dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 465 z 677
Pokaż wyniki od 9.281 do 9.300 z 13530
  1. #9281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokemon15 Zobacz post
    Piec kupiliśmy we wrześniu z podajnikiem Lazar Eko komfort 22kW, dopiero uczę się palić w tym kotle, wcześniej mieliśmy grzmota 27kW zasypowy z Pleszewa. Muszę jeszcze wstawić szyber w kanał dymny za piecem, bo komin ma 16m... i jakoś nam to "umkło" przy instalacji kotła. Pewnie jak ciąg zmniejsze, to będzie lepiej ze spalaniem...
    Raczej wstaw regulator ciągu kominowego [RCK] bo szyber to kiepski pomysł.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #9282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokemon15 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie. Od miesiąca jestem szczęśliwym a może nieszczęśliwym posiadaczem kotła z podajnikiem na eko. Na początek mojej zabawy z ekogroszkiem zakupiłem dwie tony pieklorza z Chwałowic
    http://allegro.pl/pieklorz-ekogroszek-27-mj-kg-polski-krol-kalorii-i5634431312.html.
    Z Bogatyni masz blisko do Czech a tam bardzo tanio można kupić ekogroszek z Komoran - niedawno miałem tam montaż kotła i klient nawet nie myśli o innym węglu.

    Fakt, że popiołu w tym węglu jest sporo, ale nie spieka się i jest bardzo tani.

    Na razie z tych co podałeś Perła ma okazyjną cenę - może lada dzień sprawdzę ją u siebie to będę mógł napisać o niej więcej.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #9283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Zamówiłem jak w ubiegłym miesiącu Wesołą od Gwóźdź Transport za pobraniem 850PLN. Wysyłka PP realizowana przez firmę świadczącą usługi dla PP. Skoro będzie jak poprzednio to OK! Od zamówienia pod drzwi 3 dni.
    Już widzę w tracking'u, że ma do pokonania tylko 15KM, czyli i tym razem bez niespodzianek. Wczoraj wysłana, dziś na miejscu.
    Ostatnio bawię się w mierzenie czasów. I tak Ekoret do zadanej 55st dochodzi w 9min i podtrzymuje 14min. Wziąłem dla próby 4 worki i starczyło to na 4 dni i 5h. dziś wsypałem Wesołą i już czasy są nieporównywalne. Dojście 6min, podtrzymanie 18min. Zobaczymy na ile czasu starczy 100KG.
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 23-10-2015 o 23:24
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  4. #9284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ludzie, co z tą perłą? Ta cisza, po ubiegłotygodniowym zasypie przez kilku użytkowników sugeruje, że wszyscy siedzą w kotłowniach nie mając nawet chwili by coś tu napisać

  5. #9285

    Domyślnie

    Do mnie przed momentem dosłownie wjechała paletka Czarnej Perły. Juz 4 worki są w zasobniku. Doba gdzieś minie nim dojdzie do palnika. Ale pierwsze wrażenia pozytywne. Bardzo mocne worki i schludnie zapakowane. Sam węgiel bez miału i ładna lśniąca czerń. Brak śmieci. Zapowiada się przyzwoicie.

  6. #9286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio77 Zobacz post
    Ludzie, co z tą perłą? Ta cisza, po ubiegłotygodniowym zasypie przez kilku użytkowników sugeruje, że wszyscy siedzą w kotłowniach nie mając nawet chwili by coś tu napisać
    Ciepło jest więc nic ciekawego powiedzieć nie mogę.
    Dziś zaglądałem rano do pieca, zobaczyć czy mnie ciężkie sprzątanie czeka jutro wiecozrem.
    Ogólnie popiół sypki, mało spieków.
    W porównaniu z poprzednim "polskim węglem" spieków nie mam.

    myślę, czy jeszcze z 2 ton nie złapać. pewnie decyzja w tym tygodniu.
    Zrobię zdjęcia z popielnika jak będę opróżniał.

    Na jesień w sam raz. Na zimę może da radę, zwłaszcza, ze cenowo nawet jak pójdzie tona więcej wychodzisz na zero...

    SUSPENSER Ty dostałeś ten worek?
    ja z wawy to kawałek muszę wysłać...
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  7. #9287
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam!

    W sobotę minął tydzień jak palę Czarną Perłą i co nieco mogę napisać.
    Od początku sezonu paliłem miałem z Rastaru więc do tego mogę zrobić jakieś porównanie.

    Spalanie (tydzień):
    Perła - około 100kg
    Miał Rastar - około 125 kg

    Popiół:
    Perła - 2 szuflady ze 100kg (sporo grudek, bryłek i trochę spieków)
    Miał Rastar - jedna szuflada ze 150 kg (jak z papierosa)

    Czystość pieca (po tygodniu):
    Perła - czyściutko, byłem pod wrażeniem
    Miał Rastar - trochę pyłu było, znaczniej więcej niż Perły ale do przyjęcia

    Reasumując w cenie jakiej kupowałem 645 moim zdaniem to ciekawa propozycja, szczególnie dla tych co nie mają problemu z wybieraniem popiołu.
    I jeszcze jedno, Perła wydaje się sucha ale zasobnik cały od środka mokry tak paruje.

    Pozdrawiam

  8. #9288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio77 Zobacz post
    Ludzie, co z tą perłą? Ta cisza, po ubiegłotygodniowym zasypie przez kilku użytkowników sugeruje, że wszyscy siedzą w kotłowniach nie mając nawet chwili by coś tu napisać
    A co ma być. Perła pali się dobrze, tylko popiołu dużo. Pale nią od 2 października, spaliłem ponad 180 kg, na razie wszystko OK.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  9. #9289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ......

    Na razie z tych co podałeś Perła ma okazyjną cenę - może lada dzień sprawdzę ją u siebie to będę mógł napisać o niej więcej.
    Jak testy wiadomo już coś jaką ma wartość opałową.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  10. #9290
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Panowie.
    Dlaczego,żaden z was nie potrafi zrozumieć,że palicie mieszankami opałów z całej polski+kazachstan+rosja-a nawet juz Chiny?
    Czy tak wiele potrzeba,abyście przestali płacić ,zajefajnym dystrybutorom-a pojechali na najbliższy skład,i pomieszali sobie opał jaki lubi Wasz palnik?
    Nawet metodą,doświadczeń forumowych.Załóżcie wątek,jaki palnik-jaki opał lubi
    I po kłopocie.Na moim składzie,mieszają opał jak się tam komu podoba.
    Suspenser,sprzedaje to co ma (lepszy,gorszy,pomieszany-ale znając jego -na pewno dobry),każdy inny -taki sam schemat.
    Czy to takie trudne?
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 26-10-2015 o 22:13

  11. #9291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Popieram i zgadzam się z kol.@TwójPan.
    W poprzednich latach mieszałem miał z Piasta z Wesołą,a na ten sezon ruski groszek extra z Energo i ekomiał Rokita z Piasta.(620zł/t średnia cena tych 2 paliw)
    Jestem zadowolony z tego mixu i najfajniejsze jest to,że nie widzę w Rokicie miału
    Każdy już zdążył poznać jaką kalorycznością paliwa może ogrzać swój dom.
    Mieszanka moja ma 25MJ/kg i to wystarczy na ogrzanie nieocieplonego domu z wymienionymi 15 lat temu oknami i docieplonym stropem na strychu,w sumie 15cm styropianu,dach goła blacha,2 4m balkony i taras(termiczne mosty!).
    Ostatnio edytowane przez Kolanin ; 27-10-2015 o 07:54

  12. #9292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panowie.
    Dlaczego,żaden z was nie potrafi zrozumieć,że palicie mieszankami opałów z całej polski+kazachstan+rosja-a nawet juz Chiny?
    Czy tak wiele potrzeba,abyście przestali płacić ,zajefajnym dystrybutorom-a pojechali na najbliższy skład,i pomieszali sobie opał jaki lubi Wasz palnik?
    Nawet metodą,doświadczeń forumowych.Załóżcie wątek,jaki palnik-jaki opał lubi
    I po kłopocie.Na moim składzie,mieszają opał jak się tam komu podoba.
    Suspenser,sprzedaje to co ma (lepszy,gorszy,pomieszany-ale znając jego -na pewno dobry),każdy inny -taki sam schemat.
    Czy to takie trudne?
    To nie jest trudne ale kłopotliwe i nieopłacalne, bo na składzie na północy polski węgiel luzem kosztuje dużo czyli min 720zł/t ruska po nawte 850zł/t polski "mocny" + pakowanieokoło 100zł t to wyjdzie z 900zł, a moze jeszcze z 20zł za transport. A tak naprawde nie wiem co mają na skłądach, a tu bazując na opiniach innych mogę sobie wybrać to paliwo ktore powinno się dobrze palić.

  13. #9293
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panowie.
    Dlaczego,żaden z was nie potrafi zrozumieć,że palicie mieszankami opałów z całej polski+kazachstan+rosja-a nawet juz Chiny?
    Czy tak wiele potrzeba,abyście przestali płacić ,zajefajnym dystrybutorom-a pojechali na najbliższy skład,i pomieszali sobie opał jaki lubi Wasz palnik?
    Nawet metodą,doświadczeń forumowych.Załóżcie wątek,jaki palnik-jaki opał lubi
    I po kłopocie.Na moim składzie,mieszają opał jak się tam komu podoba.
    Suspenser,sprzedaje to co ma (lepszy,gorszy,pomieszany-ale znając jego -na pewno dobry),każdy inny -taki sam schemat.
    Czy to takie trudne?
    Wybacz kolego ale chyba sobie żartujesz?!?
    Może Ty czy wspomniany Suspenser jesteście fascynatami tego tematu i macie czas i ochotę robić eksperymenty z mieszankami. Tym bardziej, że zajmujecie się tym również zawodowo ale nie oczekuj, że normalni ludzie będą się w to bawić.
    Po to jest forum żeby wymieniać się doświadczeniami i korzystać z doświadczeń innych.
    Wolę zapłacić "zajefajnym dystrybutorom" i kupić wygodnie (np. zamawiając przez internet) sprawdzony (choćby przez innych użytkowników forum) opał niż robić jakieś objazdy lokalnych składów, o jakichś mieszankach już nie wspomnę.
    Przerabiałem to kilka lat temu gdy zaczynałem palić, efekt był taki że przepłacałem za opał, który jak się okazało był do d...
    Nie zamierzam tych błędów powtarzać i nie polecam tego innym.

    Pozdrawiam

  14. #9294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    ...
    Po to jest forum żeby wymieniać się doświadczeniami i korzystać z doświadczeń innych.
    Wolę zapłacić "zajefajnym dystrybutorom" i kupić wygodnie (np. zamawiając przez internet) sprawdzony (choćby przez innych użytkowników forum) opał niż robić jakieś objazdy lokalnych składów, o jakichś mieszankach już nie wspomnę.
    Przerabiałem to kilka lat temu gdy zaczynałem palić, efekt był taki że przepłacałem za opał, który jak się okazało był do d...
    Nie zamierzam tych błędów powtarzać i nie polecam tego innym.

    Pozdrawiam
    Dokładnie mam takie same zdanie. Co prawda moja przygoda z ekogroszkiem dopiero co się zaczyna ale juz zdążyłem przetestować cztery gatunki węgla. Ktoś na tym forum już wcześniej napisał, że groszek "WESOŁA" to strzał w 10! Miałem już E-groszek, Ekoret i jakiegoś tam ruska. Wyżej podawałem czasy i jaka jest różnica pomiędzy Ekorekt a Wesoła. Skoro w jednej godzinie mam około 20 min różnic (krótsze dochodzenie do zadanej i dłuższe podtrzymanie) mnożąc czas podawania (6sek) = 120sek czyli 2 minuty, to sobie można dalej wyliczyć i widzimy efekty. Dodam, że Ekoret to też bardzo dobre paliwo.
    Czyli jak się chce oszczędzić to trzeba na dzień dobry nieco więcej zapłacić - ale się opłaca.
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 27-10-2015 o 11:33
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  15. #9295

    Domyślnie

    Czarna perła juz cena trochę w górę.

  16. #9296

    Domyślnie

    Czarna Perła może być paliwem nawet chińskim, nie obchodzi mnie to. Mnie interesuje bezproblemowy opał w niskiej cenie. A taka właśnie chyba jest Perła. Na pewno ma więcej mocy niż ten mój pseudo Jaret. Chyba spala się na pyłek... Chyba bo nie mogę być obiektywny ponieważ w zasobniku miałem jeszcze trochę "Jareta" i w popielniku parę figurek. Reszta pył, którego nie miałem na "Jarecie". Na palniku bez zarzutu. Sprawdzę jeszcze w tym tygodniu jak to wygląda. Ponieważ teraz sama Perła się spala.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2015 o 08:40
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  17. #9297

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panowie.
    Dlaczego,żaden z was nie potrafi zrozumieć,że palicie mieszankami opałów z całej polski+kazachstan+rosja-a nawet juz Chiny?
    Czy tak wiele potrzeba,abyście przestali płacić ,zajefajnym dystrybutorom-a pojechali na najbliższy skład,i pomieszali sobie opał jaki lubi Wasz palnik?
    Nawet metodą,doświadczeń forumowych.Załóżcie wątek,jaki palnik-jaki opał lubi
    I po kłopocie.Na moim składzie,mieszają opał jak się tam komu podoba.
    Suspenser,sprzedaje to co ma (lepszy,gorszy,pomieszany-ale znając jego -na pewno dobry),każdy inny -taki sam schemat.
    Czy to takie trudne?
    Powiem wiecej, zaopatrzyc sie w kilofek, po slasku pyrlik i samemu kopać w kilku kopalniach. Wiesz potem co masz. Sorry za sarkazm ale nie wszedzie możesz mieszać a nawet jeśli, kto to może wiedzieć jakie sa prawdziwe skladniki takiej mieszanki.

  18. #9298
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Nie wiem jak powinny kształtować się zanieczyszczenia pieca (sadza) po spaleniu np. 200kg groszku. Myślę, że u mnie jest tego za dużo. Nie operuję tu czasem jak często czyścicie bo to jest kwestia ilości spalanego paliwa. Proszę o odpowiedź po ilu kilogramach zużytego paliwa zaglądacie do środka.
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 28-10-2015 o 09:28
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  19. #9299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pokemon15

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zamówiłem czy tony perełki Zobaczymy jak mój Lazar sobie z tym poradzi

  20. #9300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No więc.
    Zdjęć nie mam
    Piec w końcu zaczął pracować, i dziś rano musiałem go "doładować"
    1' mimo standardowego ustawienia czasu doładowania, weszło mi tylko 3 worki perły - jakieś pełniejsze są czy co??
    2' szybko (bo do roboty jechałem) ogarniałem szufladę popielnika:
    Kocioł po perle jest czyściutki jak po czyszczeniu (sadz zero, lekki siwy nalot)
    Najpierw zrobiłem smutną minę i byłem zawiedziony, bo popielnik pełen spieków, ale jak zacząłem wygarniać towar to rozsypuje się w drobny puch.

    - prośba do suspensera o zerknięcie na moje ustawienia
    - potrzebuję jakiejś instrukcji jak skonfigurować grupowe (opis jak to działa???)
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

Strona 465 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony