dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 372 z 677
Pokaż wyniki od 7.421 do 7.440 z 13530
  1. #7421
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Ja pale miałem z Piasta 23 MJ i takie większe kawałki to norma. Na szczęście palnik sobie z nimi radzi.
    Popiół ogólnie jest dość gruby i jest go dużo, trochę sklejonej szlaki też się trafi, ale tragedii nie ma, na palniku nic nie rośnie

  2. #7422

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja pale miałem z Piasta 23 MJ i takie większe kawałki to norma. Na szczęście palnik sobie z nimi radzi.
    Popiół ogólnie jest dość gruby i jest go dużo, trochę sklejonej szlaki też się trafi, ale tragedii nie ma, na palniku nic nie rośnie
    Czyli albo nie mam z Piasta albo mam jakiegoś mixa , bo bez mieszania z trocinami opał jest bardzo ciężki do spalania (skleja się w głębi palnika i wywala zupełnie niespalonego duże kawałki posklejanego węgla do podajnika).

    Nauczka aby najpierw wziąć na próbę , przed zamówieniem większej ilości ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #7423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Kaszpir wysusz go a przestanie się sklejać.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #7424
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli albo nie mam z Piasta albo mam jakiegoś mixa , bo bez mieszania z trocinami opał jest bardzo ciężki do spalania (skleja się w głębi palnika i wywala zupełnie niespalonego duże kawałki posklejanego węgla do podajnika).

    To rzeczywiście wygląda na bliżej nie określony mix.(może 19 z Piasta+ spiekający się silniejszy?)

    Moja 25 wypala się bardzo ładnie,jest trochę szlaki ale wszystko bez problemu zsuwa się z palnika.
    Popiołu 10-12%

  5. #7425

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Kaszpir wysusz go a przestanie się sklejać.
    Miał mam zupełnie suchy ...

    Mokre sa trociny i one się "wieszają" ..

    Po to kupiłem trociny aby jakoś ten miał spalić ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #7426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    To chcesz tym powiedzieć,że SPP nie potrafi tego miału spalić?Może inne ustawienia?
    A może palnik jest nieodpowiedni.Nie wiem,wiem tylko tyle,że wilgoć paliwa powoduje jego sklejanie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #7427

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    To chcesz tym powiedzieć,że SPP nie potrafi tego miału spalić?Może inne ustawienia?
    A może palnik jest nieodpowiedni.Nie wiem,wiem tylko tyle,że wilgoć paliwa powoduje jego sklejanie.
    Palnik mam "miałowy" APPM-1.

    Co do ustawień to próbowałem już wszystkiego ..
    Małego nadmuchu , dużego , krótkich czasów podawania , długich czasów podawania , różnych proporcji (czas/podawanie) i niestety opal skleja się w głębi już palnika w jeden duży kawał i blokuje "napowietrzanie" i wychodzą duże kawałki niespalonego zupełnie opału.
    Co ciekawe , poza tymi niespalonymi dużymi kawałkami reszta popiolu jest wzorcowa ...
    Zależnie od ustawień można było jedynie wpływac na wielkośc i ilość sklejonego opału.
    Jak dla mnie mam jakiegoś mixa albo nie jest to Piast ...

    Po dodaniu trocin nie tworza się już te spieki ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #7428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Możesz wkleić jakieś foto jak to wyglądało?
    A czy Twoja kotłownia ma dostateczną ilość świeżego powietrza?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #7429

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Możesz wkleić jakieś foto jak to wyglądało?
    A czy Twoja kotłownia ma dostateczną ilość świeżego powietrza?
    Na forum Boleckiego pisałem i nie chce mi się znów wszystkiego przepisywać

    Z innymi ekogroszkami nie miałem problemów , kiedyś na testy miałem też 30kg miału z Kareny i też było ok.
    Ostatnio miałem trochę problematyczny ekogroszkek podobno z Chwalowic , ale dośc szybko sobie poradziłem
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #7430
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    minertu
    Czy taki palnik jak GREN dalby rede z tym mialem , ma on jakies dodatkowe napowietrzanie w strefie przeciwzwoju slimaka czy tylko to co widac naciecia i dysze na zewnatrz jest gdzies wiecej o tym palniku jak on jest zbudowany

  11. #7431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie wiem czy dałby radę bo nie paliłem nim ( o ile sobie przypominam) miału.
    Palnika już nie mam.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #7432
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Testy grenia byly na groszku srednim z Chwalowic typ 32.1 IR5-20 i ladnie sie to dopalalo widzialem popiol na fotkach z relacji pracy palnika,jezeli masz jeszcze jakies dane o tym palniku to poslij na pw

  13. #7433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Gdzie to widziałeś?

  14. #7434

    Domyślnie

    Palił ktoś Pieklorz z Piekar?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PIEKLORZ_KWK_PIEKARY-worek.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	285627

  15. #7435

    Domyślnie

    Cytat Napisał icc Zobacz post
    Palił ktoś Pieklorz z Piekar?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PIEKLORZ_KWK_PIEKARY-worek.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	285627
    Pieklorz z Piekar to bardzo dobre paliwo.. ale drogie.aa a oryginalnie paczkowane bardzo drogie.... brałem trochę na próbę wypala się prawie idealnie.. lepszy niż Ekoret....ale podobnie wypala się sporo tańszy Retopal.. więc po co przepłacać....

  16. #7436
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    [QUOTEGdzie to widziałeś?][/QUOTE]
    Tu widzialem http://forum.muratordom.pl/showthrea...irmy-GRE%C5%83

  17. #7437

    Domyślnie

    Właśnie zakupiłem 3 worki eko z Bartexu, sprzedawanego w Leroyu. Cena bardzo atrakcyjna 640 zł tona. Węgiel lekko wilgotny, kamienny. Według oznaczeń na opakowaniu : popiół 8%, siarka 0,35%. Zobacymy jak się spala
    piotr

  18. #7438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BoyLer

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    36

    Domyślnie

    Może ktoś polecić jakiś dobry miał workowany do 50kW pieca szufladowego Stalmark? Region śląski (konkretnie Chorzów). We wcześniejszych latach jechałem na różnych ekogroszkach i raz było lepiej, raz gorzej, innym razem tragicznie Ostatni sezon był na miale sianym z Kareny i złego słowa powiedzieć nie mogę. Niestety jeśli chciał bym brać od nich z transportem to cena wzrasta o 100zł na tonie, a jeżdżenie samemu malutkim dostawczakiem (ładowność pół tony, czyli minimum raz na dwa tygodnie trzeba by jeździć) to sporo zachodu. Szczególnie, że teren na którym obecnie mają skład jest tak tragiczny, że traci się kupę czasu na dojazdy i ryzykuje zniszczeniem samochodu. Dlatego chciał bym znaleźć jakieś pewne źródło równie dobrego, albo i lepszego, miału w dobrej cenie i najlepiej z transportem. Może ktoś coś polecić? Może np taka firma jak Smart Trans? Tylko, że mają sporo miałów i trudno stwierdzić który był by najlepszy.
    Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

  19. #7439

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Właśnie zakupiłem 3 worki eko z Bartexu, sprzedawanego w Leroyu. Cena bardzo atrakcyjna 640 zł tona. Węgiel lekko wilgotny, kamienny. Według oznaczeń na opakowaniu : popiół 8%, siarka 0,35%. Zobacymy jak się spala
    Co to jest jakiś Retopal z Piasta?? daj foto worka.. jaka jest kaloryczność? bo cena bajka jak za polski kamienny.. chyba że to jakiś zwykły JARET, wskaż o który chodzi? :
    http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie...c-o,a1019.html

  20. #7440

    Domyślnie

    Trzeci od góry na liście. Zdjęcia nie zapodam, bo jestem kilka dni poza domem.
    Pozdrawiam.

    Na sklepie teraz w promocji niecałe 13 złotych za 20kg
    piotr

Strona 372 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony