dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 433 z 677
Pokaż wyniki od 8.641 do 8.660 z 13530
  1. #8641

    Domyślnie

    kosiorek250 -w takim razie jak dasz radę to zrób jakieś fotki i zdaj relację jak się pali, kaloryczność, popiół, czy nie ma dużo miału lub innych zanieczyszczeń.. też brałeś ten mocniejszy EXTRA 26MJ?
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 28-05-2015 o 21:41

  2. #8642

    Domyślnie

    kaszpir007 i jak dojechał groch?

  3. #8643

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    kosiorek250 -w takim razie jak dasz radę to zrób jakieś fotki i zdaj relację jak się pali, kaloryczność, popiół, czy nie ma dużo miału lub innych zanieczyszczeń.. też brałeś ten mocniejszy EXTRA 26MJ?

    postaram sie zdac relacje...tak brałem ten extra... ale juz podniesli cene na 730 zł

  4. #8644

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorek2508 Zobacz post
    postaram sie zdac relacje...tak brałem ten extra... ale juz podniesli cene na 730 zł
    w Energo jest stara cena :
    http://energobielsk.pl/s,home,1.html

  5. #8645

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    kaszpir007 i jak dojechał groch?
    Nie dojechał ...

    Wysłali w środę kurierem (Poczta Polska) , ale z mojego doświadczenia wiem że ten kurier się "ślimaczy".

    Specjalnie wziąłem urlop i bym się wkurzył jakby dziś nie dotarł ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #8646

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie dojechał ...

    Wysłali w środę kurierem (Poczta Polska) , ale z mojego doświadczenia wiem że ten kurier się "ślimaczy".

    Specjalnie wziąłem urlop i bym się wkurzył jakby dziś nie dotarł ...
    ale za to może zostaniesz uraczony super towarem... daj znać co i jak.
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 29-05-2015 o 18:33

  7. #8647

    Post

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    ale za to może zostaniesz uraczony super towarem... daj znać co i jak.
    pzdr.
    Na razie to jestem bo specjalnie zależało mi aby opał przyszedł w czwartek lub ostatecznie w piątek.
    I wysłali 2 tony kurierem (Poczta Polska) w środę i nie dojechało ...

    Zapewne w poniedziałek okaże się że kurier przyjedzie a nikogo w domu nie będzie wtedy , a nie ma mowy aby zostawił u sąsiadów ...
    Bo to nie jest mała paczuszka ....

    Ehhh ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #8648
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie dojechał ...

    Wysłali w środę kurierem (Poczta Polska) , ale z mojego doświadczenia wiem że ten kurier się "ślimaczy".

    Specjalnie wziąłem urlop i bym się wkurzył jakby dziś nie dotarł ...
    Kaszpir,podziwiam Twoją wersję oszczędzania.Jest nieoszczędna,ale jest o czym pisać.
    Pozdrawiam.

  9. #8649

    Domyślnie

    Energo.. ceny w górę... za tyle już chyba się nie opyla...:
    http://wegiel.nazwa.pl/

  10. #8650

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Na razie to jestem bo specjalnie zależało mi aby opał przyszedł w czwartek lub ostatecznie w piątek.
    I wysłali 2 tony kurierem (Poczta Polska) w środę i nie dojechało ...

    Zapewne w poniedziałek okaże się że kurier przyjedzie a nikogo w domu nie będzie wtedy , a nie ma mowy aby zostawił u sąsiadów ...
    Bo to nie jest mała paczuszka ....

    Ehhh ...
    dojechał?

  11. #8651

    Domyślnie

    Chyba jeszcze nosi od sąsiada

  12. #8652

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Chyba jeszcze nosi od sąsiada
    Albo zniósł i nie ma już siły usiąść przed klawiaturą

  13. #8653

    Domyślnie

    A może słów brak na to co dotarło

  14. #8654

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A może słów brak na to co dotarło
    Nie jest tak źle. Teraz tylko czy to się będzie paliło

  15. #8655

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    dojechał?
    Dojechał.

    Sam kurier Ok , wpakował opał tam gdzie chciałem.

    Ale zacznę do tego co mnie lekko wkurzyło

    Otóż firma Energo "zaoszczędziła" na jakości palet , nie wiem czy jakieś z odzysku , czy jakieś niskiej jakości , ale pierwsza tona przyszła na dwóch paletach (jedna paleta na drugiej) i chyba dwie połamane i sama zawartość położona na palecie była mocno przechylona i był problem ze zdjęciem z samochodu aby się nie wywróciła , ale kurier jakoś sobie poradził i postawił blisko ściany , więc nie przewróci się.
    Druga tona opału z tego co mi powiedział kurier uległa uszkodzeniu podczas transportu i tą jedną tonę na jednej palecie podzielili na dwie palety.
    To co wypadło włożyli do jednego worka "przewiewnego" i zastreczowali ....
    Jednak i tak kilkanaście worków było uszkodzonych.
    Worki rozwalały się na szwach. Widać za słabe worki , albo za słabe palety i za słabe zabezpiecznie.

    A co do opału.

    SUCHY !!!

    Obejrzałem zawartość kilku worków a jeden cały przesypał do worka "przewiewnego" i worek też suchy.
    Wielkie gratulacje dla Energo !!! Taki właśnie powinien być opał pakowany w worki foliowe - SUCHY ...

    Co do opału nie robiłem zdjęć , ale opał suchy , a wygląd węgla błyszczący. Przypomina mi opał (ruski) jakie kupiłem na samym początku jak kupiłem kocioł i był to świetny opał , ale czy ten będzie taki to się okaże ...

    Zobaczymy w sezonie jak będzie się spalał , ale jak nie będzie z nim problemu , to już wiem gdzie będę się zaopatrywał
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #8656

    Domyślnie

    Mają jakiś problem na zgrzewie poziomym worków . Trzeba jak z dzieckiem, bo inaczej strzeli. Żółte worki były mocniejsze, bardziej elastyczne . Te czarne jakieś felerne albo problem na zgrzewach- przegrzane.
    Przyjrzyj się lepiej. Jak dla mnie to mix. Zobaczymy co się będzie działo gdy zapłonie

  17. #8657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Mają jakiś problem na zgrzewie poziomym worków . Trzeba jak z dzieckiem, bo inaczej strzeli. Żółte worki były mocniejsze, bardziej elastyczne . Te czarne jakieś felerne albo problem na zgrzewach- przegrzane.
    Przyjrzyj się lepiej. Jak dla mnie to mix. Zobaczymy co się będzie działo gdy zapłonie
    Przesypałem jeden cały worek i szczerze mówiąć nie widziałem zbytnio miału , a jak było to wartości symboliczne i raczej był to pył ...
    Szczerze mówiąc jeśli będzie jakaś mała zawartość miału to też nie ma dla mnie problemu ...

    Ale wyjdzie jakie to ma właściwości jak zacznę nim palić , ale najpierw planuję wreszcie spalić zapasy ekogroszku z 2013r
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #8658

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przesypałem jeden cały worek i szczerze mówiąć nie widziałem zbytnio miału , a jak było to wartości symboliczne i raczej był to pył ...
    Szczerze mówiąc jeśli będzie jakaś mała zawartość miału to też nie ma dla mnie problemu ...

    Ale wyjdzie jakie to ma właściwości jak zacznę nim palić , ale najpierw planuję wreszcie spalić zapasy ekogroszku z 2013r
    Zima lekka była dlatego Arturek tak dokazuje. Jeżeli chodzi o Energo to z trzymaniem frakcji nie mieli problemu. Na żółtym też miał to minimum. Dyskusyjna wtedy była jakość węgla moim zdaniem na poziomie dobrego polskiego miału, a cenę mieli wyższą. Widać że próbują uczyć się na błędach, zobaczymy jak im to wyjdzie w praktyce bo jest kawałek tortu do wykrojenia a firma ma potencjał żeby ten kawałek wykroić dla siebie.

  19. #8659

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przesypałem jeden cały worek i szczerze mówiąć nie widziałem zbytnio miału , a jak było to wartości symboliczne i raczej był to pył ...
    Szczerze mówiąc jeśli będzie jakaś mała zawartość miału to też nie ma dla mnie problemu ...

    Ale wyjdzie jakie to ma właściwości jak zacznę nim palić , ale najpierw planuję wreszcie spalić zapasy ekogroszku z 2013r
    - Czyli przetestujesz dopiero na jesieni? obecna cena już nie jest już tak atrakcyjna, bo za tyle można już kupić retopala z dostawą - nakupiłeś i zaraz podnieśli ceny .. hehe , .... podeślesz jakieś foty jak wygląda ten ekogroszek z Energo?

    - Czyli tego nie wysyła Trust? tylko Energo? w Truście mi odpisali że to oni wysyłają, bo mają tego dużo na swoim magazynie.....
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 01-06-2015 o 21:48

  20. #8660

    Domyślnie

    Fotki

    Zdjęcia worka który spedytor przesypał.

    Widać też "podwójną" paletę z węglem

    Co do listu to masz rację. Widzę że nadawcą był Energo dla Trusta , więc wygląda że faktycznie przyjechało z Trusta.
    Także akcyza i dokument sprzedaży jest z Trusta (przyszedł osobno pocztą).


    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 656
Rozmiar:  98,3 KB


    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 659
Rozmiar:  45,9 KB
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 433 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony