dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 677
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 13530
  1. #3621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Blaste, to dopiero od 1 marca mają w ofercie.
    Kobra64, a jest możliwe, że kopalnie przedstawiła dealer'ą nowy produkt (GROSZEK II) i zaczeli dystrybucję, a po czasie nowy produkt pokazał się w ofercie na stronie www ???
    Kocioł SEKO eko-r 25kw, sterownik Ecomax 800r + Ecoster 200
    Dom ok 170 m2 + bojler dwupłaszczowy 120 l

  2. #3622
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jest możliwe. Ale wiesz, ja przez dilera kupuję. Myślę, że on by też wiedział, bo to spory diler, ze setkę takich jak ja szaraczków zaopatruje i własnych składów ma kilka.

  3. #3623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Nie ma co sobie tym głowy zaprzątac, różnie z tym może byc.
    Dzisiaj powinna mi przyjsc próbka wesołej z kareny, i wtedy będę mógł coś o tym powiedziec
    Kocioł SEKO eko-r 25kw, sterownik Ecomax 800r + Ecoster 200
    Dom ok 170 m2 + bojler dwupłaszczowy 120 l

  4. #3624
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    No chyba wiekszą część problemów z spiekami leży w podtrzymaniu. Poniżej fotka palnika po kilkugodzinnym postoju. W tym czasie na wierzch wychodzę te czarne elementy --> spiek? + odgazowany węgiel? + niedopalony wegiel? itp. I to jest wypychane na górę. Później jak piec ruszy to tego już tyle się nazbiera, że nie ma możliwości aby to się spaliło i po prostu spada do popielnika. Druga fotka --> grudki już w popielniku.
    Za szybko ci odcina powietrze to bardzo duży niedopał wytwarzasz koks ,koks potrzebuje też ciepła do spalenia masz zimną komorę ,pompy na którym biegu pracują może za szybko napływa zina woda powrotna do kotła.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #3625

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak ta wesoła będzie się u was palić.

    Z tego co widzę u siebie to ten węgiel lubi mało wiatru oraz małe a częste podawania. W innym przypadku popcorn leci aż miło.
    Oraz zdecydowanie traci na wartości przy małych kopczykach.
    MARTINOS

  6. #3626
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Kobra teraz mam tak ustawione podtrzymanie
    Czas pracu w podtrzymaniu 22s
    Czas przerwy w podtrzymaniu 24 min
    Wentylator w podtrzymaniu
    Czas pracy 13s
    Czas przerwy 7 min 30s
    Może coś podpowiecie
    Aktualnie jest spalany ekogroszek hmm sprzedawca mówił ze jakaś mieszanka Wesołej z czymś z PKW z Jaworzna
    Możesz przymknąć delikatnie te powietrze wtórne (rogi dla barana ) co dmuchają z góry w palnik .Wtedy zwiększy się ciśnienie w korycie od dołu .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-03-2013 o 09:42
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #3627
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Ciekaw jestem jak ta wesoła będzie się u was palić.

    Z tego co widzę u siebie to ten węgiel lubi mało wiatru oraz małe a częste podawania. W innym przypadku popcorn leci aż miło.
    Oraz zdecydowanie traci na wartości przy małych kopczykach.
    Nie to że lubi mało wiatru tylko nie lubi za dużo bo za bardzo ty wychładzasz miejsce spalania ,może powieś gdzieś ze 2 cegły szamotowe , wywal deflektor żeliwny ,przywieś płytkę szamotową lub bez deflektora popróbuj .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #3628

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Za szybko ci odcina powietrze to bardzo duży niedopał wytwarzasz koks ,koks potrzebuje też ciepła do spalenia masz zimną komorę ,pompy na którym biegu pracują może za szybko napływa zina woda powrotna do kotła.
    Bardzo możliwe. Ja mam starą instalację. Gruby rury (momentami to nawet ~10cm średnicy) i mnóstwo wody do zagrzania. U mnie piec nie osiąga w ogóle zadanej w normalnych warunkach. Przy ogrzewaniu dochodzi do max. 46 stopni na piecu. Zawór 3D 70% na grzejniki/30% na powrót.
    Piec wyłącza jedynie sterownik pokojowy.

    Wewnętrzna klapka działa na zasadzie bezwładności. Dmucha to się otwiera. Nie dmucha to się zamyka.

    Pompa CO działa na maxa. Bieg 3/3.
    MARTINOS

  9. #3629
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Bardzo możliwe. Ja mam starą instalację. Gruby rury (momentami to nawet ~10cm średnicy) i mnóstwo wody do zagrzania. U mnie piec nie osiąga w ogóle zadanej w normalnych warunkach. Przy ogrzewaniu dochodzi do max. 46 stopni na piecu. Zawór 3D 70% na grzejniki/30% na powrót.
    Piec wyłącza jedynie sterownik pokojowy.

    Wewnętrzna klapka działa na zasadzie bezwładności. Dmucha to się otwiera. Nie dmucha to się zamyka.

    Pompa CO działa na maxa. Bieg 3/3.
    postaraj się te rury zaizolować wełną zwłaszcza te powrotne wszystkie zawiń .
    Zrób mu czapkę szamotową nad palnikiem ,albo załóż opaskę dookoła palnika z płaskiej blachy żeby zwiększyć zaleganie popiołu na palniku popiół zaizoluje miejsce spalania ogień będzie miał cieplej , będzie bardziej się dopalać opał .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-03-2013 o 09:55
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #3630

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie to że lubi mało wiatru tylko nie lubi za dużo bo za bardzo ty wychładzasz miejsce spalania ,może powieś gdzieś ze 2 cegły szamotowe , wywal deflektor żeliwny ,przywieś płytkę szamotową lub bez deflektora popróbuj .
    U mnie nie ma deflektora - nie jest wymagany.

    Zupełnie nie mam mozliwości podczepienie czegokolwiek bez spawania czy robienia jakiegoś stelaża.
    Już próbowałem kiedyś...
    MARTINOS

  11. #3631
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    U mnie nie ma deflektora - nie jest wymagany.

    Zupełnie nie mam mozliwości podczepienie czegokolwiek bez spawania czy robienia jakiegoś stelaża.
    Już próbowałem kiedyś...
    A przywiązać możesz do rusztu masz może ruszt wodny nad tym palnikiem i on wychładza ?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #3632
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Martinos, jak masz dmuchawę z klapką i takie bardzo długie podtrzymania, to powinieneś tą klapkę troszkę ograniczyć, żeby się nie zamykała do końca w postojach. Czymś podeprzeć przeciwwagę tak, żeby zostawało uchylone o jakieś pół centymetra. Ja tak robię jak palę Wesołą tylko na CWU i jest dobrze.Odrobineczkę wiatru żeby kocioł miał, jak stoi w podtrzymaniach.

  13. #3633

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A przywiązać możesz do rusztu masz może ruszt wodny nad tym palnikiem i on wychładza ?
    wg mnie nic tam takiego nie ma.
    MARTINOS

  14. #3634

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Martinos, jak masz dmuchawę z klapką i takie bardzo długie podtrzymania, to powinieneś tą klapkę troszkę ograniczyć, żeby się nie zamykała do końca w postojach. Czymś podeprzeć przeciwwagę tak, żeby zostawało uchylone o jakieś pół centymetra. Ja tak robię jak palę Wesołą tylko na CWU i jest dobrze.Odrobineczkę wiatru żeby kocioł miał, jak stoi w podtrzymaniach.
    Obawiam się, że nie mam takiego łatwego dojścia aby zrobić taką próbę.
    MARTINOS

  15. #3635
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    wg mnie nic tam takiego nie ma.
    To zrób przynajmniej coś żeby w podtrzymaniu nie rozwalał ogniska w palniku ,za dużo wypycha opał na zewnątrz i nie może się dopalić koks bo stygnie i niech dłużej chodzi kocioł a krócej stoi w podtrzymaniu ,
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #3636

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To zrób przynajmniej coś żeby w podtrzymaniu nie rozwalał ogniska w palniku ,za dużo wypycha opał na zewnątrz i nie może się dopalić koks bo stygnie
    Właśnie "coś".

    Cytat Napisał animuss
    i niech dłużej chodzi kocioł a krócej stoi w podtrzymaniu ,
    A co mogę zrobić jeśli np. miedzy 9:00 a 15:00 nie włącza się ani razu? Mam grzać na siłę?
    MARTINOS

  17. #3637
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Obawiam się, że nie mam takiego łatwego dojścia aby zrobić taką próbę.
    Nie chodzi o podpieranie klapki, tylko przeciwwagi - tego pręcika z ciężarkami, co wystaje na zewnątrz dmuchawy i widać jak się porusza kiedy zamyka czy otwiera klapkę. Jego ruch trzeba jakoś ograniczyć. Ja tam kładę pudełeczko po kondensatorze na kanale powietrznym dmuchawy przed wejściem do pieca, ma akuratny wymiar. No chyba, że masz przeciwwagę w dół, wtedy na podłodze starczy coś położeć co nie pozwoli przeciwwadze wykonać pełnego ruchu i całkowicie zamknąć.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 05-03-2013 o 10:39 Powód: dopisek

  18. #3638

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie chodzi o podpieranie klapki, tylko przeciwwagi - tego pręcika z ciężarkami, co wystaje na zewnątrz dmuchawy i widać jak się porusza kiedy zamyka czy otwiera klapkę. Jego ruch trzeba jakoś ograniczyć. Ja tam kładę pudełeczko po kondensatorze na kanale powietrznym dmuchawy przed wejściem do pieca, ma akuratny wymiar.
    OK teraz kumam. Tylko też pewnie będzie ciężko bo u mnie to jest ~1cm gładka szpilka. Ale spróbuję.
    MARTINOS

  19. #3639
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    To np. z kawałka grubszego ( 3 - 4 mm) drutu jakąś pętlę - oczko w którym ta szpila się będzie poruszać i zatrzyma ją przed końcem ruchu przy zamykaniu klapki,

  20. #3640
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Właśnie "coś".
    A co mogę zrobić jeśli np. miedzy 9:00 a 15:00 nie włącza się ani razu? Mam grzać na siłę?
    Zmniejsz moc jeżeli możesz to kocioł będzie częściej się włączał a nie 6 godzin nie pracuje tylko marnuje opał w podtrzymaniu Zawór 3D nastaw 50% na grzejniki/ 50% na powrót.,ten opał najlepiej by było odstawić jest za mocny zostaw go na zimę ,kup jakiegoś słabszego bo go zmarnujesz masz dużo wody w obiegu instalacji i jak zagrzejesz to długo oddaje ciepło to tak jak bufor tylko w rurach ,grzejnikach.Zobaczymy Może jeszcze coś ustawimy w podtrzymaniu .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 182 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony