dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 332 z 677
Pokaż wyniki od 6.621 do 6.640 z 13530
  1. #6621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak Liwko masz rację, trzeba odsiać te Twoje plewy.
    Wiesz interesuje mnie to cały czas, dlaczego ja nie pisze czasami ani jednego posta nawet kilka dni, czy napiszę kilka wieczorem a Ty siedzisz od rana do północka codziennie ?
    Coś ktoś wspominał że podobno po 2pln od posta płacą
    To chyba ja powinienem siedzieć tu co dzień i łapać tych jelonków a nie Ty ?
    Jakoś mi się to kłóci z logiką, jakoś tak na odwrót wychodzi, kto w końcu tu zarabia i na czym ?

  2. #6622

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie płatne profile ale czytać warto się nauczyć.
    Forum to nie Twoje śmietnisko, swoje śmieci spal w swoim kominku/
    Chcesz zrobić śmietnik z całego forum.
    Tutaj był bardzo duży porządek z którego Ty zrobiłeś gnojownik.
    Ludzie bardzo korzystają z tej wymiany poglądów i opinii a Ty chcesz zwyczajnie w tym przeszkadzać.
    Dziękuję Adminowi za reakcję, niech wróci porządek w tym wątku.
    Lobby pci trwa...za niedlugo beda pisac w watkach 'pokażcie swoje salony' ze pompki sa tansze niz niejeden ozdobny mebel...Zima nie dopisala a pompki trza sprzedac..

  3. #6623

    Domyślnie

    Nie, to są jakieś jaja. Wątek spokojny, ponad 300 stron, nagle wbija dwóch nawiedzonych, jeden maniak kominka, drugi, który najpierw w bambuko walił forumowiczów, a teraz od pół roku kończy z FM i skończyć nie może. Panie Admin do roboty. Przecież tskiego gnoju nikt nigdzie nie robi jak tych dwóch osobliwych osobników.
    Liwko banan bezterminowo, a Artur, no cóż. Skończ Waść w końcu, bo z tymi nowymi kontami to dziecinada i błazeństwo.
    piotr

  4. #6624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dla ciebie forum to łapanie klientów. Mnie prędzej czy później wywalą, ty będziesz nadał łowił jeleni. Kasa rządzi światem i tym forum. Ważny jest ten kto płaci, nie ten, któremu zależy na innych inwestorach.
    Większość forum jest zakłamanych, branże, lobby itd skutecznie mącą ludziom we łbach. Mądrzy są ci, którzy umieją oddzielić ziarno od plew.
    Masz rację, kasa rządzi tym światem, czego jesteś najlepszym przykładem. To forum nie. Tutaj to my przekazujemy sobie nawzajem sprawdzone informacje. Wszyscy robimy to bezinteresownie. Karoka i Kobra64 nie ukrywają tego, że pośrednio czy bezpośrednio utrzymują się z handlu węglem, często służą fachową poradą. Siła napędowa, autor tego wątku sam przyznał, że zaczyna handel węglem i poinformował o tym osoby zainteresowane.
    Jakbyś zrobił o co Cię prosiłem, wiedziałbyś że są paliwa typu jaret, jaret plus, retopal, ekoret.
    Jesteś jednym z tych, którzy za wszelką cenę chcą narzucić wszystkim jedyną słuszną drogę. W ten sposób podobna banda wyeliminowała żarówki (życzę Ci, żeby Ci się nigdy nie rozbiła energooszczędna żarówka - bo pewnie nawet w toalecie taką masz). Różni euroidioci próbują na siłę wszystko certyfikować i tworzyć na siłę rynek dla mega korporacji, tak stworzono rynek philpsowi na żarówki kompaktowe. Ty próbujesz mówić o jednej jedynie słusznej korporacji produkującej certyfikowany węgiel (certyfikaty są na tyle drogie, że skutecznie eliminują z rynku małych producentów, w zasadzie dlaczego nie są one za darmo? W moim rejonie chcą zamykać masarnie produkującą wędzoną kiełbasę bo zawiera za dużo substancji smolistych, za niedługo unia zmusi nas do jedzenia gów.. żeby tylko smak się zgadzał). Mamy już ślimaki które są rybami, marchewki które są owocami i więcej nam nie trzeba.
    Jeżeli masz jaja wstaw tu na forum skany lub fotki Twoich rachunków za prąd, za wszystkie miesiące. Jeżeli nie masz, poprostu nie pisz już więcej, oszczędź sobie wstydu i miej choć odrobinę szacunku dla ludzi.

  5. #6625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dlaczego nie ma jasno sformułowanych certyfikatów węgla? Dlaczego to na inwestorze spoczywa obowiązek jazdy od składu do składu żeby wybrać ten "lepszy" węgiel??? Dlaczego to inwestor musi sobie tym zaprzątać głowę???

  6. #6626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego nie ma jasno sformułowanych certyfikatów węgla? Dlaczego to na inwestorze spoczywa obowiązek jazdy od składu do składu żeby wybrać ten "lepszy" węgiel??? Dlaczego to inwestor musi sobie tym zaprzątać głowę???
    Twój post jest nie na temat, tu rozmawiamy o węglu i kto i gdzie kupił dobry czy zły. Twoje pytanie o certyfikaty na węgiel jest podobne do pytania o gwarancje na twoje pompy. Kupujesz tam gdzie masz gwarancje czy tam gdzie jest niska cena bez gwarancji?.
    Nie odpowiadaj na mój post, bo będzie nie w temacie, swoim postem chciałem ci zwrócić uwagę że piszesz nie na temat.
    Nie masz nic do pisania o węglu, nie kupujesz, nie używasz i nie doradzisz, robisz tu bagno.
    Będę pierwszy który przyciśnie ten trójkąt z wykrzyknikiem.



    Wracając do tematu grochu.
    Mix się skończył wczoraj wieczorem, Miałem problemy ze spaleniem bo zawieszał się do samego końca. Nie ważne jest w tym przypadku czy zasobnik ma podłączone dosuszanie czy nie, sam miał jest na tyle nieprzewiewny że powietrze które jest pompowane do zasobnika nie znajdzie ujścia przez ślimak. Wilgotny wsypiesz to będzie wilgotny do końca.
    Dzisiaj się biorę za przesypywanie do innych worków aby mógł się wysuszyć. Dodatkowa robota której nie brałem pod uwagę. Po wysuszeniu myślę że będzie o niebo lepiej, jednak pogoda nie pozwala na szybkie dosuszanie
    Swoją drogą jak by był taki mix oferowany w innych workach (przewiewnych) za parę zł więcej to pewnie bym się skusił na te przewiewne ale na początku kiedy przeprowadzałem rozmowy to dostałem informacje że w takich nie mają.
    Myślę że większość kupujących by kupowała w takich workach myśląc o dosuszeniu opału przed wsypaniem do zasobnika.

  7. #6627

    Domyślnie

    Cytat Napisał liwko Zobacz post
    dlaczego nie ma jasno sformułowanych certyfikatów węgla? Dlaczego to na inwestorze spoczywa obowiązek jazdy od składu do składu żeby wybrać ten "lepszy" węgiel??? Dlaczego to inwestor musi sobie tym zaprzątać głowę???
    co z twoimi rachunkami za prąd za rok 2013?

    Pokaż zdjęcia/skany!!!

  8. #6628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nikt z tych gównianych systemów nie zadał pytania ( a pytanie jest mega ważne dla wszzystkich węglowców) dlaczego to inwestor metodą prób i błędów musi wybierać między zatwardzeniem a sraczką???? Czy branża węglowa jest na tyle perfidna by ukrywać własności węgla???

    Zanim odpowiecie, zastanówcie się czy akurat ja nie mam racji?
    Nie masz!!!
    Ja ci powiem krótko.
    Inwestor jak zaczyna budowę to zazwyczaj kalkuluje budżet i wg niego dobiera jak to wszystko ma wyglądać.Skoro podejmuje decyzję,że będzie to kocioł węglowy to szuka odpowiedniego dla swojego domu.
    Czy to jest trudne do zrozumienia?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #6629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego nie ma jasno sformułowanych certyfikatów węgla? Dlaczego to na inwestorze spoczywa obowiązek jazdy od składu do składu żeby wybrać ten "lepszy" węgiel??? Dlaczego to inwestor musi sobie tym zaprzątać głowę???
    Są!!!
    Jak zaczniesz nim handlować to go dostaniesz.
    Ja handluję jednym a certyfikaty przychodzą mi regularnie co miesiąc z różnych firm do których składałem propozycje handlowe.Fakt , puszczają to z automatu ale są świeże.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #6630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Twój post jest nie na temat, tu rozmawiamy o węglu i kto i gdzie kupił dobry czy zły. Twoje pytanie o certyfikaty na węgiel jest podobne do pytania o gwarancje na twoje pompy. Kupujesz tam gdzie masz gwarancje czy tam gdzie jest niska cena bez gwarancji?.
    Nie odpowiadaj na mój post, bo będzie nie w temacie, swoim postem chciałem ci zwrócić uwagę że piszesz nie na temat.
    Nie masz nic do pisania o węglu, nie kupujesz, nie używasz i nie doradzisz, robisz tu bagno.
    Będę pierwszy który przyciśnie ten trójkąt z wykrzyknikiem.
    No i mylisz się. Temat jest o rankingu i takim rankingiem powinien być jasno określony certyfikat do każdej próbki węgla. Inwestor powinien wybrać węgiel o takim a takim certyfikacie, kupić, zasypać i szlus. A nie za każdym razem pieprzyć się z doborem odpowiedniego paliwa, zmianami nastawień, całą resztą obsługi. Mi oczywiście łatwo to mówić, ponieważ grzeję prądem, ale to wam, indywidualnym palaczom (lobby to nie na rękę) powinno zależeć żeby tak było.
    To wy indywidualni zastanówcie się, dlaczego lobby tak usilnie próbuje ze mną walczyć. Nie musicie dzisiaj, możecie za tydzień jak emocje opadną.

  11. #6631
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Minertu, daj se spokój. Po co bić pianę i dyskutować z kimś kto nie mając zielonego pojęcia w temacie zabiera się za doradztwo i jeszcze przekonany jest o jakiejś swojej misji . O ekologach pisze - że siłę mają. Że ekolodzy siłę mają to fakt. Np. zdołali zastopować budowę jednego z dwóch zbiorników retencyjnych na jednej z rzek i w 2010 powódź ludziom odebrała dorobek ich życia. Ci sami ludzie od kilku dni z przerażeniem w niebo patrzą - bo sytuacja się może powtórzyć. A w Polsce wody brakuje, bo większość wysokich fal płynie sobie wesolutko do Bałtyku - nie ma tej wody gdzie zatrzymać bo zbiorniki są be dla ekologów. A oni mają siłę. Ślepą, durną i szkodliwą dla społeczeństwa, ale zawsze to siła. Lobby z nim walczy - no takich jaj to dawno nie słyszałem. Megalomania niektórych osobników jest doprawdy odwrotnie proporcjonalna do siły ich intelektu. Liwko postrachem branży węglowej - KW SA, KHW i PKW SA zwierają szeregi żeby się przed jego wzniesioną prawicą bronić. Producenci kotłów już płatnych morderców zatrudnili. Ale Liwko Sprawiedliwy jest nieugięty, będzie prowadził swoją walkę aż do końca.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #6632

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Minertu, daj se spokój. Po co bić pianę i dyskutować z kimś kto nie mając zielonego pojęcia w temacie zabiera się za doradztwo i jeszcze przekonany jest o jakiejś swojej misji . O ekologach pisze - że siłę mają. Że ekolodzy siłę mają to fakt. Np. zdołali zastopować budowę jednego z dwóch zbiorników retencyjnych na jednej z rzek i w 2010 powódź ludziom odebrała dorobek ich życia. Ci sami ludzie od kilku dni z przerażeniem w niebo patrzą - bo sytuacja się może powtórzyć. A w Polsce wody brakuje, bo większość wysokich fal płynie sobie wesolutko do Bałtyku - nie ma tej wody gdzie zatrzymać bo zbiorniki są be dla ekologów. A oni mają siłę. Ślepą, durną i szkodliwą dla społeczeństwa, ale zawsze to siła. Lobby z nim walczy - no takich jaj to dawno nie słyszałem. Megalomania niektórych osobników jest doprawdy odwrotnie proporcjonalna do siły ich intelektu. Liwko postrachem branży węglowej - KW SA, KHW i PKW SA zwierają szeregi żeby się przed jego wzniesioną prawicą bronić. Producenci kotłów już płatnych morderców zatrudnili. Ale Liwko Sprawiedliwy jest nieugięty, będzie prowadził swoją walkę aż do końca.
    ale głupoty piszesz. w innym wątki sam byłeś tym ekologiem udowadniającym jaki to kociołek czysty. potem kawałek dalej pisałeś o niezbyt ekologicznym kiepsko ocieplonym domu 400 m2, że taki budujesz. a tutaj o zbiornikach retencyjnych . piszesz jak Ci pasuje, żeby pasowało pod Twój interes.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #6633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    I co mają zbiorniki retencyjnę do tematu węgla?

  14. #6634
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Są doskonałym przykładem tego, jak działalność niby - ekologów ( którzy Twoim zdaniem mają siłę i zrobią co trzeba - tak pisałeś kilka stron wcześniej ) może szkodzić interesowi społecznemu. A Ty imrahil zastanów się co piszesz. Dlaczego mój 400 m2 dom będzie niezbyt ekologiczny? Że spory? Takiego potrzebuję. Że nie na termos ocieplony? Mniej materiałów pójdzie na budowę, ich produkcja jest procesem energochłonnym i bardzo obciążającym środowisko. Ich utylizacja po zakończeniu okresu eksploatacji budynku też obojętna środowiskowo nie będzie. Że kocioł na ekogroszek prawidłowo prowadzony zużywa wielokrotnie mniej węgla do wyprodukowania 1 kWh niż elektrownia węglowa, szczególnie ta opalana węglem brunatnym, dowiodłem ponad wszelką wątpliwość. W kilku wątkach i w dyskusji z wieloma oponentami.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #6635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    No tak.
    Jak to jeden poseł powiedział,po co nam węgiel skoro mamy prąd?
    A on skąd się bierze?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #6636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    kobra64 cała ta ekologia jest śmiechu warta.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #6637

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    kobra64 cała ta ekologia jest śmiechu warta.
    no właśnie, wiec dlaczego kobra64 się na nią powołuje promując węgiel?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #6638

    Domyślnie

    imrahil potrafisz przeczytać ze zrozumieniem????

    Tytuł wątku:
    Ranking paliwa typu ekogroszek.

    Daj sobie na wstrzymanie.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 17-05-2014 o 12:50
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  19. #6639

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    imrahil potrafisz przeczytać ze zrozumieniem????

    Tytuł wątku:
    Ranking paliwa typu ekogroszek.

    Daj sobie na wstrzymanie.
    Mam wrazenie, ze koledzy grzejacy pradem maja chyba male 'siurki' i lecza w watkach o weglu (i nie tylko) swoje kompleksy

  20. #6640

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    no właśnie, wiec dlaczego kobra64 się na nią powołuje promując węgiel?
    Wszędzie wskazany jest zdrowy rozsądek. Szanowanie środowiska naturalnego a bezwarunkowe i bezwzględne bronienie każdego "byle badyla" to dwie różne sprawy. Każdego roku jak rozpoczynają się wakacje bandy podpuszczonych przez lobby ekologiczne naiwnych studencików, którzy na codzień mieszkają sobie na 10 piętrze w bloku, wyjeżdżają na wsie uczyć wieśniaków ekologii i obronić ich przed budową drogi, mostu, "czy co tam sie aktualnie buduje". Fajnie jest móc być przeciw i nieść kaganek oświaty "ciemnemu ludowi". Potem się wróci na uczelnie, na swoje cieplutkie 10 piętro 5 minut od metra/mksu, a ciemny lud będzie tam dalej mieszkał i zaprzęgiem konnym w zimie po chleb do sklepu jechał.

    Dziwne jest dla mnie niezmiernie, że wchodzicie akurat do wątku, gdzie piszą ludzie, którzy zakupili droższe kotły, kupują droższy węgiel tylko po to, aby spalał się w miarę czysto i ekologicznie. Coniektórzy posiadają urządzenia pomiarowe, gdzie sprawdza się efektywność spalania węgla, aby zmaksymalizować efektywność jego spalania - między innymi o tym w tym wątku się pisze (wy tego nie wiecie, bo żaden z Was tego nie czytał, tylko piszecie te swoje brednie niczym nie podparte) . Jeżeli rozmawiamy o zanieczyszczeniach, pouczcie właścicieli śmieciuchów, w których palą czym popadnie (zazwyczaj nawet nie węglem) i zasmradzają całą okolicę. Niestety nie jest to wasza grupa docelowa, ci ludzie nigdy nie będą Waszymi potencjalnymi klientami. Możecie od nich usłyszeć zazwyczaj krótkie spier....

    Jeżeli jesteście zainteresowani prowadzeniem takiej dyskusji, załóżcie oddzielny wątek, zapewne będzie sporo zainteresowanych. Ograniczcie się proszę do podania linka do tego wątku w naszym temacie o ekogroszku i przestańcie robić z siebie nawiedzonych pseudoekologów. Ponawiam prośbę o przedstawienie rachunków za prąd, za ubiegły rok. Chyba nie jest to dla Was problemem, a nam może otworzy oczy

Strona 332 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony