dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 508 z 677
Pokaż wyniki od 10.141 do 10.160 z 13530
  1. #10141

    Domyślnie

    Kamihi brałeś słońce z ich strony czy z alledrogo? czy po otwarciu worków nie ma wrażenia ze jest zapylony jak cholera? znaczy czy nie widać miału jak jest suchy?

  2. #10142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Z ich strony brałem, nie widzę żeby był zapylony jest ok . Niestety nie zobaczę jak się spala bo mam połowę zasobnika a spalanie na chwile obecną 1,8Kg /24 wiec troszkę poczekam ,
    Ostatnio edytowane przez kamihi ; 28-06-2016 o 20:50
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  3. #10143

    Domyślnie

    Ja w zeszłym tygodniu dokupiłem jeszcze 1 tonę miału z Energo (po 540zł z transportem). Niestety zamówiłem trochę za późno , bo kupiłbym po 510zł.
    Tym razem Poczta przywiozła blyskawicznie (czyli następnego dnia po wysyłce miałem) , ale oczywiście standardowo były problemy z odbiorem. Dobrze że miałem w ten dzień urlop , bo inaczej by nie przywieźli , bo Pan przywozi tak pomiędzy 10-12 i tyle i nie chce słyszeć aby przywieźć po 16.00 czy nawet po 15.00

    Oczywiście kurier znów robił fochy że się nie da umieścić palety tam gdzie chce , bo sie nie zmieści , ale oczywiści się udało ..

    Niestety znów palety trochę zmasakrowane , więc albo Poczta niezbyt przejmuje się towarem albo Energo daje za słabe palety (worki) ...

    Co do ilości wody , to woda nie leci , ale też suchy idealnie nie jest ..
    Porobiłem dodatkowe dziury i niech sobie leży i czeka na sezon ...

    Na razie idzie ekogroszek z zeszłego sezonu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #10144

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Oczywiście kurier znów robił fochy że się nie da umieścić palety tam gdzie chce , bo sie nie zmieści , ale oczywiści się udało ..

    Niestety znów palety trochę zmasakrowane , więc albo Poczta niezbyt przejmuje się towarem albo Energo daje za słabe palety (worki) ...
    Opisywałem wyżej podobne doświadczenia. Zabezpieczenie i transport. Starają się wyjść ze sprawy ale ewidentnie widać ze mają problem, który muszą rozwiązać jeżeli chcą pozostać w tym segmencie rynku.

  5. #10145

    Domyślnie

    Kamihi wysłałem Tobie PW, ale nie wiem czy poszło...

  6. #10146

    Domyślnie

    Kupiłem kilka dni temu ekogroszek extra w Energo i pomyślałem, że podzielę się swoimi doświadczeniami ale po kolei. Jest to mój pierwszy zakup ekogroszku przez internet. Do tej pory (tj. przez 3 sezony) kupowałem węgiel (rzekomo Pieklorz) od tego samego, "zaufanego" dostawcy z Bytomia. Wyglądało to tak, że musiałem kupić worki, mój dostawca przywoził eko luzem, ja dawałem worki, on pakował, układał we wskazane miejsce i niby wszystko było w porządku aż do zeszłego roku gdy węgiel, który mi przywiózł okazał się być podrasowany miałem i śmierdział (gdy tylko otwierałem zasobnik żeby dosypać. Jednak przede wszystkim okazało się, że rzekome 2 tony w rzeczywistości ważyły poniżej 1,8 tony. Coś mnie po prostu podkusiło żeby po raz pierwszy przeważyć kilka worków, no i wyszło szydło z worka! Po takim odkryciu zdecydowałem o niekontynuowaniu dalszej współpracy z tym panem i zajrzałem na ten temat żeby wybrać jakiś inny ekogroszek. Po zgłębieniu niniejszego tematu oraz alledrogo na placu boju zostali dostawcy Energo (najtańszy), Gwóźdź (droższy) oraz Karena (najdroższy). Wybór padł na Energo - wiadomo cena czyni cuda. Jako, że nigdy ruskim towarem nie paliłem, przynajmniej świadomie miałem pewne wątpliwości, które w dużej mierze rozwiały posty kaszpira 007. Jako, że mam ten sam kocioł tj. Skam P Premium pomyślałem, że skoro u niego się całkiem nieźle pali to chyba u mnie też będzie. No i jeszcze ta cena - 735 PLN z dostawą pod dom. To teraz w paru zdaniach o zamówieniu, dostawie i samym towarze. A zatem, zamówienie bezproblemowo przez sklep Energo, opłata przez Payu we wtorek, w czwartek rano kontakt telefoniczny od kuriera poczty polskiej, że chce się umówić na godzinę aby dostarczyć węgiel. Przy składaniu zamówienia wskazałem datę piątkową – bo na wtedy wziąłem urlop (trzeba było pójść z córką na zakończenie roku szkolnego). Zatem ustaliłem z kurierem datę i orientacyjną godzinę dostawy. Ku memu zaskoczeniu kurier poczty polskiej przyjechał tak jak się umówił. Przesyłka nie była nigdzie uszkodzona (patrz zdjęcie poniżej) a miałem w tej kwestii obawy po przeczytaniu kilku postów. Towar ustawił tam gdzie chciałem, także co do dostawy żadnych uwag. Worki były zabezpieczone stretchem, po zdjęciu stretchu żaden worek nie był uszkodzony poza 3 workami, które puściły na zgrzewach – ale to wiadomo nie kwestia transportu. W jednym worku brakowało kilku kilogramów węgla ale jakoś to przeżyję . Zeszły piątek, przynajmniej u mnie tj. na Mazowszu był b. gorący – było ponad 30 stopni Celsjusza. Jako, że nie widziało mi się znosić worków do blaszaka w tej temperaturze postanowiłem zrobić to wieczorem. Temperatura zrobiła swoje, po otwarciu kilku worków wieczorem na ich bokach wewnątrz były krople wody i czuć było generalnie wilgoć w worku. Pewnie gdyby nie ta temperatura wody na bokach worków by nie było, a poza tym każdy eko, nawet teoretycznie suchy, jakąś tam wilgotność ma, która po podgrzaniu do pewnie 50 stopni (czarne worki + zaje…ste słońce) musi się uzewnętrznić. Nauczony doświadczeniem postanowiłem zważyć kilka worków – zacząłem od tych z uszkodzonymi zgrzewami – wyszło, że w każdym brakuje po kilka kg – już mi skoczyło ciśnienie ale po przeważeniu tych nieuszkodzonych szybko opadło. Worki nieuszkodzone ważyły 24,9 kg także tu jest OK. Pewnie jeszcze parę dkg odejdzie z każdego worka po otwarciu i przesuszeniu ale naprawdę jest OK. Teraz o samym węglu. Mam mieszane uczucia, teoretycznie winien to być węgiel o uziarnieniu 8-25mm. Niestety w dwóch workach na trzy otwarte był miał, w jednym z nich jak dla mnie całkiem sporo (patrz zdjęcie poniżej). W jednym z trzech znowuż był czysty ekogroszek bez miału, także worek workowi nierówny. Zobaczymy jak będzie gdy będę palił, chociaż mój palnik daje sobie radę z ekogroszkiem z dodatkiem miału. Niemniej jednak jeśli kupuję eko 8-25mm to chciałbym żeby miału nie było (może za dużo wymagam). Mały minus dla firmy za to. Najważniejsze jednak będzie jak się będzie palił – tego jeszcze nie sprawdzałem, myślę, że jeszcze w lipcu zasypię nim kocioł na potrzeby grzania CWU i wtedy wszystko się okaże, czy następne zamówienie pójdzie do tej firmy czy też do konkurencji. Uff, ale się rozpisałem…..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4151[1].jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	359627
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4159[1].jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	359628

  7. #10147

    Domyślnie

    W poprzednim roku przynajmniej u mnie nie było problemow z frakcjami miałowymi. W porównaniu do tego co brałem wcześniej było bardzo dobrze przesiane. Brak bylo śmieci podobnie jak większych kawałków które mogą zablokować podajnik. Brałem Energo Extra. Przykryj i zostaw na zewnątrz bo w pomieszczeniu może nie doschnąć.

  8. #10148

    Domyślnie

    Cytat Napisał caxap77 Zobacz post
    Teraz o samym węglu. Mam mieszane uczucia, teoretycznie winien to być węgiel o uziarnieniu 8-25mm. Niestety w dwóch workach na trzy otwarte był miał, w jednym z nich jak dla mnie całkiem sporo (patrz zdjęcie poniżej). W jednym z trzech znowuż był czysty ekogroszek bez miału, także worek workowi nierówny. Zobaczymy jak będzie gdy będę palił, chociaż mój palnik daje sobie radę z ekogroszkiem z dodatkiem miału. Niemniej jednak jeśli kupuję eko 8-25mm to chciałbym żeby miału nie było (może za dużo wymagam). Mały minus dla firmy za to. Najważniejsze jednak będzie jak się będzie palił
    Ja w zeszłym roku brałem i szczerze nie widziałem miału , ale aż tak bardzo sie nie przyglądałem.
    Miałem bardzo suchy opał i z doświadczenia wiem że taki taki opał potrafi się trochę "zmielić" i skruszyć

    Teraz wziąłem miał , bo szczerze mówiąc dobrze mi się spalał (testowo) , był tańszy a jakiegoś super kalorycznego opału nie potrzebuję ...

    Jak to mówić Cena Czyni Cuda
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #10149

    Domyślnie

    Calorum 22 z icieplo.pl korzystał ktoś kiedyś? Interesuje mnie, czy jest suchy, bo ostatnio zamawiałem eko z t.o. i dostałem błoto w worku i musiałem suszyć ? Na lato chciałem brunata, na zimę zwiększę kalorykę.

  10. #10150

    Domyślnie

    Kaszpir- jak oceniasz ten miał? cena spoko , tylko czy uciągniesz w miarę sensownie tym przez zimę? Czy mieszasz to z eko? moje jedyne doświadczenia z miałem to takie że nie chciał spadać na ślimaka (robił sie lej) i to mnie trochę zniechęca.

  11. #10151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brx12

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    12

    Domyślnie 1-sezon

    Witam
    jestem przed pierwszym sezonem grzewczym i chce zamówić lepszy i gorszy ekogroszek czytając wasze opinie przyjechała mi wczoraj czarna perła wydaje się wszystko okej i cena fajna
    o tym lepszym słyszałem o Karenie ze są dobre tylko za bardzo nie wiem który tam zamówić a może coś równie dobrego a tańszego niż Karena ? i co sądzicie o tych ekogroszkach z Kareny ?

  12. #10152

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Kaszpir- jak oceniasz ten miał? cena spoko , tylko czy uciągniesz w miarę sensownie tym przez zimę? Czy mieszasz to z eko? moje jedyne doświadczenia z miałem to takie że nie chciał spadać na ślimaka (robił sie lej) i to mnie trochę zniechęca.
    Zużyłem go mało bo około 100kg pod koniec sezonu.
    Ja szczerze mówiąc nie widzę problemu , po prostu pójdzie go trochę więcej , ale też wtedy jest szansa że kocioł będzie działał na wyższej mocy i co za tym idzie sprawności ...

    Mam niskie zużycie opału i niskie zapotrzebowanie na energię , więc sądzę że tragedii nie będzie ...

    Jedyny minus że suchutki te miał nie był ...

    Był widocznie wilgotny.

    Dla mnie ważne że ładnie i bezproblemowo się spala a dodatkowo cena atrakcyjna
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #10153

    Domyślnie

    Cytat Napisał brx12 Zobacz post
    Witam
    jestem przed pierwszym sezonem grzewczym i chce zamówić lepszy i gorszy ekogroszek czytając wasze opinie przyjechała mi wczoraj czarna perła wydaje się wszystko okej i cena fajna
    o tym lepszym słyszałem o Karenie ze są dobre tylko za bardzo nie wiem który tam zamówić a może coś równie dobrego a tańszego niż Karena ? i co sądzicie o tych ekogroszkach z Kareny ?
    Szczerze ?

    Nie wiem jaki masz dom i jakie zapotrzebowanie , ale jeśli dom nowy i małe zapotrzebowanie to spokojnie dasz radę z tą Perłą ..

    Karena ma dobry opał , ale drogi ...

    Jak dla mnie szkoda kasy i nerwów. Nie ma sensu kupować mocno energetycznych opałów bo niemalże zawsze są to opały spiekające i ... problematyczne ...

    Jak dla mnie albo Perła albo Energo ...
    Niezbyt drogie a wystarczajaco kaloryczne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #10154

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Kaszpir- jak oceniasz ten miał? cena spoko , tylko czy uciągniesz w miarę sensownie tym przez zimę? Czy mieszasz to z eko? moje jedyne doświadczenia z miałem to takie że nie chciał spadać na ślimaka (robił sie lej) i to mnie trochę zniechęca.
    Ja ostatnią zimę paliłem rosyjskim miałem - odsiewem z lokalnego składu za 460zł. Nawet w największe mrozy tylko miał szedł. Oprócz większej ilości popiołu i trochę wiekszego spalania żadnych innych wad. Kupuję w lato suchy i workuję na zimę. Spaliłem niecałe 2,5 tony - około 1050zł.

  15. #10155

  16. #10156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brx12

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    12

    Domyślnie

    stare budownictwo, wcześniej miałem zwykły piec ale szlo tego drewna i węgla, dla wygody zakupiłem piec na ekogroszek z Nowej soli enka set ponieważ mam znajomego który serwisuje tez takie piece a do ogrzania dwa mieszkania razem 160m
    będę grzał tylko okres zimowy.
    dlatego wole dopytać czy warto wydać 800-900zl za Karene. bo jestem świeży w tej dziedzinie a czytam co piszecie i wyciągam wnioski
    dzięki za wszystkie rady

  17. #10157
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    Kaszpir- jak oceniasz ten miał? cena spoko , tylko czy uciągniesz w miarę sensownie tym przez zimę? Czy mieszasz to z eko? moje jedyne doświadczenia z miałem to takie że nie chciał spadać na ślimaka (robił sie lej) i to mnie trochę zniechęca.
    MIał musi być dobrze wysuszony. Wtedy bez problemu się osypuje. A co do tego czy sobie poradzi - ja na przykład ostatnią zimę opędziłem miałem 21 MJ. W domu 235 metrów z 5 cm styro na ścianach i 20 cm wełny w dachu dał sobie radę. Fakt, że kocioł mam przewymiarowany znacznie - 29 kW. Ale rok grzania wyszedł mnie około 1700 PLN - razem z CWU. Ja wiem że to miał i badziew. Ale pali się czysto, nie smoli, nie dymi. Jedyna wada - tak o połowę więcej popiołu niż ze średniej klasy ekogroszku. Ale wczoraj na przykład wyłączyli mi prąd parę minut po 8 rano. Włączyli parę minut przed 18. I kocioł się pozbierał. Po blisko 10 godzinach. Się zastanawiam - który opał z tych po 8 czy 9 stówek by się rozpalił po 10 godzinach?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #10158

    Domyślnie

    W takim razie może pójde w ten miał z energo. Kaszpir Ty już masz zapas tego miału na sezon? pytanie czy to workach jutowych czy foliowych czy zdąży obeschnąć na zewnątrz pod przykryciem?

  19. #10159

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdaiKamil Zobacz post
    W takim razie może pójde w ten miał z energo. Kaszpir Ty już masz zapas tego miału na sezon? pytanie czy to workach jutowych czy foliowych czy zdąży obeschnąć na zewnątrz pod przykryciem?
    Mam 2 tony. Jakiś czas temu kupiłem 1 tonę a nie tak dawno dokupiłem 2 tonę i zostało mi jeszcze trochę z zeszłego sezonu ekogroszku Energo , więc myślę że na następny sezon starczy.

    Miał "podziurawiłem" dodatkowo śrubokrętem i sobie schnie.
    Wsypywałem na próbę chyba w kwietniu na próbę cały podajnik wilgotnego i problemu nie było.

    Ten miał to nie jest przesiewka i bardziej przypomina miało-ekogroszek , wiec sądzę że szansa na to się się "sklei" w podajniku jest minimalna.

    Mam w workach foliowych , bo tylko w takich jest dostępny ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #10160

    Domyślnie

    Cytat Napisał siema64 Zobacz post
    o nareszcie coś drgnęło - na razie tylko retopal w sprzedaży, oby był też dostępne Ekoret, pieklorz, chwałowice i wesoła

Strona 508 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony