dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 426 z 677
Pokaż wyniki od 8.501 do 8.520 z 13530
  1. #8501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    PRZESTRZEGAM przed VARMO !!!

    Pale drugi sezon, nigdy nie miałem problemów - spalałem groszki różne (czeskie, polskie, ruskie), miał, nawet trociny !!!
    Kupiłem dwa worki varmo - domieszałem do czeskiego - spaliło się rewelacyjnie ... ucieszony kupiłem 4 woreczki
    Zmieścił się w zasobniku czyli 60kg Varmo ~100kg normalnego grochu (objętościowo)- myślę sobie fajnie ...
    Przez pierwsze dwa dni super - 5-6kg/d ciepła woda + podgrzanie wieczorem podłogówki - rewelacja !!!

    Do dzisiaj ... dziwny zapach dochodził z kotłowi, poszedłem sprawdzić - dobrze że mnie "ckneło"

    TO "CUDOWNE" PALIWO "DOSTAŁO" SAMOZAPŁONU W KOSZU !!! Poniżej zdjęcia po opróżnieniu zasobnika :

    Załącznik 313575Załącznik 313576Załącznik 313577Załącznik 313578


    Filmik :
    https://youtu.be/LBkGAAYUipY


    Troszkę się zdenerwowałem ... !@#!@! Raz że to co zostało w koszu już się częściowo wypaliło , dwa ...
    Dobrze że uszczelka w koszu wytrzymała ...
    Nie jesteś pierwszy.
    Mój klient kupił to i spalał w RBR na grupowym i źle się to skończyło. Poparzona ręka , nos, policzki. Varmo ma kopa bo też go testowałem ale warunek, proces spalania musi być nieprzerwany .
    U nas cena chyba 730 zł.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #8502

    Domyślnie

    pytanie - jak to jest z domem pozostawionym bez opieki przy zimowym wyjeździe? jeszcze niedawno ktoś tu pisał, że to nie problem, teraz się okazuje, że jednak problem. czyli jak? dobieramy inne paliwo na lato, inne na jesień, inne na zimę, inne na zimowy wyjazd (bo niektóre się zapalają poza kotłem)?

  3. #8503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Varmo to nowe paliwo. Wypuszczone na rynek na pałę.

    Za to obecne Chwałowice to prawie bajka. Nie na darmo przyznano im Eco.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #8504

    Domyślnie

    to jaki parametr te chwałowice tak wyśrubowały? że dostali certyfikat? rozumiem że jest sporo lepszy od Pieklorza z Piekar?
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 18-04-2015 o 16:49

  5. #8505

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    pytanie - jak to jest z domem pozostawionym bez opieki przy zimowym wyjeździe? jeszcze niedawno ktoś tu pisał, że to nie problem, teraz się okazuje, że jednak problem. czyli jak? dobieramy inne paliwo na lato, inne na jesień, inne na zimę, inne na zimowy wyjazd (bo niektóre się zapalają poza kotłem)?
    A kto każe kupować różne opały na różne pory roku ???

    Wystarczy jeden węgiel i to wcale nie o najwyższej kaloryczności ...

    I tyle ...

    A Varmo ? Juz kiedyś Kobra testował i lepiej tego nie tykać i dać sobie spokój z takimi "wynalazkami" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #8506

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A kto każe kupować różne opały na różne pory roku ???
    pewnie nikt nie każe, ale tak jest najbardziej optymalnie. takie moje spostrzeżenia.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Lulas
    Na początku DTR masz rozpis kilku wybranych paliw.
    Jaret czy Retopal ok, jak dom zamieszkały i wygrzany. Na budowę ich wybór to średni pomysł. Teraz musisz grzać...

    Zapytaj czy mają Jaret-Plus albo jakiś ich miks paliw, tak mniej-więcej min.25MJ pod 27MJ. Kup na próbę z 5woreczków.

    Jak chcesz pracować w grupowym na budowie, to zmień zakres na min.12kW-max.12kW lub nawet min.12kW-max.16kW. Do tych mocy sterownik miał wyjściowo ustawiony nadmuch.
    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Szukam paliwa na okres letni i tyle w temacie
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #8507
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

    Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".
    Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.
    Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).
    Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

    I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...
    Tzn że to jedni i ci sami sprzedawcy?

  8. #8508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jendrek1

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Ksaweroów
    Kod pocztowy
    95-054
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    PRZESTRZEGAM przed VARMO !!!

    Pale drugi sezon, nigdy nie miałem problemów - spalałem groszki różne (czeskie, polskie, ruskie), miał, nawet trociny !!!
    Kupiłem dwa worki varmo - domieszałem do czeskiego - spaliło się rewelacyjnie ... ucieszony kupiłem 4 woreczki
    Zmieścił się w zasobniku czyli 60kg Varmo ~100kg normalnego grochu (objętościowo)- myślę sobie fajnie ...
    Przez pierwsze dwa dni super - 5-6kg/d ciepła woda + podgrzanie wieczorem podłogówki - rewelacja !!!

    Do dzisiaj ... dziwny zapach dochodził z kotłowi, poszedłem sprawdzić - dobrze że mnie "ckneło"

    TO "CUDOWNE" PALIWO "DOSTAŁO" SAMOZAPŁONU W KOSZU !!! Poniżej zdjęcia po opróżnieniu zasobnika :

    Załącznik 313575Załącznik 313576Załącznik 313577Załącznik 313578


    Filmik :
    https://youtu.be/LBkGAAYUipY


    Troszkę się zdenerwowałem ... !@#!@! Raz że to co zostało w koszu już się częściowo wypaliło , dwa ...
    Dobrze że uszczelka w koszu wytrzymała ...
    Mam pytanie; czy zasobnik posiada dosuszanie, może dopływ tlenu od strony zasobnika był przyczyną zapłonu.

  9. #8509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Varmo to nowe paliwo. Wypuszczone na rynek na pałę.

    Za to obecne Chwałowice to prawie bajka. Nie na darmo przyznano im Eco.
    minertu. Proszę . Powiedz tak bezinteresownie. Czy Chwałowice obecnie nprawdę są takie bezkonkurencjjne? Jestem na etapie kupna na nastepny sezon i myślę o Piekarach i Wesołej. Co Ty na to? Pozdrawiam.

  10. #8510
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendrek1 Zobacz post
    Mam pytanie; czy zasobnik posiada dosuszanie, może dopływ tlenu od strony zasobnika był przyczyną zapłonu.
    To cudowne paliwo to jest totalny szajs. Na forum Boleckiego jest topic mający w tytule coś o pelletach. Tam pozwoliłem sobie opisać wrażenia po spaleniu testowej ilości tego cuda. zainteresowanym polecam lekturę.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  11. #8511

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    pewnie nikt nie każe, ale tak jest najbardziej optymalnie. takie moje spostrzeżenia.
    A jakie Ty możesz mieć spostrzeżenie jak nie palisz węglem ?

    Moje spostrzeżenie takie od 4 lat , że starczy JEDEN rodzaj opału (miał/ekogroszek) i wcale nie musi on być bardzo kaloryczny ...

    Osobiście uważam że nie ma sensu kupować najbardziej kalorycznych węgli , bo zyski w "kaloryczności" w większości nie rekompensują dużo wyższej ceny zakupu ...

    No chyba że ktoś ma bardzo stary dom , nie ocieplony , to wtedy kaloryczność ma duże znaczenie ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 18-04-2015 o 22:43
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #8512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A jakie Ty możesz mieć spostrzeżenie jak nie palisz węglem ?

    Moje spostrzeżenie takie od 4 lat , że starczy JEDEN rodzaj opału (miał/ekogroszek) i wcale nie musi on być bardzo kaloryczny ...

    Osobiście uważam że nie ma sensu kupować najbardziej kalorycznych węgli , bo zyski w "kaloryczności" w większości nie rekompensują dużo wyższej ceny zakupu ...

    No chyba że ktoś ma bardzo stary dom , nie ocieplony , to wtedy kaloryczność ma duże znaczenie ...
    i duża ilość darmowego koksu.. zimy są teraz cieniutkie i styknie opał nawet poniżej 20MJ.. a 25MJ to już hardcore na te ciepłe zimki...

  13. #8513

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    minertu. Proszę . Powiedz tak bezinteresownie. Czy Chwałowice obecnie nprawdę są takie bezkonkurencjjne? Jestem na etapie kupna na nastepny sezon i myślę o Piekarach i Wesołej. Co Ty na to? Pozdrawiam.

    Testowałem ostatnio 2 worki Wesołej (50kg) i było prawie pół popielnika koksu przy bardzo malutkim nadmuchu.... wątpię aby Chwałowice z dnia na dzień rozwiązły problem kiepskiej jakości naszego drogiego ekogroszku.... chyba że wydobyli perpetuum mobile

  14. #8514

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    minertu. Proszę . Powiedz tak bezinteresownie. Czy Chwałowice obecnie nprawdę są takie bezkonkurencjjne? Jestem na etapie kupna na nastepny sezon i myślę o Piekarach i Wesołej. Co Ty na to? Pozdrawiam.
    Wypróbuj opał z marcela teraz jest w promocji
    RBR EKOUNIWERSAL-23KW
    https://esterownik.pl/remote/1389

  15. #8515

    Domyślnie

    Cytat Napisał henry-x Zobacz post
    Wypróbuj opał z marcela teraz jest w promocji
    spiekalność 40 -55 retorta tego nie łyknie

  16. #8516
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    minertu. Proszę . Powiedz tak bezinteresownie. Czy Chwałowice obecnie nprawdę są takie bezkonkurencjjne? Jestem na etapie kupna na nastepny sezon i myślę o Piekarach i Wesołej. Co Ty na to? Pozdrawiam.
    Tak po ludzku żal mi jest was chłopy
    Chociaż z jednej strony przypominają mi się cudowne młodzieńcze lata 80-te,gdzie do Kasprzaka przekomarzało się,że BASF jest lepszy od TDK czy SONY a koledzy uważali inaczej ale z drugiej strony czy dzisiaj się ktoś kogoś pyta czy na BP czy LOTOS czy SHELL jest lepsze paliwo a kasy idzie na nie sporo ?
    Myślałem,że XX wiek i lata 80-te minęły bezpowrotnie a tu proszę jaka niespodzianka,są ludzie kultywujący tradycję i historię nawet we wspólczesnych domach
    Co by w temacie,na mojej ulicy,jakieś 20 domów,oprócz typowych syfiarzy,łyka ten sam ekosyf z jednego źródła,nazwy nie podam ale koszt to 930zł i żaden nie narzeka.
    Co prawda zużycie mają jak na 3 domy powinno być ale to u was norma,i żaden nie narzeka ale jest w szoku przy moim domu

    Swoją drogą,gdybym grzał ekosyfem to pakuję pierwszy lepszy do zasobnika,a jak nie będzie hulało to wołam instalatora a ramach gwarancji bo nie hula i nie grzeje,wszak to miało być "prawie" bezobslugowe grzanie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-04-2015 o 01:09

  17. #8517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    an2lec

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-207
    Posty
    128

    Domyślnie

    Arturo72 jak już zmyślasz to postaraj się bardziej. Twoi sąsiedzi chyba u Ciebie pobierali lekcje ekonomii skoro na Śląsku płacą 930zł za tonę węgla.
    Ostatnio edytowane przez an2lec ; 19-04-2015 o 09:44
    W teorii nie ma różnicy między teorią, a praktyką. W praktyce jest.

  18. #8518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Czy producent Twego kotła w DTR wspomniał (ostrzegł), że zastosowana przez niego metoda osuszania opału w zasobniku, może być niebezpieczna ?.
    W takim razie co się stanie jak w okolicach palety tego cud paliwa postawie dwa otwarte woreczki przy zetce ? Też mam się bać ?

    Osuszanie jakiś dziwnym trafem nie spowodowało zapłonu groszku, miału, trocin , mieszanin groszku,miału i trocin w różnych proporcjach.

    Tylko cud varmo samospaliło się w koszu.

    Na opakowaniu VARMO nie ma informacji : nie nadaje się do kotłów z osuszaniem paliwa w koszu ... Ja nie muszę znać składu cud paliwa ...

    Na stronie producenta też takowego info nie było - zrobiłem sobie kopie stronki na wszelki wypadek

    Za stronką producenta :

    "Pelet węglowy VARMO Ø12 – 16mm, długość 10-30mm jest paliwem węglowym alternatywnym w stosunku do węgla ekogroszku. Przeznaczony jest do nowoczesnych kotłów z automatycznym podawaniem paliwa, czyli kotłów z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Ze względu na dużą ilość konstrukcji kotłów oraz systemów podawania paliwa przebieg procesu spalania VARMO w poszczególnych kotłach może się różnić."

    Może się różnić - jednemu poparzy twarz i ręce, innemu spali zasobnik a jeszcze innemu domek.

    Wycinek karty charakterystyki produktu ze strony VARMO :

    1. Identyfikacja substancji / mieszaniny i identyfikacja przedsiębiorstwa
    1.1. Identyfikacja produktu:
    Nazwa handlowa produktu: Pelet węglowy VARMO
    Kraj pochodzenia: Polska
    1.2. Istotne zastosowania substancji lub mieszaniny oraz zastosowania odradzane:
    Zastosowanie zidentyfikowane: Pelet opałowy
    Zastosowanie odradzane: Nie określono

    Andrzeju wiem że lubisz eksperymenty - zasyp sobie w swoim kociołku VARMO i spróbuj grzać tylko CWU ... Niech "postoi" sobie w zasobniku troszkę ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  19. #8519

    Domyślnie

    Cytat Napisał an2lec Zobacz post
    Arturo72 jak już zmyślasz to postaraj się bardziej. Twoi sąsiedzi chyba u Ciebie pobierali lekcje ekonomij skoro na Śląsku płacą 930zł za tonę węgla.
    mój znajomy płaci 800-900 zł/t na Śląsku. albo kłamie, żeby pokazać, że jego stać na takie ogrzewanie. na pewno nie szuka paliwa w necie, tylko kupuje, ładuje i wynosi popiół. spala 4 tony na stary, ale ocieplony dom 120 m2. jest zadowolony, ale twierdzi że to drogie ogrzewanie.

    w starym nieizolowanym domu ojciec paląc od góry w starym śmieciuchu schodzi do kotłowni raz dziennie. zamawia węgiel bez żadnych poszukiwań, wsypują go do bunkra (trzeba posprzątać resztki, co zajmuje pół godziny). zaglądając na sterowniki niektórych tutaj zdarzyło mi się zobaczyć, że codziennie przełączają w manuala. do tego poszukiwania opału w necie, pewnie telefony do składów, może wycieczki samochodem do składów , fotografowanie, wątpliwości (czy to na pewno Wesoła?) itd. w sumie to spędzacie chyba więcej czasu na sprawach związanych z kotłownią niż ludzie palący prawidłowo w starych śmieciuchach. Arturo ma niestety rację.

    a teraz jeszcze to paliwo zapalające się w podajniku i rdzewiejące zasobniki. jakieś samoróbki, nawiercania, malowanie itd.
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 19-04-2015 o 08:36
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #8520

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    mój znajomy płaci 800-900 zł/t na Śląsku. albo kłamie, żeby pokazać, że jego stać na takie ogrzewanie. na pewno nie szuka paliwa w necie, tylko kupuje, ładuje i wynosi popiół. spala 4 tony na stary, ale ocieplony dom 120 m2. jest zadowolony, ale twierdzi że to drogie ogrzewanie.

    w starym nieizolowanym domu ojciec paląc od góry w starym śmieciuchu schodzi do kotłowni raz dziennie. zamawia węgiel bez żadnych poszukiwań, wsypują go do bunkra (trzeba posprzątać resztki, co zajmuje pół godziny). zaglądając na sterowniki niektórych tutaj zdarzyło mi się zobaczyć, że codziennie przełączają w manuala. do tego poszukiwania opału w necie, pewnie telefony do składów, może wycieczki samochodem do składów , fotografowanie, wątpliwości (czy to na pewno Wesoła?) itd. w sumie to spędzacie chyba więcej czasu na sprawach związanych z kotłownią niż ludzie palący prawidłowo w starych śmieciuchach. Arturo ma niestety rację.

    a teraz jeszcze to paliwo zapalające się w podajniku i rdzewiejące zasobniki. jakieś samoróbki, nawiercania, malowanie itd.

    bardzo dziwne - ja kupiłem w zeszłym (2013/2014) sezonie 2T groszku płukanego po 750PLN/T workowanego z teleportacją do kotłowni, w tym który się nie chce skończyć (wczoraj sypał śnieg) spalałem odsiewkę z trocinami , workowana za 400PLN/T z teleportacją do kotłowni. Wszytko na lokalnym składzie - bez internetu.

    Koszt CO w nowym domku 145m2 + koszt CWU -> 800-900PLN (wrzesień 2014 - marzec 2015)

    Nie mieszkam na Śląsku.

    To że chciałem spróbować nowego ekologicznego cud paliwa - to mój jednych grzech - trzeba było spalać to co spalałem do tej pory
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 426 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony