dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 184 z 677
Pokaż wyniki od 3.661 do 3.680 z 13530
  1. #3661

    Domyślnie

    robus2000 te duże spieki znowu do zasobnika i jeszcze jedno palenie. Przerabiałem to rok temu z boberkiem, niby najlepszym.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  2. #3662
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Do zasobnika raczej odradzam - czasami potrafią zrobić duże kuku ślimakowi. Raczej zwiększyłbym na próbę udział drugiego składnika - tak do 50 - 60%

  3. #3663

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Do zasobnika raczej odradzam - czasami potrafią zrobić duże kuku ślimakowi. Raczej zwiększyłbym na próbę udział drugiego składnika - tak do 50 - 60%
    Bez przesady, żużlowany koks jest miękki i kuku nie będzie.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  4. #3664
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Bez przesady, żużlowany koks jest miękki i kuku nie będzie.
    Ale będzie większe zużycie elementów podajnika ze względu na ostre krawędzie - wycieranie on ma tego jeszcze 600 kg do przerobienia
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #3665
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Mnie raczej chodzi o to, że taki koks lubi się palić aż do dna retorty. a czasami to i dalej.

  6. #3666

    Domyślnie

    Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.

  7. #3667

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.
    Jak niedopalone to wiecej dmuchaj.

  8. #3668

    Domyślnie

    Co wiecie o czeskim eko Kormorany-Mosty, czy coś takiego?
    Można go kupić w Gliwicach workowany za 520zł tona.
    Czy warto na lato do CWU?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  9. #3669

    Domyślnie

    Slyszalem ze iskra niebieska i wesola potrzebuja malo wiatru.

  10. #3670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Co wiecie o czeskim eko Kormorany-Mosty, czy coś takiego?
    Można go kupić w Gliwicach workowany za 520zł tona.
    Czy warto na lato do CWU?
    Spaliłem w swoim badziewiaczku chyba z 9 ton i już się wyleczyłem z czechów
    Co prawda na lato super sprawa, teraz sypię już co przez ślimak przelazie ale do nowego kotła już go nie wsypię.

  11. #3671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.
    Jaki masz kocioł, jaki palnik, jaką masz teraz ustawioną min. moc kotła, max. moc kotła, jaka dmuchawa i jaki nadmuch do tych mocy ?
    Co ja wróżka
    Napisz na priva żeby tu nie śmiecić, odpiszę chyba dopiero jutro wieczorem.

  12. #3672
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzycho SO
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Jak niedopalone to wiecej dmuchaj.
    Tu moja praktyka ostatniego miesiąca i toną z Wesołej mówi, że nie masz racji. Trzeba szukać kompromisu z wiatrem i ustawami....Za duży wentylator spieka jeszcze bardziej. To jest spory problem, bo na początku też tak myślałem jak ty. Wydłużyłem do max. stosunek czas podawania do przestoju.
    Obecnie optymalne to 8/48. Czas pracy jest stosunkowo za długi do postoju. Ćwiczę obecnie z przegrodą zastawioną od strony gdzie powstają i wysypują się spieki. Już po paru godzinach widzę, że ten prosty sposób jaki poradził mi Kobra, sprawdza się.Nie potrafię skrócić czasu pracy kotła. Długo dochodzi do zadanej temp.
    U mnie jest jeszcze dodatkowy problem, że po zmieleniu mam nierówny niesort w każdym worku. Raz jest jak przesiany, raz miazga prawie miałowa.
    Ogólnie docieram się z tym węglem i bardzo chwalę moc, może mieć 30 MJ. Takim jeszcze nie paliłem. Gdybym nawet wywalał spieki, to i tak się opłaca.
    Tym bardziej, że słyszę od Was, co się dzieje na rynku węgla . Kazimierz Juliusz mam pod domem - dosłowni i chałupę przechyloną od fedrowania. Ekoret pod nosem, ale na razie odpuszczę.
    Pozdrawiam, Krzysiek
    Już mieszkam.

  13. #3673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzycho SO Zobacz post
    Tu moja praktyka ostatniego miesiąca i toną z Wesołej mówi, że nie masz racji. Trzeba szukać kompromisu z wiatrem i ustawami....Za duży wentylator spieka jeszcze bardziej. To jest spory problem, bo na początku też tak myślałem jak ty. Wydłużyłem do max. stosunek czas podawania do przestoju.
    Obecnie optymalne to 8/48. Czas pracy jest stosunkowo za długi do postoju.
    ...
    Pozdrawiam, Krzysiek
    Ja odpowiadalem na pytanie
    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Jak ustawic na brulim spalanie iskra niebieska , spadaja mi nadpalone wegle, spalanie grupowe bruli.
    Moja odpowiedz byla
    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Jak niedopalone to wiecej dmuchaj.
    Tu nie masz wplywu na podawanie, sterownik robi to za ciebie, ty mozesz tylko zrobic korekte wiatru.
    Moj blad polega tylko na tym ze nie spytalem na jakiej mocy pracuje, z jaka sila dmucha no i dlaczego nie podal dostepu do sterownika aby podgladnac wykresy .

  14. #3674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Czasem dostaję pytania na priv czy mogę przetestować węgiel jak forumowicz mi go podeśle lub przywiezie - tak, mogę w miarę wolnego czasu, więc jak ktoś nie chce płacić za klasyczne badania w laboratorium niech śmiało pisze na priv.

    Dzięki temu przetestuję i podam na forum wyniki kolejnych ekogroszków.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #3675

    Domyślnie

    Więc u mnie to wygląda tak, ekogroszek z Karena:
    Iskra niebieska ok tylko więcej wiatru potrzeba
    Wesoła-iskra - węgiel przeleciał przez kocioł (na mniejszym nadmuchu nie podbija temperatury na większym wypala cały węgiel)
    Wybrał bym iskre niebieska, zresztą nawet po cenie odrazu widać który lepszy.
    testuje jeszcze pieklorza oryginalne papierowe worki 25kg ze skladu kompania weglowa SA. oddzial Piekary
    coś podobnie jak Iskra niebieska.
    Na przyszły sezon napewno zamontuje cieplomierz,

  16. #3676
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Raker
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam, jeśli coś pochrzanię, ale uznałem, że muszę podzielić się tegorocznymi wrażeniami z zakupu 6 ton eko-groszku Pieklorz od wspominanej na tym forum firmy Atex w Pilchowicach. Jest to trzeci rok z rzędu gdy palę tym groszkiem, ale po raz pierwszy dostałem zapakowany w worki kompletny syf, albo jakieś zmiotki, zamiast podobno przesiewanego węgla. Nie chcę nudzić, więc proponuję rzucić okiem na załączone zdjęcia - w workach eko-groszku 5-25 mm można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. A do napisania tego postu skłonił mnie ostatni eksponat - ten największy. Może nie byłbym tak wściekły na tą firmę, gdybym nie musiał po każdym kamieniu zrywającym zabezpieczenie podajnika pieca opróżniać zbiornika węgla, co robiłem na początku. Potem ręcznie przekopywałem każdy worek przed wsypaniem. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek odważę się kupić tam cokolwiek - no chyba, żebym potrzebował kamieni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_Znaleziska (kamienie).jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	175334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_Dzisiejszy okaz (węgiel u dołu).jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	175336  

  17. #3677

    Domyślnie

    Raker
    W 2010 roku bralem z atexu 10 czarnych foliowych worköw na ktörych byl napis pieklorz i bylo OK. Pözniej bralem wiekszä ilosc i juz byla du.a zimna. Ale takiego eksponatu nie widzialem.

  18. #3678
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Raker
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Raker
    W 2010 roku bralem z atexu 10 czarnych foliowych worköw na ktörych byl napis pieklorz i bylo OK. Pözniej bralem wiekszä ilosc i juz byla du.a zimna. Ale takiego eksponatu nie widzialem.
    Gdy go znalazłem, też przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, co właściwie widzę. Ale on nie byłby chyba tak fatalny jak te mniejsze, bo jest tak wielki, że ślimak podajnika chyba w ogóle by go nie mógł zahaczyć. Poza tym to kawałek węgla, więc mógłby się pokruszyć (?). Te mniejsze to jakieś kamienie, które blokują i uszkadzają mechanizm podajnika, tak twarde, że się nie kruszą. Niestety na początku je wyrzucałem, a dopiero po kilku powtórkach zacząłem zbierać jako pamiątki do przekazania do biura Atexu. Nie mam więc wszystkich eksponatów, a było ich dość dużo - gdyby przeliczyć, to pewnie w co 8-10 worku była niespodzianka.
    Za pierwszym razem miałem część groszku luzem i dokupywałem w czarnych workach z Atexu. Był w porządku. Za drugim razem dostałem mokry i odsyłałem z powrotem do firmy, ale po pewnym czasie przywieźli mi suchy. Też był w porządku - chyba tylko raz znalazłem kamień. W 2012 (w maju) kupiłem ten o niższej wartości opałowej w niebiesko-białych workach, Pieklorz. Jest bardzo gruby (fotka) i w podajniku cały czas kruszą się co większe kawałki z miłym odgłosem strzałów karabinowych. Ma też bardzo dużo drobnych kamieni, które po wyżarzeniu wyglądają prawie tak samo jak przed przejściem przez retortę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pieklorz Atex.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	175387  
    Ostatnio edytowane przez Raker ; 09-03-2013 o 17:49 Powód: Zapomniałem o załączniku

  19. #3679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Wesoła-iskra - węgiel przeleciał przez kocioł (na mniejszym nadmuchu nie podbija temperatury na większym wypala cały węgiel)
    Wybrał bym iskre niebieska, zresztą nawet po cenie odrazu widać który lepszy.
    To nie mogła być Wesoła bo oryginalna ma taką moc, że zauważył byś od razu, że jest znacznie kaloryczniejsza od innych węgli.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #3680

    Domyślnie

    http://www.karena.pl/ekogroszek_loteria.html#wesola
    To gdzie mozna kupic wesola na probe ?, bo ten wegiel to sie wesolo pali
    Zrezta juz ktos napisla na forum iz teraz kazdy wegiel bedzie sie nazywal wesola.

Strona 184 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony