dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 677
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 13530
  1. #3641
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-...078337465.html i kolejna wesoła na rynku , cena lepsza niż Karena, ale transport drozszy wiec wychodzi podobnie

  2. #3642

    Domyślnie

    Coś to wszystko podejrzanie wygląda z tą wesołą, No cóż ale tego można było sie spodziewać
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  3. #3643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3078337465.html i kolejna wesoła na rynku , cena lepsza niż Karena, ale transport drozszy wiec wychodzi podobnie
    880zl karena to nie 916,47zl z tego linku

    PS sory niepotrzebnie dodalem akcyze czyli minus 37,47zl = 879zl Podobnie
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 05-03-2013 o 18:09

  4. #3644

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Możesz przymknąć delikatnie te powietrze wtórne (rogi dla barana ) co dmuchają z góry w palnik .Wtedy zwiększy się ciśnienie w korycie od dołu .
    Tylko jak je przymknąć???
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  5. #3645
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Tylko jak je przymknąć???
    Wkręć wbij podszlifuj ,podtocz w nie jakieś redukcje żeliwne
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #3646

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    No chyba wiekszą część problemów z spiekami leży w podtrzymaniu. [...]
    Aby nie zaśmiecać wątku o węglu dalsze info podaję w wątku dotyczącym mojego pieca: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5858260
    MARTINOS

  7. #3647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Coś to wszystko podejrzanie wygląda z tą wesołą, No cóż ale tego można było sie spodziewać
    Firma z Mysłowic, więc może sami kopią

    Wczoraj dotarła próbka z Kareny, więc niedługo ją zasypię, tylko słonko za mocno podgrzewa domek za dnia.

  8. #3648

    Domyślnie

    Wczoraj zasypłem orginalnego Ekoreta i musze powiedzieć ze coś z nim jest na rzeczy bo jakoś beznadziejnie sie spieka, nie mam bladego pojęcia jak go ogarnąć aby to miało ręce i nogi, Ale co zauwazyłem ze jak całą noc kociołek stał w podtrzymaniu to lepiej to wyglądało niż jak w dzień sie pali dwustanowo,
    Ustawienie
    Podawanie 8s
    przerwa 58s
    nadmuch 20%
    Klapka na dmuchawie na max otwarta
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  9. #3649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Wczoraj zasypłem orginalnego Ekoreta i musze powiedzieć ze coś z nim jest na rzeczy bo jakoś beznadziejnie sie spieka, nie mam bladego pojęcia jak go ogarnąć aby to miało ręce i nogi, Ale co zauwazyłem ze jak całą noc kociołek stał w podtrzymaniu to lepiej to wyglądało niż jak w dzień sie pali dwustanowo,
    Ustawienie
    Podawanie 8s
    przerwa 58s
    nadmuch 20%
    Klapka na dmuchawie na max otwarta
    No to jestes juz ktoras z kolei osoba ktora ma takie efekty po zasypaniu orginalnego ekoreta.
    Jakie masz te spieki? duze zlepy , czy cos w stylu popcornu?
    Ajak u ciebie z zasyfieniem?

  10. #3650

    Domyślnie

    raczej takie zlepy poźniej wrzuce fotki popiołu, co do zasyfiania to cięzko mi powiedzieć bo w sobote czyściłem kociołek i to jest trzeci rodzaj groszku jakim pale od czyszczenia, ale względem mojego bobrka którym na codzień palę to chyba mniej kopci mi.
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  11. #3651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    No to jestes juz ktoras z kolei osoba ktora ma takie efekty po zasypaniu orginalnego ekoreta.
    Jakie masz te spieki? duze zlepy , czy cos w stylu popcornu?
    Ajak u ciebie z zasyfieniem?
    Daj na probe tak:
    Podawanie 6-7s
    Przerwa 40-45s
    nadmuch sproboj dac na 22

    a jak z osiaganiem temperatury zadanej?

  12. #3652

    Domyślnie

    Panowie już nie czas na testowanie eko.... przy tej pogodzie to i czeski groszek może przeciągnąć temp...chyba że przyjda jeszcze mrozy...

  13. #3653

    Domyślnie

    Piotrek to fakt ze teraz nie czas na testowanie ale trzeba wypalić w moim przypadku rózne ekogroszki które zakupowałem,

    Teraz mam inne problemy mianowicie stan podtrzymania i przeciąganie duże temp. prze pracy z regulatorem pokojowym
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  14. #3654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    chyba że przyjda jeszcze mrozy...
    W przyszłym tygodniu pójdą testy pełną "parą"
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 06-03-2013 o 18:56
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #3655

    Domyślnie

    Balzak311 właśnie ze tez miałem takie numery w tym roku z ekoret-em , ale ja go testowałem na mrozach -tam była jazda spalić spaliłem ale naprawdę dużo gorszy jak w zeszłym sezonie..

  16. #3656

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmimo Zobacz post
    Firma z Mysłowic, więc może sami kopią

    Wczoraj dotarła próbka z Kareny, więc niedługo ją zasypię, tylko słonko za mocno podgrzewa domek za dnia.
    Do mnie dotarla dzisiaj ale nawet jeszcze nie ogladalem, tez czekam az zasobnik bedzie pusty, a mrozy wracaja i powinno sie zgrac z testem

  17. #3657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    W głowach nam się po... żeby się cieszyć że mrozy idą...

  18. #3658

    Domyślnie

    No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0795.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	174938Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0796.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	174939

    Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?

  19. #3659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Może prościej będzie sprzedać któremuś z sąsiadów który ma tradycyjny kocioł górnego spalania.

    Cytat Napisał robus2000 Zobacz post
    No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0795.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	174938Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0796.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	174939

    Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?

  20. #3660
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał robus2000 Zobacz post
    No i mam ''kredki, pozamiatane i co tam tylko''. Pisałem tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5846811 o OKAZJI. W praktyce wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0795.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	174938Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0796.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	174939

    Spieki jak jasny gwint, takich to jeszcze nie widziałem i nie miałem w mojej krótkiej karierze. Jestem po prostu załamany. Próbowałem palić na nastawach ręcznych; 6 s - podawanie, 35 s - przerwa i nadmuch 38%. Kalafiory ogromne i kopci jak z parowozu. Na automacie ecoal trochę mniejsze spieki, chociaż nie kopci tak bardzo. Naciąłem się sromotnie na ten węgiel, mam go jeszcze z 650 kg (przeważnie forma miału). Palę nim z iskrą niebieską (karena) w stosunku 20%(karena)/80%. Codziennie wybieram wiaderko 10 l tych ''odpadów''. Będę męczył to do końca aż to shajcuję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w lepszym spaleniu tego syfu. Może ktoś miał podobnie?
    Tego się nie da spalić pewnie zanieczyszczony jest kwarcem .

    Musisz załadować na dostawczaka i pojechać do następnego miasta i zza płotu zapytać kogoś czy nie chce kupić węglo-miału po tanich pieniążkach?
    Najprawdopodobniej ten co sprzedał też się wcześniej naciął i dlatego pozbył.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 07-03-2013 o 16:06
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 183 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony