dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 677
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 13530
  1. #2681

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    pioterk42 nie przeczę że tak jest ale i tak wolę się to od nich dowiedzieć

    Hehe to co mi zarzucasz że piszę nieprawdę?? jak sam masz niesprawdzone informacje??

  2. #2682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Hehe to co mi zarzucasz że piszę nieprawdę?? jak sam masz niesprawdzone informacje??
    jak bym miał sprawdzone to po co miałbym ich oto pytać.
    a jeśli chodzi oto co tobie zarzuciłem to dotyczy kolegi co rzekomo zakupił od firmy b&e niby ekoret a faktycznie tego nie zrobił
    a reszta wyszła z kontekstu
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #2683

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jak bym miał sprawdzone to po co miałbym ich oto pytać.
    a jeśli chodzi oto co tobie zarzuciłem to dotyczy kolegi co rzekomo zakupił od firmy b&e niby ekoret a faktycznie tego nie zrobił
    a reszta wyszła z kontekstu
    Spoko to tak jak z Madonną -królowa może być tylko jedna

    Katowicki Holding Węglowy S.A zarejstrował swoje paliwo pod nazwa EKORET i nikt nie może sprzedawać innego paliwa pod tą nazwą bo naruszy prawo. mogą robić mieszanki, dodawać ekoretu do innego węgla choćby i było 99% ekoretu to nie mogą sprzedać pod tą nazwa i cześć

  4. #2684

    Domyślnie

    piotrek42 i wszystko w temacie
    jestem ciekaw co oni powiedzą

    a co myślicie o tym :
    http://www.europawegiel.com/pl/produ...=product&id=25
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #2685

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nie wiem nie palę czechem , ale oni tu pisza ''Do Polski eksportujemy węgiel z kopalni Most-Komorany, która znajduje się w zachodnich Czechach'' a ponoc ledowice sa lepsze...

    "ECOLATVEK® Ekogroszek ma kaloryczność gwarantowaną na poziomie 21 500 kJ/kg" -jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

  6. #2686

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    nie wiem nie palę czechem , ale oni tu pisza ''Do Polski eksportujemy węgiel z kopalni Most-Komorany, która znajduje się w zachodnich Czechach'' a ponoc ledowice sa lepsze...

    "ECOLATVEK® Ekogroszek ma kaloryczność gwarantowaną na poziomie 21 500 kJ/kg" -jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
    też mi sie ta wydaję
    dzisiaj dostałem oferte mail-em od nich.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #2687
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Balzak, Twój Ekoret wygląda na oryginalny, jakoś nie wierzę, żeby ktoś poważył się podrobić worki, opisać je zastrzeżoną nazwą i podszyć się pod producenta. Tym bardziej jestem w szoku, że Ci spieka. Z miesiąc temu spaliłem parę worków oryginału od dilera KHW ( były wpisy na forum, że spieka i chciałem sprawdzić ) i był OK. Spróbuj z całkiem otwartą przysłoną wentyla i samą siłą nadmuchu moc sobie ustaw. Nie dmuchaj za mocno, max. 30 - 40 %.Chociaż to brązowe to sprawdź, czy nie kamień, czasem w węglu z Mysłowic trafiają się kamyki, może płucznia im stanęła przy tych mrozach. Ja jak słyszę, że kruszarka przy przerobie Wesołej się tłucze zanadto, to człowieka przy taśmie stawiam i kamyk ręcznie wybiera... Co do tego eko czerwonego Z B&E Energy to jest raczej pewne, że to będzie mieszanka Wesołej i Kazimierza, bo nie sprzedają eko z Wesołej a orzech II oferują w uziarnieniu wskazującym na to, że odsiewają i ewentualnie dokruszają z niego ziarno poniżej 32mm, więc raczej na pewno będą robić mieszankę Kazimierz + Wesoła. Zachowują się uczciwie, bo nie piszą ze to Ekoret, tylko wskazują że producent sprzedaje identyczny w składzie opał pod taką nazwą.

  8. #2688

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    też mi sie ta wydaję
    dzisiaj dostałem oferte mail-em od nich.
    szukasz tańszej alternatywy, czy czeski eko podpasował
    piotr

  9. #2689

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Co do tego eko czerwonego Z B&E Energy to jest raczej pewne, że to będzie mieszanka Wesołej i Kazimierza, bo nie sprzedają eko z Wesołej a orzech II oferują w uziarnieniu wskazującym na to, że odsiewają i ewentualnie dokruszają z niego ziarno poniżej 32mm, więc raczej na pewno będą robić mieszankę Kazimierz + Wesoła. Zachowują się uczciwie, bo nie piszą ze to Ekoret, tylko wskazują że producent sprzedaje identyczny w składzie opał pod taką nazwą.
    dlatego fajnie by było jak susspenser sprawdził to u siebie bo cena była nie zła.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #2690

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    szukasz tańszej alternatywy, czy czeski eko podpasował
    nie
    kiedys mailowałem z ta firmą i dzisiaj dostałem od nich odpowiedź a było to przed twoją dostawą.

    jeszcze twojego węgla nie dałem do przełknięcia ale jutro zapodam
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #2691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    spalanie spadło mi już do 20 kg na dobe. aktualnie zasypałem dwa worki pieklorza. Nie wiem czy ten wynik to zasługa innego groszku czy korekty ustawień.

    mniej jest już spieków i groszek się lepiej dopala, ustawienia nadal będę korygowała.

    Takie pytanko. Jaki wpływ na spalanie groszku może mieć zwiększenie histerezy kotła z 1 st do 5 st ?

    Jak na spalanie groszku może wpłynąć zmiana histerezy temperatury pokojowej na regulatorze pokojowym ? Np histereza 0,2 st (aktualnie tak mam ustawione) a histereza 0,5 st ?

  12. #2692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    NO orignał... faktycznie się spieka.. daj może mniej powietrza wygląda tak jakbyś kocioł z duża mocą pędził..

    Właśnie wydaje mi sie ze kociołek chodzi na małej mocy, co prawda spalam to na palniku rynnowym w kotle defro. Ustawienia spalania
    Podawanie 10s
    przerwa 57s
    nadmuch ok 24-25% w skali 1-100%
    przesłona na wentylatorze otwarta na ok 2cm.

    Jeszcze mi zostało tego ekoretu wiec jeszcze bede robił próbę co do ustawień. Naprawdę byłem nie miło zaskoczony tym jego spalaniem ale może to też jeszcze brak moich umięjętności palacza.

    Tak na marginesie tego ekoretu spalił mi 25kg na ok 23 godziny
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  13. #2693

    Domyślnie

    pablomoc, większa histereza, kocioł dłużej dochodzi do zadanej.
    Na sterowniku pokojowym, nie wiem, bo nie posiadam, ale na chłopski rozum, podobnie jak na piecu. Im większa histereza, to kocioł póżniej wiecej musi gnać, zeby dobić do zadanej. najlepiej to chyba utrzymywać ciagle stałą temp. To chyba podobnie jak z jazdą autem po autostradzie. Im płynniejsza i jednolita jazda, tym mniejsze spalanie
    piotr

  14. #2694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    nie
    kiedys mailowałem z ta firmą i dzisiaj dostałem od nich odpowiedź a było to przed twoją dostawą.

    jeszcze twojego węgla nie dałem do przełknięcia ale jutro zapodam
    ZUG widze że jestes z ostrowca. Gdzie kupujesz ekogroszek i jaki ?

  15. #2695
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ten EcoLatveK to tak sobie myślę, że będzie mieszanką Ledvic i Mostu. Tak by wskazywała deklarowana zawartość siarki i popiołu. Kaloryczność "trochę" przesadzona, pozostałe parametry wskazują na właśnie taką mieszankę. Zresztą kiedy spaliłem te Ledvice i przekonałem się, że da się tym zagrzać, to właśnie pomysł takiej mieszanki wpadł mi do głowy ( Ledvice obniżą siarkę i popiół, Komorany dołożą trochę ciepła, wartość opałowa wyjdzie nie jakaś rewelacja ale łatwość + ciepło spalania powinny uplasować taką mieszankę gdzieś ciut poniżej Jaretu pod względem kaloryczności i na równi z nim pod względem popiołu i siarki), a że nie uważam się za wyjątkowego geniusza więc ktoś trudniący się handlem czeskim węglem musiał do tego dojść przede mną. Sądzę, że realna wartość opałowa tego EcolatveK będzie rzędu 18,5 - 19MJ, pozostałe parametry raczej zgodne z opisem producenta. No chyba, że jakaś mieszanka z kamiennym, ale raczej wątpię.

  16. #2696
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    pablomoc, większa histereza, kocioł dłużej dochodzi do zadanej.
    Na sterowniku pokojowym, nie wiem, bo nie posiadam, ale na chłopski rozum, podobnie jak na piecu. Im większa histereza, to kocioł póżniej wiecej musi gnać, zeby dobić do zadanej. najlepiej to chyba utrzymywać ciagle stałą temp. To chyba podobnie jak z jazdą autem po autostradzie. Im płynniejsza i jednolita jazda, tym mniejsze spalanie
    pytam bo znalazłem wątek na innym forum o moim piecu i gość twierdzi że po zwiększeniu histerezy zmniejszyło mu się spalanie.

    to jest link do wątku : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...e/page__st__20

    Jak macie u siebie ustawioną histerezę na pokojowym regulatorze i jaką histerezę na kotle ?

    Na histerezie 5 st na kotle dłużej pompuje wodę przez instalacje. Wydaje się że ma to sens ale mam ustawioną inną histerezę od doby więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć

  17. #2697
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Balzak, spróbuj całkiem przesłonę otworzyć.

  18. #2698

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Balzak, Twój Ekoret wygląda na oryginalny, jakoś nie wierzę, żeby ktoś poważył się podrobić worki, opisać je zastrzeżoną nazwą i podszyć się pod producenta. Tym bardziej jestem w szoku, że Ci spieka. Z miesiąc temu spaliłem parę worków oryginału od dilera KHW ( były wpisy na forum, że spieka i chciałem sprawdzić ) i był OK. Spróbuj z całkiem otwartą przysłoną wentyla i samą siłą nadmuchu moc sobie ustaw. Nie dmuchaj za mocno, max. 30 - 40 %.Chociaż to brązowe to sprawdź, czy nie kamień, czasem w węglu z Mysłowic trafiają się kamyki, może płucznia im stanęła przy tych mrozach.
    Ta jakie proporcje nastaw proponujesz dla tego ekoretu??

    Ps. jaki groszek u siebie sprzedajesz i po jakich cenach jak nie chcesz pisac tu to walnij na priva to może bym coś zakupił u ciebie przy okazji transportu w twoich okolicach
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  19. #2699

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    pytam bo znalazłem wątek na innym forum o moim piecu i gość twierdzi że po zwiększeniu histerezy zmniejszyło mu się spalanie.

    to jest link do wątku : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...e/page__st__20

    Jak macie u siebie ustawioną histerezę na pokojowym regulatorze i jaką histerezę na kotle ?

    Na histerezie 5 st na kotle dłużej pompuje wodę przez instalacje. Wydaje się że ma to sens ale mam ustawioną inną histerezę od doby więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć
    u mnie histereza na kotle ustawiona na 1 stopień. Piec po przejściu w tryb pracy mniej leci w dół. Termostatu nie posiadam, bo w chacie wszedzie podłogówka.
    piotr

  20. #2700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    pioterk42 nie przeczę że tak jest ale i tak wolę się to od nich dowiedzieć

    dobrze by było jak susspenser sprawdził u siebie co to za cudo sprzedają
    Podeślij worek to sprawdzę

    Ja już sporo zainwestowałem w testy i dużo węgla, który miał być na tą zimę mi zostało [zajmując miejsce pod wiatą], więc póki co planuję jeszcze przy okazji test Ekogrosz-a i Wesołej.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 135 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony