy..." Ekogroszek kupuję w składzie opałowym. Teraz palę Ekogroszek Pieklorz worek 25 kg 28-29,5MJ/kg. Mam zamówiony w innym składzie o kaloryczności 29MJ / tak mi podpowiedział majster,który czyścił mi piec- wcześniej go instalował/. Nie mam innej możliwości zakupu węgla.Pozdrawiam
    Ten Pieklorz z Bytomia, Chwałowic czy Piekar bo to 3 różne kopalnie i ekogroszki ?

    29 MJ - czy coś więcej o nim wiadomo skąd, jaka spiekalność, ile popiołu itp. ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 373 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony