dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 677
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 13530
  1. #2701

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    ZUG widze że jestes z ostrowca. Gdzie kupujesz ekogroszek i jaki ?
    ze składów w swoim obrębie ale trafić na dobry to jak trafić 6 w totka.
    w tej chwili sprowadzam ze B&E Energy i puki co jest ok.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #2702
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    pytam bo znalazłem wątek na innym forum o moim piecu i gość twierdzi że po zwiększeniu histerezy zmniejszyło mu się spalanie.

    to jest link do wątku : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...e/page__st__20

    Jak macie u siebie ustawioną histerezę na pokojowym regulatorze i jaką histerezę na kotle ?

    Na histerezie 5 st na kotle dłużej pompuje wodę przez instalacje. Wydaje się że ma to sens ale mam ustawioną inną histerezę od doby więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć
    Pompa C.O. powinna pracować cały czas na niższym biegu .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #2703

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podeślij worek to sprawdzę

    Ja już sporo zainwestowałem w testy i dużo węgla, który miał być na tą zimę mi zostało [zajmując miejsce pod wiatą], więc póki co planuję jeszcze przy okazji test Ekogrosz-a i Wesołej.
    jak będe brał coś od nich to powiem aby dorzucili kilka worków czerwonego i podeślę
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #2704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Pompa C.O. powinna pracować cały czas na niższym biegu .
    a to ciekawostka, tzn. jak to ustawić, bieg to wiem ale na kotle jak ?

    z kąd taka teoria ? i dlaczego ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  5. #2705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Naprawdę byłem nie miło zaskoczony tym jego spalaniem ale może to też jeszcze brak moich umięjętności palacza.
    Musiałoby być nas dwóch bo ja także miałem z nim problem
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #2706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jak będe brał coś od nich to powiem aby dorzucili kilka worków czerwonego i podeślę
    Ok super bo do Lublina póki co się jednak nie wybieram - tylko bez przesady - 1 worek wystarczy w zupełności.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #2707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    pablomoc, większa histereza, kocioł dłużej dochodzi do zadanej.
    Na sterowniku pokojowym, nie wiem, bo nie posiadam, ale na chłopski rozum, podobnie jak na piecu. Im większa histereza, to kocioł póżniej wiecej musi gnać, zeby dobić do zadanej. najlepiej to chyba utrzymywać ciagle stałą temp. To chyba podobnie jak z jazdą autem po autostradzie. Im płynniejsza i jednolita jazda, tym mniejsze spalanie
    Nie koniecznie bo kocioł "gna" z większą mocą [i sprawnością] niż pracując na niższej mocy ze stałą niższą mocą.

    Oszczędności są na pewno w mniejszej ilości ciepła traconej w czasie gdy w domu jest obniżona temperatura [nocą].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #2708
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    a to ciekawostka, tzn. jak to ustawić, bieg to wiem ale na kotle jak ?

    z kąd taka teoria ? i dlaczego ?
    Przy przerywanej pracy pompy C.O. są większe wahania temperatury w instalacji .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-01-2013 o 20:37
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #2709

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Przy przerywanej pracy pompy C.O. są większe wahania temperatury .
    No i co z tego??? kocioł się przeziebi?? w domu ma być komfortowo a w kotłowni niekoniecznie...

  10. #2710
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    No i co z tego??? kocioł się przeziebi?? w domu ma być komfortowo a w kotłowni niekoniecznie...
    Użyłeś słowa "komfortowo" czy jak będę tobie zatykał przewód oddechowy na 2-3 minuty a potem pozwalał oddychać kilka minut będziesz czuł się komfortowo .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #2711

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Użyłeś słowa "komfortowo" czy jak będę tobie zatykał przewód oddechowy na 2-3 minuty a potem pozwalał oddychać kilka minut będziesz czuł się komfortowo .

    Juz Ci tyle razy mówiłem... Piec jest dla mnie...nie ja dla pieca...

  12. #2712

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Użyłeś słowa "komfortowo" czy jak będę tobie zatykał przewód oddechowy na 2-3 minuty a potem pozwalał oddychać kilka minut będziesz czuł się komfortowo .
    napewno, pod warunkiem, ze założysz mu na głowę worek foliowy
    piotr

  13. #2713
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Juz Ci tyle razy mówiłem... Piec jest dla mnie...nie ja dla pieca...
    Więc jeżeli kocioł jest dla Ciebie i chcesz grzać komfortowo to po co ciągle zakręcać zawór przy kotle czyli zatrzymywać "pompę od podawania ciepła ,które płynie tą rurą do Ciebie" i odkręcać ?
    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    napewno, pod warunkiem, ze założysz mu na głowę worek foliowy
    Masz ciekawą teorię
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-01-2013 o 20:56
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #2714

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Więc jeżeli kocioł jest dla Ciebie i chcesz grzać komfortowo to po co ciągle zakręcać zawór przy kotle czyli zatrzymywać "pompę od podawania ciepła ,które płynie tą rurą do Ciebie" i odkręcać ?
    Bo od tego- jest coś takiego jak elektronika która mysli za kocioł!! kocioł produkuje a elektronika myśli jak to mądrze wykorzystać !!

  15. #2715

    Domyślnie

    w nawiązaniu do czeskiego eko, obecnie palę takim

    http://allegro.pl/eko-groszek-wegiel...922260983.html

    mieszając 1:1 z eko kamiennym

    w sumie to jestem zadowolony, bo spalanie wychodzi prawie takie samo a kosztował mnie o 300zł mniej niż dotychczasowy groszek.

    Nie ma smrodu, żółtego dymu, troszkę bardziej syfi piec i jest też całkiem sporo popiołu (w postaci przypominającej popcorn )

  16. #2716

    Domyślnie

    Panowie, ale nie wiemy jaki odbiornik ciepła ma pablomoc (przynajmniej ja nie wiem ). Jestem laikiem w temacie, ale wydaje mi się, że w moim przypadku, gdzie po całości jest ogrzewanie podłogowe, cykliczna praca pompy raczej nie byłaby lepsza od pracy ciągłej. U mnie pompka działa non stop, na najniższym biegu. Pompa to LFP Experia 25-60. Wskazanie zużycia prądu pokazuje 5W.
    Być może przy grzejnikach, gdzie sterowalność temp. wewnętrzną jest możliwe, cykliczna praca pompy ma sens. U mnie takiego sensu nie widzę.
    piotr

  17. #2717
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Bo od tego- jest coś takiego jak elektronika która mysli za kocioł!! kocioł produkuje a elektronika myśli jak to mądrze wykorzystać !!
    Elektronika ma sterować temperaturą w twoim domu ,jak są przerywane dostawy ciepła to elektronika zrobi to lepiej czy jak będzie to ciepło otrzymywać płynnie ,ciągle ?
    Przy ciągłym przepływie -dostarczaniu ciepła są większe możliwości można np. obniżyć temperaturę zasilania ,a jak obniżymy temp. zasilania to ,kocioł szybciej osiąga temperaturę zadaną i temperatura spalin jest niższa .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #2718
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Balzak, ja bym na początek dał 10s podanie, 60s przerwa i nadmuch na 20% przy całkiem otwartej przesłonie dmuchawy. Jak masz ustawione te "rogi" od powietrza wtórnego? One powinny być ruchome, patrz żeby poza rynnę Ci nie dmuchały. Jak przesypie, to dokładaj do przerwy po max. 2 sekundy. Jak strefa żaru się cofnie w stronę kosza, to jednorazowo przepchnij w trybie ręcznym trochę paliwa i po sekundzie do podawania dokładaj. A tak w ogóle to kup sobie porządnego miału, po co wywalasz kasę na eko jak masz palnik miałowy. Teraz trudno Ci będzie raczej o suchy, to na połowę z eko zapodaj ( żeby się w koszu nie wieszał ) i będzie dobrze. Miał 19 lub 20 MJ z Janiny na pół z Bobrkiem Ci całkiem wystarczy do ogrzania chaty.

  19. #2719
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    mam podłogówkę i grzejniki.... i regulator pokojowy. Na cóż mi zadana temperatura jak pompka co by cały czas chodziła. Bez sensu mi się wydaje
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  20. #2720

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Elektronika ma sterować temperaturą w twoim domu ,jak są przerywane dostawy ciepła to elektronika zrobi to lepiej czy jak będzie to ciepło otrzymywać płynnie ,ciągle ?
    Przy ciągłym przepływie -dostarczaniu ciepła są większe możliwości można np. obniżyć temperaturę zasilania ,a jak obniżymy temp. zasilania to ,kocioł szybciej osiąga temperaturę zadaną i temperatura spalin jest niższa .
    hehe Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?

Strona 136 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony