dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 194 z 677
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 13530
  1. #3861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    z tego co kiedyś mądrzy ludzie pisali to jakiś 1% na 10-20stC różnicy temperatur
    zatem jesli miałeś spadek z 270 do 250 to zarobiłeś około 1% sprawnosci.
    spróbuj przełożyć na inne półki, lub obydwa na jednej połóż i dorób dodatkowe na pozostałe - jednym słowem pokombinuj
    ja u siebie robiłem po 2 sztuki w kazdy kanał(mam pionowe) i notowałem spadek temperatury rzędu 40-50stC.
    w tym sezonie paliłem bez zawirowywaczy ale w przyszłym znów chyba do nich wrócę



    PS
    ja bym czopuch otworzył na maksa jeśli nie masz zbyt dużego ciągu- swoim wahlowałem we wszystkie strony i na koniec pozostał otwarty.
    Ja pale z dwoma zalozonymi na pierwsza i srodkowa przegrode.
    Chyba dorobie jeszcze takie 4 i sproboje powstawiac jak u ciebie .

    Tylko nutuje mnie nadal zapach siarki jak zakloze na ostatnia

  2. #3862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja mam potrójne zawirowywacze [z 3 poprzeczkami] na każdej półce.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem próbkę z Kareny Wesoła Iskra, groszek mimo że testowy nie jest całkowicie suchy, ale tragedii nie ma. Przetestuje go dopiero w nowym kotle od Karoki . Ziarno dochodzi nawet do 42-45 mm.

  4. #3864

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    a jak u ciebie?
    Próbka Kareny spaliła sie w moim kociołku, widok popiołu poniżej, ale wydaje mi sie ze chyba coś tam jest domieszane a i kaloryczności w porównaniu do mojego Bobrka chyba troszkie niższa, w czasie doby tak jak by ok 2-3kg więcej mi spalił tej Iskry Wesołej, Generalnie za takie pieniądze chyba warto to zakupić, jeszcze mam jednego sprzedawce u siebie który sprzedaję wesołą wezmę od niego troche i porównam sobie tylko cena za tonę w workach 1000zł, Co do uziarnienia Wesołej Iskry to widać cze raczej była jakaś obróbka kruszenia, Wilgotność w normie.

    Troche miałem mału czasu na pobawienie sie ustawieniami ale mysle ze tą jakość spalania jeszcze można troszkie poprawić niz ta co jest na zdjęciach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000129.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	177518 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000130.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	177519 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000131.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	177520
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  5. #3865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Właśnie palę próbkę iskry wesołej. Do Czecha ni będę porównywał. W starciu z ekoretem wesoła ma mniej spieków i szybciej buja kociołek do zdanej ale sporo koksików.

  6. #3866

    Domyślnie

    Ostatnio Wczoraj wsypałem worek Ekoreta i powiem szczerze ze tragedia coś zrabali w nim spieka sie masakrycznie rózne ustawiania kombinowałem , jedyny jaki plus w Ekorecie zauważyłem to to ze mniej zasyfia kociołek niz mój Pieklorz z Bobrka,
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  7. #3867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja mam potrójne zawirowywacze [z 3 poprzeczkami] na każdej półce.
    SUSPENSER a moglbys wrzucic foto tych zawirowaczy.
    z gory dzieki

  8. #3868

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    [podobnie jak deflektora nad którego wykonaniem przed przyszłym sezonem już myślę] - jak poszukasz znajdziesz opis z czego i jak je zrobić [chyba jesienią o tym pisałem].
    Gdzieś widziałem fotkę na forum jak użytkownik zrobił deflektor ze starej tarczy hamulcowej , dospawał haczyk i gra swoje zadanie spełnia.. koszt -waga wg złomu

  9. #3869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    SUSPENSER a moglbys wrzucic foto tych zawirowaczy.
    z gory dzieki
    Wrzucam fotki:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0033.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	177529   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0036.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	177530  
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #3870

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Gdzieś widziałem fotkę na forum jak użytkownik zrobił deflektor ze starej tarczy hamulcowej , dospawał haczyk i gra swoje zadanie spełnia.. koszt -waga wg złomu
    I to chyba minertu był...

  11. #3871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Gdzieś widziałem fotkę na forum jak użytkownik zrobił deflektor ze starej tarczy hamulcowej , dospawał haczyk i gra swoje zadanie spełnia.. koszt -waga wg złomu
    Pamiętam to - pomysł niezły, ale wolę pospawać 2 proste ramki wsporcze [po 3 kawałki małych L-ek] i położyć na niech żeberka awaryjnego rusztu żeliwnego, który i tak się nigdy nie przydał.

    Qrde takie to proste, że może w łykend to zmontuję [może nawet bez spawania gnąc blaszki i skręcając je śrubami].
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 18-03-2013 o 20:39
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #3872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Próbka Kareny spaliła sie w moim kociołku, widok popiołu poniżej, ale wydaje mi sie ze chyba coś tam jest domieszane a i kaloryczności w porównaniu do mojego Bobrka chyba troszkie niższa, w czasie doby tak jak by ok 2-3kg więcej mi spalił tej Iskry Wesołej, Generalnie za takie pieniądze chyba warto to zakupić, jeszcze mam jednego sprzedawce u siebie który sprzedaję wesołą wezmę od niego troche i porównam sobie tylko cena za tonę w workach 1000zł, Co do uziarnienia Wesołej Iskry to widać cze raczej była jakaś obróbka kruszenia, Wilgotność w normie.

    Troche miałem mału czasu na pobawienie sie ustawieniami ale mysle ze tą jakość spalania jeszcze można troszkie poprawić niz ta co jest na zdjęciach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000129.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	177518 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000130.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	177519 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000131.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	177520
    Coś słabo się wypaliła tam jeszcze sporo węgla .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #3873
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzycho SO Zobacz post
    Droga dłuższa, czas ewakuacji konstans wymuszony nadciśnieniem, szybkość większa, czy tak?
    Jak wykonać takie dopalacze?
    Gdzie indziej dowiedziałem się, że nie tylko o szybkość chodzi, ale i o dopalanie.
    Wybacz, ale nie czuję " powoduje że rośnie warstwa laminarna przyścienna i spada jej temperatura ,czyli zmniejsza się różnica temperatur przy ściankach wymiennika pomiędzy spalinami i blachą -wodą wymiana spowalnia zmniejsza się struga cieplna podnosząca temperaturę wody "
    może bardziej łopatologicznie, co ?
    Wyobraź sobie że płynie rzeka ta rzeka to nasze spaliny ,na pewno wchodziłeś do wody boso i wiesz że przy brzegu woda ciepła a czym głębiej się włazi zimniejsza , w strudze spalin jest akurat odwrotnie czym bardziej do środka tym cieplej ,rzeka jak płynie wolno to nic się praktycznie nie dzieje jak przyspiesza to potrafi zrywać podmywać brzegi ,w strudze spalin jest podobnie jak płynie wolno to łapiąc za czopuch wydaje się że jest tylko ciepły jak płynie szybko to porywa powietrze przy brzegach blachy , i od razu czuje się różnicę .
    W środku strugi temperatura nas nie interesuje choć jest najwyższa bo nic nam nie daje za to czym wyższa jest przy brzegu blach wymiennika tym szybciej podnosi temperaturę wody w kotle .
    Gdy wkładamy zawirowywacze to przy takiej samej ilości spalin powietrze przyspiesza zrywając przyścienną warstwę laminarną spalin izolującą wymiennik powoduje to zwiększenie intensywności wymiany ciepła w wymienniku .
    Zawirowywacze czasem dzielą strugę na dwie części wtedy gorący środek strugi przesuwa się bliżej ścianek wymiennika .
    Gwałtowne zmiany kierunku spalin sprzyjają osadzaniu się pyłu na powierzchni zawirowywaczy, ale one nie są elementami przewodzącymi ciepło do wody tak jak ścianki wymiennika wiec zalegający na nich pył nie pogarsza wymiany ciepła od spalin do wody,
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-03-2013 o 22:40
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #3874

    Domyślnie

    Czy budowa i działanie zawirowaczy są inne w kontekście kanałów pionowych?
    MARTINOS

  15. #3875

    Domyślnie

    Balzak311,

    słabo widać na tych fotkach. Napisz czy miałeś dużo niedopalonego węgla? Zauwazyłeś kamyki?
    MARTINOS

  16. #3876
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pomidor32

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    k/Sobótki
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    16

    Domyślnie

    Animuss zgadzam się z tobą ,dodam tylko że zawirowywacze raczej spowalniają przelot spalin ponieważ mam takie 4 na 8 kanałów. Producent z Biecza celowo 4 kanały zostawił otwarte ponieważ co za dużo to niezdrowo , za duże opory w przepływie, tak wyszło w badaniach.

  17. #3877
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Ostatnio Wczoraj wsypałem worek Ekoreta i powiem szczerze ze tragedia coś zrabali w nim spieka sie masakrycznie rózne ustawiania kombinowałem , jedyny jaki plus w Ekorecie zauważyłem to to ze mniej zasyfia kociołek niz mój Pieklorz z Bobrka,
    Ja zasypałem oryginalnego Ekoreta w sobotę i jest OK.
    W porównaniu do Chwałowic, które miałem wcześniej spala się ładnie właśnie mniej się spieka a popiołu z niego mało.
    Jak spale kilka worków które kupiłem to opiszę wrażenia.

  18. #3878

    Domyślnie

    Troszkę o wadze ekogroszku.
    Dzisiaj kupiłem z innego składu 10 worków x 25 kg ekogroszku. Coś mnie tknęło i postanowiłem zważyć te niby 250 kg. Ważę na wadze łazienkowej, gdzie tolerancja jest +/- 100g. Worki miały taką wagę: 23.2 23.7 24.9 23.9 24.3 24.6 24.1 24.3 23.9 24.4 (kg). Groszek jest suchy. Powiedziano mi, że był pakowany jakiś czas temu i przetrzymywany w blaszanym magazynie. Czy nie uważacie, że niektóre mają za dużą niedowagę? Czy to norma i nie ma o co gęby drzeć? Czy może ten opał tak ''schudnąć''? Dlaczego nigdy/lub prawie nigdy/ nie ma worków o wadze 25.1 25.2 (kg)? Jakie macie uwagi w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez robus2000 ; 19-03-2013 o 14:21 Powód: błędy

  19. #3879

    Domyślnie

    Cytat Napisał robus2000 Zobacz post
    Troszkę o wadze ekogroszku.
    Dzisiaj kupiłem z innego składu 10 worków x 25 kg ekogroszku. Coś mnie tknęło i postanowiłem zważyć te niby 250 kg. Ważę na wadze łazienkowej, gdzie tolerancja jest +/- 100g. Worki miały taką wagę: 23.2 23.7 24.9 23.9 24.3 24.6 24.1 24.3 23.9 24.4 (kg). Groszek jest suchy. Powiedziano mi, że był pakowany jakiś czas temu i przetrzymywany w blaszanym magazynie. Czy nie uważacie, że niektóre mają za dużą niedowagę? Czy to norma i nie ma o co gęby drzeć? Czy może ten opał tak ''schudnąć''? Dlaczego nigdy/lub prawie nigdy/ nie ma worków o wadze 25.1 25.2 (kg)? Jakie macie uwagi w tym temacie?
    A jakie można mieć uwagi? Zapłaciłeś za daną wagę a masz inną. Jeśli worki nie są otwarte a do wagi masz pewność to po prostu oddaj itp. Choć dla 10 worków to chyba nie chciałoby mi się. Ale pewnie właśnie liczą na takich jak ja. Czy na składzie daliby Ci towar jeśli brakowałoby Ci końcówki z całej kwoty?
    MARTINOS

  20. #3880

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Balzak311,

    słabo widać na tych fotkach. Napisz czy miałeś dużo niedopalonego węgla? Zauwazyłeś kamyki?
    Kamienie było widac ale bardzo mało, co do niedopalonego to koksikowało się troche, Może jak bym jeszcze pokombinował to lepiej by było
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

Strona 194 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony