dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 677
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 13530
  1. #2621

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Od wczoraj od 7 rano do dzisiaj do 10 dokładnie 24,3 kg "Pieklorza" z Żernickiej - temperatury wewnątrz i na zewnątrz możesz prześledzić na wykresach mojego sterownika - link w stopce.
    0,9kg/h dobry wynik
    w sezonie grzewczym wyjdzie 3500-4000kg ekogroszku

    u mnie 1,54kg/h przy 170m2 nie ocieplonym
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 25-01-2013 o 21:16
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #2622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Suspenser na jakich ustawieniach leciałeś robiąc test ekogroszu pieklorza z składu z bykowa, bo wziąłem 1tone i zaczynają się spieki
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  3. #2623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    W ostatniej dobie spalanie trochę spadło do 23-24 kg /dobę. Jutro potwierdze to na 100%. Zmieniłem też histerezę kotła i bardziej załoniłem przesłonę za wentylatorze. Nie wiem czy dalej kombinować z ustawieniami dla polepszenia spalania ? Czas podawania 17 s przerwa 105 s.

    Kupiłem też trochę grochu do testowania:

    1. Pieklorz - na pierwszy rzut oka najbardziej suchy z tych co do tej pory kupowałem

    2. W białym worku, mokry - nieznanego pochodzenia

    3. Kazimierz Juliusz - ktoś palił tym ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-25 16.20.54.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	164891   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-25 16.21.07.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	164903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-25 16.21.22.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	164904  

  4. #2624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Hm... już wiem dlaczego sie robią spieki chciałem zamówić ekogroszek ten co Suspenser testował i bardzo pozytywnie go zaopiniował :
    http://allegro.pl/nowosc-ekogroszek-...973871978.html

    a w pośpiechu zamówiłem z bobrka centrum:
    http://allegro.pl/promocja-ekogrosze...965876171.html
    A ten się u mnie spieka
    ale wtopa, jutro zadzwonię i zapytam czy idzie wymienić
    Ostatnio edytowane przez Michal1507 ; 25-01-2013 o 22:15
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  5. #2625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    A to żadna rewelacją, tutaj można też za 200zl zbadać węgiel i chyba nawet wystawią kwit http://www.sklep.pancerpol.com.pl/
    No to kolego teodor2424 jeżeli dla Ciebie nie jest problemem wyrzucić 200 złoty to proszę rób sobie te testy.
    Ja tylko chciałem po koleżeńsku zaoferować za darmo test... no ale cóż

  6. #2626

    Domyślnie

    Gdzie to zamawiales? I powiem że może to być nie opłacalne że względu na transport, z drugiej strony męczyć się z toną niechcianego opału

  7. #2627

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Kamilka Zobacz post
    . Powiedzcie mi czy jest sens pogadać z Paniami z laboratorium i poprosić by wykonały takie jedno badanie na jakiejś próbce? (Z tego co się dowiedziałem badanie trwa ok. 12 godzin i kosztuje ok. 200 złotych) Jeżeli chcecie by sprawdzić jakiś węgiel to pogadam i poproszę.
    No kurcze sugerowalem się tym postem a z niego wyczytalem że kosztuje to 200zl. Następnym razem pisz wyraźniej

  8. #2628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do Bykowa tam gdzie brałem ekogroszek http://www.ekogroszek-sklad.pl/kontakt.html i wymienią mi Panowie na ten nie spiekalny !!tzn ten co miałem na myśli ( po tym jak Suspenser zaopiniował pozytywnie ) a zamówiłem inny, lekko się zamotałem .Wstępnie po rozmowie z chłopakami z tego składu muszę powiedzieć że się starają o dobrą opinię na rynku i na pewno nie olewają klienta. Zgłosiłem że chce wymienić eko bo w moim kotle się spieka i bezproblemowo mają wymienić tylko czekają na dostawę bo poszedł na pniu: http://allegro.pl/nowosc-ekogroszek-...973871978.html ) we wtorek ma być na placu a w środę u mnie w kotłowni.
    Ostatnio edytowane przez Michal1507 ; 26-01-2013 o 07:39
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  9. #2629

    Domyślnie

    kolejny zasyp ledvic skończył się dzisiaj. zasobnik 150kg wystarczył od 18.01 ok 8.00 rano do 26.01 ok. 8.00 rano, czyli 8 dni. Jak na obecne temp. zewnętrzne wynik wydaje mi sie całkiem niezly jak na tym opale. W domu teraz, z racji nieobecności żony, 22-23 stopnie. Dzisiaj zasypałem Ekogroszem z Leroya 4 worki i 2 worki Ledvic. Zobaczymy co z tego wyniknie.
    piotr

  10. #2630
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zakupiłem ostatnio nowy węgiel z KWK Chwałowice (przynajmniej tak mi powiedziano), poniżej deklarowane parametry:

    Sortyment: 0325 Pieklorz-EKOGROSZEK
    Klasa węgla: 27/070/08
    Wartość opałowa Qir: 27481 kJ/kg
    Popiół Ar: 6.10%
    Wilgoć Wtr: 6.69%
    Siarka Str: 0.65%
    Granulacja: 0,05-0,25

    Generalnie palę nim dopiero od 2 dni i dobieram ustawienia i tu bym prosił a jakieś sugestie bo popiół wygląda jakoś dziwnie - poniżej kilka fotek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5077.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	164988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5081.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	164989Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5082.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	164991

    Co mogą oznaczać te ciemne bryłki (nie jest to węgiel) a co te brązowawe?

  11. #2631
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witam.
    Pasiu&Monis te czarne to niedopalony wegiel, a to drugie to spieki.
    Nie znam twoich nastawow ale wydaje mi sie ze masz za duze podanie do czasu i przez to niedopala ( to czarne ).
    spieki to eferkt za duzebo nadmuchu ( albo przeslona na wentylatorze za bardzo otwarta albo za duzy nadmuch w parametrach)
    Ja dla Bobrka z Bytomia mam tak:
    Czas podania - 90
    ilosc podania - 25
    nadmuch - 26
    Przeslona wentylatora otwarta 1cm od gory.

  12. #2632

    Domyślnie

    Koledzy jakieś opinie na temat palenia Ekortem??? Zakupiłem 100kg na próbę po 950zł za tonę, Zapakowany orginalnie. Jeszcze nie wsypałem go poczekam na wasze opinie

    Czy to bedzie to samo co Ekoret?? http://www.eko-groszek.org/index.php...-ekogroszek-ii
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  13. #2633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Koledzy jakieś opinie na temat palenia Ekortem??? Zakupiłem 100kg na próbę po 950zł za tonę, Zapakowany orginalnie. Jeszcze nie wsypałem go poczekam na wasze opinie

    Czy to bedzie to samo co Ekoret?? http://www.eko-groszek.org/index.php...-ekogroszek-ii

    Górna półka ekogroszku... ale w przezroczystych workach z zielonym nadrukiem nie- to co na fotce...

    tak wyglada worek z orginalnie pakowanym ekoretem http://allegro.pl/ekogroszek-workowa...977722161.html
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 26-01-2013 o 09:57

  14. #2634

    Domyślnie

    Tak zgadzą sie przezroczyste worki z zielonym nadrukiem takie kupiłem. dziś po południu zasypie i zobacze jak sie spali
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  15. #2635
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Ja w poniedziałek wracałem z nart i w Czeskim Cieszynie kupiłem 90 kg ( 3 worki ) Ledvic. Dniówkę schły rozsypane w piwnicy. Starczyły na 70 godzin, czyli zużycie 31kg/doba. Około 50% więcej niż Mysłowic. Mile zaskoczył mnie popiół - wyszło 5,8 kg, raczej sypki i kilka grudek. Frakcja raczej gruba, trafiały się węgielki ok. 4 cm, no ale to jest orechII 5 - 25, zawartość nadziarna ( nadsitne) do 10%. Węgiel miękki i ślimak zmielił nadziarno bez nikakich. Jeszcze nigdy mój kocioł nie chodził z tak niskim nadmuchem, był problem z pełnym otwarciem klapki wentylatora i w końcu ją podparłem, bo nie chciało mi się kombinować z podginaniem przeciwwagi dla tych 90 kg. Kopiec praktycznie na cały talerz, ale daje się utrzymać jego wielkość bez przesypywania niedopałków. Porównując cenę po jakiej mógłbym to sprzedać u siebie i cenę po jakiej sprzedaję Mysłowice, dniówka palenia Ledvicami wyszłaby mnie taniej o około 80 groszy. W skali sezonu oszczędność 150 PLN. Jednak zamiast 4 zasypów i czyszczeń kotła miesięcznie wyszłoby 6, a popiołu z kilograma jest dwukrotnie więcej czyli w skali miesiąca przy zużyciu 50% wyższym trzeba by wynieść trzykrotnie więcej. Leń jestem i zostaję przy swoim. Ale zagrzać się tym rzeczywiście da - w nocy było u mnie -14 i poradził sobie bez problemów. NIe wiem, jakby było gdybym zasypał taki jak przywiozłem, tzn. dość mocno wilgotny, bo sugerując się zdaniem Suspensera i mając na względzie dobro mojego kociołka wysuszyłem przed zasypem. Pozdrawiam - Jacek

  16. #2636

    Domyślnie

    Jacek, po ile płaciłeś, jeśli mogę zapytać? 31kg - sporo. Jaki dom, w sensie powierzchnia, ściany? Bo u mnie teraz około 16kg/doba 120m2 po podłogach, ściana Ytong 400 36cm, dach i skosy 25cm wełny, podłoga 10cm styro - wszędzie podłogówka. Temp. wewnątrz 22-23 stopnie. Lokalizacja Przedgórze Izerskie.
    piotr

  17. #2637
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No u mnie 235 m2 na 22 - 23stC, + 25 m2 garaż na 14 - 15stC + ok.60 m2 piwnic na ok. 18 stC. Płaciłem 115 koron za worek 30 kg, jutowy ładowany na składzie w Stonavie między Czeskim Cieszynem a Havirovem. Tak płacony wyszedł mnie po zużyciu sporo drożej niż Mysłowice, ale u siebie mógłbym to sprzedawać luzem po jakieś 520 PLN i do takiej ceny zrobiłem porównanie.

  18. #2638

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    kolejny zasyp ledvic skończył się dzisiaj. zasobnik 150kg wystarczył od 18.01 ok 8.00 rano do 26.01 ok. 8.00 rano, czyli 8 dni. Jak na obecne temp. zewnętrzne wynik wydaje mi sie całkiem niezly jak na tym opale. W domu teraz, z racji nieobecności żony, 22-23 stopnie. Dzisiaj zasypałem Ekogroszem z Leroya 4 worki i 2 worki Ledvic. Zobaczymy co z tego wyniknie.
    to jest rewelacja
    wychodzi 8zł z dobę ,także kładziesz wszystkich na łopatki.
    jak ktoś pali poniżej 8zł za dobę niech sie wychyli (oczywiście przy mrozach jakie teraz panują)

    jak dobrze pamietam to kupuje za 430zł workowany ekogroszek
    w sezonie mamy 5400godz palenia według jego wyliczeń to 0,78kg/h
    co daje nam 4212kg węgla co wychodzi 1806zł
    przy czym te wyliczenie jest jak przy tych w/w godzinach były takie mrozy co teraz panują.

    pionan potwierdzasz
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 26-01-2013 o 17:03
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #2639

    Domyślnie

    ZUG, kupuję coś koło tej kwoty którą podajesz. Oczywiście w zależnosci od kursu. Koszt transportu odpada, ponieważ wożę sobie słuzbowym autkiem, zakup w czasie godzin pracy.
    5400 godzin palenia, to daje 225 dni. czyli jakieś 7,5 m-ca. Bez przesady. U mnie sezon rozpoczął się 10 listopada. Wcześniej kilka razy przepalane kominkiem. No ale jesień była cieplutka. Zobaczymy ile będzie trwała zima, ale zakładam zakończyć sezon grzewczy w połowie kwietnia. To daje mniej więcej 5 m-cy, czyli 150 dni. Zakładając zuzycie godzinowe, które podałeś, wychodzi 2800kg. Licząc nawet po 430/tona, wychodzi jakieś 1200 złotych za sezon. Czyli 1200kg dobrego polskiego eko w workach. Luzem nie biorę nawet pod uwagę, nie mam gdzie trzymać większych ilości.
    Poza ty, jak sam wiesz, opał jest suchy, wiec z korzyścią dla pieca

    Zacząłem spalać Ekogrosz. Pierwsze obserwacje - ładnie się spala, daje ciepło, opał w workach dość suchy, choć stał 3 dni otwarty przed zasypem w kotłowni. Musiałem trochę skorygować ustawienia na jakich był spalany czeski, bo przesypywał. Robią się spieki, ale niewielkie. jak narazie pierwsze wrazenia pozytywne, no ale zobaczymy ile pociągnie na zasobniku i wtedy porównam sobie z Ledvicami.
    Ostatnio edytowane przez pionan ; 26-01-2013 o 17:26
    piotr

  20. #2640
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witam .
    Kobra64 mam pytanko?
    Czy u siebie posiadasz gruby sort ( JANINA , SOBIESKI , itp...) chodzi o kostke lub gruby w przypadku Janiny.
    Jezeli tak to jakie masz ceny ?.
    pytam bo potrzebuje do rodzinki ( GRABOWKI kolo Wieliczki) .
    Od ciebie byloby blizej niz z innych skladow.
    Niestety Tesciowa jest kobieta wymagajaca jesli chodzi o opal i ciezko je dopasowac cokolwiek. ( Predzej pozbede sie spiekow w najgorszym eko niz
    ona powie " to czarne to zloto " czyli ok )

Strona 132 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony