dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 437 z 677
Pokaż wyniki od 8.721 do 8.740 z 13530
  1. #8721
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    widmo555

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Kupowałem z Bartexu przez ostatnie 2 sezony ekogroszek Gold zawsze latem. Szybko,sprawnie , miła obsługa. Węgiel suchy, dobrze zapakowany tylko kurier do bani (Poczta Polska). za każdym razem pouszkadzane palety, co z tym idzie porozwalane worki. Miesiącami ciągałem się z reklamacjami. Kupa nerwów, straconego czasu i groszowe zadośćuczynienie niewyrównujące nawet niedoboru wysypanego groszku w przeładunkach podczas transportu do miejsca docelowego.
    W tym roku miałem zamiar kolejny raz kupić w Bartexe, ale........, ale nie kupię z przekory. Ludzie z Bartexu myślą chyba, że mają do czynienia z idiotami i mogą sobie z nich jaja robić. Dwa tygodnie temu promocja Gold 840zł/tona - myślę sobie dobra cena można będzie kupić. Dzisiaj wchodzę patrzę nadal promocja - 870zł/tona - 30 zł w górę w promocji w ciągu 1,5 tygodnia. Normalnie szał - miarka się przebrała za takie złodziejskie podchodzenie do klienta i robienie z ludzi głupków.
    Mam zatem pytanie i prośbę o doradzenie jaka firma jest uczciwa wobec klienta i proponuje dobrej jakości groszek :
    Karena - Wesoła, lub żółta Iskra
    Prestige Premium - Wesoła
    Bio-Pol - Wesoła lub Pieklorz
    Gwóźdź - Wesoła
    WęgloBud- Piekłorz
    Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi

  2. #8722

    Domyślnie Węgiel z Wesołej

    Tez mam możliwość kupna ekogroszku z wesołej Groszek 2. niby ponad 28 KJ, popiół do 5% i siarka też niska ponoć się nie spieka.
    Przysłał sprzedawca certyfikat. Cena ok 830 z wysyłką.
    firma z katowic ulica zamkowa. Specjalnei nie podaje nazwy aby nie bylo ze reklama.
    Czy groszek z tej kopalni się czasem nie spieka przy takiej dużej kalorycznosci?

    Ktoś tym palił?
    Lub co polecanie aby nie było ton popiołu i aby to poprostu grzało, bo co za interes kupić tanio i spalić np 6T jak mozna kupić drożej i przewalić tylko 4T.
    Ostatnio edytowane przez kloskak ; 06-07-2015 o 13:52

  3. #8723

    Domyślnie

    iskre żółtą z kareny mozna brać bez obaw ze sie nie będzie spiekać ? to są chwałowice tak?

  4. #8724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Smile

    Cytat Napisał miron11 Zobacz post
    na Wieczorku nie robią ekogroszku więc nie ma nigdzie informacji o liczbie R więc musi to byc pewnie kruszone gdzieś na placu
    Kupiłem 3 tony, cena z allegro 895/t z przesyłką, kurier przywiózł w czwartek, węgiel suchutki, waga worków lekko ponad 25kg, wszystko perfekcyjnie zapakowane, żaden worek nie rozerwany, zobaczymy na jesieni jak się będzie spalać ale jestem dobrej myśli bo parametry węgla bardzo zachęcające
    Ostatnio edytowane przez mclear ; 06-07-2015 o 22:56

  5. #8725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Co do Wesołej napiszę krótko - odpuściłem ją sobie bo była ostatnio tak spiekalna, że tylko po zmieszaniu z innym węglem się nadawała do spalania w kotle z podajnikiem, ale jak chcecie ryzykować to poczekam na Wasze recenzje z nadchodzącego sezonu, może się poprawiła.

    Póki co za tydzień powinienem mieć nowy rodzaj ekogroszku i gdy go przetestuję napiszę czy będzie w ofercie i w jakiej cenie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #8726
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miron11
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-959
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Co do Wesołej napiszę krótko - odpuściłem ją sobie bo była ostatnio tak spiekalna, że tylko po zmieszaniu z innym węglem się nadawała do spalania w kotle z podajnikiem, ale jak chcecie ryzykować to poczekam na Wasze recenzje z nadchodzącego sezonu, może się poprawiła.

    Póki co za tydzień powinienem mieć nowy rodzaj ekogroszku i gdy go przetestuję napiszę czy będzie w ofercie i w jakiej cenie.


    Ja kupiłem z Wesołej i testowałem to na ciepłej wodzie i jak były te chłodne dni to trochę puściłem na dom. Palił się bardzo ładnie, popiołu mało i spieków tez nie było. Sprzedawca mówił, ze bierze tylko z wydobycia , bo na hałdzie leży ten stary z duża spiekalnością

  7. #8727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Hmm czyli jest nadzieja - trzeba więc najpierw poczekać aż ten z hałd wyprzedadzą.

    Sprawdzić go można łatwo nastawiając dużą moc jak na srogą zimę - wtedy nawet przy krótkim grzaniu CWU i trochę na dom powinno być widać czy się spieka czy nie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #8728
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    widmo555

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zatem podjąłem decyzję i zamówiłem Wesołą. Zima pokaże co to będzie. W tamtym roku rzeczywiście wesoła się spiekała, mimo najróżniejszych kombinacji z ustawieniami.
    W końcu dałem sobie na spokój i 2 razy dziennie zaglądałem do pieca, zwalałem z retorty kalafiorki.
    Mam nadzieję że z tego roku będzie lepsza.
    Zacznę palić to na pewno podzielę się spostrzeżeniami.

  9. #8729
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a ja wróciłem do Ekoreta
    mam pewność jego parametrów, przyzwyczaiłem się do lekkiego spiekania a w trybie letnim mam niższe spalanie niż rok temu na innym opale który podobno też miał 26MJ
    mam więc zamiar zapas na zimę również zrobić
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #8730
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Kobra - jaki polski urobek o deklarowanej przez sprzedawcę kaloryczności ok 25-26MJ może kosztować w okolicach Łodzi 650PLN/tona.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  11. #8731
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No chyba tylko Piast i Ziemowit. Luzem - bo w worach to za taką kasę nie widzę możliwości. W moich stronach coraz częściej ludzie sieją miał 25 z Piasta i Rokitę w ten sposób, że ziarno do 6 mm odsiewają do miałów, ziarno powyżej 25 mm do groszków a to co zostaje ( 6 - 25 ) sprzedają jako ekogroszek. Powiem tak - jak starannie przesiane to jest to zdecydowanie fajniejsze od Retopalu. Za taką kasę to jeszcze ewentualnie jakaś mieszanka typu Chwałowice+Janka, może Wesoła + Janka. Też luzem.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #8732

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś jakie parametry ma rosyjski ekofroszek i miał w Składach Zagórski? Grzeję cwu teraz na ich miale i jest całkiem fajny - dużo kawałków a nie tylko piasku.

  13. #8733
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No chyba tylko Piast i Ziemowit. Luzem - bo w worach to za taką kasę nie widzę możliwości. W moich stronach coraz częściej ludzie sieją miał 25 z Piasta i Rokitę w ten sposób, że ziarno do 6 mm odsiewają do miałów, ziarno powyżej 25 mm do groszków a to co zostaje ( 6 - 25 ) sprzedają jako ekogroszek. Powiem tak - jak starannie przesiane to jest to zdecydowanie fajniejsze od Retopalu. Za taką kasę to jeszcze ewentualnie jakaś mieszanka typu Chwałowice+Janka, może Wesoła + Janka. Też luzem.
    A czy może to być kruszony z grubszej frakcji Jankowice? Sprzedawca nie ukrywa, ze kruszy kostkę i sprzedaje to jako eko luzem. Pamiętam kiedyś wspominał, że bierze węgiel z Jankowic, Chwałowic i chyba jeszcze z Marcela.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  14. #8734
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morfi84

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ja w tym roku znów będe palić wesołą + jaretem z gwoździa wychodzi najtaniej, nie chce mi się kombinować i przepłacać. A sama wesoła za bardzo spieka i lepiej ją sobie wymieszać.
    Piec Termiko astro-w2 19kw do grzania 90m2 - stare budownictwo

  15. #8735
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel Paw

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    1

    Domyślnie

    Węgiel z kopalni jankowice i marcela nie nadaje się na ekogroszek. To są inne typy węgla i mają wysoką spiekalność.

  16. #8736

    Domyślnie

    Witam i mam pytanie o ekogroszek prestige platinum ,przeczytałem troche waszych komentarzy ale nie znalazłem zadnego postu

  17. #8737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel Paw Zobacz post
    Węgiel z kopalni jankowice i marcela nie nadaje się na ekogroszek. To są inne typy węgla i mają wysoką spiekalność.
    Mimo że z informacji jakie podaje kopalnia wynika że typ 33 z Marcela faktycznie się nie nadaje do kotłów z podajnikiem to też zależy z jakich pokładów idzie ten węgiel.
    Mam kuzyna który pracuje na Marcelu i pali groszkiem z Marcela w kotle z podajnikiem, jest z nim trochę problemów przy grzaniu tylko CWU latem ale zimą sobie bardzo chwali.

  18. #8738
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam pytanie do chłopaków co mają Wesołą czy wasz tez się bardzo błyszczy, jest twardy i ma złote naloty (siarkę), bo taki teraz kupiłem ale co mnie dziwi własnie się nie spieka ani nie kopci, jest bardzo mocny, zastanawiam się tylko czy to na pewno wesoła.

  19. #8739

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak różnicę pomiędzy platinum i prestige, jest sens dopłacać do do droższego?

    Myślę że nie ma sensu dopłacać, premium jest wystarczający.

    W tym roku chciałbym przetestować Ekomiał-siany ISKRA (Miał odsiewany z produkcji ekogroszku) z kareny, 660 z dostawą. Palił ktoś tym wynalazkiem? chciałbym na probę 1 tone kupić.

  20. #8740
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małkociniak Zobacz post
    Jestem "świeżak" a więc chciałem sie przywitac i od razu zasypac pytaniami kolegów i koleżanki jesli takowe sa na forum.
    Co sądzicie o nowej propozycji "weglokoksu" Skarbek , paliłem dwa lata temu Pieklorzem z Bobrka kupinym w Imexsie workowany w kopalni (mega mokry) spieki i koksowanie ogromne po zmieszani z czeskim z marketu było OK, małe spalanie Ten rok paliłem brązowe worki Wesoła iskra kupiona w Karenie (droga) dużó popiołu bardzo ale to bardzo brudny piec, raz w tygodniu szczota i skrobaczka zaden sadpal nie pomagał, połowa worków rozklejona rozsypana, duże bryłki slimak zamiast na zawleczce to pracował na drucie zbrojeniowym 6 mm. Dodam że mam piec klimosza 15Kw stalowy obrotowa retorta i instalacja bez zaworów na wymienniku.
    Hej, a gdzie masz zamiar zamawiać Skarbka? Pytam, bom z Twojej okolicy, poniekąd.

Strona 437 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony