dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 677
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 13530
  1. #2721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie koniecznie bo kocioł "gna" z większą mocą [i sprawnością] niż pracując na niższej mocy ze stałą niższą mocą.

    Oszczędności są na pewno w mniejszej ilości ciepła traconej w czasie gdy w domu jest obniżona temperatura [nocą].

    czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?
    czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  2. #2722
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Byłbym wdzięczny za przetestowanie groszku z Wesołej - wystarczy wartość opałowa w stanie roboczym, spiekalność i zawartość popiołu
    Suspenser jutro odwiedzę Panie w laboratorium i pogadam co można wykonać i czy się zgodzą na jedno badanie (za free).
    Jak nie będzie problemu to wtedy będziemy kombinować jaki węgiel przetestować.

  3. #2723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?
    u mnie tak dokładnie tak to chodzi
    przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #2724

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?
    czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?
    Niekoniecznie... pozniej kocioł bedzie musiał nadrobić to co stracił (pracować z większa mocą ) żeby oddać ciepło, już lepiej korzystać ze stref nocnych i na noc np od 22do 05 obniżyć temp kotła o 5 st.. a jezeli chodzi o temp pokojowe to w przypadku grzejników jest to możliwe i ekonomiczne a w wypadku podłogówki już nie -bezwładność

  5. #2725
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    u mnie tak dokładnie tak to chodzi
    przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%
    przy ciągłej pracy pompki nie utrzymał bym stałej temperatury. w okresie jesiennym jak grzałem bez regulatora a trakcie wykonczeniówki to grzało się do 24 st i chciało jeszcze, a teraz trzymam 20 st i jest tak jak sobie życzę
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  6. #2726

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    przy ciągłej pracy pompki nie utrzymał bym stałej temperatury. w okresie jesiennym jak grzałem bez regulatora a trakcie wykonczeniówki to grzało się do 24 st i chciało jeszcze, a teraz trzymam 20 st i jest tak jak sobie życzę
    dokładnie bo takie jest zadanie regulatora pokojowego aby utrzymywać zadaną temp, w pomieszczeniu i tak u mnie to działa
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #2727
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    jeszcze mieszkam u teściów ( już niedługo na szczescie) palone jest w kotle na wegiel i tak myśle ile by się zaoszczedziło mając regulator pokojowy

    ps. ma kotoś jakąś opinię na temat groszku "kazimierz juliusz" ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  8. #2728

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    jeszcze mieszkam u teściów ( już niedługo na szczescie) palone jest w kotle na wegiel i tak myśle ile by się zaoszczedziło mając regulator pokojowy

    ps. ma kotoś jakąś opinię na temat groszku "kazimierz juliusz" ?
    Nikt rozsądny nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.za mało danych,o kotle,domu,preferencjach uzytkowników itd.. a kazimierz juliusz to dobre eko troszkę mało kaloryczne ale się nie spieka..nie wiem czy suspenser nie robił testów.

  9. #2729
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post

    ... ma kotoś jakąś opinię na temat groszku "kazimierz juliusz" ?
    Moja opinia jest taka - bezproblemowy w użyciu ale raczej słaby. Niewiele popiołu. Stosunkowo drogi jak na swoja kaloryczność.

  10. #2730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Moja opinia jest taka - bezproblemowy w użyciu ale raczej słaby. Niewiele popiołu. Stosunkowo drogi jak na swoja kaloryczność.
    Dodałbym jeszcze że fajnie by było gdyby dostał to za co zapłacił.

  11. #2731

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Moja opinia jest taka - bezproblemowy w użyciu ale raczej słaby. Niewiele popiołu. Stosunkowo drogi jak na swoja kaloryczność.
    Na okresy przejsciowe uważam że to dobre eko -dla początkujacych palaczy

  12. #2732
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dodałbym jeszcze że fajnie by było gdyby dostał to za co zapłacił.
    No i to jest bardzo celna uwaga

  13. #2733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Powiem Wam za to co będzie na przyszły rok na topie.
    Z Kareny już się niektórzy wyleczyli a teraz na wszystkich składach wszyscy będą mieć Wesołą
    Myślicie że ja z kobrą tylko tu zaglądamy ?
    Coś niekiedy się skrobnie a czytających jest cała masa.
    Tutaj robi się jakiś ranking i wiedzą dobrze o co ludzie będą pytać i czego będą szukać

  14. #2734

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No i to jest bardzo celna uwaga
    to jest odpowiedź handlarzy
    a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #2735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to jest odpowiedź handlarzy
    a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy
    Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.
    Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.
    Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?
    Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.
    Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.
    Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.

  16. #2736

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to jest odpowiedź handlarzy
    a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy
    Paliłem nim na początku jak zaczynałem zabawę z kotłem... pozniej kazde eko na kotle mi się spiekało ale miałem stresa hehe stare dzieje

  17. #2737

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.
    Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.
    Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?
    Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.
    Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.
    Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.
    wiem jak to działa
    jak od nich coś takiego dostał to się reklamuję ,ja by najmniej tak bym zrobił.
    dostać w miarę suchy miał i w mrozy sypki to chyba ciężki temat ,ale każda sroka swój ogon chwali
    jeszcze trochę to wyjdzie że jestem ich wtyką

    także wielki brat patrzy
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  18. #2738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    ZUG ja tam cię o nic nie posądzam.
    Jeszcze dwa, trzy lata produkowałem się tu jak Kobra, to wszystko było pisane tylko jak w każdym wątku wszystko trzeba powtarzać częściej czy trochę rzadziej.
    Jak widzisz nie zabiegam tu o klientów, ci co brali biorą dalej, nowi dochodzą i nawet nikt tu nie wspomina.
    Nie jestem zachłanny i wystarcza mi to co mam.
    Niech ci koledzy napiszą co odpowiadam jak na priva dostaję zapytania o węgiel.
    "Najlepiej proszę sobie znaleźć gdzieś na miejscu bo z wysyłką cena jest nie do przyjęcia" ewentualnie jak ktoś ma jakiegoś znajomego kierowcę to w drodze powrotnej może zabrać przy okazji, wtedy proszę bardzo ( są też tacy )
    Uprzedzam żeby nie nakupić od razu na tony tylko sprawdzić sobie przed zakupem kupując w kilku miejscach po 2 czy 4 worki.

  19. #2739

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ZUG ja tam cię o nic nie posądzam.
    Jeszcze dwa, trzy lata produkowałem się tu jak Kobra, to wszystko było pisane tylko jak w każdym wątku wszystko trzeba powtarzać częściej czy trochę rzadziej.
    Jak widzisz nie zabiegam tu o klientów, ci co brali biorą dalej, nowi dochodzą i nawet nikt tu nie wspomina.
    Nie jestem zachłanny i wystarcza mi to co mam.
    Niech ci koledzy napiszą co odpowiadam jak na priva dostaję zapytania o węgiel.
    "Najlepiej proszę sobie znaleźć gdzieś na miejscu bo z wysyłką cena jest nie do przyjęcia" ewentualnie jak ktoś ma jakiegoś znajomego kierowcę to w drodze powrotnej może zabrać przy okazji, wtedy proszę bardzo ( są też tacy )
    Uprzedzam żeby nie nakupić od razu na tony tylko sprawdzić sobie przed zakupem kupując w kilku miejscach po 2 czy 4 worki.
    wiem że tak robisz i to się chwali
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #2740
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to jest odpowiedź handlarzy
    a piotrek42 jako konsument wie co w trawie piszczy
    Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.. To jest łatwy towar, to niewątpliwie zaleta. Szczególnie dla początkującego palacza. Bezproblemowo spali, chałupę zagrzeje, popiołu niewiele wyprodukuje. Nasłucha się, że inni mają problemy, spieki, przesypywania i myśli, że szczęściarzem jest bo ma taki fajny towar. Dlaczego w swoim kotle palisz orzech z Wesołej a nie z Kazimierza? Bo różnica w cenie jest 8%, a w wartości opałowej przeszło 20%, prawda?

Strona 137 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony