dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 429 z 677
Pokaż wyniki od 8.561 do 8.580 z 13530
  1. #8561
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Sprzedawca ze statusem dilera bądź autoryzowanego sprzedawcy Taurona Wydobycie robi mieszankę, oddaje do badania, Tauron Wydobycie ją certyfikuje i nadaje prawo do posługiwania się nazwą handlową Jaret Plus.
    To mi wystarcza.I o tym pisałem.Jeśli jest choć cień szansy,że tak się to odbywa-wolę taki "cyrk",niż cyrk na placu Pana Zenka.
    I proszę,nie odpisuj na moje posty.Błagam.
    Czuję się lekko zakłopotany.Opuściłem forum Boleckiego ze względu na Ciebie.Więc uszanuj moją prośbę.Proszę.

  2. #8562
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ucieczka z tego czy innego forum nie uprawnia Cię do wypisywania bzdur na innym. Obrażony faktem że ktoś - czy nawet większość - ośmiela się z Tobą nie zgadzać zawinąłeś ogon i w nogi. To nie jest rozwiązanie. Tym bardziej że po drodze zdążyłeś poobrażać całkiem sporo osób. Dlatego postanowiłem tępić Twoje brednie gdziekolwiek się na nie natknę. Są szkodliwe i jako takie należy je tępić.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #8563
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ucieczka z tego czy innego forum nie uprawnia Cię do wypisywania bzdur na innym. Obrażony faktem że ktoś - czy nawet większość - ośmiela się z Tobą nie zgadzać zawinąłeś ogon i w nogi. To nie jest rozwiązanie. Tym bardziej że po drodze zdążyłeś poobrażać całkiem sporo osób. Dlatego postanowiłem tępić Twoje brednie gdziekolwiek się na nie natknę. Są szkodliwe i jako takie należy je tępić.
    Napisałem ci tu wcześniej odpowiedź, ale była zbyteczna.Nie chcę się zniżać do twego poziomu.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 22-04-2015 o 15:37

  4. #8564

    Domyślnie

    I jak ktoś już zaopatrzył się tego pieklorza chwałowickiego? faktycznie taka bajka i spalanie bezproblemowe?

  5. #8565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Ja się dzisiaj zaopatrzyłem u "wujka" Putina w 3t groszku Extra 26MJ/kg po 610zł luzem.
    Towar ładny i suchy jak pieprz.
    Niedawno skończyłem wrzucać do kotłowni.(namęczyłem się)
    Sajgon taki,że jutro będę miał pół dnia roboty,żeby to wszystko z sufitu,ścian,rur, posadzki i wszystkich zakamarków poomiatać i chociaż z grubsza umyć.
    Brrrr

  6. #8566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Ja się dzisiaj zaopatrzyłem u "wujka" Putina w 3t groszku Extra 26MJ/kg po 610zł luzem.
    Towar ładny i suchy jak pieprz.
    Niedawno skończyłem wrzucać do kotłowni.(namęczyłem się)
    Sajgon taki,że jutro będę miał pół dnia roboty,żeby to wszystko z sufitu,ścian,rur, posadzki i wszystkich zakamarków poomiatać i chociaż z grubsza umyć.
    Brrrr
    daj znać jak wrażenia jak już będziesz palił....

  7. #8567

    Domyślnie

    Panowie , gdzie najkorzystniej zamówić wysyłkowo 3t eko Chwałowice do pieca Rbr ?

  8. #8568
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    Panowie , gdzie najkorzystniej zamówić wysyłkowo 3t eko Chwałowice do pieca Rbr ?
    Przeglądnij tę ofertę: https://sprzedajemy.pl/ekogroszek-we...ffers&offset=0
    Ostatnio edytowane przez kalfred ; 26-04-2015 o 15:31 Powód: niedokończona

  9. #8569

    Domyślnie

    U nas na lokalnym składzie pojawił się Ekomiał Rokita z Piasta 25MJ - niecałe 600zł za luz... praktycznie zero pyłu.. sam groszek.. tyle że jest sporo grubszych kawałków więc do fajki i ślimaka stalowego nie bardzo.... ale znajomy bierze, bo ma żeliwny i rynnę i jest zadowolony....

  10. #8570

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazoss Zobacz post
    Panowie , gdzie najkorzystniej zamówić wysyłkowo 3t eko Chwałowice do pieca Rbr ?

    Podbijam pytanie, dzisiaj akurat dostałem ofertę na maila z Bartexu, gdzie za Chwałowice pakowane wołają 865 i jest to w tej chwili najdroższy ekogroszek w ich ofercie, czyżby magia internetu już zadziałała? W tym roku węgiel na przyszły rok muszę kupić już w maju.

  11. #8571

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Podbijam pytanie, dzisiaj akurat dostałem ofertę na maila z Bartexu, gdzie za Chwałowice pakowane wołają 865 i jest to w tej chwili najdroższy ekogroszek w ich ofercie, czyżby magia internetu już zadziałała? W tym roku węgiel na przyszły rok muszę kupić już w maju.
    - musiałeś spełnić jakieś wymagania że taka cena - stały klient? ta cena to już z wysyłką? czy odbiór osobisty?
    - tylko że ten silver jak pytałem to jest mieszanka : chwałowice, piast i wesoła
    - jak najdroższy? jak Ekoret i Gold są droższe....
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 28-04-2015 o 10:44

  12. #8572
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hehe a może jest tak, że jak kiedyś numer 1 była Wesoła to GOLD tez Wesoła... jak teraz chodzą słuchy że dobre Chwałowice to GOLD Chwałowice

  13. #8573

    Domyślnie

    - za tymi handlarzami nie trafisz.. na stronie co innego, przez telefon co innego i na e-maila też coś innego.. tylko oni znają skład tych mieszanek

    - teraz doczytałem 865zł... pierwsze skojarzenie było 765zł i dlatego pytałem czemu tak tanio

    - widać teraz nadeszła kampania promocyjna na chwałowice

    - niedługo może Piast zamieni się w GOLDA
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 28-04-2015 o 13:32

  14. #8574
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    - za tymi handlarzami nie trafisz.. na stronie co innego, przez telefon co innego i na e-maila też coś innego.. tylko oni znają skład tych mieszanek

    - teraz doczytałem 865zł... pierwsze skojarzenie było 765zł i dlatego pytałem czemu tak tanio

    - widać teraz nadeszła kampania promocyjna na chwałowice

    - niedługo może Piast zamieni się w GOLDA
    Jestem również na etapie szukania dostawcy i otrzymałem ofertę Chwałowice luz 660zł/T + transport. Czekam jednak na Piekary oferowanego przez innego dostawcę, które mają byc dostepne po długim wekendzie. Tymczasem testuję Czechowice.

  15. #8575

    Domyślnie

    Witam. Trochę mnie tu nie było, ceny pewnie spadły przez ten czas. W związku z tym chciałem zapytać, czy jest możliwa cena 640zł za ekogroszek (lub groszek) z kopalni wesoła. W tym miesiącu chciałbym trochę kupić na zimę i szukam czegoś do palenia dobrego i w miarę taniego. Widzę też że pojawiły się nowe węgle w sprzedaży. Co w związku z tym jest godne uwagi na nowy sezon?

  16. #8576

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Na palnik go,okna na oścież i patrz co masz na palniku.Sauna w domu się przyda.a co kupiłeś- zobaczysz sam.
    Składy z workowanym opałem "niby" z kopalni,radze omijać.Sami nie wiedzą co tam mają.
    Mieszanka.To towar ma być od dystrybucji,oryginalny worek jak kopalnia na stronie pokazuje.
    Luzak-walisz w ciemno.
    Widzisz, to jest tak: Kupiłem raz w swoim życiu węgiel pakowany na kopalni i był to zdecydowanie najgorszy/najbardziej problemowy opał jakim paliłem. Wszystkie inne były conajmniej łatwiejsze w spaleniu. Ostatnie dwa sezony paliłem węglem z Bartexu w ładnych workach, w brzydkich workach i paliło się ładnie. Teraz pewnie też od nich kupię, bo lokalny skład na starcie praktycznie przekreślił swoje szanse. Cena mnie zachęciła (640 za wesołą luzem) ale najlepsze było "wesoła to doby węgiel, sami go wozimy, prawie tak dobry i mocny jak piast". Tak mnie tym zastrzelili że nawet nie poszedłem węgla oglądać i teraz żałuję, bo pewnie to nawet nie ekogroszek. Do składu mam 1km. Szkoda. Jak do tej pory sprawdzonymi dostawcami byli również Karena i kilku innych dostawców. Niestety żałuję że nie mam takich sąsiadów jak kobra64 lub Suspenser.

  17. #8577
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    W poprzednim poście pisałem że otrzymałem od pewnego dostawcy trzy worki po 20kg groszku do przetestowania i chciałbym się podzielić swoją opinia.
    1) groszek z Piasta - spala się czysto, bez sadzy i spieków. Popiół wagowo w granicach 10-12%, bez niedopałów. Stosunkowo niska kaloryczność, zużycie 0,81kg/godz.
    2) Silesja z Czechowic - dużo sadzy mimo znacznego podbicia nadmuchu(5-6%), mocno kopci. popiołu ok.10% w tym połowa niedopałów - spieków koksowych. Kaloryczność porównywalna z poprzednim, zużycie 0,92kg/godz.
    3)Groszek z kop. Wesoła - w porównaniu z tym którym paliłem zimą, znacznie gorszy. Mniej sadzy niż z groszku z Czechowic, znacznie mniej popiołu - 5-6% w tym połowa niedopałów w postaci spieków koksowych. Kaloryczność trochę wyższa od poprzedniego, zużycie ok 0,8kg/godz.
    Nadmieniam, że w przypadku dokonania tego testu w warunkach zimowych może należałoby zweryfikować opinię. Na razie czekam na eko-groszek z Piekar i wtedy podejmę decyzję co kupić. A może ma ktoś inne spostrzeżenia, czy może coś polecić? Pisz na forum lub na priwa.

  18. #8578

    Domyślnie

    Cytat Napisał vaster Zobacz post
    Widzisz, to jest tak: Kupiłem raz w swoim życiu węgiel pakowany na kopalni i był to zdecydowanie najgorszy/najbardziej problemowy opał jakim paliłem. Wszystkie inne były conajmniej łatwiejsze w spaleniu. Ostatnie dwa sezony paliłem węglem z Bartexu w ładnych workach, w brzydkich workach i paliło się ładnie. Teraz pewnie też od nich kupię, bo lokalny skład na starcie praktycznie przekreślił swoje szanse. Cena mnie zachęciła (640 za wesołą luzem) ale najlepsze było "wesoła to doby węgiel, sami go wozimy, prawie tak dobry i mocny jak piast". Tak mnie tym zastrzelili że nawet nie poszedłem węgla oglądać i teraz żałuję, bo pewnie to nawet nie ekogroszek. Do składu mam 1km. Szkoda. Jak do tej pory sprawdzonymi dostawcami byli również Karena i kilku innych dostawców. Niestety żałuję że nie mam takich sąsiadów jak kobra64 lub Suspenser.
    heheh pewnie ta Wesoła jest Jaretopodobna... nawet nie potrafią ściemniać

  19. #8579

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    W poprzednim poście pisałem że otrzymałem od pewnego dostawcy trzy worki po 20kg groszku do przetestowania i chciałbym się podzielić swoją opinia.
    1) groszek z Piasta - spala się czysto, bez sadzy i spieków. Popiół wagowo w granicach 10-12%, bez niedopałów. Stosunkowo niska kaloryczność, zużycie 0,81kg/godz.
    2) Silesja z Czechowic - dużo sadzy mimo znacznego podbicia nadmuchu(5-6%), mocno kopci. popiołu ok.10% w tym połowa niedopałów - spieków koksowych. Kaloryczność porównywalna z poprzednim, zużycie 0,92kg/godz.
    3)Groszek z kop. Wesoła - w porównaniu z tym którym paliłem zimą, znacznie gorszy. Mniej sadzy niż z groszku z Czechowic, znacznie mniej popiołu - 5-6% w tym połowa niedopałów w postaci spieków koksowych. Kaloryczność trochę wyższa od poprzedniego, zużycie ok 0,8kg/godz.
    Nadmieniam, że w przypadku dokonania tego testu w warunkach zimowych może należałoby zweryfikować opinię. Na razie czekam na eko-groszek z Piekar i wtedy podejmę decyzję co kupić. A może ma ktoś inne spostrzeżenia, czy może coś polecić? Pisz na forum lub na priwa.
    Testowałem ostatnio Piekary i nie polecam - sporo popiołu i spieków koksowych, za to Ekoret malina...

  20. #8580
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam,
    co polecacie na lato do ogrzewania wody( jaki ekogroszek)? Palił ktoś może groszkomiałem z Kareny?
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4242/
    Dom z 1960r.
    100m.kw podłogówki, 60 m.kw grzejniki. Dach wełna 21cm 0,034lambda. Ściany 10cm styropian.

Strona 429 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony