dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 677
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 13530
  1. #2741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No na razie, trzeba iść spać powoli.

  2. #2742

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.. To jest łatwy towar, to niewątpliwie zaleta. Szczególnie dla początkującego palacza. Bezproblemowo spali, chałupę zagrzeje, popiołu niewiele wyprodukuje. Nasłucha się, że inni mają problemy, spieki, przesypywania i myśli, że szczęściarzem jest bo ma taki fajny towar. Dlaczego w swoim kotle palisz orzech z Wesołej a nie z Kazimierza? Bo różnica w cenie jest 8%, a w wartości opałowej przeszło 20%, prawda?
    jestem laikiem w tym temacie ja przy was jeszcze tornister noszę.
    a dlaczego palę wesołą a mianowicie czytałem bardzo dużo na temat węgli i po tej całej lekturze a nie pisze o opinii ludzi tylko budowy węgla
    to jedynym faworytem dla mnie wyszedł własnie wesoła i jak tu trafiłem i tez na twoje posty to mnie to utwierdziło dlatego trafiłem do B&E i zakupiłem na początek dwa worki i faktycznie węgiel jeśli chodzi o wesoła jest numer1.

    jedyną barierą jest cena i tu właśnie się zastanawiam jak zrobić aby ona była niższa
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #2743
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    u mnie aktualnie pali sie na próbę pieklorz i ładnie się spala, trochę się spiekał ale po korekcie ustawień jest nieźle. kazimierzem paliłem wcześniej i o spiekach nie było mowy.

    wracając do histerez, to jakie macie u siebie poustawiane na kotłach i na pokojówkach ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  4. #2744

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zug, zapytaj Piotrka dlaczego już Kazimierzem nie pali. Napisał zresztą - na okresy przejściowe.
    Nie pali, nie pali -bo jest leniwy co mam sypać eko co 10 dni do zasobnika jak mogę co 14-16 (dlatego tez wymieniłem sobie zasobnik na 200kg) każdy jeden załadunek to kurz ,który trzeba pozniej pozamiatać,posprzątać,pozmywać, a ustawienia na kotle- dopasuje się ) a jeżeli chodzi o tą reklamę pamietacie na forum 2-3 lata temu był tylko pieklorz chwałowicki a teraz nic,cisza- nawet nie wiadomo czy jeszcze produkują

  5. #2745
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No Piotrek i oto właśnie chodzi - Kazimierz pali się fajnie, ale zużywa się go sporo. A Chwałowice w 2010 roku tak dały ciała, że jeszcze długo ich towaru za eko nie zaoferuję. Q.wa 3 patelnie chwałowickiego ekogroszku w lipcu 2010 na ekomiał do tłoków przerobiłem. Musiałem z miałem 20MJ z Janki pomieszać i nawet swojej kasy nie odebrałem. Ale wcześniej towar był miodzio. Teraz mają w ofercie groszek 5 - 25, 3 dyszki taniej od Piekar wychodzi i daje się nawet palić, ale sporo więcej od Piekar popiołu i jednak spieka. Tak mi się zdaje po wpisach niektórych kolegów, że z połowa kupowanego przez nich Pieklorza to właśnie będą Chwałowice po zabiegu obniżania spiekalności, czyli zamieszaniu z Retopalem albo ruskiem.

  6. #2746

    Domyślnie

    Koledzy jak myślicie czy może cos ciekawego powstać z mieszanki Ekoretu z Pieklorzem z Bobrka?? Dysponuje tymi węglami i tak chciałbym to wypróbować??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  7. #2747
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    wracając do histerez, to jakie macie u siebie poustawiane na kotłach i na pokojówkach ?
    Ja mam ustawione minimalne wartości czyli 1st na piecu i 0,25 na termostacie pokojowym.
    Im wieksza histereza tym piec bardziej się wystudza i musi nadrabiać więcej stopni do zadanej temperatury.
    Pewnie to zależy od konkretnego przypadku ale akurat u mnie stosunek podtrzymania do grzania niewiele przekracza 1 więc większa histereza powoduje u mnie większe spalanie.

  8. #2748
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A Chwałowice w 2010 roku tak dały ciała, że jeszcze długo ich towaru za eko nie zaoferuję....
    Teraz mają w ofercie groszek 5 - 25, 3 dyszki taniej od Piekar wychodzi i daje się nawet palić, ale sporo więcej od Piekar popiołu i jednak spieka. Tak mi się zdaje po wpisach niektórych kolegów, że z połowa kupowanego przez nich Pieklorza to właśnie będą Chwałowice po zabiegu obniżania spiekalności, czyli zamieszaniu z Retopalem albo ruskiem.
    Kupiłem ostatnio groszek z KWK Chwałowice - przynejmniej takie mam info od dostawcy bo pakuje w worki u siebie na składzie i jestem bardzo zadowolony.
    Przez ostatnie kilka dni (największe mrozy w tym roku) spaliłem tyle co innego przy temperaturach w okolicy 0, co prawda trochę się może i spieka (wrzuciłem fotki chyba ze 2 strony wcześniej w tym temacie) ale i tak uważam że jest OK.

  9. #2749
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Balzak, jak Ekoret Ci spieka to zmieszany z Bobrkiem będzie spiekał bardziej. Jak masz więcej tego Bobrka, to zrób jak Ci wcześniej pisałem - znajdź sobie miał o zerowej spiekalności i kaloryczności rzędu 20 - 21MJ. Koło 5 stówek kupisz, zamieszasz na połowę i będzie fajny opał do Twojej rynny. Miał z Janki ma popiół około 10%, jak z Bobrkiem pomieszasz finalnie wyjdzie koło 7 - 8% popiołu. O spiekach zapomnisz, a jak kocioł dobrze ustawisz to zużycie Ci wyjdzie takie samo albo nawet niższe jak samego Bobrka. Masz palnik do miału, korzystaj z tego.

  10. #2750
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe Ty dalej swoje, mam ustwioną elektronikę 22,5 st w domu spada do 22,4 elektronika włancza pomę i grzeje do 22,6st - zamyka dopływ ciepłej wody, a co się dzieje w kotle to juz mnie raczej średni obchodzi. przeważnie przeciąga temp. albo inna sprawa w domu świeci słonce, nagrzewa pomieszczenie,temp wzrasta np o 1 st, wiec po co kocioł ma dostarczac ciągle tą samą temp wody na dom jak mamy zyski bytowe? inna sytuacja, gotowanie posiłków, pieczenie ciasta, znowu w domu jest cieplej a kocioł dalej pcha wodę o stałej temperaturze...i przegrzewa dom=strata ,przykładów można mnożyć ale po co?
    Czy ty rozumiesz w ogóle co piszesz ,co mają wspólnego zyski bytowe do ciągłej pracy pompy jeżeli grzejnik czy podłogówka ma sterowanie i steruje
    temperaturą w pomieszczeniu.Co Ci tam przegrzewa dom jaka strata?co się dzieje w kotle to już Ciebie raczej średni obchodzi?a to że są skoki temperaturowe i kocioł najpierw musi podnieś się o kilkanaście stopni ,a potem tak się rozbuja że aż przeciąga temperaturę to jest właśnie strata .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #2751
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    mam podłogówkę i grzejniki.... i regulator pokojowy. Na cóż mi zadana temperatura jak pompka co by cały czas chodziła. Bez sensu mi się wydaje
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #2752
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witam.
    Przedstawiam kilka fotek ze spalania BOBRKA- BYTOM ( Zakupiony 23 marca 2012 luzem na kopalni ).
    Popiol jest ze spalania od Soboty godz 8 rano.
    Przeslona jak na fotce.
    Podarz wegla - 25 ( u mnie parametr "d" )
    czas postoju - 90 ( parametr "b" )
    dmuchawa - 26 ( parametr " U ")
    Kociol dochodzi do temp zadanej ( n-65 ) nastepnie w podtrzymaniu podbija 68-69. Po przejsciu z czuwania w tryb praca temp spada do 60 i z powrotem idzie do gory.
    Podczas jednego cyklu podania temperatura podbija o 1 stopien . Jest to gdzies w srodku cyklu podania.
    Kociol ELEKTROMET kwp 25 .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol 001.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	165466Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol 002.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	165467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol 003.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	165468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol 004.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	165469Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kociol 005.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	165470

  13. #2753
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    u mnie tak dokładnie tak to chodzi
    przy ciągłej pracy pompki miałem większe spalanie natomiast jak mam pracę za pomocą regulatora pokojowego to mam stałą temp. w domu i mniejsze spalanie. nawet 25%
    Jeżeli przy ciągłej pracy pompki miałeś większe spalanie to znaczy że albo przegrzewałeś chałupę albo teraz nie dogrzewasz
    Dom pobiera tyle samo energii z pompą i bez niej tylko komfort grzania się zmienia .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #2754
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, po co oprócz siły dmuchawy ustawiacie jakieś mechaniczne przesłony? Czemu ma to słuzyć?

  15. #2755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Tak z ciekawości, po co oprócz siły dmuchawy ustawiacie jakieś mechaniczne przesłony? Czemu ma to słuzyć?
    zwiększeniu/zmniejszeniu siły nadmuchu??
    piotr

  16. #2756

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    wiem jak to działa
    jak od nich coś takiego dostał to się reklamuję ,ja by najmniej tak bym zrobił.
    dostać w miarę suchy miał i w mrozy sypki to chyba ciężki temat ,ale każda sroka swój ogon chwali
    jeszcze trochę to wyjdzie że jestem ich wtyką

    także wielki brat patrzy
    Nie mam czasu się z nimi wachlować, mam możliwość dosuszenia go w kotłowni więc jakoś się przemęcze. Normalnie nie liczyłbym na suchy opał o tej porze roku ale jak dostaje próbkę suchą jak pieprz i na allegro wypisują, że towar jest suchy to mogę jednak zakładać, że przyjedzie w miare suchy.

  17. #2757
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    czyli słuszne jest twierdzenie że histereza 5 st przyniesie większe korzyści niż histereza 1 st ?
    czy tak samo wygląda sytuacja z histerezą temperatury pokojowej ?
    Kocioł powinien pracować a nie stać w podtrzymaniu , w podtrzymaniu kocioł nie spala opału lub spala nieekonomicznie .
    Spalanie ekonomiczne odbywa się na nastawach na niższych mocach.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #2758
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Niekoniecznie... pozniej kocioł bedzie musiał nadrobić to co stracił (pracować z większa mocą ) żeby oddać ciepło,
    A tu wydaje się ze znasz zagadnienie .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #2759
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Ja mam ustawione minimalne wartości czyli 1st na piecu i 0,25 na termostacie pokojowym.
    Im wieksza histereza tym piec bardziej się wystudza i musi nadrabiać więcej stopni do zadanej temperatury.
    Pewnie to zależy od konkretnego przypadku ale akurat u mnie stosunek podtrzymania do grzania niewiele przekracza 1 więc większa histereza powoduje u mnie większe spalanie.
    Jest znalazłem ! prawidłowo wyciągnięte wnioski .Brawo .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #2760
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    zwiększeniu/zmniejszeniu siły nadmuchu??
    To jest oczywiste, ale po co robić to mechanicznie jakimiś przesłonami jak do tego służy regulacja siły dmuchawy na sterowniku?

Strona 138 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony