dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 677
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 13530
  1. #3461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    adiqq, klient ma wybór. Jak wierzy, że towar kupiony luzem w hurcie po 7 stówek + koszty transportu da się sprzedać w detalu po 8 stówek zaworkowany - to naprawdę jego rzecz.
    Widać niektórzy wierzą
    Jak mocna musi być ich wiara hehe

  2. #3462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie rzadko piszę ostatnio ale coś skrobnę bo widzę że tak podniecacie się czechem.
    Tak wychodzi bardzo tanio, cofając się mocno w wątku dużo o nim kiedyś pisałem tylko nikomu nie chce się aż tak daleko cofać.
    Z resztą jak we wszystkich wątkach jest tutaj podobnie co trochę kto inny pisze to samo.
    Jak starzy wirusy pamiętają paliłem także czechem kupionym z dowozem po 300pln/tonę.
    Spaliłem w swoim "badziewiaczku" chyba około 9 ton.
    Powiem wam jedno jestem wyleczony na wieki wieków itd.
    Również do tego z biegiem czasu dojdziecie, ot tyle wam powiem.
    Nigdy do nowego kotła już go nie wsypię.
    Pozdrawiam i życzę wiele powodzenia w dalszych testach

  3. #3463
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widać niektórzy wierzą
    Jak mocna musi być ich wiara hehe
    Każdemu wolno wierzyć, że Armia Zbawienia objęła swoją działalnością również rynek ekogroszku w Polsce.

  4. #3464

    Domyślnie

    karoka tylko mi wyszły inne wyliczenia
    mieszając ledvice z wesołą a wesołą z ekogroszkiem polskim to na ledvice wyszło 1,5 max 2godz. krócej gdzie ledvice o połowę tańsze a popiół zostaje jedynie po wesołej.
    także ta mieszanka z czechem jest zdecydowanie tańsza i to jest z zycia wzięte i niczym się nie podniecam bo to co piszę jest szczerą prawdą.

    warunek zakup ledvice bezpośrednio z kopalni.
    przeglądałem ostatnio w necie zlecenia dawane firmą transportowym przez ludzi i byłem w szoku ile z tych czech ciągną tego węgla.

    karoka i kobra każda sroka swój ogon chwali
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 22-02-2013 o 22:18
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #3465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post

    karoka i kobra każda sroka swój ogon chwali
    Właśnie takiej reakcji się spodziewałem.
    Myślisz że ja liczyć nie potrafię ?

  6. #3466
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Zug, ja od października piszę tutaj, że na ten sezon Wesoła jest najlepszym na rynku ekogroszkiem. Nie chowam jej za zastrzeżoną marką Pieklorz, piszę, że sam kruszę, podejmuję ryzyko sprzedaży pod prawdziwą nazwą. A na dziś już wszyscy handlują ekogroszkiem z Wesołej. Czy to Cię nie zastanawia? Trochę później okazuje się, że ekogroszek to wcale nie ekogroszek, tylko groszek II uziarnienie 8 - 31,5. Za chwilę każdy syf na rynku będzie się nazywał Wesoła. Nie doceniłem siły tego forum. Gdybym ją znał, nigdy bym o Wesołej na nim nie wspomniał. Za miesiąc - dwa syfiarze zepsują mi markę. Klient jak usłyszy Wesoła czy Mysłowice tylko się odwróci.

  7. #3467

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zug, ja od października piszę tutaj, że na ten sezon Wesoła jest najlepszym na rynku ekogroszkiem. Nie chowam jej za zastrzeżoną marką Pieklorz, piszę, że sam kruszę, podejmuję ryzyko sprzedaży pod prawdziwą nazwą. A na dziś już wszyscy handlują ekogroszkiem z Wesołej. Czy to Cię nie zastanawia? Trochę później okazuje się, że ekogroszek to wcale nie ekogroszek, tylko groszek II uziarnienie 8 - 31,5. Za chwilę każdy syf na rynku będzie się nazywał Wesoła. Nie doceniłem siły tego forum. Gdybym ją znał, nigdy bym o Wesołej na nim nie wspomniał. Za miesiąc - dwa syfiarze zepsują mi markę. Klient jak usłyszy Wesoła czy Mysłowice tylko się odwróci.
    tylko ja też uważam że wesoła jest numer1 i też na forum o tym pisałem
    ale ja pisze o mieszaniu i jak ktoś ma mozliwość zakupu bez pośrednio z kopalni ledvice to pisze że warto.
    a kto jak zrobi to jego sprawa.

    wasze mozliwości zakupu walą na kolana ledvickiego i nie ma sensu sobie głowy zawracać.

    i znam power wesołej po prostu tego się nie da opisać i w dodatku popiołu jak na lekarstwo.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 22-02-2013 o 22:50
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #3468
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Tak tylko jeszcze całkiem na marginesie... Wszyscy nagle mają węgiel z Mysłowic. Znaczy, że ruch na kopalni wzrósł niemożebnie. A auta, które do Mysłowic wysyłam po węgiel jakoś ciągle tyle samo czasu czekają w kolejkach. No cud czy cóś...

  9. #3469

    Domyślnie

    A mi się ta wesoła podoba dlatego dzisiaj dostałem kolejną dostawę z Bykowa 2t na przyszły sezon sobie odłożyłem, może i lekko mokra ale czy ja wiem co dostanę za pół roku??
    Wolałem kupić sprawdzoną. Dzisiaj po spaleniu 100kg wyszło mi z tego dokładnie 2,7kg popiołu, tak jak poprzednio poza paroma spiekami (wina brucera) sam pyłek No i faktycznie ma pałera przy -8 w nocy i -5 w dzień na dobę zużyłem 38kg gdzie przedtem 45kg, no i to mi się opłaca

  10. #3470

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Tak tylko jeszcze całkiem na marginesie... Wszyscy nagle mają węgiel z Mysłowic. Znaczy, że ruch na kopalni wzrósł niemożebnie. A auta, które do Mysłowic wysyłam po węgiel jakoś ciągle tyle samo czasu czekają w kolejkach. No cud czy cóś...
    nie przesadzajmy że FM ma taki power aby to już było zauważalne i jakiś czas musi minąć aby w składach też zapasy się skończyły.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #3471

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    witam
    jak Wam się spalał EKOGROSZ ? bo u mnie coś popiół bardzo mocno się skleja mimo niemal całkowicie przysłoniętej przesłony i obniżeniu nadmuchu
    zastanawiam się czy to nie wina tego że był strasznie drobny?
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jak dasz za mały nadmuch będzie kopcić, więc raczej skróć cykl podawanie/przerwa [np. zamiast 10/80 daj 5/40].
    cykl mam ustawiony na 3/20 ale i tak nie jadę na 100% mocy
    zwiększyłem moc dmuchawy na 25% z 21% i moc kotła na 65% z 55% i jest jakby trochę lepiej, zobaczymy (chyba trzeba go po prostu więcej dać do zjedzenia)
    w porównaniu do Juliusza którym paliłem zazwyczaj jest jakieś 2-3 razy więcej popiołu ale płomień jakby ładniejszy, większy i szerszy i wydaje mi się że kocioł mniej zarasta syfem
    co do zużycia to okaże się jak skończy się zasyp 125kg
    jeśli macie jakieś wskazówki to z chęcią wysłucham
    Ostatnio edytowane przez josephik ; 23-02-2013 o 12:15
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  12. #3472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A swoją drogą ciekawe? czy rynek węgla sie ucywilizuje czy będzie tak jak z paliwami na stacjach???
    Chyba nieprędko. Na razie jest tak, że ktoś sprzedaje węgiel grubszy niż podaje do informacji + pakuje w worki zupełnie innej marki i to wszystko wyłącznie z myślą o dobru klienta. I co? I nic. Same zachwyty. Pewnie powiecie, że węgiel jest dobry. Zgoda ale tu chodzi o przyzwolenie na tego typu mechanizmy, które w innym miejscu już są nieakceptowalne. Nie zdziwiłbym się gdyby za parę miesięcy na forum pojawiła się informacja, że ktoś gdzieś w Pacanowie czy innej Koziej Wólce kupił węgiel w super workach z budzącą zaufanie nazwą a w środku jakieś brunatne bryłki. Czemu nie. W końcu wszystko dla dobra klienta.
    MARTINOS

  13. #3473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie rzadko piszę ostatnio ale coś skrobnę bo widzę że tak podniecacie się czechem.
    Tak wychodzi bardzo tanio, cofając się mocno w wątku dużo o nim kiedyś pisałem tylko nikomu nie chce się aż tak daleko cofać.
    Z resztą jak we wszystkich wątkach jest tutaj podobnie co trochę kto inny pisze to samo.
    Jak starzy wirusy pamiętają paliłem także czechem kupionym z dowozem po 300pln/tonę.
    Spaliłem w swoim "badziewiaczku" chyba około 9 ton.
    Powiem wam jedno jestem wyleczony na wieki wieków itd.
    Również do tego z biegiem czasu dojdziecie, ot tyle wam powiem.
    Nigdy do nowego kotła już go nie wsypię.
    Pozdrawiam i życzę wiele powodzenia w dalszych testach
    Dodam tylko, że to był czeski z Komoran - ja także nie chcę nim palić - jeden z sąsiadów jakiś czas temu go kupił i nie chce więcej bo ponoć bardzo zasyfiał wymiennik, ja testowałem małą ilość i wiem, że pyli gdy jest suchy co też mi się nie podoba, no i ma dużo siarki.

    Dlatego z czeskich wolę Ledvicki a najchętniej będę palił Wesołą [gdy tylko skończy mi się obecny "Pieklorz" z Żernickiej] bo potrzebuje mało miejsca na składowanie i rzadziej trzeba uzupełniać zasobnik [wysoka kaloryczność], daje znikome ilości popiołu, i jest ekonomicznie opłacalna.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #3474

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    A mi się ta wesoła podoba dlatego dzisiaj dostałem kolejną dostawę z Bykowa 2t na przyszły sezon sobie odłożyłem, może i lekko mokra ale czy ja wiem co dostanę za pół roku??)
    Zrobiło się trochę szumu na FM to zaczęli sprzedawać normalnie jako Wesołą a nie jak do tej pory jako Pieklorza

  15. #3475
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ..... najchętniej będę palił Wesołą [gdy tylko skończy mi się obecny "Pieklorz" z Żernickiej] bo potrzebuje mało miejsca na składowanie i rzadziej trzeba uzupełniać zasobnik [wysoka kaloryczność], daje znikome ilości popiołu, i jest ekonomicznie opłacalna.
    Witam. Na tym forum już w październiku 2012 pisałem, że na ten sezon Wesoła jest najlepsza. Moi klienci kupują ją od września 2012. Pisałem też, że ten węgiel zawiera niewielkie ilości kamienia. Śladowe, ale zawsze. Dlatego kruszę wszystko, nawet to co pójdzie na brucery i inne takie. Jak maszyna się tłucze, to znaczy że są kamyki, przy taśmie staje człowiek i stara się ręcznie wybierać. Jak w niekruszonym się trafi kamyk z górnej granicy uziarnienia ( ok. 35mm ), będzie dupa. Szczególnie w fajce. Teodor, oblukaj sobie dokładniej te "spieki".
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 24-02-2013 o 15:23 Powód: dopisek

  16. #3476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Na tym forum już w październiku 2012 pisałem, że na ten sezon Wesoła jest najlepsza. Moi klienci kupują ją od września 2012. Pisałem też, że ten węgiel zawiera niewielkie ilości kamienia. Śladowe, ale zawsze. Dlatego kruszę wszystko, nawet to co pójdzie na brucery i inne takie. Jak maszyna się tłucze, to znaczy że są kamyki, przy taśmie staje człowiek i stara się ręcznie wybierać. Jak w niekruszonym się trafi kamyk z górnej granicy uziarnienia ( ok. 35mm ), będzie dupa. Szczególnie w fajce. Teodor, oblukaj sobie dokładniej te "spieki".
    Nawet przy mniejszym kamyku będzie "dupa" - niedawno mi taki "dziad" [był w "Pieklorzu" z Żernickiej] zablokował ślimaka i nie dość, że akurat na 2 dni wyjechałem [zablokował się z 5 minut po wyruszeniu] to potem musiałem ściągać węgiel z zasobnika, żeby go wyjąć a akurat jak na złość zasypałem przed wyjazdem 50 kg [zwykle do testów sypię po 25].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #3477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Widział ktoś takie go pomocnika :
    http://www.youtube.com/watch?v=zHQqlnTVa7M
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #3478
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Suspenser, moje stare Defro kamienie do wymiaru ekogroszku przewala w popielnik bez nikakich. W Wesołej się trafiają, nie wszystko się ręcznie da wybrać z taśmy. Potem je mam w popielniku. przy tej ilości popiołu nietrudno zauważyć. Ale to są naprawdę śladowe ilości - klienci tez nie zgłaszają problemów.

  19. #3479

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Widział ktoś takie go pomocnika :
    http://www.youtube.com/watch?v=zHQqlnTVa7M
    kurczę ,jeszcze trochę to wymyślą mini "kruszkarkę" i nie będzie zależności od sortu.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #3480

    Domyślnie

    To jest zarąbiste Ile metrów ? 100 ? Dobrze słyszałem ?

    Wtedy składzik z wrem na 3T poza domem , transport rurą w ziemi i cały rok z głowy

    Kwestia na ile to jest bezawaryjne, ile prądu zżera ... no ile kosztuje gotowiec
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 174 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony