dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 677
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 13530
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Taki z tego wniosek, że jako miał sprzedają proszek.
    Ja myślałem że taki z tego wniosek że z miału robią ekogroszek.

  2. #2002

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Ja myślałem że taki z tego wniosek że z miału robią ekogroszek.
    Bo już robią nawet sprzedaja na alegro http://allegro.pl/kulki-mialowe-ekog...824262572.html

  3. #2003

    Domyślnie

    witam
    Dzisiaj dostałem NIEBIESKĄ ISKRĘ z Kareny., 30 kg., za 25 zł. Zamówiłem przez neta w niedzielę i już w poniedziałek miałem kontakt z Kareną. Pani pytała się mnie jaką ''iskrę'' zamówiłem, żółtą czy niebieską? Powiedziałem, że jeszcze żadnej (kolor) nie wybrałem. Więc Pani pyta się, jaki mam kocioł C.O? Proponuje żółtą iskrę, a gdy powiedziałem Jej, że mam ogniwo eko+ z automatycznym sterownikiem ecoal to od razu zaproponowała ''iskrę niebieską''. Nie dowiedziaŁEM się, dlaczego zmieniła zdanie bo miała dużo telefonów. Jeszcze tylko zdążyła powiedzieć, że dowiozą mi próbkę we wtorek. Czekam więc w ten wtorek, a tu telefon z przeprosinami, że auto im nawaliło i czy mogę się zgodzić na środę. Tak więc dzisiaj rano mi przywieżli ten ''wungiel''. Porozmawiałem krótko z tymi panami o całej tej akcji/próbki KARENY. Otóż siedziba firmy jest w Siemianowicach ale produkcja/dystrybucja jest w Zabrzu. Mam do nich kilka km. Na koniec, nadmieniłem im, że na forach internetowych ludzie szukają dobrego ekogroszku i jeżeli te próbki ich zadowolą (dobra jakość/kaloryczność/popiół(mały) to na pewno dokonają większych zakupów później. Ostrzegłem ich też (może się wygłupiłem), że jeżeli kombinują tak; damy im w próbce dobry ekogroszek a potem będziemy robić tak jak ''prawie wszyscy'' czyli ''chrzczony ekogroszek'' to ludzie jak się o takim przekręcie dowiedzą (a na pewno się dowiedzą) to na wszystkich możliwych forach pójdzie o firmie KARENA taka opinia, że nikt już nie będzie chciał ich węgla. Powiedzieli mi, że firma ma już długą tradycję handlowania opałem i nie mogą sobie na takie ''numery'' pozwolić. Pożyjemy, zobaczymy.
    Na razie mam pełny zasobnik, ale jak się wypali to przejdę do testów. Dla ścisłości; dostałem dwa worki, jeden duży 20 kg i drugi mały 10 kg. Zważyłem, razem 30,2 kg. Opał suchy, zdjęcia poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0720.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	155473Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0722.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	155474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0723.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	155475

  4. #2004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    no i mamy nową super promocje dla hobbystów SUSPENSER myślę ze powinieneś wziąć udział w turnieju tutaj link KARENY http://allegro.pl/ekogroszek-iskra-z...886243902.html

  5. #2005

    Domyślnie

    Dzisiaj zjedzie do mnie dostawa 1tony kwk wesoła plus jeden worek ekogroszek (fioletowy)
    od firmy B&E energy i zdam relację czy te testowe worki co otrzymałem wczesniej zawierają ten sam węgiel.

    zrobię fotki czy czasem nie będzie w nich płynnej potpałki
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    no i mamy nową super promocje dla hobbystów SUSPENSER myślę ze powinieneś wziąć udział w turnieju tutaj link KARENY http://allegro.pl/ekogroszek-iskra-z...886243902.html
    Lepiej nie, bo pewnie wygra tę tonę i nie będzie miał wtedy czasu na testy.
    MARTINOS

  7. #2007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    no i mamy nową super promocje dla hobbystów SUSPENSER myślę ze powinieneś wziąć udział w turnieju tutaj link KARENY http://allegro.pl/ekogroszek-iskra-zolta-kontra-rudy-i2886243902.html
    Dzięki za info, ale mam obecnie zapas węgla na prawie rok, więc nie będę się zawalał 1 600 kg dodatkowo.

    Poza tym znam już wynik takiego porównania bo ciepłomierz nie kłamie i 600 kg Iskry [nawet z worka testowego nr 1] polegnie w porównaniu z czeskim [nawet tym z Ledvic], więc ten test nic by nie wniósł a zablokował by testy innych na długo - a mi się spodobało ujawnianie prawdy o wartości węgla który jest w sprzedaży.

    Jakby chcieli, żebym im jakiś nowy węgiel sprawdził to prościej napisać do mnie na priv i podesłać worek.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #2008

    Domyślnie

    Przyjechała KARENA:

    Dostawa: paleta, 50 worków po 20kg, dostawa PEKAES.
    I tu pierwszy problem. Przyjechał tir na kilometr długi i nie było szans wjechania na posesję. Paletę zrzucił na drodze. I niestety musiałem dorzucić 30zł człowiekowi za ponoszenie.
    Drugi problem - uszkodzony worek. Wyleciało pewnie z 2-3 kg. To akurat nie wina Kareny tylko chaosu na pace tego tira.

    Worki wniesione.
    Za paletę z transportem zapłaciłem 880 zł + 30zł wnoszenie.

    Dostałem 44 worki Iskry Żółtej, 3 worki Niebieskiej i 3 Seledynowej --> tak sobie wziąłem na próbę...

    I teraz najważniejsze.
    Losowo wybrałem jeden worek i wniosłem go do kotłowni. Reszta jest jeszcze nieruszona.
    Węgiel niestety jest mocno wilgotny. Żadne cieknące worki itp. ale węgiel raczej nie nadaje się do pieca. Musi w kotłowni kilka dni poleżeć.
    Węgiel jak w próbkach. Bryła + trochę drobnicy (miał) ale ile dokładnie to zobaczę jak rozsypie worek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2163.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	155627   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2164.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	155628   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2177.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	155629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2179.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	155630  
    Ostatnio edytowane przez MARTINOS ; 20-12-2012 o 16:12
    MARTINOS

  9. #2009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Trzeba było rękawice założyć
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    "Tani opał" zielony [Komorany] - SVER=14,3 MJ/kg, zero spieków, mało popiołu.
    No to nie jest aż tak źle...
    MARTINOS

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Trzeba było rękawice założyć
    Chciałem zrobić większe wrażenie!
    MARTINOS

  12. #2012
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Przyjechała KARENA:
    Dostawa: paleta, 50 worków po 20kg, dostawa PEKAES.
    Węgiel niestety jest mocno wilgotny. Żadne cieknące worki itp. ale węgiel raczej nie nadaje się do pieca.
    Otwierałeś na dworze worek czy w piwnicy,bo w piwnicy węgiel z ujemnej temperatury od razu staję się wilgotny bo się poci różnica temperatur .

  13. #2013
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 20-12-2012 o 19:02

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Trzeba było rękawice założyć
    Własnie !! Był już taki jeden na forum co fotki z brudnymi paluchami zapodawał

  15. #2015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Własnie !! Był już taki jeden na forum co fotki z brudnymi paluchami zapodawał
    Raz się zdarzyło
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  16. #2016

    Domyślnie

    do mnie też dzisiaj przyszły próbki z kareny. 60 kg - 30kg Iskry Żółtej i 30kg Chwałowice. narazie zasobnik we wtorek zasypany Ledvicami, więc testy będą gdzieś w połowie przyszłego tygodnia.
    piotr

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek
    Kobra złota bedzie szukał

  18. #2018
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    do mnie też dzisiaj przyszły próbki z kareny. 60 kg - 30kg Iskry Żółtej i 30kg Chwałowice. narazie zasobnik we wtorek zasypany Ledvicami, więc testy będą gdzieś w połowie przyszłego tygodnia.
    No ale wg. ich strony zółta to właśnie Chwałowice, więc co masz w tym drugim worku?

  19. #2019
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Kobra złota bedzie szukał
    Kolor węgla ( nie każdy czarny jest taki sam), jego struktura i wybarwienie przerostów pozwalają z bardzo dużym prawdopodobieństwem określić, z której kopalni węgiel pochodzi. Myślę, że np. Karoka coś też o tym wie...Myślę nawet, że on wie, dlaczego proszę o te fotki. Pozdrawiam - Jacek

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek
    1. Wegiel jest wilgotny. To nie jest kwestia "pocenia się" ze względu zmianę temp.
    2. Wegiel pewnie był robiony w ostatnim czasie. Fajnie gdyby się kurzył przy wsypywaniu ale o tej porze pewnie o taki cięzko. 2-3 dni w kotłowni i bedzie OK.
    3. Kobra, ten złoty element to nic innego jak kawałek... pianki izolacyjnej przyklejony do bryłki. Ale, żeby podtrzymać własciwosci EKO znalazłem też 1 liść
    MARTINOS

Strona 101 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony