dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 677
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 13530
  1. #2661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    A mógłbyś kiedyś spróbować Carbonu RN? Jest tańszy do R-ki chociaż teraz podrożał ale jeszcze niedawno kosztował poniżej 800 zł za tonę
    Nie widziałem go w Castoramie - gdzie go kupić ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #2662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wynik testu Carbon R z Castoramy - SVER = 16,4 MJ/kg - nieźle i się nie spieka w automacie, ale jest pioruńsko drogi.

    Teraz pali się Ekogrosz z LM - ciężko było dziada rozpalić [kocioł wygasł zanim go wsypałem] - męczyłem się aż podrzuciłem garść "Pieklorza" z Żernickiej i dopiero to pomogło - jutro będzie SVER.
    A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.

  3. #2663

    Domyślnie

    Cytat Napisał mauer111 Zobacz post
    A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.
    Na jakich ustawienia jedziesz z Ekoretem zakupiłem sobie na próbę i własnie go zamierzam zasypać podpowiedz może jakie on lubi proporcje
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  4. #2664
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Na jakich ustawienia jedziesz z Ekoretem zakupiłem sobie na próbę i własnie go zamierzam zasypać podpowiedz może jakie on lubi proporcje
    dla ekoretu mam dla 100% mocy podawanie 5s podawanie, przerwa 40s, dmuchawa 18%. Dla 1%mocy przerwa 150s nadmuch 7%. Mieszkanie mam dobrze docieplone i piec spokojnie wyrabia na takich ustawieniach.

  5. #2665

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie widziałem go w Castoramie - gdzie go kupić ?
    Ja kupowałem go właśnie w Casto, to ten sam producent co Carbonu R http://www.rpmph.com.pl/eko_oferta.php. Może zależy to tylko od danego sklepu który węgiel mają akurat w ofercie. U nas bida to jest tylko ten tańszy

  6. #2666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Kamilka Zobacz post
    No to kolego teodor2424 jeżeli dla Ciebie nie jest problemem wyrzucić 200 złoty to proszę rób sobie te testy.
    Ja tylko chciałem po koleżeńsku zaoferować za darmo test... no ale cóż
    Byłbym wdzięczny za przetestowanie groszku z Wesołej - wystarczy wartość opałowa w stanie roboczym, spiekalność i zawartość popiołu
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #2667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mauer111 Zobacz post
    A to ciekawe u mnie nawet przy nadmuchu poniżej 18% Carbon R spiekał jak szalony, przynajmniej raz dziennie musiałem czyścić retortę. Ekoret natomiast spieki o niebo mniejsze, co prawda nie popiół z papierosa ale największe wielkości paznokcia.
    Nie wiem co na to poradzić - może trafiłeś na gorszy węgiel z innej partii - niedawno testowałem "Ekoret" pakowany w Gliwicach, który spiekał się bardziej nawet od Pieklorza z Bytomia.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 27-01-2013 o 18:01
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #2668

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie wiem co na to poradzić - może trafiłeś na gorszy węgiel z innej partii - niedawno testowałem Ekoret, który spiekał się bardziej nawet od Pieklorza z Bytomia.
    Coś jest na rzeczy z tym ekoretem bo ja w piątek kupiłem 100kg zasypałem do podajnika i też widzę ze spieka sie i juz troche z nim kombinowałem, i powiem szczerze ze tego Pieklorza z Bobrka mam to mniej sie spieka jak ekoret.
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  9. #2669

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Coś jest na rzeczy z tym ekoretem bo ja w piątek kupiłem 100kg zasypałem do podajnika i też widzę ze spieka sie i juz troche z nim kombinowałem, i powiem szczerze ze tego Pieklorza z Bobrka mam to mniej sie spieka jak ekoret.
    Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...

  10. #2670

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...
    Kupiłem w takich workach jak mi pokazywałeś, A rozważam zakup z firmy B&E bo ten ich czerwony to bardzo zbliżony do ekoretu, jesli sie myle to mnie poprawcie

    Pozdrawiam
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  11. #2671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Kupiłem w takich workach jak mi pokazywałeś, A rozważam zakup z firmy B&E bo ten ich czerwony to bardzo zbliżony do ekoretu, jesli sie myle to mnie poprawcie

    Pozdrawiam
    I taki ekoret ci sie spieka??? a no zapodaj ze dwie fotki popiołu....

  12. #2672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    I taki ekoret ci sie spieka??? a no zapodaj ze dwie fotki popiołu....
    Piotrek wrzucam zdjęcia popiołu oraz worka w jakim kupiłem
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e3a62e85e.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e9a0d4c06.html

    I w takim worku go kupiłem
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ad4ac154d.html
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  13. #2673

    Domyślnie

    NO orignał... faktycznie się spieka.. daj może mniej powietrza wygląda tak jakbyś kocioł z duża mocą pędził..

  14. #2674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Wynik testu węgla Ekogrosz z Leroy Merlin: SVER = 16,39 MJ/kg - całkiem nieźle zwłaszcza patrząc na jego cenę - muszę jednak powtórzyć test bo obawiając się wygaszenia kotła po skończeniu się Ekogrosza gdy był już widoczny cały ślimak od 30 minut dosypałem mojego z Żernickiej i niestety potem nie mogłem dokłądnie wychwycić kiedy skończył się Ekogrosz a zaczął ten mój "Pieklorz".

    Przy Ekogroszu trzeba dać trochę większy nadmuch, inaczej spadają niedopalone cząstki, nie spieka się w automacie, ciężko się go rozpala - potrzebuje wyższej i dłużej utrzymywanej temperatury od innych.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #2675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Kolego ale Ty nie kupiłeś Ekoretu tylko eko firmy B&E energy a to subtelna różnica....Orginalny ekoret to tylko w tych workach co ci pokazałem wczesniej i sie nie spieka!! zresztą zapytaj się Kobry...
    Piotrek42
    jak coś piszesz to bądź pewny czegoś a nie opierasz się na rzeczach co nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

    i ta wypowiedź jest dowodem na to że twierdzisz że firma B&E Energy oszukuje co do sprzedaży ekoretu jako ekogroszek czerwony
    http://www.eko-groszek.org/index.php...-ekogroszek-ii

    jutro porusze ten temat w tej firmie
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 27-01-2013 o 18:22
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #2676

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wynik testu węgla Ekogrosz z Leroy Merlin: SVER = 16,39 MJ/kg - całkiem nieźle zwłaszcza patrząc na jego cenę - muszę jednak powtórzyć test bo obawiając się wygaszenia kotła po skończeniu się Ekogrosza gdy był już widoczny cały ślimak od 30 minut dosypałem mojego z Żernickiej i niestety potem nie mogłem dokłądnie wychwycić kiedy skończył się Ekogrosz a zaczął ten mój "Pieklorz".

    Przy Ekogroszu trzeba dać trochę większy nadmuch, inaczej spadają niedopalone cząstki, nie spieka się w automacie, ciężko się go rozpala - potrzebuje wyższej i dłużej utrzymywanej temperatury od innych.
    Widzę, że wskoczył na podium w rankingu wg ceny za GJ, prawie pobił Ledvice, faktycznie niezły jest.

  17. #2677

    Domyślnie

    ZUG EKORET jest zastrzeżoną nazwą handlową paliwa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A i jako tako występuje w sprzedaży pod tą nazwą,zwróć kolego uwagę że firma B&E Energy nie sprzedaje tego eko pod nazwą EKORET a pod swoją nazwą i pisze że to mieszanka eko z kopalni wesoła i Kazimierz - Juliusz zwróć również uwagę że w nawiasie firma dopiero podała ''(oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET)'' więc nie sprzedaje jako takiego ekoretu a mieszankę groszku pod swoją nazwą!

  18. #2678

    Domyślnie

    tak jak pisałem jutro popytam i zapodam im ten link
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #2679

    Domyślnie

    Szkoda że Kobry nie ma bo byś wiedział już dziś )

  20. #2680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Szkoda że Kobry nie ma bo byś wiedział już dziś )
    pioterk42 nie przeczę że tak jest ale i tak wolę się to od nich dowiedzieć

    dobrze by było jak susspenser sprawdził u siebie co to za cudo sprzedają
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 134 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony