dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 284 z 677
Pokaż wyniki od 5.661 do 5.680 z 13530
  1. #5661

    Domyślnie

    Masz niemal termos, to i opału bardzo mało potrzeba.

  2. #5662

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Dom nie ocieplony ok 165m2 powierzchni grzewczej (piętrowy). W tym tygodniu chyba ułożę na poddaszu styro + płyta osb. Mam nadzieję, ze jakieś zmiany na plus będą.
    Ekspertem budowlanym nie jestem ale też słyszałem wiele dobrego o ocieplonym poddaszu. U mnie okna są stare i takie zostaną - trochę je jesienia uszczelniłem.
    Na stropie na poddaszu mam wełną. Też trochę jesienią miejscami wyrównałem i coś wymieniełem ale jeszcze planuje przed świetami położyć dodatkową 10cm warstwę na całej powierzchni.
    MARTINOS

  3. #5663

    Domyślnie

    Mark a ja myślałam, że dużo nam idzie. Po tym jak się naczytałam że ludziom idzie 2 tony na rok to zwątpiłam bo nam od sierpnia już poszło ok 800-850kg. Ale fakt mąż dopiero się w tym sezonie uczył jak piec nastawiać (a 2tyg temu odkrył nowe zawory w kotłowni hehehe)

  4. #5664

    Domyślnie

    miron11 ja dostałem dokładnie taki sam .. chyba nawet z tą samą datą.
    Ale u mojego lokalnego dostawcy.

  5. #5665
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miron11
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-959
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatrzan Zobacz post
    miron11 ja dostałem dokładnie taki sam .. chyba nawet z tą samą datą.
    Ale u mojego lokalnego dostawcy.
    Może brałeś u tego samego, jak byłem na tym składzie to mieli też starsze certyfikaty, które mi pokazywali a do transportu został dołączony ten

  6. #5666
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    my kupowaliśmy w lipcu w bartexie, teraz kosztuje 810 workowany i zastanawiam się czy brać znowu u nich czy szukać dalej. transpor 125zł tona
    z rzeczy o których pisałeś wydaje mi się istotnych to na tych moich na worku nie ma specyfikacji żadnej (jedynie kartka była jak przyszło na palecie że to wesoła)


    Mark3k - a jak u Ciebie ze zużyciem eko??
    Przedwczoraj teść dostał z bartexu wesołą i jest pakowana już w worki foliowe ze specyfikacją nadrukowaną na workach (czarne worki z kolorowymi nadrukami) odziwo węgiel w miarę suchy.

  7. #5667

    Domyślnie

    dzięki za informację, Tyson
    ja będę kupowała po nowym roku ale brat planuje zakup już teraz, nastawiamy się jednak na worki jutowe

  8. #5668

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    dzięki za informację, Tyson
    ja będę kupowała po nowym roku ale brat planuje zakup już teraz, nastawiamy się jednak na worki jutowe
    Ja też muszę dokupić. Kupiłem 1,5 tony i trochę już poszło. Nie chcę dokupywać jak w tym roku, że kurier bał się podjechać pod dom i musiałem dowozić. Jakby ktoś kupował w bartexie, to w aukcji jest link do ich sklepu internetowego, tam jest 10zł taniej niż na allegro. Opisy węgla w sklepie niedopracowane, brak większości danych co się tyczy węgla. Niby nic ale potem reklamacji nie złożysz, że węgiel nie taki. Pecha ma ten bartex najpierw 5zł rabatu, teraz sklep.

  9. #5669

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    dzięki za informację, Tyson
    ja będę kupowała po nowym roku ale brat planuje zakup już teraz, nastawiamy się jednak na worki jutowe
    W jutowych szybciej dosycha, ale bardzo pyli wyschnięty. W worach foliowych perforowanych dosycha dłużej, a ja u siebie otwieram zawsze z 10 worków i wszystko ładnie wyschnięte i oczywiście nie ma tyle pyłu co z jutowego.

  10. #5670

    Domyślnie

    Marek my niestety nie bardzo mamy gdzie trzymac otwarte worki, kotłownia mała że ledwo tyłkiem okręcisz a worki z groszkiem leżą w garażu (miejsca zostaje tyle co na auto i to tylko żeby kierowca wysiadł bo druga strona na maxa dostawiona)

  11. #5671
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał vaster Zobacz post
    Ja też muszę dokupić. Kupiłem 1,5 tony i trochę już poszło. Nie chcę dokupywać jak w tym roku, że kurier bał się podjechać pod dom i musiałem dowozić. Jakby ktoś kupował w bartexie, to w aukcji jest link do ich sklepu internetowego, tam jest 10zł taniej niż na allegro. Opisy węgla w sklepie niedopracowane, brak większości danych co się tyczy węgla. Niby nic ale potem reklamacji nie złożysz, że węgiel nie taki. Pecha ma ten bartex najpierw 5zł rabatu, teraz sklep.
    Jakby co na workach jest podana moc 28-30 bodajże, oraz popiół max 4 %, są już te ładne kolorowe jak na aukcjach . Ja kupowałem w maju też w polipropylenowych, ale trochę upierdliwe otwieranie ich, jak przetniesz nożem to wlatują mi do zasobnika te wiórki bo worek się odrazu pruje.

  12. #5672
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kopa1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olszyna
    Kod pocztowy
    59-830
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wiem ,że nowych forumowiczów często uważa się za naganiaczy itp.Jestem tutaj prywatnie i nie jestem związany z węglem w żaden sposób, oprócz mojej kotłowni.Ponawiam prośbę odniesienia się do postu 5606.Może być na priv.pozdr

  13. #5673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Możliwe aby Piekary tak kosztowały??? link do aukcji http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-...735765158.html
    Tylko że to cena za 800 kilogramową paletę a nie tonę

  14. #5674
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tylko że to cena za 800 kilogramową paletę a nie tonę
    Ale się ludkowie łapią jak muchy ,zawsze czytać całość aukcji ! ze zrozumieniem
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #5675
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    mam pytanie, szczególnie do osób palących wesołą - a ile teraz idzie wam ekogroszku jak zaczęły się przymrozki?
    nam w zeszłym tygodniu poszły 3 worki (wcześniej zużywaliśmy worek na 4 dni)
    no i nasz popiół zdecydowanie nie wygląda tak "klarownie" jak u mirona
    u nas jeszcze nie tak strasznie mroźno - idzie mi około pół worka dziennie wesołej z bartexu kupowanej w sierpniu w jutowych workach. Na początku miałam problem z ustawieniami bo piec ciągle był na podtrzymaniu i trochę groszek się koksował. Teraz już mam od męża zakaz dotykania ustawień coby nic nie zmieniać bo jest świetnie (on tak uważa). Popiół nie jest idealny odrobinę spieków jest ale jest go mało. W porównaniu z tym co mieliśmy na wiosnę przy wygrzewaniu domu czeskim ekogroszkiem to po prostu "królestwo niebieskie". Na pewno za mało mam tego ekogroszku - na razie wychodzi że starczy do końca marca i jeśli kwiecień będzie zimny to trzeba będzie dokupić. Niestety chyba będę musiała kupić ekoret (najlepszy dostępny eko na lokalnym rynku) chyba że droga na tyle zamarzną a nie zaśnieżą się aby kurier chciał podjechać nieco bliżej domu. Innaczej tylko po parę worków do wozu i samemu dowozić będziemy musieli. Na przyszły rok kupię eko z większym zapasem.

  16. #5676

    Domyślnie

    To dopiero kociołek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6253843

    2tony ruska w "szałasie"

    istne perpetum mobile
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #5677

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    To dopiero kociołek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6253843

    2tony ruska w "szałasie"

    istne perpetum mobile
    Trzeba mieć fantazję i pieniądze. Napiszę do gościa o namiary na taki kocioł, a rbr-a na żyletki.
    Tyle kasy wywaliłem w błoto, a tu taki kociołek , niemal perpetum mobile.

  18. #5678

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Trzeba mieć fantazję i pieniądze. Napiszę do gościa o namiary na taki kocioł, a rbr-a na żyletki.
    Tyle kasy wywaliłem w błoto, a tu taki kociołek , niemal perpetum mobile.
    "Dla mnie sezon grzewczy sie rozpoczyna gdy temp.na zew jest nizsza niz w domu."

    to w lecie też pali? Koleś nie pisze jaki metraż itd. Z opisu to mi wynika że te dwie tony to mu na miesiąc powinny iść, no może kwartał...

  19. #5679

    Domyślnie

    no właśnie ,głowimy się z tymi węglami to wesoła ,a to bóg wie co jeszcze
    A tu proszę rusek w śmieciuchu czyni cuda.

    jeśli to faktycznie jego imię jak w nicku to jeszcze od 30.listopada go trzyma.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 05-12-2013 o 19:07
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #5680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa1 Zobacz post
    Witam.W paleniu groszkiem jestem nowicjuszem,zaledwie od września tego roku.Obecnie palę Czecha-Ledwice,natomiast na mrozy mam tonę Wesolej z Bykowa-to tyle z mojego dośw.Pytanie mam odnosnie groszku Carbo E groszek+,lub Carbo E groszek premium.Firma Carbo-Holding.Znajomy pali tym groszkiem ijest ,,zadowolony".Przeczytałem ten wątek w całości i nie natknąłem się na tą nazwę ani na opinię o nim.Czy ktoś miał do czynienia z tym towarem?Proszę o opinie i uwagi.Pozdr.
    Kup worek i porównaj spalanie z Ledvicami to będziesz wiedział czy warto go brać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 284 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony